критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

е то тва за оценката си е вярно че слезне надолу просто въпрос на време е а иначе за самите оценки на имдб няма смисълда говорим 8)


>>>Край на Коментарите<<<
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Wall-e
Изображение
[възможни леки спойлери]
Филма явно е за малки деца, но понеже всички така упорито твърдяха че бил и за възрастни, ще го оценя и като такъв.
Най-накрая успях да гледам филма и не мога да кажа че pixar са си взели поука от Cars, а по-скоро са тръгнали в друга посока която също не е съвсем правилна, ако искат да правят наистина добри филми.

Първото, което ми направи впечатление е, че филма показва известни дефекти, присъщи по принцип на нискобюджетните филми - липсата на разнообразие във филмовите локации.Кажи речи целия филм се развива на едно бунище(бивш град) и един космически кораб като ги въртят постоянно - бунище>кораб>бунище>кораб и т.н. Явно pixar са вложили много средства в работата по тези 2 локации и накрая се е наложило да ползват само тях, или такъв е бил и замисъла - не съм сигурен кое от двете, но определено трябваше да внесат малко разнообразие.За сравнение дори във cars имаше по-разнообразни сцени.
Второто което ми направи впечатление е, че сцените са прекалено дълги - изглежда сякаш е нямало с какво да запълнят времето и накрая са удължили всички сцени с по 2 минути.

Дотук щяха да са ми забележките ако филма беше за 12 годишни.Понеже обаче всички твърдяха обратното, не мога да не спомена и някои други работи.В известен смисъл този филм е по-лош от всички холивудски филми правени досега.По принцип преживяваме един, а понякога и два "hapy end"-а, ама тука направо се оливат, да не казвам по-тежки думи.Какво е това нещо то през 30 секунди happy end бе - постоянно стават някакви напрегнати ситуации и след точно 2 секунди всичко завършва благоолучно и всички са щастливи.Айде да кажем за половината сцени че просто е било късмет, но те героите уж умряха по 20 пъти мачкаха ги разглобяваха ги - няма братче! дори терминатор би завидял на издръжливоста на една хлебарка и една купчина тенекии.въобще няма смисъл да продължавам, само ще кажа че ЗЛИЯ РОБОТ КОЙТО ТРЯБВА ДА СЛОЖИ ХОРАТА НА КОЛЕНЕ ИМА БУТОН ЗА ДЕАКТИВИРАНЕ И ПРЕДПАЗИТЕЛЯ МУ Е ВДИГНАТ ЕЙ ТАКА ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ДА НЕ БИ НЯКОЙ ДА НЕ ГО ВИДИ.Към края всичко това започва да се случва още по-често и филма се вкисва като прясно мляко купено през лятото.Цялата зала започва да вони на холивуд ама даже хората по улицата от вънка почват да се обръщат и да се чудят какво става.Филм който се предполага, че трябва да ни накара да се замислим за боклуците, за бъдещето на планетата и все такива уж сериозни неща напрактика ни изплюва в лецето "Don't worry, be happy" и ни праща обратно да си пасем трева докато още има.

Ако трябва да опиша филма с една дума, тя ще е FAILURE. Донякъде отдавам вината на Apple, които доколкото разбрах стоят зад филма.Тяхната политика да третират клиентите си като малоумници явно се е проявила и тука.

Като цяло, ако искате наистина сериозен филм анимация със интрига който носи поука и ще ви накара да се замислите гледайте Spirited Away - приблизително 50 пъти по-добър от този във всяко едно отношение, като изключим CGI, но впредвид останалите му качества е повече от приемлива алтернатива.
Сега ако и батман се окаже зле наистина много ще се смея!

Оценка за филма ако се гледа от деца под 12 години:
6/10
Оценка за филма ако се гледа от възрастни:
4/10
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

>>>Коментари за Wall-E<<<


липсата на разнообразие във филмовите локации
Аз пък мисля, че това е било наложено от сценария. Ся да не кажеш, че Alien е зле щото цялото действие се развива на един кораб? Мисля че е глупаво да критикуваш филм, защото не е отговарял на твоите очаквания за разнообразни пейзажи, още повече че специално тука къде другде да бяха ходили? Това е всичко което има, една скапана преебана планета, дето за нищо не става и навсякъде де боклук, и открития космос, където за да има хора трябва да са в някаква тенекиена консерва, за предпочитане космически кораб.
Какво е това нещо то през 30 секунди happy end бе
Нарича се скечове, малки историйки с начало и край, за справка виж Монти Пайтън.
ЗЛИЯ РОБОТ КОЙТО ТРЯБВА ДА СЛОЖИ ХОРАТА НА КОЛЕНЕ ИМА БУТОН ЗА ДЕАКТИВИРАНЕ И ПРЕДПАЗИТЕЛЯ МУ Е ВДИГНАТ ЕЙ ТАКА ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ДА НЕ БИ НЯКОЙ ДА НЕ ГО ВИДИ
Добре, сериозно, как това не е смешно и не е в тон със наивно-ебателния хумор на Пиксар. Еми да, хората са идиоти, но пък признай си че е глупаво да има автопилот без копче за изключване. Всъщност мисля че дори вмомента няма функциониращ такъв.
Донякъде отдавам вината на Apple, които доколкото разбрах стоят зад филма
Бидейки фирмата която вдъхна живот на Пиксар след като сички останали ги бяха отписала, бих казал че определено стоят за филма. И не, политиката на Apple е да въздействат на първични нива, с цел максимално удобство и минимални ядове. Те винаги поставят интересите на клиента на първо място, за разлика от някои техни конкуренти, дето гледат да ни пуснат някой полуфабрикат продукт, дето ше ми го пачват сто години. Ако не ми вярваш тествай Леопарда, вече върви и на ПЦ, или разбазикай някой iPhone.

Освен това да спомена само, че CGI-то във WALL-E никак не е на някакво феноменално ниво, единственото наистина пионерско нещо в този филм е камерата. Иначе си е просто една приказка.

Бтв познавам двама 23 годишни дето се разреваха в киното! Единия беше момче.
Освен това а стига ве, гадни даунлоудъри, ходете на кино ве! (извинявам се ако си го гледал на кино, май премиерата в БГ е чак септември).
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

И за какво да критикувам филма? Че не става нито за деца, нито за възрастни ли? Просто което си е зле си е зле. Децата искат шаренко и интересно не по 10 минути да гледат едно и също бунище, а възрастните искат да има интрига а не да има 20 сцени с 20 happy end-a и накрая когато се предполага че трябва да има някаква интрига вече да ти е писнало от едно и също.Нека има бутон за изключване на автопилота, ама айде да не стърчи махнат предпазителя, все пак компютъра може и да е глупав, ама чак пък толкова...
Alien може и да разчитат на един и същ декор, но H.R. Giger е гений и може да си позволи да направи декора така, че да не ти се набива на очи даже и да се повтаря. Във Wall-e не са успяли, най-вече защото сцените бяха твърде разтеглени и нямаше как просто да не се забележи.Все пак това са пиксар - все ще измислят нещо - я някоя нова планета на която хората да живеят я нещо друго едва ли са чак толкова ограничени.
Както казах, ако искам сериозна анимация, която да става и за деца ще препоръчам филма който споменах по-горе, а ако искам скечове ще си гледам comedy central.
Относно Apple, pixar се постегнаха горе долу по времето когато дисни ги купиха и разкараха Steve Jobs от тогавашния му пост.Политиката на apple не е да следва интересите на клиента, а да му налага такива.Примери колкото щеш - хардуера им е в пъти по-скъп и части може да се взимат само от тях като монтажа пак е от тях.Никакви странични опции за действие.Същата работа със софтуера - за какви интереси говорим като iphone даже флаш не поддържаше - нещо което го има от windows mobile от години. Да не споменавам че windows mobile е светлинни години напред и писането на програми е детска игра а apple не искаха да предоставят никакви средства за разработка на програми и се опитаха да накарат хората да им плащат за най-смешните програми - някой спомена ли интереси на клиента?? Както и да е това беше странично вметване - няма да задълбочавам темата за apple.
Забелязвам, че си ме цитирал избирателно, но това не променя останалата част от аргументите ми на които няма да се връщам отново и съответно оценката си е напълно реална според мен - има много по-добри анимации със по-ниски оценки.
На въпроса за гадните даунлоудъри мисля че сам си отговори - филма излиза по кината след доста месеци, а в моя град след години пък и нямам намерение да давам 50лв да ходя до София специално за да гледам филма, още повече че тогава най-малко за филми ще имам време.Винаги когато мога гледам филмите на кино, но в България това често не е възможно, а в Стара Загора нито киното е хубаво нито премиерите са навреме.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Айде, айе, да не се оливаме. Има си неща, които наистина са зле, но чак пък тотално да заплюеш филм, за който 30 000 души са гласувли с 10/10 (бтв хора извън US имат среден рейтинг 8.7, така че не са само тъпите ламериканци, дето решили че този филм е нещо повече), да не говорим за критиците, дето тотално го офалиха, така че не вярвам тва да е било само некви лоботимизирани зомбита дето да са харесали филма. Пак казвам, просто са видели детското във него и то е резонирало с детското във тях. Както се случи с мен и съм маса доволен. Бтв не виждам какъв ти е проблема с happy-ending-ите, ми шо да няма деа, филмчето аплийлва най-вече към детска аудтория. Кво, дай да изьбием сичко живо и да вкараме некъв мрачен финал, че да ми израстнат некви дисфункционалн емота сички (бтв специално за сички емота, дето четат: майната ви, снимайте се с един фотоапарат и след 20 години вижте снимката и ми кажете вий сериозно ли?). Освен това смятай, ОМГ бутона за изключване нямаше предпазите, тея сериозно ли, баси злетата! Gimme a break.
Викаш Гигер праи сичко и мачка зелки. Еми всъщност Гигер почти нищо не е правил, цялата концепция е на Дан О'Банън ли беше, нещо такова, ако те интересува как се е зародила идеята за Ейлиъна може да видиш Dark Star на Карпентър (филма е голяма глупост бтв, ама си заслужава само заради идеята). И все пак ми е интересно какво беше разтегленото във сцените на пиксарското отроче, преди споменах също че това си беше текстбук Азимов, само че поднесен с детски маниер. Идейките на филма бяха доста сериозно повлияни от неговото творчество, така че като критикуваш еднообразността на сетинга, на практика правиш същото за един от двамата най-велики писатели фантасти евър (другия бидейки Артър Кларк).
А за Apple само колко не си прав. Първо Дисни ги едва купиха миналата година (допреди това бяха само дистрибутори), и второ най-голямата фатка беше че Стийв Джобс, освен че намаза $8 млрд. и стана водещ акоционер при акциите на Дисни със с над 7% (следващия май-беше Айзнър със 1,9%), така че формално макар и Дисни да купи Пиксар Джобс командва парада. А що се отнася до държенето на хардуера и софтуера от Apple, целта не е да те нашамарят с поддръжката, а просто перфектна съвместимост със всичко и максимална профитабъл работа. За справка от 2000 насам почти всичко в Америка е с Макове, не с избушени Виндовси. Хората търсят качесто и логично избират малко по-скъпото (бтв не е толкова скъп, пак върви към $1000, даже най-новият, дето е връх на технологията им (Аir тва) е $1700, което съгласи се не е никак много за наистина стейт от арт технология), но пък и много по ефективно и качетвено. А тва че всичко е опростено, не значи че те ограничават, а че просто търсят максимален кръг от клиенти, тоест даже малоумници може да се оправят с техните компютри. НО ако искаш да се занимаваш с нещо сериозно, пак няма проблеми. Всъщност само игричките не вървят при тях, но тва пак насочва Маковете в една по-професионална сфера, не да ми циклят хората на някви глупости, дето така или иначе се произвеждт от други фирми, дето си оставят ръцете по тях и пачват секи месец. ТУка си плащаш за качество и получавш такова. А iPhone-a си има сичко инсталирано, което си няма може да се смъкне алтернативен формат за iPod. Като искаш скайп, ше пробваш iChat, като искаш филмчета може да видиш мп4 (офоициалния формат за видео за този продукт, даже на iTunes така ги продават). Освен това Apple обикновено правят малко но ключови нововъведения във своите продукти. примерно не се и съмнявам че iPhone от следващата генерация ще мачка всичко излезло по същото време (освен тубата на Нокиа), но пък така или иначе и сегашния прави почти всичко, даже пере и чисти и те обръща като спиш.
И ко, викаш да не се дават пари за труда на хората така ли? Аpple никак не ми се струват че са балъчета че са успели да ограничат пиратството за своите продукти повече от всички други и това да е негатив за фирмата. Даже напротив, браво на пичовете, ограничават като правят цената на сичко символична (един епизод на Battlestar Galactica струва $1.99, което никак не е много).
Не съм те цитирал избирателно, просто споменах нещата дето ми бяха очеизбождащи, иначе и за останалото май се споменах, ако не, сори, ама не съм вадил от контекст.
Дааам, кофти е като няма кино, вярно си е, аз също бих гледал скапани рилийсове, но за някои филми си трябва качество.
И все пак жалко че не ти е допаднал, аз не бях много учуден де, вярно си е че имаме доста различни вкусове. Все пак готино е че има и противоположни мнения, че да се разгледат повече аспекти. Cool.

BTW усещам как сега и батман няма да ти хареса, ама аз като се замисля при мене е странно че филм дето толкова много ми хареса се дразня че го прехвалват, хехе. Странно.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

За мене чуждото мнение по принцип не е фактор.Има много филми с 8+ оценка, които не са ми харесали.Не тръгвам да разсъждавам как трябва да се направи филма, защото не съм по тази част, но знам кога филма не е направен както трябва.Опитали са да направят детски филм за възрастни със сериозна идея и happy end и според мене не са успяли.Аргументите си няма да повтарям :)
Giger е номер едно да - Alien копира неговия стил, който той си е ползвал винаги, не само за филма а още много преди това.Мисля че концепцията на alien беше повлияна от една негова предишна рисунка казваше се некрономикан 4 или нещо подобно, и с това си спечелва и оскар.
Общо взето тези извънземни рисунки който виждаме като концепция и в Alien се водят като отделен стил в рисуването и много хора се опитват да го копират, но ако разглеждаш информация общо взето никой не отрича че всичко това е дело на неговия болен мозък.
Критикувам само и единствено филма.Слаб филм не значи слаб писател, филмите по принцип са по-зле (за справка 80% от филмите по кинг имат около 5/10 оценка, но тези които са направени читаво са на челните места в imdb).Дисни имат pixar от около 2005-а, горе доло от тогава и Steve Jobs не е техен CEO.
Apple имат добър маркетинг, но това не ги прави добра компания, даже изобщо.Не знам как ти се струват надценките им, но около 2 пъти по-висока цена далеч не е приемлива.За справка техния върхов десктоп модел струваше към $2400-2600 в USA(за цените тука просто не ми се говори) и имаше 1Gb ram, 3ghz двуядрен процесор, видео карта 2600xt и 22 инча монитор.За справка за $600 по-малко аз взех четириядрен процесор, 2gb доста скъпа памет, 2900PRO видео карта(към 3 пъти по-скъпа от 2600xt) и т.н и то от България - представи си какво ще е в USA където цените са дооста по-ниски и през седмица имат страшни промоции. Общо взето компютрите им са страшно надценени и избора ти е напрактика никакъв.За мене това е всичко друго но не и професионално решение.Бях гледал някъде ценоразпис на частите с които е сглобен iphone и напрактика общо излизаха към $85. Липсата на възможност да се правят програми от други освен apple пак не е в интерес на клиента и само недоволствато на хората промени донякъде политиката на apple по този въпрос, който обаче все още не е решен с ipod - да искаш $10 за игри като тетрис и пакман е направо жалко.Да не говорим че за тези космически суми които платиха първите клиенти получиха телефон който нито флаш плеър, нито дори камера която може да прави клипове :lol: Явно apple в стремежа си да направят телефон от бъдещето с минимални разходи от тяхна страна са забравили в кое време се намират ама маркетинга си е маркетинг.
До скоро съм имал достъп до буквално хиляди компютри из цяла америка и мога да те уверя че тези с OS, различна от windows бяха не повече от 5-10%, като в това число включвам и linux,bsd и т.н.
Не знам дали съм отговорил на всичко, ама е леко късничко вече и...


>>>Край на Коментарите<<<
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

мм начи

Hancock

Кво да кажа за филма аз..мммм хареса ми въпреки че не чух хубави работи за филма :? такъв някакъв ненапрягащ с супер герой :D Критики нямам

P.S: и все пак ако не беше Уил Смит в тоз филм едва ли щеше да ми хареса

6/10


Рицаря

Значи..феноменален филм макар и леко прехвален ;) феноменален :) Страшна игра от страна на Леджър просто няма такъв жокер не не :smoukin:

Друго за филма не мога да кажа и не искам просто много ме мързи сега да се натварвам да мисля кво да пиша :lol:

9/10

и все пак според мене не заслужава да е първи в топа на имдбто ама те американците си знаят хах пък и не го виждам дълго там :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Teh Dark Knight
Гледах батман на премиерата тука, ама все не оставаше време да драсна.
Подробни писанки няма да правя, понеже вече имаше такива и то навреме, все пак ще спомена някои работи.
Без много да се чудя бех казал, че жокера направи филма.Наистина много добре режисиран екшън, но не мисля че става за повече от един път.Първия път му бях дал към 9/10, но на второ четене лъснаха някои недоизпипами моменти(или поне на мен ми се сториха не на място).Нямаше нужда да се прекалява чак толкова с драмата в стил холивуд и лапето много грмъмогласно ми се стори.Имаше една сцена към края когато батман и жокера говорят и след това пускат сцена с корабите а звука от предната сцена продължава едно 2 секунди.Не че е голяма работа, ама изглежда страшно непрофесионално - все едно гледам някакво работно копие.Може и да е било от копието което нашето кино са получили де.Имаше и някои други сцени които биха били по-добре направени по друг начин, но като цяло ако се гледа един път много доволни ще останете.Другото, което забелязах е че филма трябва да е поне 18+ тва просто 2-3 лапета да ти надуват главата разваля целия кеф от филма. Добре че не беше когато го гледах за първи път.По едно време сериозно мислих да ги помоля да напуснат докато още ги моля...
8.5/10
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Аз ли нещо съм пропуснал, или никой не спомена новата мумия? Няма да си правя труда да го гледам или пък да пиша за него, но ще постна едно скромно ревю което ми хвана окото:
My 11 year old son dragged us to see this. I don't spend as much time with the kid as I ought to. So, I happily paid the $40 for admission and gold-plated popcorn bucket. I didn't know Rachael W. wasn't in this one, and I can now say she rocks. Looks, talent, AND brains to avoid a celluloid crap-fest when she sees it. Anyway:

15 minutes into the film, the kid turns to me and says "I'm sorry I made you see this". I say "Oh, it's okay. We're at the movies together, having fun!"; he didn't believe my acting any more than he did that awful woman who's trying her best, apparently, to fake 3 different English accents (or was one of them Australian) and pretend she's enjoying being on screen in this TURD.

30 minutes into the film: I'm wishing I had a cellphone, so I could call in a bomb threat and get the theater emptied.

45 minutes into the film: I go to the bathroom. Theatre-hop into the middle of Mamma Mia. No kidding. Stay there for about 5 minutes (during the "Does Your Mama Know" number. Seen it twice; love it.

60 minutes into the film: Discover the kid has fallen asleep. We're at a 5 pm showing, by the way.

75 minutes into the film: I have the worst luck in theatres; if there's a crying baby, his parents will sit immediately behind me. If there's a person whose hearing was damaged by too much disco, he'll sit beside me and shout questions at his wife or boyfriend through the whole thing. You know; things like this have made me spend the money and buy a home theater with 9' screen. I still love going to the theater, however. Anyway, when the 4 year old that sits near us starts talking in his "outside voice" to his obviously deaf Grandma and Pa (or is it Great-Grandma and Pa), instead of yelling "Shut UP!" like I normally do, I start listening to HIM; it's actually more entertaining.

90-something minutes into the film: Now, I'm no longer wishing for the cellphone and have gone straight to wishing I had an actual bomb, so I could get the theater emptied out.

The End of the Film: the bedraggled audience weakly applauds the fact that it's over. No kidding. I hear people leaving, saying things like "maybe we can get our money back", and "That SUCKED". I've never heard things like that on exit from a movie like this before, and I see a LOT of movies. The kid apologizes again. I say "You OWE me. Big Time." He says "I'm soooo sorry this sucked so bad".

Did you get that, moviemaker sellouts? An 11 year old kid! Loves Star Wars, James Bond, Indiana Jones, Pirates of the Caribbean, etc. YOUR TARGET AUDIENCE. And your movie is SO bad, he feels GUILTY about me spending our money to see it! Where can I send this bill I've created for having my intelligence insulted by Mario Bello, a beautiful woman who's apparently never even HEARD of England? Maybe it's not her fault. Maybe her family has B-S'd her all her life, telling her how she sounds "just like those Harry Potter movies" or something. Pathetic is not a word that comes close. I'll have to create a new one: Skantasticalistically Snarxious. Trust me. Burn your money. Don't even go to it thinking you'll be able to make fun of it, like Rocky Horror. Let's all pitch in and bury this deep, like you're supposed to do with rotting corpses.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Ами аз го посуках в Upcoming заради наглостта на режисьора да прави сметки за екстендед, ънрейтед и прочие ДВДта, пълни с неща които няма да се видят в киното, но за сметка на това ще паднат кинти от продажби на ДВДта, пък ходещите на кино бедни хорица кучета ги яли.... Та още тогава заявих че тая диария няма да я гледам никога, пък ако ще и пари да ми дават.

От друга страна мога да кажа, че тоя дето е писал ревюто сам си е виновен че не му е харесал филма. Да фърли едно учо първо за кво иде реч, той кво, снася лудите кинти за два билета и достатъчно пуканки да се направят два бидона EverClear (отказва даже най-заклетите пиячи от алкохола само след един шот) от царвицата им. Като толкова искаше да зарадва детето си да го беше завел на нещо деЦко, примерно WALL-E. Филм, за който нищо не знаеш е ОК да си го гледаш вкъщи, щото ако не става винаги може да си го спреш и да изриташ ДВДто към орбита през терасата си. Като ходиш на кино нямаш тоя лукс, затва най-добре да поразгледаш кво става и става ли въобще нещо хубу.

Kundun (1997)
Изображение

Еееее, много як ве! Едно време го бях гледал по Диема (да им падне пиано на главите дано) и ме беше изкефил доста, ама честно казано нищо специфично не помнех от филма. Е сега със сигурност ще си го запомня. Най-вече с две неща, за които ще стане дума след малко.
Кундун е тибетски лаф, с който се обръщат към техния религиозен и (представете си) политически глава - Далай Лама. Съответно филма става дума за ранния живот на негово Светейшество 14тия Далай Лама, чието истинско име забравих, понеже на кого му пука всъщност, казва си се Далай Лама и туйто. Та под ранния му живот да се разбира откриването му като малко дете, учението му, инвазията на комунистически Китай в Тибет, бягството на Далай Лама в Индия и последвалото създаване на правителство в изгнание. Та с други думи, сценарият е на ниво, засукани работи, мистицизъм, политика, има си от сичко. Определено не ми беше скучно през двата часа и малко екранно време.
От актьорския състав мога да кажа, че 100% от тях са ми абсолютно неизвестни, както и че 100% от малките азиатчета приличат подозрително на братовчед ми (също така той има и поразителна прилика с много малки негърчета). Дори и в такъв случай пичовете си се справят повече от прилично. То под вещото око на Скорсезе има си хас да не е така (да бе, верно, филма е на Скорсезе, май не го споменах одеве). Пича общо взето може да изтиска актьорски талант и от парче скала.
Ся за нещата дето според мен издигнаха филма над средното ниво за Скорсезе (средното ниво е "филма беше страшно добър"): камерата и музиката.
Оператор на филма е небезизвестния Роджър Дийкинс. Докато го гледах филма постоянно си мислих че е нетипично за Скорсезе засет прекрасно филм (пича обикновено има неква много груба визия и не му пука много за нея). Та Дийкинс е може би най-добрия оператор на света, освен това е и най-преебания. Миналата година го номинираха два пъти за Оскар (и за Джеси Джеймс определено си заслужаваше) и накрая му плеснаха една голяма пишка на челото. Както и да е де. Тука е във вихъра си, а и има предостатъчно матрял за красиви гледки. Все пак Хималаите, едно друго. Всъщност не са Хималаите, а е Мароко. Да за тези от вас които не знаят, Мароко си има планини, дето може да минат за Тибет. Краят! Главната причина да го заснемат там е, че са баннали Скорсезе, сценаристката и покрай нея и мъжа и - Харисън Форд, от Китай, задето са направили тоя филм. Нищо чудно де, като се има предвид колко са лоши китайците тука.
Та отплеснах се нещо. Другата причина да ми хареса толкова тоя филм е Филип Глас, композитора. Пича може едно да си може и да си го прави открай време, ама тогава точно е навлизал във високобюджетните филми, така че е бил все още сравнително неизвестен, та музиката му е минала. Наистина много феерична и откачалска, много рогове и мантри, въобще в десятката за такъв тип филм.
И тва е общо взето. Определено си заслужава да се провери ако не сте го гледали още. Още повече ако си падате по будизъм, монаси дето не се бият и прочие крап.
Оценка: 8.5/10
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Ами то лапето само е врънкало за мумията, все пак едно време аз като бях малък и аз се радвах на първата мумия :)
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

И аз и се радвах (и не бях толкова малък (14)), но пък там си имаше и Стивън Съмърс и някои наистина приятни приключенски идеи, даже си мисля да го гледам пак...

Та аз тамън се връщам от премиерата тука на...
Babylon A.D. (2008)
Изображение

Еми какво да кажа. Вин Дийзъл е жесток както винаги. Всми не е нещо като за Оскар примерно, просто пича си е куул и ако му дадат да ръси разни уан-лайнъри с некав дрезгав спокоен и противно на логиката нежен (!) глас... та даже и филма да е абсолютен бълвоч (примено Трите Хикса) пак ще е ебаси пича. За щастие тука сичко е жица и ток, сценарият е адаптация по френско сайбър-пънк сай-фай и си е отнесъл голяма част от атмосферата. Вярно на места си е похоливудчен, има си ги експлозиите, разни интересни философски работи са само загатнати, вместо да се дълбае в тях, но всичко отново просто избледнява когато покажат нашареното от белези лице на батко Вин. Ааааах, изрут. Няма такъв човек, пак направи филма.
Иначе си имаше и яко тръпка, първата половина е яко соц, некво много брутално в Сибир сичките тея яко технологии и пак неква мизерия хаха. Абе мило и родно, ама малко по-изродено. Кадрите във Владивосток са си пиршество за учото, особено гигантските кратери и разрушените комини на ТЕЦа. Да не пропусна разнебитеното ICE на гарата.
Пичовете са вкарали и малко Гоуст ин дъ Шел колорит. Има една сцена на пазаря, и просто сет дизайнерите шапка им свалям, се едно бяха на Димитровградския пазар. Е, ако там имаше некви гигантски шарани и сибирски тигри де. Аааа, сцената с тигрите просто ми разказа играта. Страшна камера.
В Америката ясно, яко неонки, много готин тъч беше таксите с надпис по него че е заето и какви езици се говорят в него. И като слезнаха нащте веднага си написа че е свободно. Абе де що бяха фкарали технология от бъдещето хич не мязаше на нещо изгъзено и невъзможно.
Финала на филма малко неочаквано дойде, силно се надявам да няма продължение, че така си е просто перфектно.
Абе какво да говоря, много е як филма, за сякакви сайбър-пънк фенове е просто като неочаквана манна небесна. За сички останали сигурно ще е просто ОК, може да им се стори и малко клиширан (или много, не отричам че нямаше клишета налява и надясно, ма кво от тва, ФУЦК Ю). Абе гледайте го и сами си решете, за мен
Оценка: 8.5/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Ама колко е превъзбуден 2fry като седне да пише за нещо, което е преживял/прегледал/предъвкал преди броени минути. Много ме радва. Толкова много, та чак нищо не разбрах от ревюто за Бабилон. 8O
Cheers mate! :cheers:

Да, да, да, - велкъм бак, SniperBeta, найс ту сий ю агейн!
- О, риъли?
- Ноу!

Батко ви Бетта гръмко заби гъз в канапето, опъна си краката и вдиша най-накрая български въздух. В частност старозагорски. :oops: Дам...може да се каже, че е хубаво да се върнеш у дома. Кактус и да е, тук не е мястото да ви разправям за моите околосветски приключения. Ще си поразкажа малко за тия филми, които съм гледал и които за разлика от вас, нехранимайковци, съм нямал възможността мазно да оплюя в нашия мил форум, който го четат цели 10 човека от ЦЯЛА Стара Загора (която по последни данни е над 300 000 човека 8O ). И в частност тази вечер мисля да кажа нещо за


The Spiderwick Chronicles

Изображение

Сегааа...тей и тей ми се е паднало тази вечер да се закачам с 2fry, искам да ви споделя скъпи слушатели, че за разлика от него, аз не съм чел нито една книжка от тия, дето са се изродили във филми на по-късен етап от прокажения си животец. Незнайно как точно се получава, но напоследък повечето филми са адаптации по книги, а г-н Препържен ги е изпрочел до една преди да гледа въпросните филми. Само и само за да може накрая гордо да заяви, че филма не е по-добър от книгата и да се разпени при липсата на едни от любимите му сцени от книгата, прокълнавайки режисьора за неговата некадърност, че не е могъл да побере 12 тома, всеки един с такава дебелина, която кара Библията да изглежда като тетрадка, в час и половина. Ета при Spiderwick Chronicles нещата стоят далеч по-различно, но факта за 2fry си е факт! Както и този, че гореупоменатия филм и той бил книжка. Даже няколко. 12 тома, може би? :roll:
Anyway.
Младо семейство се нанася в изоставена къща насред гората в някаква американска провинция, защото няма повече средства (а може би и желание) да съществува в големия град а.к.а. New York. Всичко в началото изглежда страхотно, птичките пеят, мушичките мушат и - да - цветчетата цветчът. Докато в един прекрасен светъл ден в къщата започват да се случват ужасни тъмни неща, които в последствие отвеждат главния ни герой Freddie Highmore (далеч по-добър избор за фентъзи приказка от оня малоумник Daniel Radcliffe (Harry Potter) ) до скрито на тавана ковчеже, държащо ключа към светове и създания, отвъд най-развинтените ни фантазии.
Хрониките на Спайдъруик е едно стегнато и синтезирано фентъзи преживяване, което знае какво може да разкаже и какво не може. Къде трябва да спре и къде може да понапъне още малко. И още малко. Но без да омръзва, без да преувеличава и thank you God без да оставя вратичка за продължение, при все че е разказало цялата история. Както беше примерно при Златния Компас, който тамън стъпи на някаква история и оп - подхлъзни се ту наляво, ту надясно, та в своя край не можа да вземе окончателно решение дали да СПРЕ дотук с криво-ляво разказаната история или да изсмучи от пръстите си финал за отворен край...Или както каза 2fry за Хрониките - 'Има си начало има си и край!'. Филмът е забавен, разпускащ и на места дори остроумен. Препълнен е с интересни и иновативни феъри крийчъри и странни гаджети, които на моменти ми напомняха на Myst. Един силно препоръчителен филм, който не те натоварва нито емоционално, нито мисловно. В случай че последното нещо, което ти се прави пред телевизора в тези отвратително горещи летни дни, е да разсъждаваш върху дълбоко екзистенциални проблеми, това е филма за теб - елементарен в сложността си. :wink:

Оценка: 7.5/10
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

SniperBeta написа:...нашия мил форум, който го четат цели 10 човека от ЦЯЛА Стара Загора (която по последни данни е над 300 000 човека 8O ).
Всъщност го четат малко повече ;) Наскоро имаше 50тина човека онлайн наведнъж.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

sawo написа:Наскоро имаше 50тина човека онлайн наведнъж.
И ко, да не изпуши сервера :twisted:

Ми, драги ми SniperBeta, превъзбуден ша съм ми. Искаш ли да ти покажа точно колко. После ш ти пратя сминка, дето причинява трайни разтройства, които не е задължително да са от психическо естество.

Само да поясня набърже, че тука неоправдано ме посукаха, че НЕ чета сяка книга дето се филмира, само да мога после по информирано да се слюнча по съответното филмово... произведение? както и да е, все пак май Спайдервик май са 3 или 4 книжки, и тоя филм е само по една от тях. Има вероятност да филмират и останалите, стискаме палци че Фреди зе че порасна. Не помня дали съм писал ревю за филма, но да си го кажа и тука, тва момче е некав мутант. Не може на 16 да изглеждаш като на 8 баси, кви отвари е пил тоя?
Освен това Хари Потърчо си е некво дръвце ве, може да го видите как се гаври със себе си (съвсем целенасочено разбира се) в един епизод на Extras (адски скучен сериал бтв, но от време на време си има попадения), както и в тазседмичния Конан (мисля че от вторник серията). Момчето е много залюхано, горкото, тва да се подиграваш с него е като да ритнеш малко кученце. Още се подхилквам като се сетя Конан как му се облещи и той горкия се сви във фотьола.

За неразбралите за Вавилоня, хубав е филма, ама ся разбрах че FOX пак са зимали нещо ножиците и са го брулили тоя филм, та накрая нищо яко не останало според режисьора, който бил много разочарован от студиото. Сефте! Се едно FOX точно преди две години не ни спретнаха една подобна изненадка с Kingdom of Heaven. Та така де, то още в киното си личеше че е имало още ма са го окастрили. Направо не ми се мисли като му дадат контрол на режисьора за ДВДто какво ше се получи. Абе тъпичко и освен това ше трябва да се чака. Фууууууууууууууууууууцк.
Публикувай отговор