Обща Чалга Тема или Chalga Against The World! :)

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Обща Чалга Тема или Chalga Against The World! :)

Мнение от Heskey »

Искам тук всички да си кажете мнението за чалгата, поп-фолка, гръцката, сръбска, турска, арабска и т.н. музика..
Както виждам няма много фенове, само ще ви кажа, че това е единственият стил, чието наименование в буквален превод означава МУЗИКА.
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Re: Обща Чалга Тема или Chalga Against The World! :)

Мнение от Tashek™ »

==за турската - негативно
==за арабсаката - има много яки песни(пример - Панджаби, Иштар)
==за сръбската - още по негативно(без една единствена песен на Цеца)
==за гръцка - най - добрата музика за маса със сериозни класически парчета(не признавам гръцките мелодии в българско изпълнение)
==за чалгата - крайно негативно, не понасям маанета ипросташки песни от сорта на Луна, Муна, Гуна, Дуна, Кати, Мати, Фати, Гати и т.н. В живота си съм влязъл два пъти в чалгаджийница, и двата пъти бях погълнал невъобразимо количество алкохол
==за поп- фолка - има две три песни, които наистина ми харесват, и бих могъл да си пусна дори трезвен...
:lol:
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

съгласен съм изцяло, с изключение на малко от т.1 - не във всички кръчми е така и веднага ще дам нагледен пример - БУНАРА, тук в СЗ- преди беше люта чалга с жива музика и т.н., а сега е тихо ресторантче, където музиката вървилеко като фон, едва доловима, няма гюбеци и тем подобни и особено лятото е едно от най- приятните места да удариш по няколко от националното ни питие :lol:
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

влез в будоара и ще се разочароваш от света! :wink: :lol:
Направо им се чудя на всичките тези хора! Как може някой себеуважаващ се човек да заседне в заведение в което група мангали(миришещи на ракия и салата) ще ми се правят на оркестър, и като се изморят, мястото им заеме някоя луда чалга! А вътре пълно! И все хубави момичета.. :P От тия с поличките една педя :twisted: Аз като вляза там(само да поогледам) и направо се побърквам! Към края на обиколката вече даже спирам да гледам момичетата, ами бързам с все сили да се измъкна....дай! още един завой и си в гранд! :lol: пхуу!
Иначе нямам нищо против Горан Брегович! Даже много ме кефи...особено саундтракът на аризонска мечта!
Последно промяна от Otherside на Вто Яну 13, 2004 19:51 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Аз като казвам "чалга" имам предвид доста широко понятие.
Всичко с ориенталски и балкански ритъм, сръбско, гръцко, турско, българско и т.н. Не само мазните кючеци, които вие си представяте като чуете чалга.
Като се замислите напоследък всички хитове имат ориенталски отенък, просто той не е толкова изразен. :wink:
BiGHeAD

Мнение от BiGHeAD »

Ммммммм!Nемога да се съглася!Чалгата във всякакви количества е вредна и тъпа музика!
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

2003 12 31
Се прибирах с гаджето от Бургас и рекохме да хапнем по пътя
спираме на едно капанче много готино
влизаме и... Да е@.. тия мръсни селяни .
Сложили един 29инчов телевизор прекарали го през голямото стерео
и си слушкат нормално чалга
Това иде доде ама тъкмо сядаме,
и бармана и сервитутката(проститьорката) сядат на съседното
сепаре и почват да вдигат дицибелите
Ям, ям ама почва да ми присяда (и почвам да се замислям дали да не ида до колата да взема една щанга и да ги подлепна че да им покажа от къде изгрява слънцето ),
но не като ги погледнах и онемях
Тия двамата гледаха телевизора точно като зомбита
без да откъсват поглед от него
И си викам тия господ ги е наказал достатъчно няма смисъл да ходя до колата
П.П.
Извода за да не приличате на зомбита Не слушайте ЧАЛГА
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

остави хората да живеят бе човек, кой знае те как говорят за нас, сигурно с още по сочни думи - всеки да си мизерува в заблужденията и това е.....
mitakoff
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юни 16, 2002 18:28 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от mitakoff »

ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ ПОЗИ

ей тва е чалгата момчета и момичета. няма какво да се лъжем
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

когато човек се напие не знае какво прави, и аз едно време съм ходил два пъти в един клуб Мамба - предполагам повечето го помнят, но и двата пъти бях в състояние наречено "face off".
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Батпорио, това в които си бил ("Магурата") е най-долната кръчма в цялата старозагорска околия и понеже се спомена и Бунара, ще си позволя да направя кратка дисекция на някои от старозагорските заведения, в които често ходя :wink:

:arrow: "ХЪШОВЕТЕ" - жива музика и сравнително добра кухня, само дето певицата не може да пее
:arrow: "ПАГАНЕ" - дупка, но цените са доста приемливи и кухнята е добра
:arrow: "БУНАРА" - доста добро заведение с невероятна кухня, впечатлява ме това че пускат предимно гръцки и сръбски песни в оригинал отколкото българските версии
:arrow: "ГЕРГАНА" - нова механа с доста добри условия, жива музика, добра кухня и изненадващо приемливи цени, новият хит в града
:arrow: "ФИЛИБЕТО" - също не лошо заведение
:arrow: "МАГУРАТА" - вижте поста на Батпорио. Аз само веднъж съм бил там, бяхме само четири човека ама се напихме много здраво и си направихме шоуто
има и други, но нека някой друг напише нещо за тях...
Не включвам "БУДУАР" и "БАКХУС", защото те са малко по-различни от горният тип заведения :wink:

Сок, аз имам около 4.2 ГБ с тази музика, като в това се включват гръцки, сръбски, арабски и т.н. песни. За тия дето ще кажат че слушам само чалга, другите ми останали песни са около 10ГБ.
Аз съм бил свидетел, как човек който НЕНАВИЖДА чалгата за период от около шест месеца в подходяща компания и става заклет фен, който не си пуска нищо друго (не говоря за себе си, аз никога не съм я ненавиждал :wink: )
Заключено