Ревю: Exodus - Let there be Blood

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Ревю: Exodus - Let there be Blood

Мнение от painkilller »

Ето - излезе новия албум на Траш ветераните Exodus.Името му е --Let there be Blood-- което е типично в метъл стил.Всъщност това е преиздание на първия албум на Exodus.Този път ви предлагам един цитат от мрежата,което много ми хареса за описанието му:
"Доста пъти съм си мислел, че много бих искал някои от епохалните албуми от 80-те и 90-те да бъдат записани в днешно време, за да могат да получат повечко благинки, с които звукозаписната индустрия се е сдобила с годинките. Нека не се лъжем - днешният звук е доста по-трошащ от едновремешния и лично аз нямам нищо против да чуя Bonded By Blood осъвременен. И под осъвременен нямам предвид просто мастеризиран и преиздаден, нито кавъриран, а чисто и просто презаписан от самото начало, до самия край. Защото сме 2008-а година и ми е малко архаично да слушам жужащите китарки и глухите барабанки на албумите от младините ми. Да, определено композициите са върха, но трябва ли, дявол да го вземе, да звучат като записани в тенекия от сирене и после прослушани през на дядо ти ВЕФ-а?"

Продължението си е факт:
"Майтапът е, че точно Ексъдъс и точно с албума Bonded By Blood това се случи. Малко е странно да го оценявам, защото от една страна това е не кой да е, а Ексъдъс с първия си албум, а от друга - това са ‘новите’ Ексъдъс, които някак си са по-различни в днешно време. Въпреки това, албумчето е добро (то няма как иначе да е), но странно се набиват на очи дупките в него - композициите са леко променени, макар че едва ли ще ги усетиш, ако не си маниак и не слушаш внимателно, а липсата на Пол Балоф е просто унищожителна. Макар да харесвам и Зетро, и Роб Дюкс като вокалисти на Ексъдъс1, все пак Балоф е просто емблематичен идиот, който умееше да излайва лириките в страхотна хармония със зловещия саунд на останалите от групата. Реинкарнацията на Bonded By Blood обаче е изкрещяна от Роб Дюкс, поради чисто технически причини - Пол Балоф е мъртъв."

Ето и песните:
01 - Bonded by blood
02 - Exodus
03 - And then there were none
04 - A lesson in violence
05 - Metal command
06 - Piranha
07 - No love
08 - Delivered to evil
09 - Strike of the beast
10 - Hell's breath
===================================
Оценка:10
За феновете на:Exodus,Metallica,Slayer,Overkill...(trash metal)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор