критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

критики + Още Нещо...

Мнение от SniperBeta »

28 Days Later - Един учудващо добър филм, като се има предвид невероятно ниския бюджет, с който е правен.Става дума за зомбита, които са станали такива в следствие от зараза.Атмосферата е страхотна. ОЦЕНКА: 8\10

A Nightmare On Elm Street - "Кошмарите" са както се вижда в няколко епизода.Главния герой е Фреди Крюгер, линчуван и убит от местните жители човек, който се връща в сънищата и им отмъщава.Стар е, така че не се надявайте на готини ефекти.Въпреки това има някой яки епизоди(3 и 4). ОЦЕНКА: 5\10

Bad Boys 2 - Лошите Момчета се завръщат с гръм и трясък.Страхотен филм.Особенно за втора част. ОЦЕНКА: 8\10

Biker Boyz - Жалък опит да се направи "Бързи и Яростни" с мотори.Доста слаб и скучен. ОЦЕНКА: 2\10

Bruce Almighty - Страхотна комедия с Джим Кери (разбира се).На нашия се дава непосилната задача да бъде Бог. Въобще - голям смях. ОЦЕНКА: 7.5\10

Charlie's Angels 2: Full Throttle - Пълен буклук! Много пара за нищо. ОЦЕНКА: 2\10

Dark Walker - РАЗМАЗВАЩО ТЪП ФИЛМ !!! Моля ви се, не го гледайте. Едни са на един остров...май.(Никъде не се опоменава).Някво адски зле направено чудовище идва и ги трепи по такива начини, че накрая оставаш с впечатлението, че в домашни условия със сешуар, котка и тоалетна чиния можеш да сътвориш нещо далеч по-добро! ОЦЕНКА: 1\10

Darkness Falls - Аз съм на мнение, че във всеки филм или игра, в които става дума за малко планинско (може и да не е планинско) градче, се има нещо яко.Вземете пример Twin Peaks, или играта Silent Hill, Blair Witch(играта).Е, и това не прави изключение. Филма е страхотен. Става дума за една бабичка, която приживе взимала зъбчетата на малките деца, след като им паднат и в отплата им давала по една паричка.Но жителите я изгорили на клада, като я смятали за вещица и така, сега тя се връща със своята черна пелерина и порцеланова бяла маска символизираща смъртта.
ОЦЕНКА: 7.5\10

Dead Or Alive - Final - Да се направи глупав японски игрален филм не е ново, трудно и странно. Но да се направи толкова глупав филм, е това си е вече изкуство.Само ще кажа, че последния гад представляваше 3D анимиран гигантски хуй по който щъкаха главите на главните герой, сложени в рамки. ОЦЕНКА: -10\10

Deathwatch - Сравнително интересен филм.Става дума за 2-рата световна война.Един взвод се е запънал в едни окопи и нито може да излезе от тях, нито има голямо желание и сили.Но смъртта дебне на всяка крачка.И тях, естествено, не пропуска и почва да ги убива един по един.Има доста зрелищни смъртни сцени (с жива бодлива тел, например). ОЦЕНКА: 6.5\10

Dreamcatcher - На някой този филм може много да им хареса.На мен не особенно поради простата причина, че не одобрявам философията на Стивън Кинг, а именно - да въздейства на психиката на хората с кръв, чудовища или извънземни.Точно за това става дума в този филм. ОЦЕНКА: 5\10

Final Destination 2 - Както и първия, така и втория филм е страхотен. Смъртта е на всяка крачка.Филма представя цяла енциклопедия как човек може да преживее "случаен" инцидент.Невероятно реалистични и добре направени смъртни сцени! ОЦЕНКА: 9\10

Finding Nemo - Супер як, незаангажиращ, разпускащ филм. Компютърна анимация на PIXAR. Комедия.Една рибка се изгубва в широкия океан и баща му тръгва да го търси, като по пътя се запознава с една друга рибка, която страда от short-turn-memory-lost и преминава през много премеждия. ОЦЕНКА: 10\10

Hellborn - Слаба ракия.Единственото яко в целия филм е ... заглавието му.Става дума за един "Demonologist", който призовава демон, който пък от своя страна избива всичко живо.Сравнително интересна идея, която за съжаление е доста зле осъществена.
ОЦЕНКА: 2\10

House Of 1000 Corpses - Един филм на Rob Zombie.Но въпреки това - страшно глупав.Само чудовищата са доста добре направени.Иначе не си заслужава. ОЦЕНКА: 4\10

Jeepers Creepers - Интересен филм се оказа. Пак демон, но този път в човешка форма...или поне почти човешка форма, който се храни със страха на хората.Реализацията е доста добра.Това копеле яко държи на бой!!! ОЦЕНКА: 6\10

LXG - The League Of Extraordinary Gentelments - Въпреки, че и той е правен по комикс е супер добър. Една групичка от хора, които имат необикновенни способности (двама са вампири/върколаци/др. Джекил е там, също и така нататака) тръгва да спасява света.Визуално е на особенно високо ниво.Но е с малко лошо качество. ОЦЕНКА: 6.5\10

Ressurection Of The Little Match Girl - Рядко срещана глупост! За пореден път се убеждавам, че всички японски/китайски/корейски игрални филми са пълен боклук.Всички в този филм летят, а аз така и не разбрах, защо "Малката Кибритопродавачка" продава запалки. Целта е един да се "хакне" в този виртуален свят, наречен "малката кибритопродавачка" и да и спаси живота. ОЦЕНКА: -5\10

S.W.A.T. - "Специалните Части" са по-скучни от всякога.Гледах го само заради Мишел Родригез. Не намерих смисъл в горепосочения филм. ОЦЕНКА: 2\10

Shanghai Knights - Продължението на "Шанхайско Слънце".Просто...комедия.Нищо особенно.Джеки Чан-ски дивотий. ОЦЕНКА: 6\10

Stitch The Movie - Или с други думи "Лило и Стич 2". Анимация на Дисни.Определено не ми хареса.Нито и първия.Извънземни, грозни рисунки и...това е.Напоследък Дисни стана май само разпространител.Отидаха му добрите художници от времената на "Мулан", "Спасители в Австралия", "Цар Лъв"...
ОЦЕНКА: 2\10

Taxi 3 - Ами...такси.Какво да е.То си казва.Продължение на другите 2 части.Стил - още от същото.Измислици, колкото щеш.2 е по-добър за мен.Тва е супер нереално вече. ОЦЕНКА: 4\10

Terminator 3 - Огромно разочарование за мен. Някой казаха, че е хубав.За мен не е.Най-слабия термометър от трите.Арни остаря, актьорската игра е под всякаква критика.Така е...като не е режисиора от предните два "bestseller"-а Джеймс Камерън, какво да очаквам.Няма го неговия стил, неговия патос и размах. Дори Арни дал от свойте приходи, за да снима сцената с крана, защото парите не стигнали.Браво! ОЦЕНКА: 5\10

The Core - Ядрото на земята е спряло да се върти и вседствие бива изпратен един екип да го...заварти (ш речеш, че е детски пумпал).Реализацията е страшно добра за мен, като най ми хареса момента, когато се намират в "празната част от земята" или с други думи - в нищото. ОЦЕНКА: 7\10

The Crow - Един от най-добрите филми за всички времена. Млад китарист бива подложен на мъчението да гледа как банда наркомани изнасилват пред очите му неговата приятелка и я убиват, след това го хвърлят от прозореца на таванската стаичка, в която живее.Но един гарван не отнася душата му в отвъдното, а го връща на земята да търси отмъщение.И така Гарванът идва по-безсмъртен и страшен от всякога.Трагичното нещо при този филм, е че по време на снимките по невнимание и не проверяване на оръжията убиват главния герой - Брендън Лий.За това и филма е посветен на него.
ОЦЕНКА: 10\10

The Fog - "Мъглата" мисля, че пак беше на Стивън Кинг или на Джон Карпентър (един от двамата).Работата е там, че една адска и тайнствена мъгла се прокрадва в мирно и тихо градче, и почва да взима жертви.Пак става дума за извънземни.Сравнително добър филм.
ОЦЕНКА: 5\10

The Hulk - И тук мисля, че няма какво да кажа.Филм, правен по комикс.Нашия е зелен и (странно защо във филма) дебел.В следствие на облъчване от страна на бащата, детето се ражда генно модифицирано, и при уплаха или гняв се превръща на чичко Тревичко.Оп, в Хълк. ОЦЕНКА: 5\10

Vampire Hunter D: Bloodlust - И този филм идва от Япония.Но този път няма нищо общо с тамошните игрални бози.Това е аниме и като такова притежава целия чар, красота и безупречност на аниме филмите.Всеки уважаващ себе си аниме/манга фен трябва да го има този филм!!! Нашия е ловец на вампири, и се сблъсква накрая с най-опасния си страх. Страхотен филм! ОЦЕНКА: 10\10

Willard - Който го прочете "Willrad" няма да сгреши, защото точно за плъхове и мишки става дума в този филм.Как един отритнат от обществото и оплют от всичките си "приятели" човек, намира утеха в една бяла къщна мишка. А в последствие разбира, че притежава дарбата да управлява мишките чрез ума си.На мен ми хареса.
ОЦЕНКА: 6\10

Wonderful Days - Още едно аниме.Действието се развива далеч и напред във времето.Образуван е един град от бунтовници, който се държи и живее от боклука.Цялата мръсотия и боклук от жителите му захранват града.Графиката е размазваща и филма - също.
ОЦЕНКА: 8\10

Undead - Ооо не.Не, не, не, не и не !!! Адската простотия, поднесена ни по страхотно лош начин.Единственото добре направено в този филм са зомбитата (за разлика от Resident Evil, където не ми харесаха особенно).Е, поне тук са идеални.А, и очите на протагоностиката са много готини.Това е.Някви извънземни идват и всички зомбясват...оле-оле. ОЦЕНКА: 1\10
Последно промяна от SniperBeta на Нед Фев 08, 2004 23:10 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Мързи ме да пиша рецензия затова просто ще дам точките си за горепосочените филми(тези които съм гледал)

2 Fast 2 Furious - ОЦЕНКА: 6\10
28 Days Later - ОЦЕНКА: 2\10
Bad Boys 2 - ОЦЕНКА: 10\10
Biker Boyz ОЦЕНКА: 4\10
Bruce Almighty- ОЦЕНКА: 6\10
Charlie's Angels 2: Full Throttle - ОЦЕНКА: 3\10
DareDevil - ОЦЕНКА: 4\10
Darkness Falls - ОЦЕНКА: 3\10
Dreamcatcher - ОЦЕНКА: 7\10
Final Destination 2 - ОЦЕНКА: 8\10
Harry Potter - ОЦЕНКА: 3\10
Hellborn - ОЦЕНКА: 1\10
House Of 1000 Corpses - ОЦЕНКА: 1\10
Johny English - ОЦЕНКА: 2\10
LXG - The League Of Extraordinary Gentelments - ОЦЕНКА: 5\10
Lord Of The Rings - ОЦЕНКА: 10\10
Ressurection Of The Little Match Girl - ОЦЕНКА: 1\10
S.W.A.T. - "Специалните Части" - ОЦЕНКА: 5\10
Taxi 3 - ОЦЕНКА: 4\10
Terminator 3 - ОЦЕНКА: 7\10
The Core - ОЦЕНКА: 5\10
The Crow - ОЦЕНКА: 10\10
The Fog - ОЦЕНКА: 2\10
The Matrix - ОЦЕНКА: 10\10
Vampire Hunter D: Bloodlust - ОЦЕНКА: 5\10
Wonderful Days - ОЦЕНКА: 4\10
X-Men2 - ОЦЕНКА: 4\10

Л.М. :wink:
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

БАД БОЙС 2 : 20/10 :lol:
Аватар
wizard_m
Потребител
Потребител
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 14, 2003 14:05 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от wizard_m »

Back To The Future (ЗАВРЪЩАНЕ В БЪДЕЩЕТО) - Има три части и трите съм ги гледъл и много ми хареса. Разправя се за една машина на времето създадена от д-п Емет Браун с която се забърква в куп приключения със своя приятел Марти. Заслужава си да гледате и трите часи на този филм много е интересен а ако сте го гледали даите си оценката. Моита е ОЦЕНКА: 10/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Тоз път съм съгласен с магьоника :cheers: 10/10
Старо но яко!(поне като го гледах преди 4-5години и умрях да се хиля)
The ring на мен не ми хареса особено много :? 6/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Vidocq -8/10 френска му работа
по следите сме на някъв маскиран "алхимик" който има някви "особени" способности...ако сте гледали клипа на оная песен на apocalyptica- sound of darkness ще ви е ясно за кво става дума(тя е от саундтрака)...на мен ми хареса...

The Italian Job -6/10 тип бандата на оушън..големи обири, големи комбинации(АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ):)

The Life Of David Gale -7/10 Нашия пич е осъден и ще го "приспиват" с литал инджекшан:)...репортерката се опитва да го спаси....

Serving Sara -5/10 Леко сладникава комедия с ония пич от Приятели(приятеля на моника:)) и оная англичанката с дългите крака дето игра в шеметна зделка(лиз хърли май се казваше)

Identity -8/10 Хубав филм...като го изгледате ще разберете обаче колко прилича на "красив ум" който пък прилича на много други... Самия сюжет е доста по-различен, ама тематиката е горе долу еднаква...

Home Alone 4 -0/10 По никакъв начин не си прелича с 1 или 2... Не го гледайте! Ще се отчаяте...Само една сцена ще опиша...
Цялата къща се управлява "voice"...Едната стена се върти(като в старите замъци- стена тип тайник)..е крадцът е заседнъл там и малкия го върти...ама го завърта все по силно(ама невъзможно много)...при това нито една от книгите или предметите които са сложени от едната страна на стената не пада...дори когато малкия спира стената изведнъж(с "voice дистанционното") и крадецът прелита цялата стая...(инертност на телата, нали знаете) :twisted:

Hollywood Homocide -5/10 Разпускащ криминален(екшан), без много смисъл, без много бъзик...единственото по-различно е че главните герои са Харисън Форд и някъв(симпатичен) хлапак дето не му знам името...

Holes -4/10 На дисни... Има си проклятие, има си деца, има ги лошите(възрастни), всичко се опрая накрая... Иначе е ок..

Helen Of Troy -5/10 Хубавата елена(има хубави очи)..кво друго, гледали сте одисей(по канал едно, или халмарк), нали? Еми тва е горе- долу същото..

Gods and Generals -3/10 Военен(миналото на америка)...доста серьозен, доста скучен...ще ви хареса, ако ви се гледа такъв...мене много ми се спеше :D

Children of Dune -10/10 Който не чете книги, поне да гледа филми:) Този си заслужава...

Arizona Dream -7/10 Доста странен(стар)...Бях го гледал преди 8-10 години и нищо не помнех, та реших да си го сваля...Не останах разочарован... Саундтрака е просто най-добрия! Горан Брегович...свалете си саундтрака и слушайте с кеф!


Хаха...сега като гледам всичките ми оценки излезли отрицателни! Хахаа... :lol:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Vidocq - Рецензия, има малко по-нагоре.Но аз така като виден критик, просто не мога да не поправя Otherside и да кажа, че филма е страхотен, нищо че е френски."Маскирания алхимик с особните способности" е страхотно направен.С дълга черна пелерина и с няква много яка маска, в която всеки който се отрази - умира.Ефектите са брутални.Гледайте го. ОЦЕНКА: 8.5\10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Ali G In Da House - Сравнително глупава комедия с оня дет раздава понякога наградите на MTV.Накачуления до горе с дрънкулки... ОЦЕНКА: 3\10

Asterix & Obelix: Mission Cleopatre - Приключенията на двамата френски анимационни герой продължават и в игралното кино."Мисията на Клеопатра" е наш'те двамката да построят по-хубав и по-разкошен дворец отколко някой някога може да построи.Комедийка. ОЦЕНКА: 5\10

Ballistic Eks VS Sever - Малоумен филм с А.Бандерас и Л.Лиу. Супер скучен и тъп.Така и не разбрах за какво става дума. ОЦЕНКА: 2\10

Black Knight - Весела комедия с Мартин Лорънс.Пада в една река и до като се "дави" ам...сънува.И филма се разправя за смахнатия му сън.Гледайте го! ОЦЕНКА: 6\10

Event Horizont - Разкошен филм.Участват сума ти и звезди, като главната роля се пада на "Морфей".Във филма става дума за космически кораб, способен да се движи толкова бързо, че да "огъва" пространството и времето.Всеизвестен факт е, че най-краткия път до две отдалечени една от друга точки е правата линия.Ами ако листта се сгъне така, че да се насложат точките една върху друга... :twisted: ОЦЕНКА: 9\10

Fear Dot Com - Във филма става реч за един сайт в интернет, който всеки който го гледа - умира след няколко часа.Почти същото като The Ring, само че със сайт... ОЦЕНКА: 6\10

Hot Shots - "Смотаняци", кой не ги е гледал?
ОЦЕНКА: 10\10

I Spy - Плоска комедия.Дори и "комедия" е пресилено.
ОЦЕНКА: 3\10

Money Train - Стар, но як. Уесли Снайпс Rulz.
ОЦЕНКА: 6.5\10

Mortal Kombat - No Comment. ОЦЕНКА: 11\10 (по фенщина)

Reign Of Fire - Дракони в бъдещето.Гледайте го.
ОЦЕНКА: 6.5\10

Resident Evil - Като върл привърженик на играта Resident Evil и на начина, по който е направена аз бях потресен от факта, че филма е на толкова слабо ниво.А българския превод "Заразно Зло" ме довърши.Но поради липсата на друг, по-добър филм, който да се придържа към играта ще се задоволя с това до излизането на Resident Evil: NEMESIS
ОЦЕНКА: 7\10 (след 4 преглеждания започна да ми харесва)

Showtime - Мислех си, че след този филм Еди Мърфи ще се откаже от филмовия бизнес, но за съжаление не съм бил прав.Както и да е.Филма е отвратителен.И пари да ми дават - няма да го гледам...всъщност...ще се замисля... ОЦЕНКА: 1\10

Super Troopers - Нечувана комедия, с неизвестни актьори, но за сметка на това - доста добре направена. ОЦЕНКА: 7\10

Swordfish - Ако целия филм продължаваше както първата сцена с експлозията и колите....ама не.Терористи, които искат пари.Тва е. ОЦЕНКА: 6\10

Tomb Raider - Няма начин филм с участието на Анджелина Джоли да не ми хареса.А и съм фен на играта.Какво да допълня повече...И двата са страхотни за мен. ОЦЕНКА: 8.5\10

Tomcats - Тук българските преводачи са проявили истинско творчество и са превели филма със страхотен замах и патос, или с други думи - "Мераклий".Глуповатичка комедийка с някви си там, чийто мисли се свеждат до това как да вкарат някое момиче в леглото. ОЦЕНКА: 4\10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

На мен пък изобщо не ми харесаха пиратите...вярно че гледах някъв шибан скрийнар, ама пак...0/10 :twisted:
Днеска гледах този...alien hunter...много ми хареса...Извънземни(както се сещате) са кацнали на планетата ни и са замръзнали на южния полюс..сега ги откриваме(само нашите хора, и избрани правителствени служители естествено) 9/10
Мимикрията, ами хич не ми хареса..не съм сигурен дали съм гледал втората част, а от първата вече нищо не помня..а този..баси, преди да разбереш за кво става дума, кви са тия гадини и той филма свърши :lol: Наистина свърши много бързо(сценариста е бил кат мене- майстор на късите съчинения :lol: ) 1/10
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

:)

Мнение от admin »

И аз да добавя едно филмче:
Rose Red - оценка 10/10
тоя филм го гледах в къщи сам в 2.30 през ноща на двд с 5.1 озвучаване. Точно като започнаха да се местят стените ми се наложи да ида до кухнята ... голям страх майна, 10 метра от спалнята ми до кухнята ги минах за 20 минути :x с пистолет в ръка (законно оръжие).
Обичам да гледам ужаси ама този ебаси филма, гушнах котката на спалнята и така го догледах, а да добавя че още два пъти ставах след това да проверявам стайте и дали не се местят стените. :?
Публикувай отговор