критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

SniperBeta написа:sawo, пий една ракия!
District 9 е тотална победа във всяко едно отношение. По нищо не си личеше, че е с ограничен бюджет (доколкото $30 000 000 са ограничен бюджет) и с ръка на сърцето мога да кажа, че това е един от много малкото класни фантастични филми за последните 10 години. Главния актьор Sharlto Copley също си изигра перфектно ролята, а което е най-интересно, това му е първата роля в живота като цяло!
Интересен, добре реализиран, кинематографичен, забавляващ, драматичен и интригуващ.

Оценка: 9/10


П.П. Gravity-gun-а ПРЪСКА!
Пих и наистина има ефект, но явно трябва да се пие повече и то докато се гледа филма иначе не става :)
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Pandorum (2009)
Изображение

Не мога да повярвам, колко класни sci-fi филми излезнаха тази година. То не бяха Star Trek, District 9, Transformers 2 (heh гъбаркам се тука) или задаващият се със страшна сила Avatar. И като че ли от никъде се пръкна и това чудо.В началото изгледах трейлъра и си рекох "о, не, още един Alien-клонинг с мутанти-монстри, които даже ги ДАВАТ в трейлъра". Интересът ми тогава поспадна до криогенни температури, но малко по малко почнаха да изкачат некви зверски шотове и постери из нета, както и някои други ревюта, които макар и да пооплюха историята поне пофалиха atmosFEAR-a.
Филмът кърти, копеле! Ако пък се гледа на кино в по-празничка зала има някои наистина насиращи момента, но за съжаление всичките са в първата половина от филма, след което някой святка лампите и хоръра става на ешкън. И въпреки това класен sci-fi хорър не се беше появявал от общо взето първия Ридик насам.
Набързо историята. Двама души от екипажа на кораба Елизиум се събуждат от хиперсън без да знаят кои са и за кво се борят. Оказват се и заключени от останалата част от кораба. Следва яко провиране из вентилациите и точно когато единият измушва се оказва че е попаднал насред ниво от DooM 3, а.к.а. Марин Отива В Ада. Почват яко гонки със зомбита мутанти, побъркани фанатици и задължителната мацка и оттам е нон стоп ешкън чак до края.
Актьорите са адски адекватни. Денис Куейд беше крайно време да спре да се снима в разни бузи и да направи нещо смислено. Е, по-добре не можеше да се справи, евалата. Бен Фостър също е доста стабилен, особено в началото, където си няма и идея кво става. Мацката за разнообразие освен че е хубава вкарва и малко актьорска игра, пък и по време на тупалките има някои доста добри включвания. А тоя дето играе Gallo го сбърках в началото с Наакин Скайуолкър както си циврише, ама се оказа друг. Както и да е, и той става.
Ефектите на филма са феноменално добри и притеснително реалистични. От малките клаустрофобични сцени, през масовките, дизайна на кораба, та чак до финала с медузите, всичко е брутално истинско и си личи че е правено с кеф.
И тва е, ако искате да гледате филм с атмосфера по-добро няма да намерите. Определено ще се гледа още адски много пъти и си е инстънт класика и с ръка на сърцето бих го наредил до Alien, Черния Пич и Event Horizon.
Оценка: 9.5/10

Zombieland (2009)
Изображение

First girl I ever let close to myself and she tried to eat me

Гледали братята ламериканци Shaun of the Dead и решили и те да се пробват. И за разнообразие успели. Специално за тези от вас, които очакват сериозен хорър, сори, в този филм няма нищо сериозно, тва си е чистокръвна комедия без даже и един страшен момент.
Иде реч за поредната епидемия от зомбита, този път причинена от изяден бургер, в който е имало луда крава. Като резултат целия свят е в руини, а малкото оцелели правят каквото могат за да... продължават да оцеляват предполагам. Това което прави сценария специален обаче е, че за разнообразие е отделил специално внимание на героите и тяхното развитие. Филмът почва с Колумбъс (всички герои са кръстени на градове откъдето са) който си търси място за сране. Нашия е оцелял досега защото си има поредица от правила, които гарантират неизяждането му от зомбита (първият филм в историята където свободно всеки си им вика така). През целия филм някое от тези правила ще се появява когато някой го спази или не спази. Та нашият е невротичен, страда от OCD и не допуска хора до себе си. За съжаление обаче се сблъсква с Талахаси (Уди Харелсън във възможно най-гейския каубойски костюм), който е тръгнал на мисия - да си намери кексчета за ядене. Освен това е адски добър в тепането на зомбита с разнообразен иневнтар, любимото от които ми беше градинската ножица. Другите двама са Уичита и Литъл Рок, две сестри, които се оправят в живота като крадат от хората и даже обират двамата ни херои на два пъти. Цялата тая дружина са на път към ... явно към увеселителен парк, макар че по едно време се спомена нещо за зомби-фрий лагери, ама не се обърна особено внимание.
Технически филмът е страхотен. Най-накрая кадърен R-Rated хорър с купища кръв, черва и прогниваща плът. Освен това това е може би филмът с най-добри слоу-моушън моменти евър. Сериозно, чупи даже и Часовникарите. И като стана дума за тях, Zombieland е и филмът с най-брутално интро от Watchmen насам. Чак ме накараха пак да прослушам Металика.
Режисьорчето на филма е тотално неизвестен, но вече ше се следи редовно какво замисля. Не знам за кинематографичните стойности на филма, но причината поради която ще го гледам отново и отново е,че за разнообразие е забавен. Фън-факторът показва доста високи стойности, зенита на който беше една от най-безмилостно смешните сцени включваща един много зъл Бил Мъри. Абсолютно задължителен и безкомпромисен филм, 100% до две години ше видим поне едно продължение, но аз нямам нищо против още от същото, от прекрасното също.
Оценка: 9/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

На Pandorum съм му надъхан доста отдавна и само да измуши с по-гледаемо качество (като ултра тру-HD-DTS 17.2 примерно) веднага го фатам за байтовете и към харда.
Същото се отнася и за Zombieland, a туй че света е в руини от един хамбургер си е достойна за виждане основа.
Мийнуаил, нот-соу-фар-афей съм заредил себе си и вас с цели 4 страхотий и ужасий, които впрегнаха цялата гама от професионализъм до краен идиотизъм и безскрупулно ме тормозиха тия дни.
И ето го първия печеливш...



Seventh Moon (2008)

Изображение



...от един от създателите на Проклятието Блеър, пожънало милионни приходи от хиляден бюджет.
Е, Седмата Луна за съжаление едва ли ще има същия успех, нищо че играе Amy Smart. Явно момичето не е особено smart щом е решила да се снима в този...ъъъ замисъл за хорър.
Седмата Луна разказва историята на Мелиса и Юл, решили да прекарат медения си месец в Китай, които попадат на местен фестивал наречен "Гладния Дух". Но когато нощта пада, те разбират, че легендата за Седмата Луна не е "градска" и се намират по средата на ритуал, от който не могат да измушат.

Принципно не звучи особено зле на хартия, но на лента е особенo зле, така че когато и да го пропуснеш - няма да сбъркаш. В него няма хорър, хора и канибали се гонят из едни тръстики в непрогледна дори за камерата нощ и филма свършва...


ОЦЕНКА: 2/10





Trick 'r Treat (2008)


Изображение



...за сметка на това е ако не друго, то поне стилен и притежава идентичност!

В нощта на Хелоуин (която скоро ще настъпи btw), в която мъртвите тръгват на гроздобер, а крийпи тикви им осветяват пътя, та да не се спънат, вероломно момиче решава, че всичко свързано с вечерта е нот-биг-диъл, маха костюма си на публично място и загася тиквата преди полунощ като по този начин погазва изконните хилядолетни традиции, свързани с вечерта.
Проблемът е, че има свидетел.
И той не е изцяло от този свят.

Както казах, филмът е направен доста добре. Както и плаката. Принципно идеята е възникнала преди около 4 години, когато и за пръв път е представен героя на Sam на публиката в късометражния Season's Greetings (отново за Helloween), ама Warner Bros. са казали не. Та тей чак до днес.
Определено си заслужава, като изключим само Anna Paquin (Rogue от X-Men), която мен ме дразни.


ОЦЕНКА: 6.5/10




Dark Country (2009)

Изображение



Ето го и другото интересно предложение, на доста любимия ми Thomas Jane (Thursday), който е както актьор, така и режисьор. Това се явява дефакто втория му филм на режисьорското столче. Също така участва и прекалено красивата Lauren German, позната ни от не-знам-защо-толко-харесвания-от-маса-хора The Texas Chainsaw Massacre и малоумния Hostel: Part 2.
В Dark Country отново млада двойка е тръгнала на меден месец (явно модата е да се случват блъди-неща на млади хонимунски двойки) и докато успешно се губят из пустинята, срещат на пътя окървавено тяло и потрошена кола. Това от своя страна обръща целия им меден месец, като в стремежа си да си изяснят какво да правят те започват една брутална психологична борба, както със себе си, така и с теб. Филмът е пълен с обрати и те грабва още от самото начало.
Браво, Том, едно наистина интересно и доста заплетено предложение този път ;)


ОЦЕНКА: 6.5/10


И, черешката на тортата:


Orphan (2009)

Изображение



След доста интересния, но за съжаление не особено добре направен House of Wax, Jaume Collet-Serra получава зелена светлина за направата на Сирак. Филм, който ще остане в съзнанието ми по-дълго, отколкото требе.
Кейт (Vera Farmiga) и Джон (Peter Sarsgaard) претърпяват срив в брака си, когато третото им дете се ражда мъртво. Загубата на Джесика се отразява пагубна за Кейт и двамата решават да осиновят трето дете Естер (Isabelle Fuhrman). Естер се оказва от Русия, но говори перфектно английски. На пръв поглед едно надарено и умно 9-годишно дете, което най-накрая случва на добри приематели. Но дали зад цялата тази любезност, добри маниери, находчивост и англеска невинност не се крие нещо друго? Далеч по-дълбоко?
Тъмно?

Jaume Collet-Serra ни изненадва с Orphan буквално от нищото и ни доказва, че посредствения режисьор може бързо да се развие и еволюира (слушай, Уве!) само в рамките на един филм, стига да го е сполетяла крайно интересна идея.
Психологическия трилър Orphan е точно такава!


ОЦЕНКА: 7.5/10
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

SniperBeta написа:


Trick 'r Treat (2008)
аз само да добавя за тая Ексменката...абе не и ли писна да се замесва с вампири бе :lol:


хареса ми филма и на мене

6/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Paranormal Activity


Изображение




W T F ?

8O

Въобще дори не мисля да ви казвам за какво иде реч. Единственото, което ще кажа е, че аз бях тотално отвят!



Оценка: За един от най-добре реализираните и най-страшни филми, които някога съм гледал въобще, не мога да дам нищо по-малко от девятка
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от PoSSeSSeD »

Това беше е'бахти филма. Определено ми опроверга всичките ми твърдения, че вече няма хорър от който да настръхна. Трудно ще се спи тея дни :?
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

Law Abiding Citizen

Изображение

Тръгнах аз днеска на кино да го гледам тоя филм с леко колебание макар тия двамката герой напоследък все в хубави работи да ги гледам и останах проятно изненадан :D филма беше много готин и цялата интрига се върти около тва как убиват семейството на Джерард в филма и съответно осъждат виновниците единия на смърт другия на някви години смърт и нашия човек след 10 години планове решава да разкажа играта на цялята съдебна система :lol: която естествено е корумпирана :lol:

6/10
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от Zac »

"Адмиралъ" (The Admiral)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=CjKHYENLThw[/video]

Изображение

Да си призная, не съм гледал много руски филми. И явно ще започна.. останах доста приятно изненадан от този военен.. ъм любовно-епичен ... филм.
Много добре направен, актьорксата игра безупречна. Един филм в който, може да се види мъжеството, кавалерството, което е вече на изчезване.

9.5/10
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от sawo »

Ще напиша по нещо за всички филми които гледах последно в един пост.

Saw VI
Колкото и да е невероятно, се оказа че има още хляб в поредицата! Като видях, че има шеста част си рекох не им ли омръзна да се гаврят с добрите ужаси, но след малко ровене из IMDB си промених мнението. Филма е малко бавничък на моменти, но пък са превключили сериозния тон с малко по-забавно-брутален такъв, което хич не е лошо. Края на филма също е доста добър и до известна степен вдига доста цялостната оценка, единствено бих ви препоръчал да го гледате на кино :)
8/10

Zombieland
Отдавна не бях гледал толкова забавен филм за зомбита... може би от времето на Down Of The Dead, но някакси им липсваше размаха, който имаше DOTD - самите мащаби на филма можеше да са малко по-големи, но иначе филма определено си заслужава!
7,5/10

Orphan
Доста солиден филм с бавно покачващо се напрежение в който всичко става ясно в самия край... примерно като в Secret Window. За съжаление обаче, това което ме дразни в този тип филми е, че винаги правят "добрите" изкуствено малоумни а лошия е винаги някакъв едва ли не зъл гений. Не знам напрежение ли искат да създадат с това, но мен лично ме дразни. Освен това края въпреки че е доста шокиращ и оригинален, някакси не ми се стори особено правдоподобен освен ако цялото семейство барабар с монахините от приюта не са слепи хипита които смъркат трева по цял ден и не могат да различат дядо си от майка си. Все пак като цяло филма ми хареса, а по принцип такива филми ме дразнят от началото до края така че явно е добър :)
7/10

Pandorum
За последен път се засилвам към обещаващ SCi-Fi филм с големи очаквания. Тъкмо ми беше минало от малоумния District 9 и си викам това ще е филма, но уви. Въпреки че е доста стандартен, сценария е доста омотан и половината от времето се чудиш WTF за какво говорят тея, доста от сцените траят около секунда, точно колкото да не разбереш какво става - ако това е нискобюджетния начин да уплашат зрителя, при нас поне не сработи в повечето случаи. Приятно впечатление правят декорите, които изглеждаха на място и бяха прилични, без да копират Alien примерно. Принципно филма не е чак толкова лош, но ако беше примерно късния филм по AXN SCi-Fi, който едва ли изобщо щях да погледна, а не филм по кината който се предполага че трябва да е нещо голямо, ако съдим по коментарите за него. Предполагам, че ако го бях гледал с ниски или никакви очаквания оценката ми щеше да е малко по-висока, но уви. Знам, че сега всички ще скочите аа ама как той и District 9 e супер, ти си луд и т.н. но това е положението явно sci-fi филмите са ви слабост но все пак което си е зле, си е зле.
5/10

И черешката на тортата...
Black Sheep
С приятелката се подлъгахме доста кофти по съвет на нейна колежка и гледахме този (може би не чак толкова) странно защо незабелязан преди от мен филм. Интересното е, че в IMDB филма е писан комедия/ужас, но не защото във филма пускат шеги или се опитват да правят смешни сцени, а защото всичко е толкова зле и въпреки това всички актьори се държат максимално сериозно все едно участват в документален филм. Като цяло филма е нещо като фермерска версия на Resident Evil - зли фермери си правят експерименти с животни, зараза се разпространява сред овцете, които стават брутални убийци и нападат всичко де що мърда. Веднъж ухапан, човек се превръща в нещо като овчелак (овча версия на върколак). Филма има поне 30 минути въведение, в което нищо не се случва - нито се изгражда напрежение, нито разказват кой знае каква история, но за сметка на това ефектите не струват и актьорите не блестят с нищо :) Все пак филма е толкова зле, че ако сте напушени или пияни може доста да се похилите а това си е доста потенциал, който заслужава няколко точки :)
3/10
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

sawo написа:Ще напиша по нещо за всички филми които гледах последно в един пост.


Zombieland





Pandorum

на мен пандорум някка си не ми хареса а имах очаквания за него едва го изтъпях до края тоз филм :? по едно време ми стана доста посредствен :roll: и според мен беше много рано като показаха зверовете кой са що са :? трябваше малко по нататък да изкочат май

5/10

инак за зомбиленда

дам добре беше вярно имапе смях там :)

6.5/10


и по рано днеска ударих

2012
Изображение
И с ръка на сърцето мога да кажа че тоз филм ми изпълни душата по разрухи :twisted: простоо невероятно беше :D и актиорския състав беше на ниво, и ефектите бяха на ниво и рекламите на разните работи бяха на ниво особено сцената с бентлито :D уби всички остнаали до момента такива сцени с коли хах :lol:

6/10
Аватар
deltas
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 12:24 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от deltas »

Штрафбат - руски филм,сериен,гледайте го,няма да сбъркате!
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от TaO-DeadSocked »

2012 беше толкова ... бозаво, че не знам дали заслужава и 3/10.

от друга страна като вземем под внимание занижените ми стандарти за сай-фай жанра от 2009 Пандориум оправда очакванията ми. Дори ги навиши. Така, че бих му дал средна оценка от 6.25/10. Разбира се не са реализирали идеята на самия филм както трябва, но напоследък се набива на продуктивност вместо на качество.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от admin »

Дам, голяма глупост, едвам го изтраех до края.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от Zac »

The proposal

Изображение

Доста разпускащо филмче. Опитали са се да не изпадат в баналните, за такъв тип филми, моменти и са успяли поне според мен. Актьоркста игра е много на ниво, има и доста смешни моменти.

Оценка: 7.8/10
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от The enD »

My.Super.Ex-Girlfriend. - като цяло просотиийка, убиец на време 3/10

9 - нищо особено - 3/10

Pandorum. - никога не съм бил фен на филми, в които героите изпадат в някакво психическо състояни и се побъркват и нз си кво ... 3/10

Gamer - като цяло ми хареса, но не е някакъв шедьовър. Поредният убиец на време 5/10

The.Lost.Room - не знам как изтърпях да ги гледам и трите части(може би превъртането ме спаси от обесване). Още в средата на първата част си казах "каква е тая простотия бе..." 1/10

The.Final.Destination.2009. - старата песен на нов глас. Същата идея, нови герои, нови странни смъртни случаи... Като за запълване на празни във времето Ви става - 5/10

Dawn.of.the.Dead.2004.UNRATED.Director's.Cut. - Като цяло е интересен филма. Странното е че като стигнах до средата някъде си спомних, че преди много време съм го гледал... Явно не съм го запомнил с нищо интересно. И все пак 7/10

Heat.1995 - Просто съжалявам(е вече не) че досега не съм го гледал. Края и престрелката преди това, направо те смразяват. Евала... евала - 10/10

Moon - някакъв пич на Луната се побърква... ах че интересно. Едвам догледах 1/3 и в момента го трия от ХДД 1/10
Публикувай отговор