За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 30000

Всичко свързано с всякакъв вид спорт ...повишаване на тонуса и елексири за душата и тялото : )
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 30000

Мнение от realprofesora »

Да мили съфорумци, Христос воскресе днес, но нека не забравяме ,че на днешния ден 20ти април 1876 година избухва Априлското възстание. Жертвите са над 30 000 българи.
Нека почетем паметта на смелите ни прадеди дали живота си за нашата свобода. Вечна слава на героите !
http://www.bulgarianhistory.org/%D0%B0% ... %BB%D0%B3/

Продадохте, каквото можахте –
за пищов, за олово, за нож.
Каквото имахте, обещахте –
дом, имот и живот.
Нищо свое си нямате. Даже
няма за връщане път.
Ваша е само страшната жажда
за свобода. Или смърт.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от realprofesora »

Сигурен съм ,че ако героите които умряха за нас, знаеха че ще ги наследят такива безгръбначни мекотели които ближат гъза на всеки който има пари и си траят послушно на неправдите които се случват в родината им.... Та тези герои само ако знаеха това , щяха да си пият винцето в Гюмюрджина и хич нямаше да им идва на ъкъла да освобождават простия български народ.
Ще кажа само едно: Напразно сте умрели деди наши, напразно.
Popopopopo
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от Magas »

Професоре преди да слагаш всички под общ знаменател
Моят фейсбек ще ти пратя покана за една фб група в която,членувам прочети част от мойте публикацийи да видиш,че и на мен ми пука :roll:
Бъди такъв какъвто си
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от realprofesora »

Magas написа:Професоре преди да слагаш всички под общ знаменател
Моят фейсбек ще ти пратя покана за една фб група в която,членувам прочети част от мойте публикацийи да видиш,че и на мен ми пука :roll:
Ти се научи първо да пишеш правилно Й. После ставай патриот.
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от muhogon »

Професоре,колко си жгмъцнал тая вечер? А и, когато си пускал темата? Като те чете човек, караш се на другите, че не пишели правилно, само дето не разбрах за какво? Ако е за фейсбЕка, това е чуждица, която изписваме на кирилица само по звучене, а не по превод. А щом е само по звучене, всеки може да си го изписва както си иска, ако ще и фейЗбАка! Надявам се, схващаш мисълта ми?

А иначе, като си толкоз стриктен литературовед, какво е това заглавие ...спортни и здрави...? Хайде, за здравето както и да е, ама що пък спортни, нещо не ми се връзва с Априлското въстание? Въстанали са, щото сме нямали спортни училища, или спортни площадки ли? И промени малко заглавието, че както е написано, ще рече, че в един ден са въстанали, и тутакси са умрели 30000 души, без да направят нищо, което си е доста дезинформиращо!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:Професоре,колко си жгмъцнал тая вечер? А и, когато си пускал темата? Като те чете човек, караш се на другите, че не пишели правилно, само дето не разбрах за какво? Ако е за фейсбЕка, това е чуждица, която изписваме на кирилица само по звучене, а не по превод. А щом е само по звучене, всеки може да си го изписва както си иска, ако ще и фейЗбАка! Надявам се, схващаш мисълта ми?

А иначе, като си толкоз стриктен литературовед, какво е това заглавие ...спортни и здрави...? Хайде, за здравето както и да е, ама що пък спортни, нещо не ми се връзва с Априлското въстание? Въстанали са, щото сме нямали спортни училища, или спортни площадки ли? И промени малко заглавието, че както е написано, ще рече, че в един ден са въстанали, и тутакси са умрели 30000 души, без да направят нищо, което си е доста дезинформиращо!
Taka e недялко. Пуснал съм темата в Спорт и здраве, защото в Лафче няма как да "лафя" за този венец на българската славна история. В подфоруми Генерал, Важни и Стара Загора-няма как да пусна ,защото ....абе не съм длъжен да давам обяснения на цървули които не са се сетили те да пуснат темата за Априлското възстание, пък да искат от мен обяснение , що това що онова.
Ще ти го кажа на чист език, че да ме разбереш :Ай сиктир!
Дори тема за Великден не се сети някой да пусне, и това ми било християни. Всеки си заслужава живота, това ще си заслужим и ние българите.
И не се карам за фейсбека, ами за употребата на "Й", бастунчо.
Popopopopo
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от The enD »

Дори тема за Великден не се сети някой да пусне, и това ми било християни.
Не знам защо си мислиш, че всички ги интересува какво е станало преди 140 години. Или в глупави традиции. Пращаме хора в космоса, сонди до Марс, не се учудвай ако някои не боядисват яйца или не си връзват конци по ръцете, защото видиш ли, било традиция.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: За да сме спортни и здрави на днешния ден умряха над 300

Мнение от muhogon »

The enD написа:
Дори тема за Великден не се сети някой да пусне, и това ми било християни.
Не знам защо си мислиш, че всички ги интересува какво е станало преди 140 години. Или в глупави традиции. Пращаме хора в космоса, сонди до Марс, не се учудвай ако някои не боядисват яйца или не си връзват конци по ръцете, защото видиш ли, било традиция.

Професоре, дължиш ми едно черпене :mrgreen: ! Ти сложи тигана с тия спортните, ама другите изтрепаха рибата! Виждаш ли, какво ги интересува някакво си Априлско въстание отпреди 140г, зорлем си развалили рахатлъка хората, че и на някои днешни недоучили такива, виж как хубаво са си живели по турско, ама те - не, та не, българска държава искаме! Че и зорландисват съвременниците да ги помнят и почитат, ай сиктир, да не сме ги карали я! Колко е по-лесно да "пращаме" хора на Марс, или сонди в космоса, или май беше обратното, все тая! Само дето, ако го запитам тоя "автор",откога не е имало българин в космоса, и кой, и кога е летял за пръв път, едва ли ще знае, ама карай, то това си е от времето! Щото, поне аз не знам за друго, освен да пращаме войници в Афганистан, да пазят американския наркотик, или пък за пушечно месо в Ирак, други "изпращания" не знам! А и, колко е по-лесно и "толерантно", да се прехласваме по гей-паради, да въвеждаме "третия" пол, и куп други извратености, отколкото да помним тези, които умряха тогава, за да я има България днес! Е, добре дошли в неолиберастката, "демократично-западна", извратена система, изпростяването е в пълен ход!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор