критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Panic Room - Общо взето глуповатичка драма с Джоди Фостър. Тя и дъщеря и купуват една къща, в която има така наречената на запад "паник стая" - място, където по принцип се съхраняват скъпоценности или други предмети. Стаята е голяма 2 на 5, така че не се ползва за живеене. Направена е от титан (или от друга здрава метална сплав) и не може да се влезе в нея, ако не се знае паролата. Та, едни крадци влизат в тази къща и Фостър със сина си се шмугват в горепосочената стая.Тва е, в общи линий. ОЦЕНКА: 5\10

Pitch Black - Втория филм, в който се снима Vin Diesel и със сигурност един от най-яките филми, които съм гледал. Richard B. Riddick е убиец, който е изпратен на заточение. Той и транспортната група биват нападнати от извънземни през нощта (действието се развива основно през нощта). На тях не им остава голяма възможност, освен да освободят затворника, а той от своя страна да им помогне да се измъкнат, защото той може да вижда в тъмното. В затвора за една кутия цигари са му извадили истинските очи и са му сложили нови. Their last and only hope... ОЦЕНКА: 9\10

Planet Of The Apes - На мен този филм не ми хареса особенно, защото не харесвам маймуни и всичко свързано с тях. Хора оцеляват на планета, пълна със супер разумни маймуни, които могат да приказват. Иначе актьорската игра е на много високо ниво. Може и да ви хареса. ОЦЕНКА: 5\10

Robin Hood - Men In Thights - Най-страхотната пародия, която съм гледал някога. Всъщност... Scary Movie само се нарежда до нея. Пародия на Робин Худ, какво друго. Няма да забравя обаче 2 момента от тоя филм никога. Двама си говорят:
- Ей, Блинкин.
- Ейб Линкълн ли каза?
и другия:
- You want Robin Hood to be smash, destroy...with other words dead ?
- You said it very succinct !
- Suck what ?
- Succinct...it's an expression.
ОЦЕНКА: 10\10

Scary Movie - Тва е пародия почти на всичко по-важно излизало във филмовото изкуство "от 90-те до днес". Писъци, Знам какво направи миналото лято, Матрици...всичко.
ОЦЕНКА: 8\10

Scary Movies 1/2 - А това е най-големия боклук като пародия, която съм гледал някога. Това е пародия на Scary Movie. Няма да ми стигне мястото да го оплювам. ОЦЕНКА: -10\10

Scary Movie 2 - Дано Scary Movie 3, който се чака до края на годината да е хубав, защото във втората част (която няма нищо общо с първата) нещата не са така добре като преди. Общо взето е глупава. Тя пък от своя страна е пародия на Ангелите на Чарли, някой уестърн, Hollow Man и други. ОЦЕНКА: 5\10

Sinbad - The Legend Of Seven Seas - Един филм на Tim Johnson & Patrick Gilmore. Disney Interactive/ Dreamworks Company. Ако и това все още нищо не ви говори, тогава ще се изразя с 2 думи. ФИЛМА Е ВЕЛИК . Богинята на разрухата открадва "книгата на мира" от мястото и, а Синбад е набеден за крадец и хвърлен в тъмница. На другия ден ще му отсекат главата. Сключва се следната сделка - ако до 10 дни той не върне книгата на народа, тогава неговия стар приятел (бъдещ принц) ще умре. И той тръгва по петите на богинята и на книгата. Има хумор, романтика, странни развръзки...също така е и залегнал мотива за края на света - край на хоризонта.Анимацията е разкъртваща (била тя компютърна или рисувана на ръка). Просто...превъзходен филм. ОЦЕНКА: 7\10
Последно промяна от SniperBeta на Чет Фев 05, 2004 10:16 am, променено общо 1 път.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Black Hawk Down - Един филм на Ридли Скот. Досега не бях се замислял колко перфектен всъщност е филма. Става дума за войната в Пакистан през 1993г. Транспортния хеликоптер "Блек Хоук" е свален и всички, които са в околността му се придвижват за да изкарат пострадалите. В последстие пада и още един хвърчикоптер и още един... и така всички от спец частите, които се бият с целия град се чудят на къде първо да ходят и какво да правят. Атмосферата е размазваща. ОЦЕНКА: 10\10

Scream 3 - Третата част на поредицата "Писък" е, мисля, най-скучната и глупава част. Пак един с нож и костюм избива наред. Мисля, че сте запознати с идеологията на първите два.
ОЦЕНКА: 3\10

Se7en - Сериен убиец избива хора, които са съгрешили според него в някой от божийте правила. Жертвите са например дебел човек, богато облечена жена или други "чревоугодници". И полицията е по дирите на този убиец, в крайна сметка. ОЦЕНКА: 10\10

Shaolin Soccer - Ако има комедия, на която да съм се смял до сълзи - ТОВА Е ТЯ !!! Група младежи шаолинци започват да прилагат шаолинското изкуство във футбола...голям смех.
ОЦЕНКА: 10\10

Shrek - А ако има някой филм, който толкова много да ми е харесал, че да мога да го гледам всяка седмица - ТОВА Е ТОЙ !!! Има пародия на почти всичко, свързано с приказките - вълшебници, дракони, вълшебни огледала, гладиатори, принцеси, пепеляшки и останалите "fairytale creatures". ОЦЕНКА: 10\10

Sleepy Hollow - Филм по книгата "Конника без глава"...но не точно. Тук всичко е малко по-фантастично, конника без глава е чудовище от отвъдното, което не може да намери покой до като не бъде поставена отсечената му глава до тялото в гроба. В главната роля - Джони Деп. ОЦЕНКА: 8\10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Small Soldiers - Ейй тоя филм като го гледах като по-малък много му се накефих. И сега - пак. Нова порода играчки са се пръкнали на пазара. Използват усъвършенстван военен чип, който по принцип управлява ракети. И сега играчките са се хванали за гушите. Елитните Командоси под ръководството на техния майор (гласът се озвучава от "мъжа в черно" Томи Лий Джоунс) търсят да унищожат извънземната раса Горгонити. Много интересен филм. Определено.
ОЦЕНКА: 7\10

Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) - С чиста съвет заявявам, че това е най-доброто и красиво аниме, което някога съм гледал. Може би ви е направило впечатление, че има много анимета, които рецензирам. Това е така, защото обичам всичко свързано с Япония и японското изкуство (БЕЗ ЯПОНСКИ ИГРАЛНИ ФИЛМИ). Малката Чихиро, заедно със своето семейство заминават на почивка с колата. Но пътят им странно води към гората и свършва към един тесен тунел. Родителите решават да оставят колата и да влезнат в тунела за да видят къде води. И Чихиро, колкото и да я е страх отива с тях. Отвъд тунела те попадат в приказно място. Едно малко градче е заобиколено с красиви зелени големи поляни. Тримата влизат в градчето и виждат, че то е безлюдно, но навсякъде има прясно сготвена храна. Родителите, изгладнели от дългия път, сядат веднага да ядат с огромно настървление, а Чихиро след като вижда, че не може да ги откъсне от така интересното им занимание тръгва да разглежда града. Но изведнъж се стъмнява и тя се връща при родителите си и с ужас установява, че те са станали на едни големи угоени прасета, а целия град гъмжи от призраци. Панически страх я обзема и тя започва да бяга на където и виждат очите. Колкото повече стои в този град, тя започва все повече да избледнява до като изведнъж едно момче пристига и и дава нещо да хапне с думите, че ако тук не се храниш - ставаш невидим, призрак. Той и казва също така, че градът е собственост на вещицата Юбаба. Чихиро, твърдо решена да спаси родителите си отива при Юбаба, която я назначава на работа в банята на тамошния дворец.Само така, казва тя, ще може да откупи родителите си от нея. Историята продължава страшно интересно и много и различни неща се случват.
ОЦЕНКА: определено 10\10

Starship Troopers - Един филм на Пол Верховен. За мен това е достатъчно да знам. Но в случай, че за вас не е - да доуточня. По моя преценка, това е един брилянтен филм, който за жалост не получи полагащото му се признание в нашата страна. Извънземни буболечки са се заселили на една планета и застрашават да нападнат скоро време и Земята. Човечеството (доста глобална работа,а?) събира от всякъде войници, които изпраща на извънземния фронт да се бият с буболечките. Ефектите са "unbelieveble", всичко е на 6+. Няма да забравя как изглеждах след като излезнах от залата след прожекцията на филма през 1997г - зашеметен, оглеждащ се на всяко ъгълче дали няма да изскочи от някъде някоя гигантска буболечка-кандидат да ми гризне главата.
ОЦЕНКА: 8\10
Последно промяна от SniperBeta на Пон Мар 07, 2005 13:47 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

За starship troopers: Ако сте гледали интрото на стар крафт-а..е това е същото(почти)
Не е анимация!! Не ме разбирайте погрешно! Просто е страшно меле в тоя филм..
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

The Matrix Revolutions-Най-добрата от трилогията 1000/10 :twisted:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

A Tale Of Two Sisters - Каква ирония...Мога да кажа само, че съм тънел в абсолютна заблуда отностно Японските игрални филми. Знаех си, подяволите, знаех си, че японците освен брилянтни хорър игри могат да правят и хорър филми. Просто не съм бил случил на такъв...до сега. Е, това е той. За феновете на хоръра - филма поразително много напомня за филма The Ring. На места е доста объркан, но като цяло притежава неотразимия чар на филмите от този род. Става дума за едно младо момиче, което тотално откача след смъртта на сестра си. Не желае да приеме истината и съзнанието и създава илюзията, че сестра и е до нея и с нея. Действието се развива в една къща, в която се случват през цялото време странни неща. Визията е неповторима. Преведох и субтитрите на филма и мисля, че се справих добре. Не знам какво друго да кажа. На който е харесал The Ring е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да изгледа и този.
ОЦЕНКА: 8\10

Stuart Little 2 - Още малко от приключенията на малкия мишок. Сега действието е по-мащабно, но въпреки всичко до голяма степен се повтаря всичко от предната част.
ОЦЕНКА: 4\10

Terminator 2: The Judgement Day - Най-добрия филм, който е бил правен и ще бъде правен някога! Това е моето мнение. Сигурен съм, че няма човек, който да не е гледал този филм, така че няма да се впускам в ненужни подробности, а ще изложа само няколко интересни неща. Не знам колко от вас знаят, но година-две след прожекцията на филма (значи някъде към '92-'93) пред специално подбрана група от хора, в тесен кръг е бил излъчен и Terminator 2 3D. Залата, разбира се, е била специално оборудвана. В него не е имало нищо чак толкова по-различно, само дето битките са били триизмерни ( не знам какво трябва да значи това, не съм го гледал...както и повечето от жителите на Земята). Друг интересен факт е, че филма Терминатор 2 е бил замислен по-дълъг, отколкото е. Някъде около 3 часа. Дори са били заснети и сцените и е бил готов.Но в последстие бил жестоко орязан до сегашното му положение (което не е никак зле, разбира се). Някой от отпадналите сцени са още една битка с терминаторите в бъдещето и други подобни. Сещате ли се към края на филма, когато Т-1000 се събира отново след като беше пръснат на малки парченца, тръгва напред, поглежда на горе и в страни и едни линий преминават по лицето му? Е, тук е имало още няколко кадъра. След пръскането си, Т-1000 се е бъгнал нещо и е започнал да се лепи навсякъде и да придобива други физически форми. Подпира се на една тръба и след като продължава хода вижда, че пръстите му са станали доста дълги, а върхът им е все още върху тръбата. Такива ти неща, които не са влезнали в крайния продукт, за добро или за зло.
Въпреки всичко: ОЦЕНКА: 10\10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Уууу спрете малко да пишете бе, не мога са вредя. :(
Tekken - The Motion Picture - Филм, правен по играта Tekken и най-вече по третата и част. За тези които не знаят, това е биткаджийска игра, доближаваща се най-точно до философията на Mortal Kombat. Филма определено не ми хареса. Всичко е толкова претупано, че до като започне и вече е свършил, а нищо съществено не е станало. Той е с продължителност 57мин от които над 35мин в диалози. Битките се броят на пръсти, а наистина качествени битки ала Cowboy Bebop - за голямо мое разочарование няма. Всеизвестния злодей Хайхачи Мишима хвърля сина си Джин Казама в една пропаст с думите "Ако си мой син, ще се изкачиш". Той така и не се изкачва, и баща му си тръгва мислейки, че е мъртъв. 16 години по-късно Хайхачи организира турнир "The Tournament", като победителя ще се изправи срещу него в смъртна битка и ако го победи (това не се е случвало до сега) ще стане "The King Of Iron Fist Tournament". Голям брой звезди от играта има в анимето: Jun Kazama; Kazuya Mishima; Lei Wulong; Lee Chaolan; Heihachi Mishima; Nina Williams; Anna Williams; Young Jun; Young Kazuya; Michelle Chang; Gun Jack; Dr. Boskonovich; Bruce Irvin; Jin Kazama. За съжаление само гореспоменатите взимат отношение във филма. Бегло се показват и едни от най-добрите бойци в играта: Yoshimitsu; Paul Phenix; King, но така и не дават бойна сцена с тях. Рисунките са сравнително добри. Хората поне са пипнати добре. Околната среда не привлича вниманието с нещо ново. ОЦЕНКА: 6\10

The Animal - Супер малоумна комедия с Роб Шнайдер. След катастрофа му присаждат животински органи и той започва да се държи като животно. Голяма глупост. ОЦЕНКА: 2\10

The Cell - "Клетката" с Дженифър Лопес е учудващо добър хорър. Някъде в не толкова далечното бъдеще има средства за "хакване" в човешкия сън. Така група учени се "хакват" в съня на едни убиец с цел да разберат нещо повече около него. Той от своя страна им показва колко извратено може да е подсъзнанието на един човек. ОЦЕНКА: 7\10

The City Of The Lost Children - По дяволите обичам такива филми! Филми като този, като Dark City... Тук става дума за един град в който всички деца са сираци и са под "закрилата" на две сестри близначки (срастнали посредата, които образуват нещо като цял човек(в играта FAUST го има абсолютно същото)). Един зъл доктор пък от своя страна взима малки дечица и им изучава съзнанието, като влиза в него по аналогичен начин от предния филм. Филма е супер интересен, атмосферата е "върха на сладоледа" - мрачна, подтискаща, депресираща. (Има и игра по филма, куест, за PSOne. На 1 диск, но иска 15 блока от memory card-ата). ОЦЕНКА: 10\10

The Evil Cult - Поредния филм стил ииийййяяя, праст-тряс-бум-храс-фрас и останалите джънгърлъци и маймунджолъци правени с учудващ ентусиазъм и любов от японските/ корейските/ китайските/ таджикистанските каскадьори. Много пердах - много летене. На един приятел толкова много му харесал, че си го гледка вече за 3-4 път. Мне, мерси. ОЦЕНКА: 4\10

The Jungle Book 2 - Продължението на култовия филм на Дисни е доста интересно и забавно, но уви - кратко. За разлика от първия филм този е дълъг едва 1 час. Маугли не може да остане в селото на хората, а и корените го теглят към джунглата, към дивото, към старите му приятели - татко мечо Балу, пантерата Багира и останалите. Кралският тигър Шир Хан е твърдо решен да отмъсти за срама, който това "невръсно сополиво хлапе" му причини миналата част и за това тръгва по петите му, а те водят точно в селото на хората... ОЦЕНКА: 6\10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

The League Of Extraordinary Gentlement - След като го гледах със страхотно качество мога с чисто сърце да кажа, че този филм е великолепен. Има от всичко по много. Група хора със свърестествени способности всеки е събрана, за да защити короната и империята (Англия) от нападателите. Всеки един от така нареченото "общество на необикновенните" има различни качества. Така например водача на групата (Шон Конъри) може да улучва с пушката си всичко, навсякъде, независимо на каква далечина е. Скинър пък е невидим и може да използва своя stealth за да се промъква. Мина е вампир и като такава е безсмъртна (същата Мина, която заедно с мъжа си Джонатан и ван Хелсинг са гонели граф Дракула). Д-р Джекил също е тук и неговата демонична форма (напомняща поразително на Хълк, само дет не е зелен). Дориан пък незнайно защо е безсмъртен и той, на мен ми се стори, че е направен от прах. Капитан Немо пък от своя страна предоставя целия превоз и неотменната си помощ като боец. Единственото, което ме подразни в този филм са на 2 места ефектите. Режисьора е сметнал, че ще му излезе по-ефтино ако вместо да събори цяла сграда с експлозив е по-добре да направи компютърна анимация на ексолозията. Самата анимация е съвършена, но на фона на сградата прилича да е сякаш залепена...личи си малко. Също така е и с водата, която нахлува при потъването на кораба. И тя е съвършенно анимирана, но съчетана с актюрите стои изкуствена. Както и да е. Филма е велик! Пооправил съм и съм фиксирал субтитрите на филма, който е на кебапа и е с Super DVD качество и съм ги качил в incomming->SniperBeta. Който иска да си ги свали.
ОЦЕНКА: 10\10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

The Matrix Reloaded Bonus DVD Edition - Бонус към втората Матрица. Започва с това двадесетминутното, дето го даваха по MTV с пародийката на Матрицата 2 и преминава към това как са правили филма - бойни сцени, ефекти, гонитбата по магистралата и всички останали каскади...

The Morthman Prophecies - След катастрофа главния герой може да вижда близкото бъдеще. Той вижда отначало само неразбираеми знаци, но в последствие се научава да ги изледва и разбира, че това са всъщност "предсмърни знаци" - ако успее да ги разшифрова, може да предотврати дадена смърт. Филма е много добре направен, на доста високо професионално ниво и е адски интересен.
ОЦЕНКА: 8.5\10

The Mummy - Филм с Брендън Фрейзър в ролята на "похитителя на пирамиди". Древна мумия е освободена от вековния си сън и сега тя започва да събира частите на тялото си чрез отнемане на същите от други хора, за да може след като стане човек да възкреси любимата си. На мен специално ми хареса филма, а има и доста комедийни елементи.
ОЦЕНКА: 7\10

The Mummy Returns - Втората част като по чудо не е по-лоша от първата. Ефектите са на по-високо ниво, режисурата и сценария - също, но в общи линий е "още малко от същото".
ОЦЕНКА: 7\10

The Ninght Gate - Още един уважаван и обичан от мен актьор играе тук - Джони Деп. Става дума за книги писани от Дявола. Отначало се мислело, че има само една книга, но в последстие се оказва че са малко повечко...Въобще филма е страхотен.
ОЦЕНКА: 7\10

The One - Наскоро го гледах пак по HBO...те и без тва си го дават всяка седмица по няколко пъти ей така - профилактично.Както и да е. Филма е уникално кух. Може би един от най-дърварските филми с още по-дърварски ефекти и с най-големите дървари, който съм гледал наскоро. "Цепим си дърва, цепим си дърва...". Сега, да кажа 2-3 хубай приказки...от къде да започна...а, да историята:...свърших.Графиката, в случая "специалните ефекти" в които нямаше нищо специално. Те бяха толкова обикновенни, че със своята простота бяха уникални... :? Добре де, как се очаква да направя смислено ревю на толкова безсмислен филм? 8O Бе...всичко беше толкова изкуствено, че просто дразнеше. Един фен е разбрал, че света в който живее не е единствен, а има още много измерения. За това той успява да се хакне във всеки един от тези паралелни светове и да убие тамошния си "Аз". По този начин придобива велика сила. И разбира се се намесва и доброто в образите на двете чийнета, които са по петите му.
ОЦЕНКА: 4\10
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

DrumLine-филм за един негър който взима стипендия за музикалното училище "A&T". Самочувствието му е огромно, но всички знаят че е цар на барабаните. Отива в училището и започва подготовка за фестивала на Класиката Постоянно си съперничи с водача на барабанистите 9/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Scary Movie 3 - Третата част на пародията е също доста забавна, както и втората. Но не и както първата. Първата си беше фаворит. Та в третата част си прави пак на един бюлюк филми шегички, като най са наблегнали на The Ring и Signs. Има също и така от Matrix Reloaded, Jeepers Creepers 2, Underworld и още доста. За съжаление това копие на филма, което го има на кебапа е орязано и доста моменти липсват. Иначе филма е добър...но не чак толкова.
ОЦЕНКА: 6.5\10

Street Fighter 2 - Филм, правен по играта от японската компания "Manga". За феновете на играта съм сигурен, че не са разбрали много-много защо се води този бой между тези street fighter-и. Работата е проста - Уличните Бойци са шепа хора, които Маьор Байзон иска да присъедини към себе си, за да властва над света. За целта той има 3 главни генерала при себе си - Сагат, Вега и Балрог. Той ги изпаща да съберат от целия свят тези велики бойци и да ги пренудят да се присъединят към него. Във филма ги има всички персонажи от играта - Рио, Кен (тренирали като малки в едно доджо), Сагат, Вега, Балрог, Далсъм, Хонда, Зангиев, Бланка, Чан-ли (FBI), Маьор Байзон, Гаил, и още двама, които ги няма в играта. Анимацията е плавна и приятна. Филма е доста добър. ОЦЕНКА: 7\10

Street Fighter Alpha - Отново филм по играта от "Manga". Този път по играта ST Alpha. Общо взето е като предната част, но анимацията е по-различна, Рио и вместо с червена преврзъка - със бяла. Междувпрочем червената превръзка на главата му е дадена от Кен като малки, защото при един бой той го удря по-силно и той си удря главата в една стълба... Има доста много персонажи, влизащи и в играта.
ОЦЕНКА: 8\10

The Jungle Book - Еми какво да направя, че чак сега го гледах? :) Ужас...както и да е. Филмчето наистина е добро. Аз го гледах озвучен на български, но беше добре направен. Втория е малко по-смешен. Анимацията не е много добра.
ОЦЕНКА: 7\10

The Thirteenth Floor - Ето това е филма, на който обърнах доста голямо внимание, защото е супер як. Става дума за това, как хора програмират един цял нов свят. Програмират хора, програмират архитектурата, живота...абе цял нов свят с всичкото му. И когато си искат те се "хакват" в този свят и го разглеждат какво са направили. Но изкуствения интелект е толкова добър, че започва сам да си "живее" и един от хората в този нов свят, разбира, че нещо не е наред там. В последствие разбира, че не е човек, а програма и всичко е програма. Този свят се разпростира само в границити на симулацията, затова и човека (разбрал вече всичко) отива отвъд тези граници и вижда - нищото. Вижда планини без текстури, път без текстури....абе, много яко е направено всичко. Страхотен филм. ОЦЕНКА: 9\10

Toy Story - Играта на Играчките е първия пълнометражен компютърно-генериран филм, който е правен някога. Той е и естествено на компанията PIXAR. Във филма става дума как играчката Уди (Woody) се опитва да спечели отново мястото в сърцето на малкия си притежател Анди (Andy), което е заето сега от по-новата и лъскава играчка Баз (Buzz Lightyear). Филма го имам с български дублаж, но е направен невероятно. Чак се учудих. Гледал съм го десетки пъти и отдавна съм се влюбил в него. Супер е. Независимо на колко си годинки :) ОЦЕНКА: 10\10

Tot Story 2 - Продължението на Играта на Играчките е също толкова добро, колкото и първата част. Отново PIXAR-ци са показали защо са най-добрите в бранша. Тук вече Уди намира свой нови приятели - играчки-герой от каубойски филм, в който е участвал и Уди но не знае. И сега всичките негови приятели са тръгнали да го спасяват от това да бъде продаден на висока цена, защото е уникален.
ОЦЕНКА: 10\10

Zone Of The Enders - Отново аниме (надявам се не се учудвате). Ако някой е гледал като малак Transformers или поне си е купувал едноименните дъвки с лепенки, то няма начин да не знае за тези роботи, управлявани от хора. Философията тук е същата - създаден е мощен робот, в който първия пилот, който седне става негов собственик и робота не се подчинява на никой друг. Има много въздушни битки, много ешкан и много...хм,смисъл. Анимацията е добра.
ОЦЕНКА: 8\10
Публикувай отговор