драйвери за linux

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
the_blade
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Апр 17, 2004 19:41 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

драйвери за linux

Мнение от the_blade »

като смениш windows-а с linux рябват ли нови драйвери
the BLADE
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

Приятелю, Linux е доста различен от Windows и затова има собствени драйвери, които са много по-различни. Да, възможно е да ти трябват някакви драйвери... какъв Linux използваш и какво по-точно не ти работи както трябва?

Още нещо - решението за това да използваш Linux, а не Windows трябва да бъде доста добре обмислено. Както казват бабите "Спри! Преброй до 30, помисли и продължи", ама тука малко повечко е хубаво да се замислиш. Linux не е труден, а просто различен.
Аватар
smallpussy
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:18 pm

Мнение от smallpussy »

aко използвaм suse имaм го нa 5-дискa ще ми трябвaт ли допaлнителни дрaивери :?: :lol:
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

в тези 5 диска това не са драйвери, а пакети с програми които могат да ти потрябват. Те вървят комплект с дицтрибуцията на Linux-са, но самият Linux мисля, че му трябваха само първите два диска да инсталнеш с основните работни пакети.Ако ти трябва нешо допълнително можеш да го инсталнеш от останалите 3 диска, те са за това! Драйвери най-вероятно ще ти трябват за звуковата карта, видео картата и дъното. Мисля, че други драйвери няма да ти трябват. :wink:
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

амммм...........
до сега не са ми трябвали драйвери за нищо
даже за видеото сам си сваля последния модел и си го слага
за SuSE става дума
Публикувай отговор