За всички композитори...

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

За всички композитори...

Мнение от chino_sz_66 »

Здравейте на всички любители на музиката и най-вече на тези, които я творят или поне се опитват да го правят (като мен :D ).Искам в тази тема да споделим кой какво произведение напоследък е сътворил, кой с какви софтуерни и хардуерни инструменти работи и е работил,за мастеринга ,като цяло за всичко свързано с композирането и обработката на музиката, тази която ни кара да се чувстваме винаги в добро настроение щом се докоснем до нея.


Бих искал да споделя като за начало с вас че съм на 23г. родом от Стара Загора и от около 1,2 месеца се занимавам (меко казано) с композиране на музика.Работя предимно със един стар синтезатор Yamaha PSR-170 в комбина с Reason 5.Опитвам се да правя предимно Хип Хоп и RnB музика, тъй като тя ми доставя най-голямо удоволствие, разбира се уважавам и зачитат всички останали стилове, макар че съм лееееко скептичен към Попфолк-а :lol:.
Малко по-късно ще пусна и няколко линка към няколко мои тракове.

Надявам се темата да не замира много бързо, знам че всеки от нас има какво да сподели отностно музиката, която слуша и прави.И най-важния въпрос според мен, който искам да задам на всички ви: "Какво чувствате когато мислите ви се превърнат в ноти" и "Коя е вашата муза, която ви помага да творите музика".
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: За всички композитори...

Мнение от chino_sz_66 »

Ето и един мой инструментал както обещах :) http://soundcloud.com/chino_sz/storm-beat-chino-sz
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: За всички композитори...

Мнение от sawo »

Аз се занимавах с нещо подобно, но по-скоро редакция и тайминги към cut-сцена - нещо като саундтрак. Ще кача филмче малко по-късно
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: За всички композитори...

Мнение от chino_sz_66 »

Какво ще рече Cut-сцена?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: За всички композитори...

Мнение от sawo »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=y6VDE4wasCE[/video]
Ето това :) (има 720p версия в опциите)
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: За всички композитори...

Мнение от chino_sz_66 »

клипчето е готино, а музика е супер.Една таква натоварваща и изпълнена с ужас и страдание :D .Сега като се замисля мога да кажа че музиката е една голяма част от първото ни впечатление от някой филм примерно, поне при мен е така и мога веднага да дам пример с филмът "Жената котка".Там музиката е просто уникална, сякаш всяка една мелодия е правена за точно определен момент,и всяка една нота е на точното място в този момент...Даже бях толкова пленен от саундтрака на този филм че си го изтеглих, но и до днес продължавам да си го слушам постоянно. Бих казал че саундтраците са ми слабост от стиловете музика, които слушам.Но едва ли много хора обръщат внимание на музиката от филмът който гледат, за повече от тях е по-важно да има "екшън" :lol:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: За всички композитори...

Мнение от sawo »

Напълно съм съгласен! :) Това клипче е от игра, по която работих и се научих да напасвам саундтрака изцяло по сцената, за да се получи истински силно въздействие. Преди това не се бях занимавал с аудио обработка, но се научих специално за целта и според мен си струваше. Обработвал съм саундтрак музика и за други сцени в играта, като имам време ще направя още някое друго клипче :)
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: За всички композитори...

Мнение от painkilller »

клипчето е много добро!
rx_boarder
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 15:55 pm

Re: За всички композитори...

Мнение от rx_boarder »

ето ви и от мен да чуете някои неща. Малко по underground са, но има и много приятни. Lost in paradise i Koha sheron могат да бъдат свалени безплатно ако ги харесате : )))))))))))

http://soundcloud.com/reivan
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: За всички композитори...

Мнение от chino_sz_66 »

добре добре, има хляб в тебе @rx_boarder ,нищо че не слушам този стил музика, но си личи че си станал "про" .Продължавай в същия дух.
Публикувай отговор