критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Jeepers Creepers 2 - ммммда, втората част беше доста по - яка от първата.Отново се раправя за един изрод/прилеп/чудовище, но този път е направен с доста повече ефекти, има тръпка.За щастие най-накрая го улавят...
Филма заслужава да се види, но не го препоръчвам, ако не сте гледали първата част - 6.5/10

Boat Trip - много весела комедия и с актьори, които са точно за тези роли.Разправя се за двама приятели (на единия му се скапва живота), които решават да отидат на екскурзия с лодка, за да понапляскат 2-3 мацки.Обаче понеже се бъзикат с тоя дето им дава билета, той им дава билет за гей-екскурзия.За щастие единият събаря един хеликоптер в морето (малко тъпо, ама кво да се направи) пълен с яки мацета, а другия се хваща с единствената жена на борда.Филма е доста приятен, като за разтоварване - 7.3/10
САМО БЕРОЕ
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

The Punisher - "Франк Касъл е мъртъв. Той умря със семейството си. В определени, крайни ситуации, законът е неадекватен. За да бъде засрамен заради неадекватността си, необходимо е да се действа извън закона. Да се преследва естествената справедливост. Това не е отмъщение. Отмъщението не е добродетел, а емоционална реакция. Не, това не е отмъщение...това е наказание."

Какво идва след като на човек бива отнето най-скъпоценното нещо на света - семейството? Идва...наказанието!

ОЦЕНКА: 9/10
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

Cypher - не знам дали е писано за него, но филма е много як, който си пада по заплетените и привличащи вниманието филми - това е филма. няма да разказвам за какво става дума, защото ще ви разваля кефа. Моята оценка е: 8/10
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Blind Horizon (Неясно Бъдеще) - нищо ново, просто скучно стандартно и безмислено американско произведение. Жалко, че Вал Килмър играе в тази тъпня. Той е наемен убиец, но му се случва нещо(и той до края не може да разбере какво) и мисията му се "преобръща" - от наемен убиец на американския президент, след събуждането си и със временната си амнезия, той става негов защитник и т.н. и т.н. и т.н. Накрая разбира се има щастлив завършек и бла-бла-бла

Заради напъването на актьорите бих дал 4/10

Pieces of April - (Парченца от Ейприл) - отдавна не бях гледал странен филм. Да не говорим за смислен. Филма се разказва за една непрокопсала дъщеря, бивша наркомака, живееща в кофти условия със черния си приятел. Успяла е да накара родителите си да й гостуват за Деня на Благодарността. И отчаяно прави опит да спаси празника като приготви сносна храна(и да се пребори със всичките си смахнати съседи). В същото време майка й е болна от рак и скоро се очаква да отпътува от света на живите. Семейството й е от уникати - както се вика "Всеки луд с номера си". Като цяло едва ли някой би се впечатлил от постния сценарий, който съм разказал до момента. Филма обаче показва по много интересен начин трудностите в живота на обикновения човек и ни кара да се замислим кое е по- ценно - семейството или човека до теб(защото когато семейстовото я чака на входната врата, а приятеля й се прибира пребит от бившето й гадже, тя забравя родителите си и мисли само за любимия си)....и кое е семейството ни - кръвните роднини или хората, които ти помагат без никаква корист....

Единственото стандартно във този доста нестандартен филм е щастливия край, но на фона на останалото от филма, съм склонен да простя тази баналност на сценаристите.

Филма определено не е комерсиален и няма да се хареса на всеки, но по моя вкус му давам 9/10

44 Minutes - The North Hollywood Shootout - (44 минути - Престрелката в Северен Холивуд)- създаден по действителен случай и с участието на моя любимец Майкъл Медсън. Филма е игрален, но на моменти създава впечатление за документален(което ни най- малко не му вреди). Преживели пушечния ад на един банков обир, оцелелите участици в него разказват...... за истинската глупост на системата. По- точно как двама от най- кървавите обирджии в американската история са освободени от затвора за притежание на АК-47 само след три години и дори им е върнато оръжието, за да могат да го продадат и да платят на адвокатити(така поне твърдели техните защитници)- случайно да ви изниква асоциация с някоя страна на Балканите. Но както и да е. Действието се развива пред една банка - грабителите, тежко бронирани и още по- тежко въоръжени се опитват да се измъкнат, а дузина полицаи, с някви керливи барети и магнумчета се опитват да ги спрат, чакайки пристигането на S.W.A.T. Филма е направен доста реалистично и поне мен ме накара да се замисля докъде би могло да стигне продаването на оръжия на сульо и пульо и докога ще се издават разрешителни на, който се падне..... И какво би се случила с нашите полицаи ако двама с АК-47 решат да оберат банка(а пък АК-47 в БГ не е проблем да се намери мисля). Филмчето си заслужава и смятам, че всеки трябва да го гледа. Разбира се не всеки ще остане очарован...

Лично аз му давам 9/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Mindhunters
Това е един от тези уж заплетени филми в които до края се чудиш кой е убиеца. Подозрението обикаля всички герои(даже по няколко пъти). Единствените персонажи с чисто алиби са...тези които са вече мъртви :twisted: (дори бих добавил- "тези които са "много" мъртви :twisted: )
Целта е накрая, точно когато вече си сигурен кой е убиеца, най-невероятния герой да изкокне и да каже "хаха, не очакваше че съм аз, нали!? :twisted: "
Филма не блести с нищо особено- само с някои ГОЛЕМИ дупки в сценария...за съжаление не мога да ви ги изброя щото ще трябва да ви кажа кой е убиеца...а вие не иската това нали?? :twisted:
или пък, що да не мога?? 8O
ето това което ми направи най-голямо впечатление- защо негъра трябваше да се държи като убиеца??когато застреля истинския убиец, защо хукна да гони тая женската, и що и говори ония работи за паниката и тн??? 8O
такааа, като за финал ще кажа че единственото хубаво нещо в този филм беше това че те кара да мислиш...(хехе и боя с негъра накрая беше як :P ) само затова му давам 5/10
Недей да береш яд, само не забравяй.
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

The Passion of Christ (Страсти Христови) По невероятно епичен начин е показано как Христос изкупува греховете на всички хора, без самите те да осъзнават, защо той се подлага на всичко това. На моменти имах чувството, че ще стана и аз ще скоча вътре в монитора да спра тези дето го бичуват. Не съм религиозен и не съм вярващ, но филма ми хареса. Пътят на Христос до кръста е показан доста реалистично и истинско.

8/10

Rounders - Комарджии - с участието на Мат Деймън и Едуърд Нортън и с невероятната игра на Джон Малкович и присъствието на ослепителната Фамке Янсен. Рейд из невероятния живот на покерджиите, невъзможността на човек да избяга от собственото си аз дори заради любимия, с риск да загуби всичко, дори живота си...

8/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Van Helsing - Доста зле. А като казвам доста зле, имам предвид дооооста зле! Като начало останах адски разочарован от тоталното несъответствие между реално случили се събития, легенди и тяхното интерпретиране във филма. Актьора играещ граф Дракула е добре подбран, но самата натура на Дракула тук е някак си...незапомняща се. Д-р Джекил/мистър Хайд и Франкенщайн се вяскат в първите 10мин от филма и...умират! Франкенщайн се завръща после, ама...Въобще и сюжета и изпълнението не блестят с нищо. А и качеството и звукът са доста зле, така че няма да можете да му се насладите подобаващо. Защото все пак има на какво да се наслаждавате. Единственото, за което може да се гледа филма отново и отново е почти неспирния ешкън и ефектите, които си признавам са на ниво. Но ето ще опиша на кратко какво става с човек, до като гледа Van Helsing. Очите са или отворени до край, или са почти затворени, сърцето бие бавно и монотонно, частите на тялото отдавна не правят връзка с мозъка или с някой негови подразделения, диша се тежко и дълбоко, всяко влизане от родителско или друго лице в стаята с цел откъсването ви от филма е манна небесна. Ако всичко това присъства - със сигурност гледате Van Helsing! Дори имаше един момент, когато се питах "още някаква глупост ще измислят ли" с надеждата "това да е последната!", но след като видях как лицето на главната (в последствие умря) героиня се показва от облаците, разбрах, че не само до като се гледа филма, а дори и до като се е правил, при човек са се наболюдавали горепосочените ярки симптоми на тотална тъпанарщина!
Или с думи прости - Мозъчна Пръдня!
А сега да кажа няколко сладки думи:
Сладки Думи.
Не, сериозно, гледайте го, ако няма какво да правите. Но за кино и дума да не става. На кино единствено съм ходил заради 3-те Матрици, 3-та Властелина и сега на "Страстите Христови".

П.С. Ааа, хареса ми точно в края, когато ми ти нашия почна да вий като warewolf и продължи да крещи като човек. Беше добре!

ОЦЕНКА: 5/10
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

Love Don't Cost A Thing - Любовта не се купува

Този филм като го пуснах си викам,че ша е няква Боза,но въобще не очаквах,че ша ме изненада така приятно.В този филм (комедия) става дума за едно момче (на 18-19) ,което няма много пари и се занимава само с учене (зубър) , прави там някви неща по колите и ходи да честе хорските басейни.Разкарва се заедно с 3-мата си приятели и те като него.След много чистене на басейни той изкарва 1500$, които му трябват за да си купи двигател на колата и да може да отиде на състезанието.Но (аве все има но) когато отива при монтьора вижда,че най-якото момиче в даскалото е блъснало колата на майка си и се разправя с монтьора за поправката.След като монтьора и казва,че няма да може да свърши по колата за времето което тя иска идва нашия човек,който и казва,че ша и оправи колата за тва време стига тя да му стане гадже за 2 седмици.

8.5/10
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

The 25th Hour
Много ми хареса този филм! Актьорите бяха много добре подбрани и играта им беше много добра! Нямаше големи обрати или неразрешими загадки...нямаше екшън(в буквалния смисъл)...
С две думи за сюжета- нашия човек(много готин актьор, но не му знам името) има един ден за да преоцени живота си(така беше и tagline-а на филма май че)
Гледайте го!
9/10
Недей да береш яд, само не забравяй.
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Love dont`t cost a thing - филмът не е нищо особено.Просто филм.Разправя се за един беден зубър, който се превръща в най-големия пич в даскалото, благодарение на 1500$.Някои части на филма бяха супер, докъто други за болкука - 4.8/10
САМО БЕРОЕ
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

Eurotrip

Тука става дума за двама приятели които тръгват из Европа за да намерят приятелката единия с която са се запазнали по Емайл-а.Следват някой супер яки моменти.Яка комедия.

8/10


School Of Rock

Тука пък един рокаджия който туко що е изгонен от бандата си и няма никви пари.Излъгва и отива да преподава в някво даскало за две седмици.Той нищо не знае и децата стоят по часовете без да праят нищо.Но един ден оня ги вижда,че всички свирят класическа музика и се пробва да ги напрай всички рокаджии.И така нататък.Въобще яко филмчи.

7.5/10
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

ха, и на мене ми хареса този School of Rock!
Децата бяха много сладки! Е, този дебелия("учителят") малко преиграваше, ама...абе с 2 думи- детско филмче. Добре де, детско-юнушеско :) Ама аз го гледах на 1 юни, така че ми е позволено! :P
и аз 7.5/10, но по моята система :wink:
Недей да береш яд, само не забравяй.
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Major Payne - Стара, но доста хубава комедия.Разказва се за един майор, който "избива всички лоши и го гонят от армията".Машината за убиване отива да тренира някакви хлапаци училище Медисън за някакви военни игри.В крайна сметка го викат за нова военна мисия, но той се връща и Медисън взимат купата.
Всички актьори бяха "на място".А изключителната игра на Майора ми допадна много - 8.2/10
САМО БЕРОЕ
Публикувай отговор