Крадено...Прекрадено

Ако искате да коментирате някое музикално парче, изпълнител или жанр музика ... тука е мястото да го направите.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Това се отнася за Пайнер Мюзик само. Някой път като се видим за по-дълго ще поспорим на тая тема, тука в тоя форум не става :wink:
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

BlizZzarDa този път съм съгласен с теб, за щатския хип-хоп и за това уродливо негово псевдоизображение тук. Не си мисли, че ненавиждам този стил, и аз се кефя на много от черните изпълнители (тия в щатите имам предвид, за нашите черни е ясно :wink: )

Samurai_, това което го казах, че се отнася само за Пайнер Мюзик, беше свързано с комерсиализацията, а не с "краденето", както вие го наричате. Да направиш кавър на една песен, не значи че си я откраднал. Никоя певица или певец, в поп-фолка, не е предявил претенции, че дадена песен е негова. Те си казват "товва е песен, на моята приятелка ....... (и като казват приятелка, в повечето случаи наистина са приятелки, както Цеца и Рени, които спонах по-горе) и аз реших да и направя кавър на български." или пък "една много хубава гръцка песен, изпълнена с мои текст" или нещо от тоя сорт.

Плюс това наистина мазните чалгии и кючеци, на циганските оркестри са си напълно авторски и някой път са абсолютна импровизация.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

PAINKILLA[JEE] написа:чалгата си е комерсиална музика още от създаването за какво комерсиализиране ми говориш... не знам една певица да пее заради любовта към "стила" всичко е за мангизи. И всички глупости са заради пари... при хип-хопа работата е друга... има путьовци, които записват албум, правят клипове и се показват в разните му медийки... има пичове, които записват и музиката им е за по-специален кръг от хора... т'ва е всичко...
Сега ми кажи, че хип-хоп-а не е комерсиален! Нещо дето го дават по MTV неможеш да ме убедиш че е некомерсиално. Същото се отнася и за така наречения БГ-Хип-хоп.
Некомерсиално викам на нещо, дето са го чували 20 души на кръст...
Аватар
NaAaA
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 22, 2004 0:03 am

Мнение от NaAaA »

Heskey повечто поп-фолк изпълнителки пленяват само с красота и според мен за туй се пеят тия песни , а при Хопеца всички са грозни :wink: хахаха и за това хората слушат повече ПОП-Фолк, а пък и българските рапъри нали се правят на големи "Гангстери",обаче имат и някой яки парчета.
Com_Keen какво дават по МТВ най-умрелите изпълнители,особедно ей тая песен "Yeah" е супер тъпа, пък и ако поне малко Хопеца не е комерс никой няма да разбере за него,комерс е толкова колкото да го слушат някви върли фенове. :D
Батко, изцапал си се с лютеница, ше ти се затвори и окото с тупаница!
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

Нищо против комерса, ама в умерени граници...
комерс е толкова колкото да го слушат някви върли фенове.
Тука май си говорим за Cypress Hill да речем... тия копелета няма да престанат да ме кефят :lol:
Що се отнася до чалгата - т'ва е българска музика - в смисъл предназначена за българи... Ми на народ на който националния алкохол му е ракията каква друга музика? Как като пиинеш ракията, кат видиш Камелия/Мария/Анелия/Гергана/която и да е, да не станеш и да не пощтракаш с пръсти докато някоя колежка по сутиен ти играе кючек на масата? Може да е селско и просташко, ама си е наше :) Аз като пийна ракия, метъла и рап-а ми присядат... Като слушам метъл - бира, клатене на глави, викане, като слушам черно - водка с касис и бараш мадамата по пъпа изодзад..., на мастика - сиртаки... ми те си вървят бе.... Не случайно хората като ми видят музиката в компютъра и ги заболява главата - метъл, диско, чалга, рап, бг... сичко :lol: на всичко се кефя май :lol:
Аватар
PAINKILLA[JEE]
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 19:43 pm
Местоположение: Zara-Town
Обратна връзка:

Мнение от PAINKILLA[JEE] »

Com_Keen на т'ва му се нарича музикална пумиярщина, което не е лош термин както ще си помислиш... иначе за хип-хоп'а има си и комерсиален и некомерсиален... няма стил, който да е само едното. Мисля, че думичките телевизия и некомерсиална музика не вървят ръка за ръка. За Сайпръс ще ти кажа, че те се комерсиализираха отдавна, новият албум е зле в сравнение със старите, ама всеки гледа да скочи на вълната...
Аватар
NaAaA
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 22, 2004 0:03 am

Мнение от NaAaA »

и да не забравим да споменем
:arrow: Puff Daddy f. R.Kelly - Satisfy you > Luniz - I got 5 on it :D

Com_Keen да е вярно че алкохола действа на музиката, обаче комерса си е комерс :D
Батко, изцапал си се с лютеница, ше ти се затвори и окото с тупаница!
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Сайпръс са си пичове! И мен ме кефят :wink:
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

а ве поразрових се малко и вижте кво намерих
нищо не разбрах,но за сметка на това се посмях

Изображение
10.07.2004 :: 6A изказа мнението си относно темата във ФОРУМА за краденето на музика
добавена от: ITALIANO
Ето можете да прочетете гневното изказване на 6А към групичка от "РАЗБИРАЧИ" който гогорят за "ТЯХНАТА МУЗИКА " подкрепено със снимков материал и клип4е да е по-интересно :))
P.S.
Текстът се отнася само за няколко определени хора те си знаят кои са :))

a we az sum 6a za purvi put pi6a tuk poneje sum v italiano na gosti.sq da vi obqsnq na po malkite i ne zapoznati v detaili s hip hopa fenove.kogato stava vupros za krajbi purviqt primer koito 6e dam e na 2pac koito 50 % ot hitovete mu sa vzaimstvani ili kakto vie talkuvate gepini primer california love e ot rojar , whats my name na snoop ( 1viq mu brutalen hit, s koito stana izvesten) e gepano ot George Clinton, na DMX Aint no sunshine e ot Gim Morris, na Nelly - King of the city e na Tom Jones, 2 PAC - I aint mad at cha, tapaci, e gepano ot Asley Brothers, a CHANGES ( pak na 2pac) mojete da slu6ate originala vseki den po retro radio, i o6te vednuj Hitem up na 2pac e gepano vednuj ot BIG, a toi predi tova go e vzel M PEOPLE, stupid. A puffy-to da ne go spomenavam vob6te 6toto vsi4ki hitove negovi sa gepani. Kato stava vupros za - Ti iska6 da si s men- bu4ahte 4e sum q gepal, q neka otidete purvo da govorite na Silk da Shoker 4e go e vzel i posle na men. Ako imate dobra ideq i q realizirate dobre po va6 na4in togava e avtorstko. A lo6ite mom4eta- koqto bila ot Master P, koito puk mai q e vzel ot Da Firm - 95 ta. Dori i NEPTUNES koito pravili avtorski ne6ta imat gepani raboti ot Rolling Stones. Kato ste baluci 6te si umrete baluci. Nikoga nqma da q razberete taq muzika 6toto hip hopa se ba4ka s sempli . A kuv e toq Ioro kuv si ve pup4iv teenager smotan kupi is malko enciklopedii poslu6ai malko muzika i togava se pravi ve MI6KA. 6te ti eba maikata ve razbirko. A nai avtorskata pesen na Rumaneca i En4ev - muhata- e ot Cypres Hill. Ae 4e mi pisna da vi obrazovam tupaci.

a mejdu drugoto tapaci ne sme krali instromentali sigurno ot 2-3 godini we huiove kompleksirani .purvo vleste v igrata posle se bluskaite 4e ste v 4as .hodite oble4eni kato ru6i ili sus sk8 drehi i mnoo razbirate ot hip hop basi groznite hora stev we ne6tastnici . Sega 6te vi kaja kak 6te vi se razvie jivota v bude6te. Sled godina 2 6te vlzete v kazarmata, tam 6te proslu6ate 4alga, sled tova 6te se ojenite za purvata jenka s koqto si napravite sefteto i na 25 godini 6te izglejdate na 20 godini po durti ot mene a az 6te sun s 20 po durt ot vas . Taka 4e bqgaite da si qdete salatite i da piete rakiite ot sega nqma smisul da si gubite vremeto. A i m/u drugoto kupete si ne6to da si namajete pupkite 4e ste grozni teenager4eta. Ae 4ao bokluci

взето от http://www.rnbrec.com/m.php?m=news&f=news

Коментирайте :lol:
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

PAINKILLA[JEE] написа:Com_Keen на т'ва му се нарича музикална пумиярщина
Ако това е пУмиярщина, какво е забитото слушане само на един вид музика и непризнаването на нищо друго, освен музикална ограниченост и инвалидизаация?!
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Отклонихме се от темата за краденето и пак подхванахме стария спор за стиловете, но няма начин....
Com_Keen написа:
PAINKILLA[JEE] написа:Com_Keen на т'ва му се нарича музикална пумиярщина
Ако това е пУмиярщина, какво е забитото слушане само на един вид музика и непризнаването на нищо друго, освен музикална ограниченост и инвалидизаация?!
Замислете се върху нещо!
:arrow: Как ходят най-запалените метали :?: с черни тениски, с дълги мазни коси, небръснати бради и пр.
:arrow: Как ходят рапърите :?: с широки торби и бръснати глави
:arrow: Как ходят рейвърите :?: с нашарени коси и педерастки дрехи
:arrow: Как ходят чалгарите :?: ?????????? ха, кажете ми де :!:
Това е единствената музика, която НЕ изкривява поведението на хората и не влияе върху начина им на обличане и държание в обществото. :arrow: :arrow: тя ограничава и инвалидизира хората в най-малка степен. Правете си изводите!

Между другото...
Може да не си личи от предишните ми постове, но и аз съм на мнението на Com_Keen. Във всеки стил има добри и не чак толкова добри изпълнители. Слушам всякаква музика, но предимно:
:arrow: чалга, като под "чалга" имам предвид всичко, което има нещо общо с балканските и ориенталските ритми, а не само две-три певици от Пайнер, както си мислят хората, които не са запознати с тая музика
:arrow: Хардрок, като под хардрок имам предвид групи като Purple, Rainbow, Whitesnake, Guns N Roses etc. които нямат нищо общо с твърдия метал, както и с т. нар. Ню Метъл, които аз открито НЕ ПОНАСЯМ!
Ако започнете да слушате повечко чалга и хардрок, ще разберете, колко общо имат двата стила и като текстове на песните и дори като музика, колкото и странно да звучи.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Заключено