критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

Thick as Thieves

Изображение

цък
Мноо як готин филм 8) дон Антонио и деди Морган са страшен екип двамата 8) много радват :) силно българско участие се забеляза в филма което ме изненада то вярно че тука го снимаха ама все пак не очаквах толкова много познати българи (то много много аз 3 или 4 познах де ама сигурно ще има още) Като сценарий нищо ново не показват , е на моменти имах чувството че гледам Бандата на Оушън ама простено им е :)

6/10
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от TaO-DeadSocked »

Пуснах да гледам Underworld с нагласата, че последните години нищо интересно няма да направят, но накрая останах изумен, че ми хареса. Вярно имаше 8597 неточности с историята от първия (там спомените). Като за начало дъщеря му беше руса, но нали трябваше да не отблъскват феновете я направиха лика прилика с Катя. Относно Лусиан - актьора в еденицата си изигра много по-добре ролята според мен. Иначе оценката ми е повлияна от написаното по-горе за филните от последните години, така че 6.5/10. Ефектите ще ги коментирам когато изгледам 3те филма на ХД.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Майкъл Шийн играе Лушън и в трите части.


The Punisher 2: War Zone

Изображение



Добре, честно сега, заглавието не звучи ли тъпо? Се едно Т3: Rise of the Machines или нещо от сорта. По заглавието и липсата на предните актьори, човек бърже може да си направи заключение за качеството на филма.
Проблемът е, че ще си направи много грешно заключение!
Да, заглавието звучи тъпо, но от филмова гледна точка. Сега си го представи като обложка на кутийката на Punisher за SEGA Mega Drive 2. А? Не е ли яко!

Втория филм за безкомпромисния марвелски палавник е яко адреналин въпреки липсата на който и да е от актьорите в предния филм. Дори семейството на Франк Касъл е избито по друг начин. Това е един напълно различен Punisher, който изпълнява ролята си като филм просто перфектно! Яко ешкън и бруталия през целия филм.
Еми това според мен е истинския Punisher! Не някви сълзливи мелодрами и прикуъли. Семейството е убито!
.
Punisher изригва.

Актьорския състав е изключително на място, оглавяван от феноменалния Doug Hutchison, който е изруд отвсякъде, Ray Stevenson, който е много по-точен визуално Punisher от Tomas Jane, Dominic West (познат ни като Theron в 300), Wayne Knight (познат ни най-вече от Jurassic Park и гласа на Al от Toy Story 2), Colin Salmon (познат ни от (p)Resident Evil и AVP), който и сигурно 10 стъпки висок и не на последно място красивата Julie Benz (позната ни от Rambo V и гласа на Miranda Keyes в Halo 2).
Дотук всичко добре, само не разбрах защо всички с изключение на Punisher-а и Wayne Knight изиграха ролите си толкова зле (натъртвам на г-н West). Както и да е, това не е филм за приказки за лека нощ, а е една неспирна кървава и достатъчно брутална патаклама, която е на места дори и забавна! Имаше няколко особено запомнящи се момента, като репликите на два от тях си ги записах! (това не се е случвало от много време).


"I've axed you a question. You didn't answer...I guess I have to axe it again."
Докато лошия кълца с брадва.

и

"Let me put you out of my misery"
The Punisher



В крайна сметка, може и с мен нещо да се е случило, но този Punisher наказва предния филм по почти всеки параграф и ако тези иначе класни актьори си бяха изиграли ролите както требе, The Punisher 2 щеше да получи прекалено висока оценка. Това не променя факта, че е наистина наситен!
Къде ми е джойпада...

Изображение


Оцнека: 7/10
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

той в момента хич ама хич не ни дразни :D и за да е цветна картинката ей ся кат се пребере ще каже тоо филм не става и направо ше убие всичко красиво за нас в тоя филм :D
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Tоо филм не става.

:twisted:

Я да пробвам пак:
Watchmen (2009)
Изображение

Начи първо ако сте фен на комикса, значи този филм автоматично ви е харесал. Както при 300 бат ни Зак Снайдер прави почти буквален превод във филмов формат, като само го доокрасява и дообогатява. Ако обаче не сте фен, не сте го чели, или никога не сте чували за Часовникарите, то направо си нямате и идея какво ще ви се случи. И се фащам на бас, че няма да сте очаквали точно това.
Може би първото нещо, което се забелязва от този филм е визията му. Филмът е болезнено красив по един Зак Снайдеров начин, изпълнен със слоу моушъни и басови звуци, редки сцени на брутално насилие, при които камерата не откъсва обектив от зрелището за да се полюбуваме на близката саксия, крещяши или басово ръмжащи типове и доста натурални секс-сцени. Горе долу това получихме в 300, това го има и тука. Каква е причината филмът да съществува тогава? Еми че всичко гореописано е разпънато до такива епични пропорции, че единственото, което ви остава е да зяпнете невярващо и да поглъщате жадно всяка следваща секунда от 160 минутното ролеркоустърче.
Нека си го кажем отсега, графичната новела е единственият комикс към настоящия момент, носител на наградата Хюго, така че правете си сметката колко е добра историята. В началото почва малко като Sin City и за незапознатите има опасност от стремглаво занижаване на очакванията, но след кратка ретроспективна детективска история (около час) действието започва да задълбава все по-надълбоко в метафизика и неща, от които обикновено изкачат чудовища с повече колене отолкото би следвало да са им нужно.
И да си призная чесно в началото започнах да се притеснявам, че това е просто един много стилен филм, който по никакъв начин не ме ангажира спрямо героите или историята. Е, бях само наполовина прав. Наистина до края на филма не ми пукаше за нито един от героите (подобно на 300 като се замисля) и не успях да се олицетворя с нито един от тях. С други думи липсваше го тоя персонаж, дето да изразява мнението на публиката и да ни вкарва вътре във филма. За щастие тук отново се намесва историята, която е просто толкова добра (особено финала) че по едно време се замислих дали това не е най-иновативното нещо което съм гледал на кинолента без да залита към разни скапани арт-европейски-режисьорски изгъзици, дето не могат да се търпят от никого освен от кино-снобите. Историята се движи бавно, но пък такъв голям свят си има нужда от доста време да се опише, особено ако се опитват да не го описват. Финала е най-антиклиматичното нещо, което съм виждал от 2001 примерно (не годината, филма), състои се основно от всички оживели главни герои и лощковеца, които си говорят. И въпреки това, или точно заради това е страхотен.
Ефектите са страхотни на моменти, на други пък се дънят доста неприятно, но като цяло изпълняват функцията си да те вкарват в атмосферата на света през 80те. Най-интересен беше др. Манхатън, който има пишка.Като не шава много е ок и може да се позагледаш доста в детайлите от лицето му примерно, но за сметка на това е голямо дърво като се раздвижи и ме вкара в носталгични спомени за дървото 47 едно време. Само един баркод му липсваше отзад на главата. Сковаността му може да се дължи на ефекта от uncanny valley както беше при Беоулф, или просто на факта, че героят му е като цяло лишен от емоции и не си пада много по усмивките. Експлозията е другото, което тотално ме размаза, макар и да бях виждал част от нея в трейлъра. Някво кълбо просто имплодира и после сички буквално литнаха и след малко висене във въздуха станаха доста пихтиести. От визуалните ефекти може да се каже, че не одобрих че горната устна на Никсън не се мърдаше въобще, но като цяло беше доста правдоподобен и не е особено важно, но просто го забелязах и да си кажа.
От героите най-як като че ли беше Роршах, особено в зандана го раздаваше много badass, но към края ме накефи и лошковеца заради брилянтно инсценирания план. Нашия (Nightowl) беше голям путьо през цялото време, но пък прасна мацката, за което се дават екстра кредити. Мацката от друга страна бих я гледал с часове без да ми омръзне. Комедианта (бащата на Дийн и Сам) пък беше ултимативният гадняр, сигурно много се е забавлявал с тая роля. Просто да може да си играе неприятния тип, дето всички го мразят и все пак всичко се върти около него.
Музиката беше so-so, но саундтрака беше убийствен. Всяко парче беше в десятката, като най-доброто според мен беше на Филип Глас по време на бекграунд-историята на Манхатън (имаше я в един от трейлърите). Други добри попадения бяха Нallelujah по време на секс сцената :D и All Along The Watchtower преди Антарктида.
И тва е май като цяло, определено един страхотен филм и в никакъв случай твърде дълъг, чесно казано направо се изумявам как WB са го оставили така неорязан, браво на продуцентите за разбирането, определено имат повече акъл от BOX Network примерно. Изумява на всяко едно и най-вече с история, което при комиксовите филми вече си е хептен невъзможно. Не знам дали сравнение с The Dark Knight е уместно, защото там се стараеха да направят всичко колкото е възможно по-реално, докато тук на много места се усеща повече като сатира и театрална постановка, нарочно направена да изглежда смешно и изкуствено. В крайна сметка и двата филма са страхотни по свой си начин и се радвам, че Холивуд все още ни предлага такова разнообразие.
Оценка: 9.5/10

А да, и Пънишъра е тъп кат гъз :twisted: . Може като игра да е второто пришествие, ама за съжаление са го направили като филм.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

ех...таковао удоволствие ми докара да ти чете ревюто лиги ми потекоха за тоя филм и кой знае кога подяволите ще долити да говидим на родна земя и на кино...ама ще сме търпеливи няма как




иначе тъй тъй говорим и за тоо прословут пунишър..бе не беше лош ве тоо няква машина бах го по зъл от бат бойко ве хахах :D и тва дет с юмрука цепи лица беше върха на сладоледа ама някак си ми хареса много повече от първата част за тва му даам примерно 6/10


P.S: да живее 2Fry дет гледа преди всички филмите хахах :lol:
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Martyrs (2008)
Изображение

Точно го изгледах и съм тотално шокиран.
Миналата година посуках Inside по обвинение, че е доста тъп и само с кървища не се впечалтявам. Но след повторно гледане реших, че все пак като знам какво да очаквам си е доста забавен, пък и някак ми стана кофти накрая, което е показателно, че съм му се вързал. Което пък тотално си го издигна в личната ми класация на хоръри, които да ти скофтят деня. И сега излезна тва. По форуми и хорър-сайтове отдавна се шумеше и сички му се радваха, при все че никой не го беше гледал, което подозрително поповдигна очакванията ми. Като пък излезе се наспойлих като си пуснах момент от края и като цяло не очаквах да съм шашнат като на края на толкова любимия ми Haute Tension. Ай въз ронг енд вил дринк йор блъд!
Иде реч за една девочка дето като малка се е измазулила от некви много садистични похитители и в резултат на това е прифанала много кофти версия на психическо разтройство, придружено от скрит инстинкт за самоунищожение. Аха, ясно за кво става дума, викам си, тоя филм съм го гледал вече. Да ама не. Тва беше само първата половина. Към края на същата нашта си пръска зелката и най-добрата и приятелка я рекастват в Hostel. И тука изведнъж ударих спирачки и разбрах къде бузътъ на Илай Рот удари греда. Там очевидно нямаше история а само изтезавания и някво странно чувство за справедливост накрая, дето въобще нямаше място там. Но филмът най-вече се дънеше в тва, че нямаше серсем никва емоционална привързаност към геройчетата дето ги кълцат. Там по-скоро ти беше интересно да видиш ква нова перверзия ше измислят.
Е тука няма такова нещо. Тука последните 30 минути от филма исках просто да се свърши с гадостите. Към края вече съвсем се надяваш главната да умре по-скоро, че си съвсем скофтен, а те гадовете измислят още по-безуми и по-извратени гнусотийки. Сега има хора, които на подобни неща го дървят могъщо, но аз определено не съм от тях. Личното ми мнение е, че ако си видял един сплетър, си ги гледал всичките: некви лошковци фащат мадамата, почват да я стрипват от разни екстри като кожа и мръвки, накрая и резват кратуната и си удрят една чикия, хаха, много яко семейно филмче. Е не, мерси, предпочитам хорърчета с история, от която да ми стане криво и герои за които да ми пука поне малко.
Иначе финала го намирам за странно разведряващ и по някакъв много изкривен начин даващ чувство за справедливост, нещо от което наистина имах нужда за да не почна и аз да стържа с някво стъкло по ръцете си. Та тва е филмчето, доста екстремно преживяване и на моменти тест на дебелината на нервите. В никакъв случай не е нещо оригинално, но пък е синтезирано най-доброто от хорър-жанра и полирано добре Близард-стайл. Определено се препоръчва на всички маняци.
Оценка: 8.5/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Inkheart [2008]

Изображение


Младо момиче разбира, че баща и има специална дарба, а именно да призовава героите на книгите, които чете на глас. По неволя на съдбата Брендън Фрийзер съмонва Ам-гъл, който от своя страна пък е ън-съмоннал майката на Меги, чиято леля се впуска във вълнуващо приключение заедно с Дъстфингър да го върнат обратно в книгата при жена му Роксан. Има и ултимативен лошко - безплътен брат-близнак на Балрога.

Ако нищо не си разбрал от туй дет казах, то знай, че не си единствен.

Все пак това е историята, графиката е ОК, а от скрипта на геймплея е толкова рязано, че е останала само корицата с едно тлъсто Мастилено Петно. Филма е осакатен до безобразие като събития и локации прескачат и се сменят с шеметна скорост, а ти си неспособен да им насмогнеш.
Ам-гъл вади мечове от камъни, жълтици валят от пещерата на Али-Баба, Маги и баща и се надпреварват кой ще спаси света с четене и скоростно писане, а Бабичката Командос изригва на бял кон, размахвайки нещо дълго и остро. Поне Фрийзер не вика от начало до край!

И всъщност в крайна сметка единственото нещо за което исках да гледам филма - Sienna Guillory се появи три пъти и свърза цели две изречения.
С две думи: звярска простотия!

Оценка: 3/10
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от PoSSeSSeD »

За Inkheart:

И аз бях много разочарован от тоя филм. КОгато гледах изпълнения с екшън и приказно трейлър щях буквално да се пос*ра от кеф, но след като заспах по средата на филма, това ми мнение твърдо беше оставено. Голямо е губене на време цялото тва нещо.

BTW след като изгледах тоя филм по бързах да си пусна Bedtime Stories, което е една комедийка на Disney отново на тема разказване на приказки. Филмчето се оказа неочаквано забавно и приятно за гледане. Препоръчвам ви да му хвърлите едно око. :)
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

И Инкхарт-а и Бедтайм-а бяха много зле (е, първият повече от вторият де) и нямам намерение да ги гледам никога отново през краткия си и незначителен живот.

Knowing (2004)
Изображение

След доста постния трейлър знаех, че ше очаквам две неща от този филм: първо, новият филм на така любимия на Снайпера Алекс Прояс; второ, поредната мистъри драма, в която Никълъс Кейдж ще спасява света ОТНОВО. Просто мисля че по някое време светът ше рече "аре, стига ми толкова" и ще се дигне нанякъде. Тва всеки филм го спасяват, всеки филм го взривяват. Заеби. Всъщност обаче се оказа, че макар и насила си тръгнах доста доволен от киното.
За незапознатите иде реч за някъв тайнствен списък отпреди петдесет години, който представя датата и жертвите на всяко глобално световно бедствие през съответния период. Сега намирам за крайно забавен факта, че този списък е бил погребан под земята през всичкото това време. Освен това остава въпроса как този всемогъщ къс хартия определя кое бедствие е достойно за списъка, щото ако става дума за боди каунт ако минимума е да речем 50 мисля, че това е направо гавра с бедствия с демидж 49 примерно. Да не говорим, че нашия тръгна да се прави на оня от Утрешен Вестник дето го даваха едно време. Както и да е, идеята е адски тъпа и достойна за филми като The Ring и Gothica. За щастие първият ни убеди че доброто представяне може да направи филмчето в адреналиново ролеркоустърче и затва реших да дам шанс на Knowing, разбира се максимално подготвен да гледам и нещо от сорта на ХалиБери-вата простотия.
Както вече споменах идеята е тъпа и се дъни. Алекс Прояс обаче се е зафанал да я направи максимално интересна и развлекателна, както и на моменти напрегната (гледахме филма 10тина души и на единствената стряскаща сцена един от нас подскочи и останалите му ударихме ебати хилежа) и при все че през цялото време намирах кусури на филма и неща дет да не ми харесват и особено да се убеждавам колко зле всъщност е Ник Кейдж с рибешката си мутра че и синчето му с него.... ммм, а, да, та при все целия негативизъм не можех да не се хвана, че ми е наистина интересно какво ще стане и дали все пак ще имат топките да направят един брутален финал, където СПОЙЛЕРИ ТУКА ще вземат да изтребят всички по целия свят, както предстазваше списъка на доста ранен стадий КРАЙ НА СПОЙЛЕРИТЕ, за което ги поздравявам, финала макар и далеч от неочакван си беше адски логичен и много много злобничък. Е, без последните пет минути, аз ако съм на вас може да си тръгна точно като видя комютърната трева да се помахва небрежно. Общо зето стандартна и неизненадваща история, евалата за финала.
Визуалните ефекти пък късат глави. Отново дължим всичко на господин Прояс, който с брутален монтаж или пък с липса на такъв успява да доближи зверските катастрофи доста опасно близко до титлата Най-Брутална И Гениална Катастрофа Евър, която към настоящият момент принадлежи на верижната катастрофа на магистралата вкючваща гигантски дървени трупи във Final Destination 2. Та първата катастрофа я има отчасти в трейлъра, тая със самолета, само че тука всичко е в един кът, който продължава 3 минути и включва бруталната експлозия и нашия пич шарещ из останките и горящи хора. Приятен момент с други думи. Втората сме я виждали в Die Hard 3 в сцената с метрото, но за сметка на това си беше доста бърза и безкомпромисна. Третата е на самия финал и няма да казвам каква беше, само ще спомена, че експлозиите са много приятно анимирани.
Актьорите вече споменах че трябва да умрат, общо взето се получава като при I, Robot дето сичко му е много яко, ама ако не беше с Уил Смит щеше да е в пъти по добър. Тук само ми направиха впечатление мистериозните типове от кошмарите на детенцето (които впоследствие спират да са толкова мистериозни), за които подозирам че са немци. Просто им отива да играят дърва, не за друго.
И като че ли тва е общо взето. Мисля че на Алекс Прояс или му е необходимо да гръмне главната си звезда, или да заебе тотално всякакъв стандартен сценарий за да направи гениален филм. Този за мен е просто много стандартен и при все много приятния финал не беше нищо особено и незабравимо.
Оценка: 7/10

Watchmen - Tales of the Black Freighter (2009)
Изображение

"Tales of the Black Freighter: Confusing the hell out of a new generation of "Watchmen" fans!"
Феновете знаят защо. Нефеновете да са чели.
Добре де, Tales of the Black Freighter е комикс в комиксът Watchmen който го четат едно лапи и един дядка, дето накрая на филма ако си спомняте ги дават как ги взривява бомбата. Предполага се че в екстендед къта ще са по-силно засегнати. Та през цялото време се дават откъси от тази история, наситена с толкова кървища и чарволъци, че бих казал, че си е съвсем в реда на нещата да е част от игралния филм.
Става дума за едно моряче (капитан май, не внимавах много) дето го напада тайнствената и демонична Църна Фрегата и му ебе майката на кораба и нашия като по чудо измушва и попада барабар с труповете от своя кораб на безлюден остров. Отчалян и очевидно вдъхновен от наръчника на самоубиеца нашия сяда да прави сал от трупове, зам да предупреди градчето си за инвазията от лошковци и да спаси родата си. По пътя стават много брутализми, нашия съвсем сдава багажа и прекъсва всякакви връзки с централния мозък и тотално превърта. Финалът е иронично забавен, при все че не особено оригинален. Както и да е, в комикса това има за цел главно да забавя действието от основната тупалка и затва не ме кефеше особено и откровено си го прескачах, ама като отделно филмче е много приятно. Да не говорим че е само 25 минути.
А, и разказвач и главен герой е Джерард Бътлър, тоя е някъв изрод просто, ама след 300 ако Зак Шнайдер му каже да играе мравояд, сигурно ше го пита кога почват снимките.
Оценка: 8.5/10

Under The Hood (2009)
Изображение

Mockumentary за единствените герои от Watchmen които не бяха зверски развити, първите МinuteMen. Да, онези гейските от снимката от четиридесетте. Или с други думи тва филмче разказва как почва цялата лудница със супергерои в най-добрите традиции на жанра. Отстрани изглежда мега сатирично и общо взето нито за секунда не се взема на сериозно и ако някой се е вързал, тва не говори добре за вас. Та филмчето е много интересно и доста приятно допълва пълнометражния, но не е няква голяма загуба ако не го гледате. Просто за мен е шанс още мално да се потопя в света на алтернативните супер-герои. Пък и Карла Гуджино е haaawt.
Oценка: 8/10

За феновете на Watchmen тука е ревюто на Кевин Смит, доста интересни работи има.
А тука има някои доста брейн-демидж-нати продукти.

X-Men Origins: Wolverine (2009)
Изображение

Мале, колко тъп филм!!!
Чакай, чакай, дай подред. Пъвто, честито на FOX, дето толкова си вееха пишока с Watchmen и подлагаха крак на Уорнър, най-яката първоаприлска шега евър им направиха. Циганите мизерни, толкова хубави филми преебаха и окълцаха зам да правят пачка, сега искам първият най-силен бокс-офис уийкенд на Май да им се изпърди. Дейба и олигофрените. Мърдок е брат на Хитлер.
Са важната част: Мале, колко тъп филм!!!
Сериите за любимите на народа X-Men-и тестваха вече късмета си, след като три поредни филма измушиха доста приятно и се оказаха доста качествени сай-фай адвенчъри. Да, дори и третия, даже като се замисля, той беше по-фантастичен от предните (но не и по-добър де). Та така, три прекрасни филма, направиха парите и викат "Чакай, ше почнеме спин-офи, че сикуъли с едни и същи мутри ше земат да искат много хонорари". И се пръква туй.
Първоначално си помислих че е лоша шега, после Хю Джакман спомена за него и викам, че може и да стане, после дадоха шанс на пекан режисьор и съвсем се надъхах. И накрая пуснаха трейлъра, който определено си беше приличен и от него лъхаше на яко тупалки, свежи лафчета и най-вече на нов X-Men. И после се появи уъркпринта.
Сега знам, че от FOX се кълнат в баща и майка, че това не е актуална версия на филма, и че са правили решотове и че има йефекти да се слагат, и че и още 15тина минути ше има и че музиката няма да е тая от Гладиатор и Трансформерите. От опита ми с уъркпринтове мога да кажа, разликата с тва няма да е нищо фрапиращо, а единствено козметична, ше подобри визията, ше вкара някоя и друга експлозия, но не може да затрие 105 минути безумия. Просто каквото и да се добави, това което го има няма де да се дяне. Като едно нищо може да се окаже, че не сме видели най-големите безумия досега, кой ги знае мишоците.
Впечатленията ми от незавършения вариант: Много стандартно. Историята е точно това, което си представяте ако сте гледали трейлъра. Хронологията горе долу същата. Предполагаемо най-бруталната сцена и на практика причината този филм да съществува, а именно втъкването на адамантия в скелета на нашто, беше сто пъти по-ефектно и надъхващо направена във X2, че даже и като бонус беше с вкус. Гамбит голяма реклама му фърлиха в тея трейлъри, ама като гледате филма внимавайте да не мигате много, че да не го изпуснете. Ефтини номера като вкарването на Циклопа (гласуван в IGN за най-якия X-Man евър (и злостно отстранен в третия филм (тва най-големият им фейл (но пък бодикаунта беше добър)))) и проф. Х накрая можеше да минем и без тях. Иначе мисля че освен Саблезъба можеше да вкарат и някои и друг мутант за повече от 3 минути екранно време, сериозно. Нашия през две минути си изкарваше и прибираше ноктите, се едно си няма пишка да си играе с нея. Сега като се замисля обаче, може би тва не е много добра идея, недай си боже я клъцне без да ще. Кво друго, мм актьорската игра беше като на Телетъбис общо взето, и тъй като го знам Хю Джакмана че може да играе от The Prestige мога да обвиня режисьора за това и евнтуално Бог, но той май е свикнал вечено да си го отнася.
Най-вероятно обаче ще го гледам още веднъж на рипче когато излезе, че ми е интересно как ще изглежда всичко завършено и доколко са казвали истината от FOX а не са правили само демидж контрол. С други думи ако толкова ви се гледа по-скоро този филм, тва е перфектния формат, иначе си чакайте рипчето и запомнете да НЕ ходите на кино да го гледате, че ония са пеераси. Но пък гледайте Avatar-а по коледа :D
Оценка: 3/10
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от 2fry »

Fast And Furious (2009)
Изображение

Soulja boy off in this hoe
Watch me crank it
Watch me roll
Watch me crank dat soulja boy
Then super man dat hoe


Баси добрата песен. И отпреди си я имаше, ама тука някъв много злобен дисторжън вариант и направо мачка. Бтв във филма може и да я няма, но на трейлъра яко надъхва. Сега като се замисля даже целият сауд на филма си е железен и е едно от нещата на които наистина се накефих (както и с първия и третия филм (втория не знам кво става, може и там да е добре)).
НО дай да караме подред. На първо място браво на Джъстин Лин. След като доста успешно успя да ривайвне поредицата с третата част буквално без никой да е очаквал, тука му дават големите пушки и големите пачки да прави яко лудниците и пича е направил единственото правилно нещо - угодил е на феновете, а останалите да се ебат. Те и без тва другите не биха го одобрили филма каквото и да става.
Какво е Бързи и Яростни 4? Еми точно това което трябва да бъде: COOL!!! Филмът е як, свеж и модерен, точно както всеки би очаквал. Историята е някъде в дивия, ама на нас не ни пука, защото Вин Дийзъл маняка отново кара Чарджъра, а Пол Уокър продължава да путее и от време на време да чука мацката (off camera тва).
Ся Вин, който след няколко години когато горивото ше е кът ше се смени на БиоДизел, по принцип си е куул и аз бих казал, че изпреварва примерно Джейсън Стейтъм с няколко обиколки, но това си е мое мнение. Бих гледал който и да е филм само защото той е в него, просто защото е адски куул. Ако ще да играе дебел, спонтанно окосмен в областта на темето, мафиот пак прави ебати ролята. Просто е пич отвсякъде както и да го погледнем. От друга страна Пол Уокър вече го кометирахме, че не ни ебе особено за него, така че ми е се тая ако ще и на челна стойка да изиграе целия филм. Мишел Родригез беше голям шах като пукяса на 10тата минута и ме накара да се замисля кво прави и тя на плаката, ама карай. Сестрата на Вин (забравих и името ся, няма да отварям IMDb да гледам) пък е голяма симпатяга, но през цялото време имах чувството, че има нужда от подарък за рождения ден Mach 3. Може и от осветлението да е, може да си е серсем наред момата, пък аз да я посуквам без причина, може никога да не разберем. Както и да е, тя става и не дразни особено.
Кой остана от героите... ми колите, кой! Вин упорито си кара мъсъл карс и аз напълно го разбирам, определено много му отиват, най-вече емблематичния Чарджър от първият филм. Путьото се мазни на импорта и се мъкни с разни Скайлайни и новата изгъзена Импреза. Като цяло са заложили на ламерикански мъсъли, дето вървят като хората единствено и само направо и на джапански дзверове, дет не се барат деа.
Кво още има във филма... историята. АЕхаАХЕхеАХХАЕхЕАЕАХ. Шегуваш ли се, кой му пука за историята във такъв филм. Важното е да има преследвания, състезания, експлозии, танцуващи на забавен кадър мацки, яко каручки и батко Вин. Аз тва очкавах и тва получих. Филмът ми допадна по същата причина като Gone in 60 Seconds навремето. Просто защото е готин. Цоолнес фор тех вин маафацка. Йода сез "Аут Пиис".
Оценка: 7/10 (на 1 и 3 им давам 8 и 7.5 съответно)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Franklyn

Изображение



Franklyn е филм за живота и съдбите на четири изгубени души в пост-апокалиптичен Лондон, управляван най-вече от вярата и религията.
Прийст е маскиран детектив, който търси отмъщение, Есър е чичка, който търси сина си по улиците на бедняшките квартали, Майло пък не може да забрави първата си любов, а Емилия се вълнува от изкуствата и работи над самоубийствения си проект.

Всичко много хубаво и спретнато, но аз нищо не разбрах от този филм. По атмосфера и background глас имаше усещането за Watchmen, но определено липсваше наситеност. Напълно непонятно ми е защо хората се разкарваха с маски включително и маската на човека, задвижващ част от историята. Всичко беше толкова безлично в този филм, че ако не беше Ева Грийн може би нямаше да го изтърпя до края. Като Gerald McMorrow иска да преплита съдбите на няколко човека, еми да вземе да се поучи от 11:14 и Crash ли...? Така както го е направил... еми не се прави!

В крайна сметка от Franklyn почти нищо не разбрах и като цяло ми беше безкрайно скучен и объркан. Ако някой има с какво да го похвали и подкрепи - моля.


Оценка: 3/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

...но нищо не свършва до тук...


My Bloody Valentine

Изображение



Изключителен филм!
Изключителен!
ПЪРВИЯТ 3D хорър!
Особено силно впечатлен съм!


My Bloody Valentine е един изключителен филм, препълнен с изключителни бъгове. Всяка една секунда от него е болезненa за зрителя със своята нелогичност, наивност и в повечето случаи откровена малоумност. Това е филм, в който силата на 3D-то е недостатъчна да прикрие шитавия сценарии, крайно непрофесионалната актьорска игра и не на последно място пълната некадърност на режисьора (работил още над "хитове" като Dracula 2 и 3 и White Noise 2), грубо положил лоясалия си корумпиран гъз на режисьорското столче, зачерквайки възможността за направата на нещо интересно.
Един наистина изключителен филм!
Правен е за хора с изключителни нерви и лишени от всякакъв вид вкус.


П.П. Щеше ми се и да не беше ми светнало кой е убиеца на 6тата минута още...


Привсе туй, че имаше и няколко добри момента, oценката e: Слаб 2D
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от SniperBeta »

Push [2009]


Изображение


Чувствам се като даскал в гимназията. Нещо напоследък ми е тръгнало да пиша двойки. Но си мисля, че по-скоро не е от мен, а от лошите ученици, с които работя.
Е, Push не само, че не прави изключение ами и упорито се е засилил към първите места сред своите колеги.

Този път американци и китайци са прегледали/преиграли или дори инжектирали с прекомерно количество Х-Men и раздават ултра-звукови force field тупалки, мислейки си, че CG-то ще ги спаси, ама то е толкова зле, че ги прави за смях.
Актьорската игра и героите, в чиито образи требе да се вживеят актьорите начело с любимата на всички Дакота (която дори грънча не може да я спаси, смятай!) е нещо, за което наистина си заслужава човек да каже някоя сладка дума.
ТИЯ СА ПЪЛНИ КАВАЛИ, няма майтап! Ако ги виждах за пръв път на екрана, щях да кажа че са просяци измушили от каналите, нивга не видели телевизор през мизерния си, прогнил животец. Сценария, героите и актьорите са ПЪЛЕН crap!

Push беше тъп кат поничка и горещо те агитирам да напишеш заплашително писмо на Дакота, неучтиво молейки я да си смени професията на парашутист, барем не и се отвори парашута един щастлив слънчев ден над някоя местност с много бодли или просто безкрайна бездна!

След филма бях ей-тей!

Изображение


Оценка: 2/10
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: критики + още нещо Vol.2...

Мнение от ^Sloopy^^ »

ами и аз искам да пиша 2ка на Crank 2 :lol: просто незнам как го изтърпях тоя филм :? то всичко което по ставаше е сложено на трейлъра ве...баси :? възмутен съм!!!! :lol:
Публикувай отговор