Ревю: Metallica - Death Magnetic

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Ревю: Metallica - Death Magnetic

Мнение от painkilller »

Death Magnetic - най-доброто творение на Металика след 1988 година,най- после отново чист speed/trash metal.Няма песен подобна на някоя от 1991 г.
Албумът излиза на 12.09.2008 г.
Песните в него:
1.that was just your life - много прилича на стилът на Slayer - супер!Добро начало!
2.the end of the line - също много добра песен - Това си е вече Металика!
3.broken beat and scarred - яка песен с марката Металика,типично в стил - Death Magnetic
4.cyanide - супер рифове притежава тази песен.много добър сингъл.
5.all nightmare long - най - добрата песен в този албум тя е,доста дълга композиция,Металика отново се връща към 7-8 мин. композиции!Много добре!Trash metal от 1984-1986
6.suicide and redemption - Metallica се връща отново с инстументалите си,които са класически от 1983 до 1988.Невероятна мелодична концепция.
7.the unforgiven 3 - започва с клавиши (или се лъжа),нищо общо с 1 и 2,но това е добре поне не е като сериал!доста бавна песен на фона на другите.Но все пак си остава с марката Metallica.
8.the judas kiss - отново дълга песен,добра е ,но по слаба от другите досега.
9.the day that never comes - е и все пак този ден дойде,много концептуална песен, мелодията се помни и зарибява веднага, клипа е уникален (почти).
10.my apocalypse - траш песен,началото и е много добро,но бързо омръзва.
==========================================================
Long Live Trash Metal
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ревю: Metallica - Death Magnetic

Мнение от admin »

Не мога още да преценя дали ми харесва албума, тъй като не слушам траш метал.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Re: Ревю: Metallica - Death Magnetic

Мнение от DMXDMX »

Добро е албумчето според мен има хляб, макар че остаряха вече. Сигурно не им е лесно като преди. Има елементи на металика, обаче не е като старите албуми.
бих го оценил 5 или 6 от 10
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: Ревю: Metallica - Death Magnetic

Мнение от painkilller »

моята оцена е 8.
Има елементи от албумите до 1988,например в една от песните текста ноподобява формата на текст-а от Creeping death.
Любима песен - All nightmare long - оценка 10
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: Ревю: Metallica - Death Magnetic

Мнение от painkilller »

Kirk Hammett от METALLICA даде доста интересно интервю за канадския вестник Тoronto Sun:

И така, да имаш новороден син или правенето на нов METALLICA албум - коя е по-плашещата перспектива?

Всъщност докато правехме албума аз станах баща на две деца! Другия ми син е на две години, а албума е на три, ако го погледнеш от началото до края. Трябва да кажа, че две деца са по-плашещи от работата, а това беше много сериозна работа.

След Some Kind of Monster (филма, бел.прев.) много хора се съмняваха, че отново ще влезете в студиото.

Извървяхме много път от тази гледна точка. От онзи период до започването на записите имаше дупка от две години и през това време обикаляхме много по турнета и интегрирахме Rob (новия басист) в групата. И в този момент започнахме да се чувстваме като цялото, което бяхме в миналото. Така, че когато дойде времето да запишем новия материал, се чувствахме отново като четири пича в една стая свирещи на инструментите си, извличащи енергията, която създадохме.

Някой каза ли: "Еи, имам добра идея:нека вкараме снимачен екип"?

(Смях) Не. Нямаше професионални оператори, нямаше психиатри.

Кажи ми какво да е се работи с Rick Rubin като алтернатива на Bob Rock и как се решихте на тази промяна.

Като, че ли стигнахме предела с Bob. Та той беше част от групата и свиреше на баса в St. Anger. След това имахме нужда от промяна. Налагаше се.

Вярно ли е, че Rubin ви е казал да се върнете назад и да си представите, че записвате Master of Puppets?

Да, напълно. За него, това е върхът на METALLICA. За него това е бил най-добрият ни период на креативност. И трябва да кажа, че беше вдъхновяващо когато той каза това. А искрата на вдъхновението беше много важна за нас.

Имам чувството, че той е повече гуру отколкото студиен техник.

Това е добро описание.Защото първото нещо, което ни каза беше: " Искам всички ние да се чувстваме удобно и спокойно, да се позабавляваме. Без стрес, без гняв, просто се забавлявайте и го правете добре". За мен това беше наистина добро отношение. А резултатът е това, което чувате в албума.

А как успяхте да уловите духа на Master of Puppets?

Зададохме си въпроса:" Как бихме го направили, ако беше 1986г.?" Поставихме се през тази призма.

Но, ако наистина беше 1986г. щяхте да гаврътнете бутилка водка за начало.

Ха! Да, определено. Но започна като експеримент и накрая имаше доста добри резултати. Така, че решихме да се оставим на това течение. А това означаваше да поставим заедно доста парчета от различни музикални части, за да се получи едно цяло, вместо да имаме някаква конкретна музика и да я следваме.

В такъв случай тези парчета ви харесват повече като такива за свирене.

О, обожаваме да ги свирим. Шегуваш ли се? Репетираме здраво пет от тях, защото имаме намерение да свирим по поне пет нови песни в траклиста ни, а и се уморихме да свирим едно и също през последните три години. Нашата цел е винаги да пишем парчета, които ни доставят удоволствие да свирим.

Сигурно си щастлив от това, че отново свириш сола в албум. Трябва да са минали десет годдини от последния път. А и солата са от най-висока класа.

(Смях) Трябва да си призная, че се олях. След като свършиха записите и чух целия готов материал започнах да си мисля: "Не прекалих ли?"

Не усещаше ли напрежение след като са минали цели десет години?

Бих излъгал, ако кажа, че не съм усещал. Цялата работа беше в това:" Мамка му, не съм правил соло за китара през това хилядолетие. Трябва да го направя добро". Но също така бях вдъхновен от двете ми малки момчета.

В какъв смисъл?

Просто исках синовете ми да се гордеят с баща си. След години когато ме питат нещо за групата и свиренето ми, е, ако ме питат, бих искал да имам нещо наистина добро, което да им покажа.

Как бащинството се отразявана турнетата. Програмата ви като, че ли е една седмица концерти, една седмица почивка?

Тук става въпрос за семейно планиране. Правим го така, че да можем да бъдем със семействата си през годината без да има големи отсъствия.

Колко време ще промотирате новия албум?

Колкото можем повече. Планирали сме две години, но зависи и от успеха на албума и желанието на публиката. Отнема две години само да свириш на местата където трябва да свириш, особено ако свириш една седмица и после почиваш още една. И това дори не включва всички места където вече сме свирили и публиката ни иска пак. В такъв случай ще отидат към три години.

През годините, ти си спечели репутацията на George Harrison в групата - човекът, който балансира между двете масивни егота и не взима подобаващото му се. Това честно ли е?

Лесно е да мислиш така. Но цялата музика, която пиша е за METALLICA. Цялата ми музикална мотивация е ориентирана около METALLICA Трябва по някакъв начин да се справяш с еготата защото искам всичко да прогресира и съм много отдаден да постигнем целите, които сме си поставили. Няма нищо общо с това, че нямам мнение. Винаги съм бил способен да изразявам себе си в тази група. Дори и в St. Anger където нямах сола написах доста от текстовете и музиката. Освен това трябваше да внимавам тези двамата (James и Lars) да не се разкъсат! Така, че ръцете ми бяха заети.

В такъв случай вече си имал две деца преди наистина да имаш две такива. Това ли ни казваш?

Ами да, ето ти една друга шега. Преди да имам деца, бях женен и в същото време имах още две жени. Сега имам моите две деца и другите ми две деца.
Публикувай отговор