критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Beyond borders - филм с Анджелина Джори и Клив Оуен(известен от култовия филм преди време "Играчът"), много тежък филм за бежанските лагери по света, за мизерията, в която живеят милиони хора по света, за неистовите усилия, които полагат хората(макар и малко от тях) за да направят живота им по- добър(всъщност ако това е живот или по- точно- борба да спасят живота им). Единственото нещо, което крепи хората в тези лагери по света е надеждата и единствените, които я крепят са шепата мисионери отишли там на доброволни начала да помагат. Филма застъпва и политически действия и незаконните и неморални неща, които са принудени да правят доброволците, за да спасяват живота на тези хора. Анджелина Джоли не е в нормалното си хипер сексуално въплъщение, а е нормална жена, готова да се откаже от всичко за любовта и добротата. Филм с трагичен край и много, много тъга...

Лично на мен ми хареса, давам му оценка 9/10

Kill Bill Vol.2- Убий Бил 2 - ами какво да кажа - невероятен. Култова игра на Майкъл Медсън(един от любимците ми въобще). Логичното продължение. Несравнимо зрелище. Всеки който е харесал Vol.1 ще хареса и този спектакъл.
10/10
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

Scary Movie 3 - ПОБЪРКАХ СЕ ОТ СМЯХ :lol: :D :o
филма нямаше много голям смисъл,но на воля можеш да се посмееш и то доста.Адската комедия :twisted: :twisted: :twisted:
ОЦЕНКА: 11/10



Gothika - пълна психария :!: ако го гледаш сам на тъмно можеш да полудееш 8O :twisted: добре че на мен не ми се случи :lol:
7.7/10
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Stephen King - The Plague - ехххх, както ми е тръгнало да гледам тъпи филми тази седмица така и ще си свърши...Този филм е меко казано тъпичък.Разказва се за една чума, която се разпространява по въздуха ... така де .... .Всички мрът един по един само нашият нищо му няма 8O .Безкрайно глупав ужас, може би най-глупавия.Най-накрая нашия остава единствения жив, разхожда се по една улица и свършва - 0.8/10

ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ, НИКОЙ ОТ ФОРУМА НЯМА ПРАВО ДА ГО УСПОРВА :evil: :evil: :evil:
Последно промяна от FIR на Съб Юни 19, 2004 12:56 pm, променено общо 1 път.
САМО БЕРОЕ
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

House Of 1000 Corpses - Къщата на 1000-та трупа

Ужас (в смисъл жанра ;) ).Става,мене ме накефиха чудовищата как са направени.Някъде бях чел,че филмът бил на Rob Zombie май в по-предно ревю.Има много кървища,но пък няма много смисъл.Тъй,че е някъде по средата,но хората които обичат УЖАСИ може да го изгледат аз поне не бях разочарован :?

5.7/10
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

аз пък бях бая разочарован :? даже бих го определил като един от най-търите филми които съм гледал- 1/10 (и то само заради русото момиче от отбора на лошите естествено :) май Baby и викаха :P )
Недей да береш яд, само не забравяй.
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

The Texas Chainsaw Messacre - бива, бива, ама все едно са се опитали да съберат всички ужаси в един.Монотонна атмосфера.Разказва се за един изрод (който така яко са накичили във филма, че изглежда като коледна елха), който има няква болест на кожата.Като малък са му се подигравали и сега като е голям той ебе мамата на всеки който му се прека на пътя.
5-ма тийнейджъри отиват в устата на звяра, той ги гони с една резачка(малиии, как бяга тоя изрод - не е истина 8O ), реже им крака, ръце, до глави не беше стигнал.
Най-накрая една мацка му отрязва ръката със сатър и той остава жив.
Тичпичен завършек на ужас - 3.5/10
САМО БЕРОЕ
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

50 First Dates

Става дума за Д-р Рот (Адам Сандлър) който не иска да има връзка с нито една жена,но един ден случайно се запазнава с Люси (Дрю Баримор).Първата има среща минава перфекнто и той е убеден ,че са създадена един за друг,но единствения проблем е,че тя не го помни
на другия ден.Така той трябва всеки ден да и доказва ,че я харесва всеки ден.

8/10

10x John3V за дето ми даде филма :wink:
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Хубава тема сте избрали!Значи последно гледах:
Thirteen- нещо като тинейжърска драма , не е лош Оценка - 7/10
Starsky and Hutch - неангажираща комедия пак и с участието на Karmen Electra:) Oценка 6/10
Butterfly effect - Мн. як Оценка- 9/10
21 Grams - ми не е лош ама чак пак да спечели оскар?? Оценка 6/10
Thai Movie - е това е филма ако ви се гледа бой - 10/10
Ама който не е гледал Fight Club да го гледа!!!
Относно Матрицата , първата част си е най - добра!
Now the magic has gone
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban - Хитър Петър чупи плочки, троши мивки, кърти тръби...абе..направо преаранжира банята.
В третата част от поредицата, малкото вълшебниче, въобще не е толкова малко, а още по-малко (бах, колко "малко" стана (и то само в едно изречение (май се поувлякох със скобите (ама и още може :twisted: )))) е вълшебниче. Явно по време на пребиваването си в Хогуордс, а и не само, г-н Потър е трупал experience само на wisdome, защото тук той е вече един "велик магьосник", за когото ято Дементори не представлява никакъв проблем. А ако не сте разбрали какво исках да кажа (а аз съм сигурен, че не сте (защото и аз не се разбрах (айде пак се почна със скобите))), ще го обясня по друг начин. В третата част на филма, Хари е представен като толкова мощен маг, че ако на едно бойно поле имаме един легион войници от лявата страна, а Хари Потър от дясната - не им блазя на тези от ляво. Нещо, което ми направи впечатление във филма е явното порастване на децата (just as real...well...it is real, actually). Както на ръс, тъй и на...гъс! Хари, Рон, Хармаяни и Драко личат просто, че са пораснали. Хармаяни дори вече има ц...хмм...женски..стърчащи..атрибути? и носи сутиен. Амм, Рон пъ има коса. Смисал...той и преди си имаше, сега просто ИМА!!! Драко е станал още по-як и още по-насран от преди, а колкото за Хари - в него нищо не се е променило (освен малко на височинка). Тук се забелязва якият привес от страната на женското съсловие в лицето на Хармаяни. ТАЗ КУЧКА УБИ КОНЯ С ЛОПАТАТА БРЕ!!! Или в превод - може би най-активния герой от филма. Докато в предните два тя беше просто глазура, тук е пълнеж. Държи се далеч по-дръзко, нахакано и отракано от преди. Знае 1 000 000 заклинания, може да се чеше по гъза и се възмущава на косата си. Странно. От своя страна Хари остава на заден план, като чат-пат виждаме как отчаяно се мъчи да набута вълшебната си пръчица в дупето на Хармаяни с цел постигане на върховна наслада, без да знае, че тя владее кунг-фу и е типичен представител на мазухизма в най-чистите му проявления. Въобще...женската е абсолютния център на внимание,а също и Рон не спря да се бара по пишока до като я гледаше. Да земе се изкъпи тва момче ли...де да знам. Гачи ли само на Драко хич не му пукаше. Май е станал гей. Де да знам, вече трети филм се движи само с две момчета. :? Поне Хари, Хармаяни и Рон могат да си правят тайно (зад обектива) шведска тройка... Чакай, че доста се поувлякох. Какво друго да кажа. А да - спец ефектите. Ако се абстрахирам от...и от...след това от...и най-накрая...абе,като се замисля... Не, шегуфкам съ. Те са на ниво ("ниско ниво". бел.ред ("тебе никой не пита!" бел.авт. ("аз да си кажа". бел.ред.) и общо взето ми харесаха. Е, имаше някой моменти, в които предпочитах да си хапна динята, обърнат с гръб към телевизора де...но като цяло са доста добри. Междувпрочем, Дементорите поразително напомнят тъмните слуги на Саурон.
Като цяло филма е на едно високо ниво, но някак си си личи очевидната липса на филмово време и/или преждевременното свършване на бюджета (последното малко ме съмнява, ама знайш ли). Някак си не успя да се вмести всичко, което е искала да каже J.K.Rowling в близо 2:20 часовият филм. Някой места бяха толкова орязани откъм смисъл, сюжет и цялост, че да се чуди човек защо са ги сложили въобще, като голяма част от заснетото (ако въобще е било такова) не е вмъкнато с цел обяснение на това, от къде и защо, как и кога...
И стигнах до момента в който трябва да влезна под кожата на гадния критик и да дам ниска оценка на филма. Амм...няма да го направя, ПЪК! Филма далеч не е лош. Просто съм сигурен, че ако беше с около двайсеттина минутки по-дълъг, щеше да е просто разкошен.
ОЦЕНКА: 7/10
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

Friday After Next (2002)
Вчера вечерта го гледах тоя филм.В него участва Ice Cube за не знаещите - рапър.Ако не си падате по хип-хоп мисля,че няма да ви хареса,щото във филма има само "чернилки".Въпреки това филма е много яка комедия и ме караше да се смея много пъти.Става дума за двама братовчеди ,които живеят заедно в една квартира и не са си плащали наема от 3 седмици и на всичкото отгоре ги обира някъв преоблечен като Дядо Коледа. Хазайката ги заплашва,че ще изхвърчат от квартирата ако до края на деня не си платят наема.Те си намират работа и от време гонят обирджията ;)

8/10

Snatch (Гепи) , 2000 , Комедия / Криминален

Един филм на Гай Ричи.Филмът може да се похвали с доста добър актьрски състав в лицето на : Jason Statham,Brad Pitt,Alan Ford,Vinnie Jones,Ewen Bremner,Benicio Del Toro и Robbie Gee.Историята написана от Гай Ричи е измислена по такъв добър начин ,че за първи път гледам филм в който на моменти не можех да схвана к`во става,но в следващия кадър всичко ми ставаше ясно.Ще се срещнете с кражба на диамант,боксови мачове,"мангали" и к`во ли не още.

Оценка 9.5/10
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Rose Red (Червената Роза)
Много добър филм по Stephen King, но едвали всеки би преодолял
254 мин. филм. А иначе се сценария е за група хора със психически способности, поканени от една докторка по психология(полудяла за популярност) да се опитат да събудят къща наречена Червената Роза датираща от 1904/5/6 (не съм много сигурен).Та по време на строежа си тя взима доста жертви.
Препоръчвам да го гледате, но се запасете с много ядене и напитки.
10/10
П.П.
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

Hollywood Homicide (Холивудски ченгета) , 2003 , комедия / екшън / трилър / криминален

Джо (Харисън Форд) и Кейси (Джош Харнет) са двама партньори в тази комедийка.Те работят в отдел "убийства" и когато в града става мистериозно убийство те почват да го разследват.Имаше някой моменти на които се посрах от хилеж.Наистина много яка комедия,която в началото ще ви се стори скучна,но след това ще се побъркате от хилене.

Оценка : 8,1/10


Serving Sara (Призовка за Сара) , 2002 , комедия / романтичен

В главните роли са : Джо (Матю Пери (от Приятели (Чандлър))) и Сара (Елизабет Хърли).Джо е разносвач на призовки ,но всичко се обърква когато той трябав да даде призовка на Сара.След като и дава призовката,която е за развод ,тя е толкова нещастна,че го моли да си вземе обратно призовката и да я даде на мъжа и.Така той ще вземе 1 милион долара.Той се съгласява и започва пътешествие из цялата страна.

Оценка : 8,5/10


The 51st State (51-ият Щат) , 2001 , Екшън / Комедия / Криминален / Трилър

Елмо (Самуел Джаксън) е мастър химик който се занимава с разработването на няква нова формула кокаин ,който е 51 пъти по-силен от обикновения.За да сключи сделката си и да спечели много мангизи той отива в Ливърпул (51-вия щат).Обаче по следите му го гони една мацка за да го убие,но точно преди да му смаже маслото и дават наставление да му бъде ангел хранител.Има много яки моменти на които се посрах да се хиля, а актьора С.Джаксън още веднъж ни показва на каква висока класа е.

Оценка : 8,5/10
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

viruss написа:Uptown Girls
Много прост филм ! Въобще не го дърпайте ! Тъп до пръсване !(актрисата е бая грозна)
0.1/10
Що бе не е чак толкоз зле.Давам му 5/10.Поне е весел

Timeline
Тва е баси баналния филм.Става дума за едни археолози който се връщат назад във времето до 100 годишната война (м/у Англия и Франция).Както винаги наще имат много препятствия и най-накрая Happy End.Много детски е направен филма.
Оценка: 4/10
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Cold Mountain - Студена Планина. Филм с участието на Джуд Лоу, Никол Кидман и Рене Зелуегър. В началото за малка играе и Доналд Съдърланд. Във филма се разказва за голямата любов, глупостта на една война, тъпотията на определени хора и куража и смелостта на други да преживеят непреживимото, за да са заедно с любимия и да оставят следа на този свят след себе си. Бях много скептично настроен към филма, но го изгледах на един дъх. Различен е от обикновено комерсиалните бълвочи, които Холивуд ни представя. Определено си заслужава да се гледа

Оценка: 9/10
Публикувай отговор