2012 ?!?!?!?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

2012 ?!?!?!?

Мнение от lutar »

Тази година взе да ми се набива дсота често в мозъка през последния месец. Това случино ли е? Но тъй като знам че няма нищо случайно реших да се замисля какво знам за тази предстояща година особенно след вчеращното предаване по руската телевизия.

Та какво съм научил за тази 2012 година която все още ни предстои?
Преди месеци по различни фороми и интернет страници ровейки из тях аз се натъкнах за твърдения от рода на "Атаката на Орион", "Краят на света", "Страшния съд" и независимо че тези побликаций бяха на хора който уважавам аз не им обурнах никакво внимание до момента в който преди две седмици един много уважаван от мен човек каза "2012 година е края на един голям цикъл в рамките на един ЕОН"
Той ми разказа много неща относно с какво се характеризира края на един такъв период и ми стана много интересно.
По миналата седмица по България САТ даваха едно предаване за Индия и посещението на нашия външен министър там. На пръв подлед скучно и досадно и изведнъж продължиха с културата и вярванията на индийците. Ходел съм в Индия но в това предаване научих повече от колкото когато бях там. В предаването казаха "според индусите края на света е 2012 година когато бог Шива щял да разруши света и да го съгради отново" замислих се и реших че вече случаиностоте станаха меного, но явно съм грешал вчера сутринта като цъках из каналите попаднах на едно предаване за Мексико по руската телевизия беше интересно ставаше дума за полицай на ролери. Иведнъж обаче след тях дадоха за пирамидите на майте че никой незнаел с какво предназначение са и за какво се използвали. Водещия на предаването разказа за едно вярване което научил от фестивала по времето на неговото посещение. Става дума за една истоя за тяхния бог слънцето. Според тях е имало 4 слънца преди седашното и когато дойдело време за смяна на това слънце се появявал човек който бил определен от бога да заеме мястото на небосклона. Това време казват те било 2012 година.
Изпаднах в шок пак ли тази година си рекох не не е ли вече злоупотреба това. Но се замислих от каде биха могли да знаят обикновените хорица за това какви са вярванията в Индия или пък какво хората пишат във форумите и в краина сметка защо всички казват 2012 година?


Ще завърши голям цикъл преставете си щом това се знае още от времето на древна Индия значи наистина става дума за доста голям период.
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Ами това за Шива и дето щял да разруши света е малко странно, щото точно там горе-долу взеха да се появяват тия цунамита и такива... :?
Ама още е много рано, а? Абе все ще оживеем :lol:
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Еми в такъв случай живейте си живота пълноценно .. щото не се знае кога ще свърши. Пък за 2012 винаги съм искал ако ще става нещо голямо, да стане докато аз съм жив, че да го видя :D
Аватар
omega
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 0:24 am

Мнение от omega »

Нашето летоброене е объркано смисъл , всички по света си мислят че семе 2005 освен евреите. Те имали най-правилното летоброене при тях е двехиляди двеста или триста и някоя си там ... :roll:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Позволи ми да не се съглася с това че евреите имали точен календар.
Незнам дали се про4ел другите теми но в някои от тях е споменато кой е най точния. Вечния календар на Българите е най-стар и най-точен за това даже неможе да се спори.

681 година е годината на нова ера и за това се е приело 4е от тази дата ще съществува новата Българска държава не че тя не е съществувала и преди тази дата по тези земи. В момента сме 6511 година.
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

Zac написа:
DooM написа:
Zac написа:...винаги съм искал ако ще става нещо голямо, да стане докато аз съм жив, че да го видя :D
Ами то стана. САЩ 94 не помниш ли :D
Тогаз не съм гледал футбол:)Ама и много голямо стана и срещу Дания, че даже и младежкия откара 8 ли колко :P
e много добър офтопик вкарвате :twisted: :twisted: :twisted:

и така по темата,аз си мисля че винаги се е намирало всякакъв повод за подобни мисли,имало е и ще има още такива години които уш са края на света. :arrow: но има един единствен вариант,ше чакаме и ше видим :wink: 8O :x :x
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

Аз ш'си зема къща на Марс като ще гърми Земята, а до тогава 100 % ще сме открили благоприятна планета за нашето оцеляване и развитие
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

дрън-дрън ... малко съм скиптично настроен към "поредния край на света" Пък и да има, голяма работа, всичките ни частици се връщат там от където са тръгнали ... вселенета.
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

стига бе,няма да има край на шибания свят,не разбрахте ли,това са глупости
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Ама май сте като някави прогамирани роботи вие чететели ли или просто следвате някаква програма с предварително набрани отговори, като ботове сте.

Света няма да свърши а определен период от развитието на чове4еството. Индииците казват края на света защото при тях всичко свързано с Шива е разруха, но има една малка подробност Шива руши за да сътвори нещата отново така че кой е казал че човечеството ще изчезне е може да поумрът малко хора ама хора умират постоянно.
Майте казват, че ще започне нов етап от развитието на човечеството и да ви кажа аз очаквам с нетърпение тази дата искам да знам, искам да разбера. Края на света не по-скоро бих казал край на изродения свят в който живеем и начало на нещо ново. Защо все гибел виждате искате да пукнете ли ами мрете си тогава или се скатаите някаде да не ви застигне края на света.

Мисля че човечеството се е подготвяло с хиляди години за този етап и е предосещало промяната която ще настъпи. За това са всички тези легенти и предания.

Аз съм готов да се променя. Вие готови ли сте да се промените?
Аватар
omega
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 0:24 am

Мнение от omega »

Само не разбирам как така сме 6511 година по кой календар е това и как са правени тези сметки ....
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

разделят времето на цикли според движението на луната и на слънцето
Аватар
dGeneRator
Потребител
Потребител
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 10:29 am
Местоположение: Гр. Сталин
Обратна връзка:

Мнение от dGeneRator »

Aбе глупости, дaтите според мен нямaт никaкво знaчение, дaли сме 2300-нaтa годинa, 2005 или не знaм коя си нямa никaкво знaчение, a aко ще имa някaкъв кaтaклизъм то винaтa зa товa ще е изцяло нaшa a не нa някaкво божество или нa кaквото тaм ги приписвaт.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Катаклизма няма да дойде "изведнъж", ще е в продължение на 5-10 години като в последната година ще е ... най-лошо
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

lutar написа:

Аз съм готов да се променя. Вие готови ли сте да се промените?
я кажи какво толкова ще се промени в живота на човечеството ??горе долу,в каква насока.. насочи ни какво ще стане...и т.н преди да ти отговорая на въпроса :wink:
Публикувай отговор