критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Brother Bear-Много добра анимация, разказва се за 3-ма братя и една група мечки. Препоръчвам ви да го гледате интересен е!
9/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Detention 0/10 -Не го гледайте! Много много много е тъп! Екшън в училището м/ду отборите на Долф Лунгрен(не съм сигурен дали така му беше името, ама това е този дето играеше в Универсален Войник) и учениците vs лошите(тъпи) типове с узитата...
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Няколко по- стари филма гледах тия дни и реших да споделя с вас:

Towering Inferno (Ад под небето) - мисля че е от преди поне 25години филма, но си заслужава. Става въпрос за откриването на най- високата сграда в света, при откреването ствава аврия и пожар, официалните гости са на последния етаж, а пожара бавно но сигурно се придвижва към тях.... доста добър за времето си филм с доста добри за времето си ефекти 8/10

As far as my feet will carry me (в БГ е известен като Затворникът) - в края на Втората световна война, руснаците изпращат немските военнопленници да копаят олово в най- затънтения край на Сибир, един от немците непреодолимо желае да избяга, защото е обещал на бременната си жена и малка дъщиричка да се върне.... започва няколкогодишно премеждие из необятните ширини на Русия. Един руски майор е твърдо решен да залови избягалия затворник... 10/10

Just Cause (Справедлива кауза) - играе Шон Конъри, много добро филмче за съдебната система на САЩ и възможностите невинни да бъдат осъдени а виновни- оправдани, малко с привкус на филмите тип "Неочакван край" - 9/10

Extreme measures (Крайни мерки) - Хю Грант и Джийн Хекман си партнират в невероятна драма за правата на човека и свещенното му право на избор за собствената съдба.... Изперкал професор(Хекман) прави експерименти с живи хора с цел развитие на медицината, Грант без да иска попада на това.... Филма поставя много въпросителни... Невероятен..... 10/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Epoch 2 - Evolution - Така, значи който е гледал корицата на този филм да не си прави погрешно заключение от яко направената скала във въздуха. Не знам кой какво и кога се е изцепвал, че филма е сниман в България. Може и така да е, но въпреки това е СУПЕР ТЪП. Като за начало ефектите са под всякаква критика. С няколко думи ако ги определя - остарели ефекти с нисък бюджет. Работата е там, че 2 извънземни кораба обвити от гигантски скали изникват от 2 противоположни краища на земята, паралелно създават някаква удърна вълна, която обикаля заемното кълбо и когато двете вълни от двете отделни скали се срещнат настъпва апокалипсис и Земята бива унищожена. Както традицията повелява се намесва добрия доктор учен, надарен със свръхестествени способности "to regenerate lost or damage tissue", който треби да "save the world". Незнайно как притежава някакъв кристал, който е ключ към един от космическите кораби. Вътре в космическия кораб всичко е... допотопно, грозно и морално остаряло. Има го онзи гаден ефект съпътстващ нискобюджетните филми, а именно лилаво-розово-синьо-червено осветление, идващо от никъде. Абе...баси тъпия и грозен филм.
ОЦЕНКА: 1/10

Lion King 3 - За разлика от тоталния провал за продължение Jungle Book 2, аниматорите от Disney тук са запретнали здраво ръкави и са сътворили нещо много, ама много сностно. В третата под ред част от сагата за царя лъв се разправя за запознанството между Тимон и Пумба (доста оригинално хрумване според мен, като се има предвид, че в предишните 2 части все се питах "тия двамата с толкова различна ценностна система и възгледи за света па как се събраха?"). Няма да разправям историята на филма. Ще оставя да го изгледате, а това е просто задължително. Много хумор, страхотна анимация, висока оценка.
ОЦЕНКА: 7/10

Jin-Roh and The Wolf Brigade - Хм. Явно няма тук много фенове на аниме жанра. Е, това е отново аниме. От създателя на Ghost In The Shell. Разправя се за млад войник, който е от "специалните части" или по-точно от тежко въоражената полиция. След като не успява да спаси живота на младо момиче-протестантка (филма започва с местни размирици) започва да преосмисля ценностната си система или нещо подобно. Както е типично за всички анимета филма е обогатен с емоций и обрати. Но най-доброто във филма е, че накрая злото побеждава и нашия пич си остава "от лошите". Доста ми е трудно да направя сносна рецензия на толкова добро аниме. То просто треби да се гледа, а не да се описва.
ОЦЕНКА: 8/10

Looney Tunes Back In Action - "К'во става шефе?" Култова реплика. Култов герой. Среден филм. За по-непретенциозните филмови любители, които искат да си пръснат времето в гледане на нещо интересно, което не се стремят да го запомнят - филма ще им хареса доста. Но за такива като мен - не особенно. Защо "не особенно", а не "не"? Ами имаше си и добрите страни филма - Дафи, Бъни, Коьота, Дафи...Бъни...?!? Абе не е чак толкова зле. За нещастие не може да се каже същото за актьорската игра. Брендън Фрейзър горкия колкото и да си мисли, че пред него действително стои Дафи или Бъни, еми не му се отдава някак си играта. Всичко е супер изкуствено. Да не говорим за огромния лист от бъгове във филма на които станах свидетел докато го гледах за втори път. В крайна сметка - не знам колко пари са пръснати, но можеше да е в пъти по-добре.
ОЦЕНКА: 4/10
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

Master and Commander е ебсаи тъпия филм :evil: :evil: По-скучни 2 часа прекарах само преди години като четох "Под игото" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Целия сюжет е как бившия гладиатор и настоящ пич се опитва да унищожи някакъв злобен Френски кораб който е 3 пъти по-мощен от неговото Английско кану.Френските пичове на 2 пъти го подпукват , но той успява да избяга и накрая формира "капан" и превзема кораба!
Happy END :!:

Не заслува оценка
Последно промяна от SimonseN на Сря Мар 31, 2004 15:51 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

ами филма си е типично американки! типична американска боза! всичко ти е ясно, ясно ти е и че след като уж всичко е свършило, то всъщност не е (демек няма я изненадата)...много слаб филм!
1/10

Сега ще споделя мнението си за един много добър, гаден филм.... :roll:
House of sand and fog 8/10
Много гаден филм! Като го изгледах не ми идеше да ревна, ами направо да се метна през джама(хубу че съм на 2рия етаж и нямаше смисъл :roll: )
Много добра актьорска игра! :!: Много добра атмосфера!
Няма да ви разказвам сюжета, само ще кажа че НЯМА БОГ! Ако имаше господ, той не би позволил толкова гадости да се случат на добри хора!
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

The Rundown - Много много много приятно изненадан останах от този филм. Ще започна с уводно изречение излагащо мислите ми при първото запознаване с геройте - "Ай пак ли Скалата е, баси". Сега ще изложа мислите ми след като филма свърши - "Хубу, че беше Скалата". А сега започвам ревюто. Всички негативни мисли и чувства се изпариха след първите няколко минути от филма. Историята се върти около едно "момче за всичко", което е на път да изпълни последната си мисия и да се отдаде на заслужена почивка, гарнирана с отварянето на собствен ресторант. Само че тази последна задача е доста тежка, както се оказва в последствие. Шефът му иска да си върне сина и за това го изпраща да го доведе обратно. Дуейн "The Rock" Джонсън се вписва ако не брилянтно, то поне достатъчно добре в ролята на това "момче за всичко". Изключително ми хареса актюрската му игра. Явно не само в сапунката за мъже - кеча го бива. И най-много ми хареса, че в този филм нямаше "Аз съм Скалата, Аз имам мускули, Аз Аз Аз!". Той дори не искаше да се бие през повечето време. Всичко беше комично и най-вече интересно. Разбира се, че този филм не се вписва в критерийте ми за "най-добър филм", но просто е идеален за малко разпускане от тежкия ден. Много хумор, страхотни каскади и незаменимият поглед на Скалата. Та този филм дори и сюжет имаше!
ОЦЕНКА: 6/10
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Los Debutantes - приятно филмче от Чили, титрите на абц-то са на английски, но в арена има на БГ. Става въпрос за двама братя, които са сираци и заминават за Сантяга, за да може по- малкия да учи. Забъркват се с една стриптизьорка и нейния шеф(а тя на свой ред си ляга и с тримата). В крайна сметка не може да се разбере дали тя обича някой или просто търси начин да излезе от мизерията. Историята се разказва от три гледни точки едновременно и паралелно и последователно. Разбира се това, което ми хареса бе липсата на типичния за американските филми Happy End

8/10


The Human Stain или Човешкото Петно: участват Антъни Хопкинс, Никол Кидман, Ед Харис(малка поддържаща роличка) и Гари Синийз. Учудващо добра игра на Никол Кидман(може би защото играе курва), която аз по принцип не харесвам като актриса. Антъни Хопкинс си е Антъни Хопкинс. Героят на Гари Синийз е положителна, което е мако странно при факта, че сме свикнали да го гледаме в роли на Лошия.
Както и да е, филма е за остаряващ преподавател по Европейска литература(Хопкинс), който е уволнен за една грешна дума, именно от хората, които му дължат всичко. При все това той е можел да спести всичко само ако издаде една малка тайна за себе си, която крие от 50години. Но не. Жена му умира от новината, че е опозорен съпруга й. Пет години по- късно главния герой започва любовна връзка с 34-годишната(да бе???) Фониа(Кидман). Същевремменно завързва приятелство с един писател.И това до 15мин. на филма. От тук нататък почти няма някакъв особен сюжет,дори след появата на мръдналия бивш на Фониа(Харис).Без особени претенции за добър филм, в Човешко Петно можете да видите доста за човешките проблеми, радости и разочарования, за близкото и далечното между поколенията, косвено е засегнат и проблема с расизма в САЩ през годините. Филм, който няма да допадне на всеки, но го препоръчвам на любителите на сериозните и драматични филми. Най- важното - ако чакате Happy end- забравете.

8/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Peter Pan - Репрезентация по книгата на J.M.Barrie. В пъти по-добър е от онази глупост наречена "Peter Pan - Return To Neverland". Като цяло филма не е лош, но е прекалено детски. Направен е за подрастващото поколение и едно гледане му стига. Няма нещо запомнящо се, според мен, но си свалих един култов просто момент на който умрях да се смея, а именно - когато папагала се изкрещя в ухото на заспалия дядка. Останалата част я тръкнах.
ОЦЕНКА: 5/10

Whisper Of The Heart - По-обикновенно и в същото време запомнящо се аниме рядко се среща. Значи както казах филмът е съвсем нормален. Няма ефекти, няма невиждана анимация, няма измислици. Той е...истински. Разказва се за даден момент от живота на едно малкото момиченце Shizuku Tsukishima и за това как тя среща любовта в лицето на момче от по-горния клас - Seiji Amasawa (доста оригинално направено). Анимето е старо, от 1995-та година, но е изключително добре направено. Рисунките са страхотни, движенията плавни и всичко е ... толкова...реално. Дори ако се загледате там, където свири Сейджи на цигулка, ще видите, че дори пръстите му и извивките на ръцете са точно според музиката. Изключително аниме!
ОЦЕНКА: 9.5/10

The Butterfly Effect - Толкова добър филм рядко се среща. Трябва да се гледа, не може да се обяснява.
ОЦЕНКА: 8/10
Публикувай отговор