критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Батко ви днеска ходи на кино и изпапка
10,000 BC
Изображение

Както се и очакваше филмът има вкус на повръщано. Ако бях с 10 години по-малък сигурно щях да се насера от кеф. Баси, има сичко, за което си мечтае едно лапи: бесен ешкън (макар че можеше още по-бесен да е), яка мацка с големите силикони (тва като щяха да я разчекват с два коня можеха поне да я накарат да си свали сутиена, който очебийно беше тактично намъкнат под дрехите и от кожа), млад левент с обезкосмено тяло и добре поддържано катинарче да покаже колко е куул, абсолютно брутални ефекти на принципа "колкото повече, толкова повече" и абсолютно задължителна лесна за следене история, разказана с доста пестеливи и кратки реплики, данса обърка средновзетия десетгодишен зрител, очевидно бидещ основна таргет-аудитория за филма.
Сега заслужава да се спомене, че очаквах филмът да е доста по-зле, така че в известен смисъл може да се каже че ми е харесал. Историята е абсолютно стандартна. Племето на нашия тип Длех (Held отзад напред, на немски значи херой) са ловци на мамути, начи живеят някъде на пичка си лелина в планината, обаче явно топенето на ледовете обърква миграционните маршрути на големите слонове, та затова наште затягат коланите и гладуват десет години в очакване на Последния Лов. Ся как знаят, че това ше е последният, е някаква мистерия за мене, но явно ай донт сий дъ биг пикчър. По някое време цъфва една синеока девочка (за първи път в човешката история имаме ясни свидетелства за използването на контактни лещи) и Упи Голдбърг предсказва, че който се земе с нея ше поведе племето към спасение. След 10 години нашия става водач ала бала, некви глупости се случват, след което идват лошите накачулени на КОНЕ, рийш ли, дето са били опитомени около 3К години преди Новата Ера, че на сичкото отгоре със стремена и метални мечове и окови (тука просто се препарирах на седалката, баси безочието) И уж оковават и поробват сички без главния тип, пък като са дигнаха в племето пак имаше сума ти хора (после се разбира че им трябвали роби за строенето на пирамида, явно зимат само силните и способни на тежък физ труд, тука им прощавам). Длех, най-добрия приятел на баща му (който бай дъ уей се е разкарал от селото в търсене на по-добър живот), както и основния съперник на нашия, за когото просто знаеш че няма как да доживее до края на филма, хукват да ги гонят. Барабар с тях идва и ловеца-уанаби, на когото му забравих името, и на който тотално му липсват ловни скилс и дисциплина, така че се чудя закво просто не го наритаха и пратиха обратно, ама винаги трябва да има един такъв в тоя тип филми. Като срешнаха лошите в една джунгла обаче насраха и вторите 50% от тях биват пленени.
Тука дойде една много значима сцена, в която нашия попадна в ловен трап, в който имаше съблезъбият тигър от плаката, и като почна да вали тигъра щеше да се удави, защото беше затрупан от една греда. Нашия левент със сълзи на очи напрегна мишци и дигна цялата греда, нищо че тигърът беше 10х по-голям от него и поне толкова пъти по-силен. За благодарност тигърът не го изяде, ами си тръгна по живо по здраво. Нашия и приятеля на бащата, за когото също знаем че ще умре по някое време, отиват в селото на негрите и ония аха да ги цопнат в казана и идва пак тигъра. Ся тук е момента да спомена че сичките негри имаха зъби на такива тигри като висулки на главата, явно са някви много добри ловци, но като видяха тоя тигър се насраха в гащите. Тигърът дойде, душна нашия, изръмжа на печките и си обра крушите. Ей така, фръцна се и се дигна. Баси, то сигурно е женски тоя тигър!
Черните си рекоха, че нашия трябва да е адски пекан и му викат аре да помагаме да бийм лошия че има към половин час до края на филма. Съдраха се от сички краища на пустинята сякви афроамериканци в разнообразни облекла, за по-нагледно кой от кое племе е все от едно и също племе носеше еднакви брони от бамбукови пръчки или дъвки с косъм.
В същото време в града на лошите се оказа, че Боса (очевидно носещ свещник на главата си и покрил се с перде) имал и той предсказание (а стига ве, тука сички народи си имаха различни предсказания и сички се сбъднаха в рамките на 3 дни, тея е трябвало да пуснат фиш), и че мацката със цветните лещи има на ръката си некви пъпки, които се оказват birthmark на този, който ше види сметката на неговата империя.
Армията на Освобождението идва, шашка мамутите които работят по пирамидата (естествено че мамути са ги построили тея пирамиди, вий кво си помислихте) и като цяло ритат малко гъзове преди да отидат до къщата на шефа. След което лошия излиза, застава във традиционна женска поза "буквата Ф" и аха да се скара на нашто момче и Длех дава на Леонид надлежен урок как се фърга копие по Бос. Ето така трябваше да свърши 300! Лошия умира, след което и мацката умира, обаче и Упи Голдбърг умира, така че мацката се съживява, край.
Мм, не край, преди тва хората дето живеят в пустинята дават малко семена от царевица на хората дето живеят в планината насред снега и тогава свършва. Малко изненадващо ми дойде, че никъде не видях американското знаме. Роланд Емерих почва нещо да се излага.
Така е, зле е работата. Съжалявам ако съм ви спойлнал филма, но пък вий точно тука ли очаквахте некви луди сценарни обрати, Кевин Спейси да изкочи отнякъде накуцвайки с главата на Гуинет Полтроу в кутия. Както и да е,
Оценка: 4/10 (в IMDb в момента и тя натам е тръгнала)
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

[REC] (2007)
Изображение

Съвети от майстора: Земете един средноголям телевизор. После го фърлете през прозореца и земете един много голям. Земете и онова ми ти домашно кино на принципа "колкото повече, толкова повече". Изчакайте да стане тъмно. Подсигурете да няма никой вкъщи освен вас (задължително е да няма други хора, тоест да гледате филма сам). Усилете звука докато ви изпише МАХ (тва ако не ви притесняват комшиите, аз вече съм с едно предупреждение за изфърляне така че не надувам много музиката). Пуснете насотящото заглавие и ми се обадете накрая ако не сте са насрали от страх и искате да се оплачете. ОБАЧЕ само ако сте го гледали при изброените условия, не на 14 инчовия ProView с изпърдяните колконки от лето господне 1999то.
Та излезе най-сетне свестен рилийс на [REC]. Предния беше някъв дет 10 минути от филма се повтарят 8 пъти, честито на тея дет са го теглили, в това число и аз, то тая квота на интернета ми безкрайна. Както и да е, тоя няма разни изгъзици, единствено ме притеснява че в IMDb пише, че филма 85 минути, а тая версия 75, ама може IMDb да лъже, няма да е за първи път, пък и филма изглеждаше доста завършен.
Какво представлява това филмче, ше попитат хората, нямащи си и понятие от хорър. Еми най-бруталния испански хорър-филм от El Laberinto del Fauno насам. Преди време в нета бяха напускали разни камери дето снимали публиката на филма докато го гледа и как някак хорово пищят та пушек се дига в по-инфарктните моменти (каквито с лопата да ги ринеш тука).
За ко стаа дума обаче. Еми Анхела е репортерка на някакво скапано нощно предаване в Барселона май и си е избрала една нощ да тормози пожарникарите. Получава се обаждане, че някаква бабка се заключила в апартамента си и наште се юркат да се правят на Батман. Отиват в къщата и се оказва че малко след тях ХЕИ идват и запечатват сградата, щото в нея бродил неизвестен вирус, който кара хората да са хиперагресивни, отвъд контрола на мозъка. Зомбитата погват наште, наште бягат и ясно какво става нататък. Интригуващото при този филм обаче е начина, по който е показано сичко. Бюджета на филма е горе долу колкото парите в банковата ми сметка, така че тука отново имаме вече много модерната хенд-хелд камера. Тва трябва да се отбележи е третия такъв филм за 2007, другите два бидейки Cloverfield, когото пофалих в отделна тема i Diary of the Dead на адаша Ромеро, който мисля че е крайно време да го видим под формата на някакво свястно рипче. Аз направо се очудвам че след The Blair Witch Project такива филми не ни заляха и че чакаха 8 години докат са сетят че има хляб в ефтиния look на филма. Са знам че на тея филми големия им проблем е motion sickness-a, към който явно съм имунен, щот не го усетих в нито един такъв филм, даже и в Борн, дето сички наскачаха че там било най-зле. Тука няма такова нещо, сичко си е мазничко и си виждаш сичките бруталии. Които пък не липсват. Абсолютният ми фаворит беше накрая неква ултра тънка жена с разкривено лице. Тая бие и Крисчън Бейл в The Machinist по липса на кила. Некво много гадно беше, добре че я виждаме за малко само.
Препоръчва се жестоко, ама само ако го гледате както трябва. Тва си е хорър филм и за да усетите atmosFEAR-ата трябва да се гледа както си му е редът.
Оценка: абсолютно безкомпромисна 9/10

Иначе тая година мисля ни очаква американски римейк на филма, казва се Quarantine. Нали сички знаем, че американците ги мързи да четат субтитри и затва по-лесно да заснемат отново филма по-малко от година след излизането му, баси злетата. Както и да е, почти съм сигурен че ше съква освен ако не направят като с Vanilla Sky и Abre los Ohos да заснемат филма 1:1 само с различни актьори.

Step Up 2: The Streets (2008)
Изображение

Значи много хора като видят плаката на този филм и ще си помислят "Ха, МTV са направили нов филм". Сигурно ще си помислят че саундтрака е представителна извадка на бест оф за 2007 раперски хитове. Че ше има някои впечатляващи танцови изпълнения, но че актьорската игра ше смуче магарешки топки и сценария е бил писан от страдащ от Алцхаймер, множествена склероза и ганарея (ако се пише така на български) едновременно.
И нито едно от тези предположения няма да се окаже вярно. Този филм без съмнение е едно от най-бруталните ми кино-изживявания в живота ми. Забравете Властелина илиThere Will Be Blood, забравете за разни треторазрядни актьори като Даниъл Дей-Люис. Аз съм абсолютно обиден на филмовата академия, че не го е номинирала този филм за нито един Оскар. Продажни боклуци. Какво искате ве, накрая на тоя филм съм ревал както само на Цар Лъв като бях на 10 годинки!!!!! Драма в най-чист вид, се едно синтезирана в малка спринцовка и директно инжектирана в мозъка ти. Респект за тея пичове, направиха филм, за който гордо мога да кажа че е кино.
Музиката е нещо ненормално. Тамън си мислех са ше пуснат 50 Цента или Миси Елиът и те бам! Крейдъл ъв Филтх. SniperBeta задължително да си го изтегли саундтрака, това нещо е епохално. Иначе камера, декори, сичко е топ ноч! Баси чудото, доса не бях виждал филм без един технически кусур.
Танците естествено са най-голямата сила на филма. Са аз по принципно се дразня във филми, където действието спира за 15тина минути и само се танцува без нищо друго да се случва. ок, де, може да ми хареса, но само ако филма е примерно 150 минути, че да има време и за сичко останало. Тука няма такова нещо. С една минута да бяха по-къси танците и щяха да развалят магията.
Сега няма да ви развалям кефа и да ви разказвам за какво става дума, защото сценария е просто прекалено добър и бихте загубили ако знаете каквото и да било. Съветвам ви даже да не четете резюметата по торентите. Прекалено големи спойлери са. Само ще кажа че филма прави Мементо смешен.
И така, киното е живо, а вий кво чакате, че не сте го свалили???
Оценка: 10/10 абсолютно задължително, вече си имам нов любим филм.
EDIT: Специално за SniperBeta да кажа, щот не ма е разбрал, че са шегувах, и тва не е наистина мнението ми за филма. Релано тва дет го мислА съм го казал в първия абзац, мерси за фниманието, тва съобщение достига до вас с подкрепата на Гинес. Наливно!
Последно промяна от 2fry на Пон Апр 21, 2008 19:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Zeitgeist

Мнение от sawo »

Изображение

Стига толкова тиня от блатото на холивуд, време е за нещо по-сериозно.
Първо ще кажа, че филма е документален и ако не обичате документални филми, сега е момента да се откажете.
Филма не е какъв да е документален, а разкрива някои доста интересни загадки(за някои не чак толкова загадъчни) като например откъде идва християнството, каква е истината за 9/11 и защо Америка не се управлява от правителството и президента а от банкерите, защо след 30те години американския долар не е обезпечен в злато и доста други интересни неща които засягат както САЩ така и целия свят включително и нас.
Няма да задълбавам в подробности, понеже във филма e обяснено доста подробно за какво иде реч, само ще си позволя малко критика на някои неща.
Филма е разделен на 3 части - първата е откъде идва християнството, втората е истината за 9/11 и третата е за икономиката на сащ и най-влиятелните хора в света(коят е и най-интересна).В началото на филма се споменава, че се работи само с академични факти, обаче изводите в първата част за религията далеч не се базират на такива.Приемам всички прилики и доводи които имаха, ама да кажеш че християнството е на дъното на злото само защото се е появило след като някакви си хора се събрали в рим просто е далеч от академичната точност.Все пак вината си е изцяло на хората, не на религията и по-скоро търсят оправдания, а не точни изводи.Както казват guns dont kill people, people kill people.По-лошото е, че с крайните си изводи ще обидят доста хора, които ще им теглят една майна и няма да искат да гледат останалата част от филма, която всъщност е много по-важна, но така са решили така са направили.
На сайта може да се проверят повечето източници на информация, след като проверих някои от фактите изложени във филма бих казал че общо взето няма нищо преиначено, донякъде пропуск са някои пропуснати или спестени материали, но не може във един филм да се каже всичко.
Оценка: 8.5/10

2fry приготвил съм "32 LG LCD, 75W RMS Creative 5.1 + X-Fi както и други гъзариийки само ще награбя чипс и други боклуци и ще го гледам тази вечер сам както препоръча и ще видим какво ще стане :P
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

>>>Коментари<<<




Еми приятно гледане, надявам се да ти допадне.

За Zeitgeist бих казал, че мнението ми напълно се припокрива с твоето. Hell, даже се уплаших да не съм написал ревю от друг акаунт :lol:
Наистина най-слабата част е третата и е много сечено, че първа са я сложили, защото това кара хората да не гледат насериозно на това иначе прекрасно филмче за теории на конспирации. Някак си самоцелно беше цялото съпоставяне и тълкуване на символите в християнството, то е ясно че това не са били буквални неща, много хора са достигнали до тези изводи, ама както го бяха представили беше все едно заради сичките тея метафори енд шитс християнството е evil. Освен това не виждам какво срамно има в това религията да е зела назаем от други религии. Тва е абсолютно логично и едно 90% от световните религии се припокриват в не един аспекти, тва християнството не е изобретило плагиатстването. Тука открих и разни фактологически неточности, което допълнително ме демотивира да гледам филма. Примерно бог Хор го показваха през цялото време като Ра (тоест като ястреб със слънцето на главата, опасано от змия; Хор е пак ястреб ама няма слънце) и се обръщаха към него като бога-слънце, който е Ра. Наистина в някои египетски вярвания ги смесват двамата, ама тва е едно 10% от случаите, какви са тия инцидентни събитя дето ги представят за утвърдени от официалната религия. Тва че майка му е девицата Изида-Мария (втф) също ме стресна малко. Друго, примерно Кришна викат роден от девица, пък насякаде пише че бил 8ми син. Бах тая девица, и аз искам такава. Или за епоса за Гилгамеш където споменават потопа. Наистина в творбата е спомент Велик Потоп, но Гилгамеш нито взима участие в него, нито строи някъв плавателен съд, нито пуска гълъб (тва кой квото иска вижда). Освен това доколкото разбрах идеята за потопа е дошла от друга творба от онова време, където се е говорило за река, която придошла. А при Гилгамеш да изглежда по мащабно го направили повсеместен океански потоп.
Тва разбира се са дребни кусури, може освен това аз нещо да не съм разбрал правилно или да не е така в действителност както аз съм ги учил нещата, не ми се проверява в тоя сайт дето го даде за научните факти за филма.
Втората част беше интересна, но в GoogleVideos се въртеше едно друго много приятно филмче час и половина за 9/11, в който сичко това си беше обяснено още по-подробно, така че тука не ми казаха нищо ново. Интересно е де, за тея които не са се интересували.
Третата част беше абсолютен шедьовър. Даже един приятел като го гледа и накрая вика че се притеснил доста. Много малко знаех за Федералния Резерв и се радвам че това филмче фърли малко светлина по въпроса. Наистина много интересна информация, са е време да измислим как да се борим срещу Централна Банка. В смисъл, тея хора са всемогъщи, какво може да ги спре? Тва като агент Мълдър срещу правителството.
Както и да е, филмчето наистина е много добро, ако някой почне да ви говори каква глупост е се осведомете първо дали не е ревностех християнин. Щото първата част наистина някак си принизява очакванията. Натам обаче няма забележки. Препоръчвам и аз.
Оценка: 8.5/10 (сериозно човек, се едно си ми прочел мислите)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Това, което може да се направи по въпроса е да се осведомяват колкото се може повече хора, защото именно там е ключа.Даже на английски си преведох коментара и го дадох на доста хора, които познавам защото тва не са конспирации от рода на извънземните отвлякоха Eлвис а напълно реални неща подкрепени с достатъчно солидно количество информация.

Относно [Rec] оценка няма да давам, понеже TBW и в частност Cloverfield си ме дразниха понеже такива филми със тресяща се камера си ме дразнят, но ще спомена някои забележки, които имам към филма като цяло:
Разбирам, че филма е заснет от телевизионен екип, но нямаше нужда да го правят толкова реално, че по някое време да се чудя дали да не си пусна zone reality и да мятам по едно око на филма на монитора.След като тази част мина, тъкмо почна 15тина минути _някакво_ действие и те пък взеха да им взимат интервюта и актьорите обясняваха точно това, което са правили досега, сякаш не сме го видяли...
Представете си следната ситуация:
Репортерката: откъде падна той?
Китайката: не знам... (сочи нагоре)
Репортерката: но откъде падна? (отново)
Китайката: не знам не знам..
Репортерката: от горе ли?
Китайката: да, отгоре..
Не знам можеби тука китайката трябва да е била уплашена, но определено не изглеждаше такава дори напротив много спокойна...Можеби се престараваше със сричането и от там идва цялата работа..или просто актьорската игра си куцаше.
Друга ситуация която ми се заби направо като пирон в главата беше, когато репортерката казваше пред камерата как всички искали да се приберат по домовете си, а напрактика тях ни ги пускаха от сградата ако искаха да се приберат по домовете си просто щяха да се качат по стаите а не да думкат по изхода.
И последния проблем с филма беше, че не само че филма си беше нискобюджетен, ами и те отделно се стремяха да го представят като такъв и в резултат се получаваше...Тарантино с бюджетите от 100 милиона може и да има нужда да прави допълнително филмите си да изглеждат като нискобюджетни, но този ако си го бяха оставили какъвто излезе щеше да е 2 пъти по-добър.
Все пак за тези, които са харесали TBW и cloverfield предполагам, че този филм ще е някъде по средата.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Даам, ти и преди беше споменал, че TBW не ти се е понравил и като цяло явно не си фен на този тип филми. Аз от друга страна съм готов да понеса всякакъв филмов експеримент само в името на едното ново икспириънс, та затва може да ме радват тези филми. Както и факта че ако имаш достатъчно кадърен екип може да направиш страхотен филм напрактика без пари.
Това което те е подразнило във филма аз лично бих описал като реализъм. Също и в TBW и Cloverfield направо си струеше и се едно си там, та затва се кефя максимално на такива неща.
Та относно примерите ти. Виж как разсъждава мацката. Тя си вика, че е в баси ситацията дето репортери биха убили да са на нейно място в центъра на събитията. Прави убийствения професионален репортаж и живот и здраве се измъква оттам и продава видео матряла и се урежда доживот. Да ама телевизиите няма да купят просто някви рандом кадри, или по-точно биха ги купили, но големите пари падат за пълен и изчерпателен репортаж, тва кой е бил там, как са казва, какъв е, колко пъти на ден пикае и т.н. Естесвено и мен ме подразни като почна да ги интервюира, но пък от друга страна помотаха се в къщата, какво да прави се чуди нашта и айде професионалното изкривяване зема връх.
А тва за китайката се смачках от смях. Не знам доколко си имал контакт с азиатци и по-специално с такива които слабо говорят езика ти. Тука при нас само дето не се спъваме в жълтурчета и къф немски ми вадят, тва в общи линии ми трябва втори преводач да ми каже кво ги говори тоя заклевам се. Както и да е, тая беше същата. Какво стана? Падна. А? Падна, дааам, ей така. Еми, мацката също беше там, даже го заснеха, ама китайката живее в някакъв неин свят където дай да си го каже, пък квото ще да става. Тва ако си пуснеш Мсат примерно и някво интервю с няква бабка мисля че ще протече доста аналогично.
А по въпроса за ниския бюджет съвсем не съм съгласен, доста пари са потрошени по разни дълги take-ове, пък и по отношение на грим и прочие филма нямаше грешка. Изродката накрая ми зе акъла. За мен филма си беше маса реален и аз си му повярвах. Абсолютния сървайвъл хорър.

Btw по въпроса за Cloverfield ето малко virual marketing: http://www.aladygma.com/. Много ме радват тея хора, промоутванете на филма те кара да мислиш и да гадаеш.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Имал съм контакт т.е работил съм с такива хора и въпреки че се изнервям трудно китайския "диалект" е едно от нещата което ме побърква направо.Вместо да ти каже hi, whats up или нещо оня ти вика darling :x
Относно бюджета, доколкото си спомням беше около 10тина пъти по-малък от този на Cloverfield което си е доста малко според мене и нямаше нужда да се вживяват чак толкова в zone reality в тва отношение дори TBW бяха по-добре според мен.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

sawo написа:Имал съм контакт т.е работил съм с такива хора и въпреки че се изнервям трудно китайския "диалект" е едно от нещата което ме побърква направо.Вместо да ти каже hi, whats up или нещо оня ти вика darling :x
My point exactly!

Бюджетът на филма е някъде 3-4 млн. Евро, което наистина го прави 10тина пъти по-малък от този на Cloverfield. Но все пак трябва да имаш няколко фактора напредвид.
Първо Clover е американска студийна продукция, зад него стои компанията на JJ Abrams, пича дето потроши 10 млн. за пилотния епизод на Lost. Това са хора, които са станали майстори в продаването на един филм, те знаят точно какво искат и как да го постигнат с минимално усилия (virual marketing, хитроумно написан сценарии, който просто бъка от малки на пръв поглед незабележими детайлчета) и общо взето са едни от най-големите кинаджии на нашето време (бтв да си го кажа, Star Trek не просто ще мачка, той ще е Второто Пришествие (бтв vol.2 аз не съм фен на Star Trek)).
От друга страна [REC] е испанска инди продукция, която не може да си позволи камера струваща половин милион, както е със случая с Clover , и трябва да разчитат на други номера на хоръра, каквито бяха използвали доста пълноценно. И все пак се замисли, 3 млн. Евро, това са адски много пари. Испания не е известна като страна дето са свикнали на многомилионни продукции, всъщност мисля че най-скъпият им филм до момента беше Alatriste и той не беше над 25 млн., пак под нивото на Clover . Искам да кажа, там са свикнали да снимат ефтино и ефектно, така че бюджета в никакъв случай не ги е ограничавал по какъвто и да е начин и са заснели всичко както са искали да го направят.
Бидейки такъв голям антифен на Motion Sicкness-а ми е интересно ако филмът беше заснет с нормални камери шеще ли да ти хареса повече и тва ли му е проблема според теб.
А, сега се сетих още едно нещо. По отношение на нисък бюджет, TBW има сигурно най-малкия бюджет на света, но това не му попречи да се превърне в най-печелившият филм евър по отношение на инвестиции спрямо печалби. Мисля че беше нещо от сорта на за всеки инвестиран долар във филма, тея откачалки бяха спечелили 10000. Мисля че филмът даже е в книгата Гинес заради това... ммм, допи ми се Гинес!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Frontiere(s)

Мнение от sawo »

Даже тея 3-4 милиона се чудя къде са отишли то нищо няма за толкова пари във филма...
Относно другия ти въпрос, не знам дали без MS щеше да е по-добре, но гледах Frontiere(s) който има умерени количества MS и бях много по-доволен дори донякъде филма ми хареса, понеже са взели rambo,terminator,the texas chainsaw, събрали са ги заедно и са получили наистина интересен филм.Да не говорим за някои груби кадри като следната сцена:
//възможни спойлери
Гонят се пича и злия уруд който го преследва в някви подземия и нашия човек както бягаше се скри в няква стаичка.Идва злия тип и в този момент се оказва, че тази стаичка е свързана с парното и в този момент почваме да се хилим, понеже знаем какво ще стане.Завърта изруда крана на 500 градуса и тоя отвътре почва да думти по вратата(която естествено има стъклен прозорец) и казва: "отвори, отвори веднага" при което просто падаме от смях.Освен че филма е по-забавен от TCM, последната оцеляла е и доста по-корава.Трудно е да си представиш как жена току що отнесла брутален шут в главата може да убие двама здрави мъже и две жени, но във този филм е напълно възможно.
//край на възможните спойлери
Филма е 2 часа и много се чудихме какво ще правим толкова време, но се оказа че действието се поддържа през цялото време.Имай в предвид че този с който го гледахме го изгледа докрай, а заспа на 300!!!

Отговора на въпроса ти се превърна в малко ревю, та ще му дам и оценка така и така съм почнал:
6.5/10
Явно дори MS в умерени количества не ме дразни, така че зависи как и колко е използван, този станал модерен напоследек метод на снимане.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Дааам, Frontiere(s) и на мен ми хареса, даже го ревюирах на предната страница, но сега като мина малко време почти нищо не помня от филма освен вечерята и сцената с рязането на косата. Сигурно щото ги прегледах към 10тина път след това, наистина адски добре бяха направени.

Аз тея дни основно филми на Кубрик гледах, ама се усетих че не знам как да ги ревюирам, та затова реших да не пиша нищо :D . Само да кажа, че всеки уважаващ себе си ценител на киноизкуството (подчертавам изкуство) трябва да гледа неговите филми най-малкото за да види как се правят нещата. Стигам до там, че да кажа че той, при все че не е любимият ми, е най-великият режисьор на света. И как иначе, тоя човек като е искал да прави филм за Наполеон е казал на студиото, че просто ще им направи "най-добрия филм, създаван някога". Ако наистина го беше реализирал не се и съмнявам, че щеше да е точно така.



>>>Край на Коментарите<<<



Достатъчно за майстора, някой път ще пусна отделна тема за него, в която ще се спра на всичките му филми.
Сега:

Evolution (2001)
Изображение

Съвсем го бях забравил тоя филм. Ама покрай The X-FIles реших да си припомня в кво друго е играл Дейвид Духовни (голям пич бтв) и алтернативата беше ролята на травестит в Twin Peaks. Ta вчера го изгледах Еволюцията и просто няма такъв смях, заклевам се.
Режисьорът Айвън Райтмън го знаеме още от Ghostbusters, че ги умее високобюджетните комедии и тука се е справил повече от перфектно. Историята сички я знаете, щото най-вероятно сте го гледали когато е излязал. За неосведомените метеорит пада някаде в Аризона и завъжда бясно еволюиращ живот. От едноклетъчни организми до синя безносова маймуна. Дейвид Духовни вече уточнихме че е голям пич, тука се бъзика могъществено с ролята си на Агент Мълдър (бтв койт не е гледал Californication веднага да се зафаща, че лятото излиза втори сезон). Джулиън Мур е голяма сладурана и се се блъска в разни неща и се спъва насам натам. Орландо Джоунс е изворът на повечето лафчета във филма, най-маниакалните сцени са с негово участие (заслужава да се спомене момета когато щяха да му режат крака щото един комар му влезе под кожата (бтв на алтернативния край на филма се оказва че комара го е забременил, хяхях)). Шон Уилям Скот е още в дразнешият си пре-The-Rundown период, така че за него само лоши работи могат да се кажат. Иначе двамата дебелаци дето се появяват за около 10 минути ги бяха направил некви нечовешки образи ("Клетка е нещо в което бяха затворили чичо ми и е много гадно щото не ти носят порно списания" или нещо от сорта, цитирам по памет). Както и да е, мисълта ми е че каста доста спомага за приятното изкарване пред екрана.
Ефектите са като за 2001 година. Не са нещо невиждано, но съществата бяха направени с доста въображение и определено бяха интересни. Направо ми разпалиха пак интереса да си представям какви невъзможни флори и фауни ше има в Avatar на Камерън догодина.
И да не забравяме Head and Shoulders!!!!!!! Нямат право просто, големи са нечовеци.
Оценка: 8/10

+ тва са гледах CJ7, новият на Стивън Чоу. Филмът доста ми напомни на Shaolin Soccer и опрделено е доста приятно прекарани 1.5 часа. Има си комедия, има си драма, има един нечовешки Mission-Impossible-момет. Кефи демек.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Deal (2008)
Изображение

"You don't play the cards, you play the player"

Имало едно време един филм Rounders. Баш ви Жорко са зарибил за покера барабар с още има няма половин милиард души. Наистина тоя филм буустна интереса към тази игра неимоверно много. Мине са не мине оттогава и се се случи да се появи някой и друг филм, дето да претендира трона на на Rounders за най-добър филм по въпроса за покера енд шитс. Най-пресният ми пример беше Lucky You, който на практика не предлагаше нищо особено освен накрая една сесия от WPT. И разбира се редовните за тоя тип фими Дойл Бронсън, Джони Чен и разни други покер-легенди. И за разлика от Rounders нямаше много общо с карти филма. Раздаванията обикновено бяха поредставени като ефектни монтажи, показващи в близък план лицата на героите и купчини чипове, но от картите малко се виждаше. В смисъл, мене кво ма интересува че нашия държи чифте валета като комюнити картите така и не ги показаха, м?
Както и да е, за Deal да поговорим. Историята ясна, нашто момче много ги чупи на онлайн-покер, ама наживо го мачкат малко, та затва Бърт Рейнолдс идва на помощ, учи го разни хитрини и накрая общо взето играят един срешу друг на Word Poker Tournamen. Викам си ок, не е толкова зле, все пак става дума за покер, няма как да го пропусна тоя филм. И като започна една сигнална лампичка в главата ми светна. Някъв екстремен монтаж, клоус-ъп-и на лицата на героите и на купчини от чипове, хм. Явно пак няма да става дума за игра на покер. Фор фракс сейк, кога ше направят филм като Rounders пак ве? И така 2/3 от целия филм, който обаче е 85 мин. Оценката започна да гравитира около 5цата когато почна Турнира.
Тука най-накрая видяхме Бърт Рейнолдс в действие с карти. Тоя човек е роден с покер-фейс. Баси присъствието, страшен каст. И като имаш предвид че аз лично не го харесвам много-много като актьор, в тоя филм ме спечели само с един поглед (който бтв е някъде към 70тата минута, така че дотогава не ми беше особено симпатичен). Та пича прави някви луди ходове и, тъй като филммейкърите най-накрая са благоволили да ни покажат какво става и кви карти се дават, ефектът е двойно по-мощен. Луд, луд!
Иначе лично наблюдение, баси мизерните карти дето печелеха с тях повечето пъти че и обикновено чак ривър-а беше нужната за победата карта, баси чудото. При мене що не става така? Както и да е, на който му е писнало да гледа Rounders за 35ти път може да се разтовари с тва филмче, или ако не може да изтърпи поучителните глупости да гледа само сесията от Турнира.
И още една малка критика, накрая не можеше просто да не се осерат с тея тузове, баси клишираното стана. много по-ефектно щеше да бъде ако не бяха показали картите на м'мчето, така нямаше да е толкова неестествено благороден. Както и да е, можете да затворите очи на финалния кадър и сичко ще е наред.
Оценка: 7/10 (за финалната част обаче е 8.5/10)

Diary of the Dead (2007)
Изображение

Антифилмът просто! Аз тамън са накефих, че излезе свестен рип на третия First-Person-хорър в близката горичка... така де година, а то кво стана. Едвам го изгледах на два пъти, накрая на втория път бях готов да се дам да ме гризне някое зомби (сори, неумрял, ся няма как да кажат "з"-думата във филм за възкръснали мъртъвци, както много добре знаем от Shaun of the Dead :D ) само и само да свърши по-бързо.
Та с една дума: разочароващ.
С малко повече: Първото ми наблюдение беше, че филмът е грозен. Ся аз се замислих колко филма на адаша Ромеро са ме впечатлили визуално и като изключим перфекционизма от визуалното пресъздаване на различни анатомични особености мога с ръка на сърцето да кажа, че режисурата му доста куца. Според мен той вече е бита карта, най-добрите му години са отминали вече и само тъпче на едно място, показвайки ни отново и отново едно и също. Да, разбрахме че ти си измислил зомбитата, да, чатнахме и че зомбитата могат да мислят и са също като нас, само че по-гладни за мозъци, да, фор факс сейк чатнахме и че хората са истинските зверове, не милите беззащитни трупове, дето само се гаврят с тях. Ок, мен, стана ми ясно още в Day of the Dead (оригинала тва), писна ми от един и същ морал вече 6-ти филм някъде.
Сценарият на филма думи не стигат да го опишат колко впечатляващ можеше да бъде и колко посредствен се е извъдил. Абсолютно всички от главните герои се държат се едно наскоро са им правили лоботомия. Тва смятай, главната мацка стигнаха до къщата и и тя вика "Ок, аре аз да си ходя, мерси че ме докарахте, аз ся ше си влезна вкъши при наште и сичко ше е жица и ток, нищо че насякъде щъкат зомбита, шанса наще да са и те ритнали камбанката е 0%, уверена съм, така че няма зако да са притеснявате, аре, чао". 'псулютна патка! Или некво зомби гони една от мацките и нашия пич ше ги снима половин час как се гонят из гората и мацката пищи и се насира, но няма да помогне, защото така! Или как така зомбитата са толкова по-пекани от нормалните мислещи хора и винаги успяват да изкочат от извън кадър връз някой, че и да го захапят, докато другите стоят наоколо и изследват кво са изкарали от сондаж в носа си. Да не говорим как се ориентират забележително по-бързо от наште пишман-сървайвъри в лабиринта на някво имение, така ли хората една врата не можаха да затворят, много са зле тея. Както и да е, личното ми мнение е, че не трябва да дават на специални деца да пишат сценарии, ама нейсе.
Камерата няма как да не я споменеме, шот нали First-Person, едно друго. Много бях учуден, че някой от старата школа като Ромеро (активен от средата на 60те) е прибягнал до този новаторски похват. И както се оказа не е. Сичко е заблуда. Наистина имаме си хенд-хелд камера, само че тва са некви професионални камери тежащи 50 кила сяка, наште са са въоражили с две-три такива и филма постоянно скача от едната към другата, на сичкото отгоре филма бил едит-ната, представете си, от систъра на главния герой и за повече ефект била вкарала музика. Окей, зех че повярвах. През цялото врме не можах да се отърся от усещането че това не е истинско, нещата изглеждаха прекалено нагласени просто. В края на краищата филмът си е кажи речи сниман нормално, но пък има някъв много гаден ефтин look, точно се едно сме снимали с Нокията в гаража (бтв по едно време се включва в действие ултимативния топуз N93, тва хем говориш по него, хем за самозащита). Абе, all in all, прилича доста на B-movie.
Та така, ултимативният фаворит по въроса за реализма си остава Cloverfield, зомби флика за съжаление дори не можа да се класира до категорията "Брутален Реален Хорър", кво да правиш, следващия път по-добре.
Оценка: 4/10

Бтв искам за протокола да спомена, че досега май само три филма за зомбита са ми харесали наистина много:
- Римейкът от 1990 на Night of the Living Dead на Том Савини, направен с много стил, уважение и послание;
- Римейкът от 2004 на Dawn of the Dead на Зак Снайдер, ноу комент просто, толкова як филм, че със SniperBeta правихме субтитрите;
- 28 Days Later на Дани Бойл, абсолютният сървайвъл хорър, толкова реалистичен, че един колега се беше притеснил дали ако зомбита ни нападнат ще може да се барикадира вкъщи и понеже сега живее на първия етаж ще е един от първите изядени, муахахахаха;

Последните два също така заслужава да се спомене, че са основни виновници за ревампването на жанра, така че доживотен респект за тях.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Iron Man (2008)
Изображение

Ама вие верно ли все още не сте го гледали???
Филмът е огромен! Той е над всичко, дори е над хляба! Една от най-добрите адаптации по комикси и един от най-добрите филми на годината.
Спомняте ли си Batman Begins, как заебаха сичките свръхестествени раути и се концентрираха върху по-реалистични цели, като например лошия да е мафиот, или некъв побъркан психиатър. Е тука е същото, няма Мандарин, няма пръстени няма алабала. Лошите са си най-обикновени терористи, който просто са ядосани на света като цяло. Супер, точно така трябва. Няма я и тая дразнеща наивност от Spider-Man сериите, дето нашия спасява някво детенце да не го блъсне кола и му вика "Stay in school", или пък да застава удобно до американското знаме за финалния кадър. Фак ю Тоби! Тука и главния герой не е чак толкова добър човек. Праи си оръжия пича, както и пачки на купове, чука мацките от кориците на Максим (тва беше много як скеч за тях), кара си R8 кат пич и въобще удря го на живот, докато сомалийчетата пукясват наляво и надясно (не на екрана де). После терористите го фащат, той се сдухва като вижда че са въоръжени до зъби с неговите оръжия и решава да вземе нещата в свои ръце.
И тука филма се издигна доста в очите ми. Няма ей така от нищо нашия да реши да спасява света от неземно зло. Пича просто прави damage-control. Оправя си собствената каша.
Актьорският състав е beyond описване. Просто са в десятката сички. Черешката на тортата разбира се е Робърт Дауни Младши, който на мен открай време ми е любимец (даже гледах Али Макбийл, като разбрах че играе в него :oops: ). Няма такова естествено присъствие на екрана просто, заклевам се. Пича освен това е работил с режисьора по сценария да го направят по-свободен, от което филма абсолютно е спечелил. Гуинет Полтроу винаги ме е кефила, тука малко на метла ми мязаше, но пък така или иначе спечели симпатиите ми в ролята на Вирджиния Потс, асистентката на Тони Старк. Терънс Хауърд хич не можах да си го представя като генерал от ВВС с това тънко гласче, ама заради няколко култови лафа от негова страна (и ОГРОМНАТА ебавка с War Machine) и отй отнесе похвали. От друга страна Джеф Бриджис е ултимативния Пич! Така де, ние си го знаем, че е Пича, ама тука с тая гола глава и big bushy брада направо ме караше да цвиля от кеф всеки път като се появяваше на екрана. От актьорския състав заслужава да се споменат и иконома на Старк, който е ощо взето изкуствен интелект със силно развито чувство за сарказъм, както и разбира се, пожарогасителите, хяхя.
Разбрах че през цялото време режисьора Джон Фавро е насърчавал импровизациите пред камерата, което и си личи доста. Няма просто такъв casual диалог. Иначе за решисурата нямам оплаквания, направо не мога да повярвам че предния му филм е бил Затура. Тоя тип направо влетя във високобюджетния Холивуд и като гледам как най-вероятно ще се задават Iron Man 2 и 3 пича е просто here to stay.
Компютърните ефекти във филма ебат просто! Няма толкова плавна смяна от моделите на Стан Уинстън към CG такива. Бронята е неприлично добра и освен това изглежда страхотно на голям екран. Определено си е няква уникална, нито на момент не ми хрумна асоциация с Робокоп примерно.
Начи в крайна сметка получаваме два часа и шест минути ешкън, ебавки, малко драмичка за вкус и като цяло абсолютен купон. Филма е просто а мъст сий. Финала е неочаквано адекватен, като там има една страхотна гавра с S.H.I.E.L.D. пред която просто бия чело в земята, а финалната реплика я слагам в топ 10 за всички времена. Филма е просто абсолютно задължителен.
Оценка: 8.5/10
БТВ, останете след кредитите! Аз не останах :(

EDIT: Не че нещо, само искам да спомена че в момента рейтингът на филма на rottentomatoes е 96% положителен, освен това критиците се счупиха да го хвалят, особено по отношение на черъктър дивелъпмънт, ето видео ревю на Еберт и Ко.
Последно промяна от 2fry на Пет Май 02, 2008 18:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

The Great Debaters

Изображение

Кратко и ясно :arrow: Поредния добър филм с моя човек Дензъл :!:

8/10
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Zombie Strippers! (2008)
Изображение

Ей, да знаете, широко скроен човек съм. Един ден си гледам Barry Lyndon на Кубрик, един от най-големите кино-върхове въобще, а на другия филм за стриптийзьорки-зомбита. И то зе, че ми хареса. Направо съм шокиран, щото обикновено ефтини номера от рода на адски много кръФ и цици при мене не минавата (за справка А L'Interieur). Тука обаче, ако трябва да цитирам Оптимус Прайм, има повече отколкото се вижда с просто око.
Историята на филма е толкова cheesy, че се едно те замерят с кашкавал от екрана. Зомби-вирус върлува в неква топ-сикрет лаборатория, военните пращат един отряд да оправи положението, ама един от тях се заразява и попада в стриптийз-бар (защото нърдовете дето бачкат на вируси, способни да затрият човечеството, трябва да има къде да ходя да... освободят напрежението) и заразява Джена Джеймисън (сори, че ша ви разваля кефа, ама тя умира :( ). Оттам нататъка почва предаване на заразата обаче Фреди Крюгер (каква изненада, той играе собственика на клуба) решава да прави пачка като ги кара да стрипват, докато нещата не се объркат безвъзвратно и не настане истинска кървава баня.
Даааам, филмът най-вероятно няма да го номинират за Оскар за най-добър оригинален сценарий, съжалявам че ви разбих илюзиите. Накрая лошия като разказваше как е пуснал вируса да върлува и се разбра, че накарал некви лекарки да гледат на другата посока и им сипал от вируса в кафето. Историята е точно толкова безумна колкото очаквах. Това което не очаквах обаче, бяха няколко доста забавни остри политически коментара, цитиране на Ницше и малко еманация на гърл-пауър. Уау! А да, и по новините написаха, че Ролинг Стоунс щели да правят wheelchair "Retirement Tour II", hqhqhqh. С други думи, сценарият се оказа доста забавен, палци горе за което.
Ефектите на филма са като дюшек за 10 лева на пазара. От едната страна се крепи, от друга издиша. От една страна имаме късане на ръце и отваряне на глави, изкормване, отгризване на пишок, използването на вагината на Джена като оръдие за изтрелване на топки за билярд по една друга стриптийзьорка-зомби. Като цяло факторът брутализми ще задоволи и най-претенциозния гор-фен. Пак към тази точка предполагам спадат и сцените на пилона, които са наистина ефектни. Джена си е пичка та дрънка, пък и е била истинска стриптийзьорка едно време, така че тука очаквайте класа.
От друга страна обаче идват комютърните ефекти от 20ти век, които изглеждат просто нелепо на места. Тва пушките като стрелят и огъня дето излиза от дулото на оръжието имаше некво много смешно хало около него, да не говорим за кадрите тип "дай да лепнем актьора на изкустевен фон". Нискобюджетността на филма през цялото време ми навяваше спомени на високобюджетен порно филм (тва изречение колко парадоксално звучи не е истина), минус сцени с чукане в тях де.
Към негативните страни на филма може да се спомене и безумната камера. Дигиталнтата камера наистина им е направила лоша шега на тея пичове. Този филм е грозен! Аз щях да го заснема по-добре баси! Никво усещане за кинематорафичност,едитването пък е без каквато и да е логика, на места ме заболяха очите от гадния жълтеникъв цвят, се едно са препикали лентата няколко пъти. По средата някъде, когато започват зомби-стриптийза нещата като че ли се оправят, знам ли, може да са уволнили оператора и да са го заместили с някой по-кадърен.
Актьорският състав отново се крепи на места, на други издиша. Май въщност се крепи само на Джена де, която като че ли е единствената адекватна във филма и не преиграва като за две европейски и едно световно. Войниците отначалото и края на филма са толкова жалки, че се почудих по едно време дали и те не са порно-актьори, не може просто да са толкова зле и да им плащат за това. Робърт Инглънд е както винаги дразнещ (не знам защо хората толкова му се кефят, Кошмари на Елм Стрийт е супер зле, ама кво да правиш, култов статус)а другите стриптийзьорки ми харесаха само визуално, хехе.
Абе сега като гледам доста негативно стана, а филма не заслужава чак толкова сурови критики. Ако просто подходите към филма с неутрални очаквания и не го взимате насериозно може да си изкарате доста приятен час и половина. Аз лично се забавлявах доста на моменти (Джена е умряла и чете Ницше и вика "Ааа, сега вече сичко ми е много по-ясно"). Като цяло го препоръчвам.
Оценка: 6/10

P.S.: Сега остава да си намеря и Zombies! Zombies! Zombies!, за който също чух добри думи :D

ЕДИТ: Само искам да спомена, че днес бях на гости на един пич от американската армия и у тях беше пуснат телевизора. Та там вървеше няква военна телевизия, по която си даваха Family Guy и после Ultimate Fighting Champion. Сега интересното бяха рекламите през пет минути, които имаха за цел да укрепят американския патриотизъм и да рекруутват младото поколение да се присъедини в армията. Тва имаше една реклама примерно, дето една се омъжва за някакъв от Navy-то и те и двамата и свещеника гледаха с некви оцъклени очи, направо хипнотизиращи, и ти говорят за патриотизъм и за американската мечта енд шитс. Чесно имах чувството, че има 25-ти кадър в тая програма. Тва нещо промива мозъци. Че то ако и аз го гледах едн седмица нон стоп примерно, накрая щях да бълвам разни безумия за това колко велика е армията и как за мен е ЧЕСТ да служа в нея. Фаааааааак!
От друга страна можах да поджиткам малко GTA 4 на PS3-ката му :smoukin:
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

кажи за GTA-ката стаа ли :lol: филма ме обеди да го гледам няма как 8)


тъй като запреказва за зомбита момбита се сетих че ония ден гледах това

Изображение

Епа кво да кажа...все така ми е странен английския хумор но в същото време и толкова забавен :)
Филма си е типична пародия няква за филми с зомбита.Ония двамата от Hot Fuzz и тука според мен се справят блестящо. Друго кво да кажа незнам...гледайте го става за отбиване на времето че за повече

6/10
Публикувай отговор