Въпрос за Cradle of Filth?

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от jerry »

Да попитам някой по-голям фен от мен, защото аз слушам 5 техни песни само. Каква е тематиката на текстовете им? Сатанински песни ли правят? Защото това е причината да мразя толкова много блек метъла, апък звученето на Cradle много ми харесва.
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Re: Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от DMXDMX »

тъй като им гледам клипа => http://www.vbox7.com/play:652ca821 на сатанисти ми приличат, пък може и повечето песни да са им със бекмаск :P . :lol:
Като та кефи какво значение има какво е и що е, слушай си и се радвай :).
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от DeathLord »

Their format differs from most black metal, and they have thus, at one time or another, been labeled symphonic black metal;[28] extreme gothic metal;[29] melodic black metal;[30] satanic metal;[31] vampyric metal;[32] speed metal;[33] death metal;[34] brutal death metal;[35] melodic death metal;[36] horror metal;[37] and dark metal,[38] some of which are regarded by critics and fans alike as entirely apocryphal categories


сичко що е анти - год е куул тей че слушай
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от painkilller »

така според мен тази група се води: комерсиален блек метъл.
Cradle of Filth and Dimmu Borgir са двете най - известни групи в този стил,следователно са най - комерсиални.
Последния албум на Cradle of Filth е направо класика ,но не е в стил:блек метъл.Аз слушам по твърда музика и затова този стил в който е написан и записан последния им албум ме кефи много.
Тематиката на песните им е различна ,но по външния им вид хората съдят ,че е хорроооррррр.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от SniperBeta »

Айде стига кавги, м?
Демонския Бургер аз от години съм го отписал от сцената. А батко Дани и неговата група Cradle of Filth вече не са блек метъл. Като повечето групи новото време ги погълна и няма нищо общо с това, което бяха преди. Но... някак си се комерсиализираха със стил. А не като Dimmu, които доволно ме позабавляваха с последния си клип та чак сълзи ми потекаха от очите.
Отностно текстовете - не може да се сложат под един знаменател. Те са различни и оригинални всеки път. По малко готически мотиви, по малко любовни по малко сатанистки...по малко от всичко. Като последните са общо взето оставени назад във времето със старите им песни. Новите бият повече на емоция. Аз така или иначе ги уважавам и харесвам въпреки че вече не са това, което бяха. Любима група са ми и туй що Данчу го прави за мен е нито смешно, нито абсурдно. Верно туй е групата която най-много обича да се снима, но...какво пък. Аз пък обичам Cola.
Тей че jerry успех с първите ти стъпки в стила на Cradle и ако четеш това, което са написали и се абстрахираш от масовото мнение, че звученето им е смешно и абсурдно, със сигурност ще намериш нещо за теб в песните им. Нещо, което да те докосне. Нещо, в което да вярваш...
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: Въпрос за Cradle of Filth?

Мнение от painkilller »

малко се отклонявам от темата ,но сегашната блек музика няма нищо общо относно звученето на блек музиката каквато беше по времето на : Веном, Батори... :wink:
Публикувай отговор