2012 ?!?!?!?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

DaChamp сяква може да е промяната е човек.Може да стане така, че да върне човека в праисторията, да започне да си служи с камъни и пръчки ... да ходи на лов, за да има какво да яде.Пък може да стане така че да се изнесем от нашата родна планета и да утидем да живеем някаде другаде във Вселената.Всяква променя може да настъпи.
Бих казал само едно - да сме живи и здрави до тогава и ще видим какво ще стане
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

Jarmen написа:Катаклизма няма да дойде "изведнъж", ще е в продължение на 5-10 години като в последната година ще е ... най-лошо
Абе няма да има такъв катаклизъм,според мен,няма да има 'АРМАГЕДОН',мисля,че за краят на света си има научно обяснение,и то гласи,че след 10 милиарда години Вселената ще се изстуди,и постепенно животът ще изгасне,и след това ще се роди нова Вселена,и пак същата история,и тя ще изстине,но може да има и Мултивселена,която е съставена от много такива,и след много векове ние да отидем там...абе изобщо такива работи :D .
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

А е нали хората еволюират. Можем да еволюираме до там че да са ни благоприятни на някоя планета условията, а и до тогава сигурно ще сме опознали необятния космос по-подробно. Също и с техниката ще сме напреднали. Все някак ще се пригодим към новите условия които ни предостави света. Все някой гений ще се роди за да ни спаси. Няма тъй да умрем като кучета. Аз съм оптимистично настроен към бъдещето на човека. Май много филми съм гледал, където действието се развива в бъдеще време :twisted:
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

точно така,хората ще еволюират и ще са достатъчно мощни,за да се справят с бъдещи проблеми,всеки човек получава изпитания пропорционални на неговата сила
Аватар
Hristov™
Потребител
Потребител
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 3:20 am
Местоположение: ®Club ParalaX®
Обратна връзка:

Мнение от Hristov™ »

абе нали Нютон беше изчислил че края на света е през 2060!!! Аз предпочитам да настапи края на света отколкото да има там някви си промени в живота. Дано 2012 е края на света за да мога да гледам сеира на другите, а пак що се отнася до мене не ми пука!!! и дано края на света да е преди 2012 че както и тръгнало Левски ще изпревари ЦСКА по титли а пак това не ми се нрави!!! :twisted: :twisted: :wink:
DeEp, PrOgReSvIvE & tEcH hOuSe
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

Crazzy написа:абе нали Нютон беше изчислил че края на света е през 2060!!! Аз предпочитам да настапи края на света отколкото да има там някви си промени в живота. Дано 2012 е края на света за да мога да гледам сеира на другите, а пак що се отнася до мене не ми пука!!! и дано края на света да е преди 2012 че както и тръгнало Левски ще изпревари ЦСКА по титли а пак това не ми се нрави!!! :twisted: :twisted: :wink:
е пич ти уби кравата с метлата ве :twisted: :twisted: :twisted:
я обади как е изчислил тоя мой приятел Нютон че ми е интересно..
Аватар
omega
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 0:24 am

Мнение от omega »

Big_Brother написа:разделят времето на цикли според движението на луната и на слънцето
ако е така наистина и се замисли човек годинките трябва да са повечко и то доста .... а и за 1-ви път чувам за такова летоброене
Аватар
omega
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 0:24 am

Мнение от omega »

Относно другаря Нютон
според мене неможе да изчисли такова нещо поради няколко причини
1. нямал е необходимите знания за това
2.нямал е необходимата техника
Те така или инъче някои си Христофор ще им каже че земята е кръгла положианта няма да поварват (земята в деиствителност не е сверична има много неравности които от снимки от космуса си личали ясно и земята придобивала друга форма - това съм го чел в енциклопедия :D )Едва ли им е идвало на акъла че ги осветява ЗВЕЗДА(слънцето) и едва ли му е дошло на ум че това нещо наречено Слънце може да угасне и земята да замръзне ... или нещо от този род.
Просто като прочетеш законите на Нютон ти става ясно за какво са мислили хората по това време

п.с. не искам никой да убеждавам в нещо това е мое мнение :)
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

omega написа:Относно другаря Нютон
според мене неможе да изчисли такова нещо поради няколко причини
1. нямал е необходимите знания за това
2.нямал е необходимата техника
Те така или инъче някои си Христофор ще им каже че земята е кръгла положианта няма да поварват (земята в деиствителност не е сверична има много неравности които от снимки от космуса си личали ясно и земята придобивала друга форма - това съм го чел в енциклопедия :D )Едва ли им е идвало на акъла че ги осветява ЗВЕЗДА(слънцето) и едва ли му е дошло на ум че това нещо наречено Слънце може да угасне и земята да замръзне ... или нещо от този род.
Просто като прочетеш законите на Нютон ти става ясно за какво са мислили хората по това време

п.с. не искам никой да убеждавам в нещо това е мое мнение :)
абе как така е нямал знанията за това бе,щом е учен,значи ги има :D
и не е нужна техника,просто трябва да имаш малко ум(а той го е имал) :wink:
Аватар
dGeneRator
Потребител
Потребител
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 10:29 am
Местоположение: Гр. Сталин
Обратна връзка:

Мнение от dGeneRator »

Товa изчисление Нютон го е нaпрaвил възосновa нa изучaвaне нa библиятa и нa откровението в чaстност, тaкa че то нямa нищо общо с техникa, и зa човек който пректически не вярвa в библиятa кaто божие слово товa изсчисление нямa никaкъв смисъл. A товa го дaвaхa по някaкъв филм зa животa нa Нютон.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Jarmen става дума за повишаване на температурата на ядрото на земята. Това се изледва и наблюдава по някой промени който стават на планетата. Имам познат който работи в БАН и се занимава от 6 години с затоплянето на океяните и озоновите дупки на различни места на планетата има няколко побликации на темата. Той сме е да твъди че парниковия ефект и появата на озонови дупки по никакъв начи не зависят от човешката дейност защото принуса на човека за парниковия ефект е едва 2% от всичко което причинива затоплянето.
Преди няколко години на една конференция в Япония бяха изнесли официялните резултати за парниковия ефект. Становището на учените на база на тяхните изследвания през годините се оказва че 80% от причините за парниковия ефект е вулканичната дейност на Земята. за последните 20 години вредните вещества изхвърлени в атмосверата от вулканичната дейност. Това се дължало на повишаването на температурата на ядрото на Земята. Това от своя страна довежда втечняване на междинните слоеве м/у ядрото и земната кора до момента в който стигат до крити4на маса земата кора започва да се двизжи по бързо от нормалното си въртене спрямо ядрото на земята.
В нормални граници земната кора се движи с по няколко сънтиметра на година и на базата на това движение се образува напрежение междо тектони4ните плочи на Земята при освобождаване на това напрежение стават земетресенията. Поради ускоряването на движението на земната кора от 3-4 сантиметра до 10-12 сантиметра.
Първия симптом на това ускорено движение мисля 4е вси4ки го видяхме с цунамито което удари малаизия.
Сега си представете че това земетресение не се беше случило във водата а на сушата примерно в Индия цяла централна Азия ще ше да си замине. Следвашото значимо земетресение се очаяква да е повсемесно.
Сега си представете че напреженито се освободи повсемесно и ако гледате Земята от високо ще е като заврял казан.

Добре дошли в 2012 година.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Най-интересно ще стане когато цялата земна кора вземе колективно да се "пързаля" по планетата...Тогава ще станат тези размествания на континенти, полюси и тн.
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
omega
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 0:24 am

Мнение от omega »

Ако се "разместят" полюсите не мислиш ли че няма да е много добре и ако решат да серастопят .... Сети се какво ще стане.Има достатачно лед който ако серастопи може да покрие земята...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Никой не може да каже какво се случва там отдолу и колко е в действителност температурата на ядрото на планетата ни. Температурата която е определена мисля че беше около 6000 градуса по целзий и е определена на базата на наблюдението на други планети, топлината при изригването на вулкани и пътя който минава магмата. Знае се само едно земного ядро се върти т.е. то дава вътеливото движение на планетата ни. Луната защо не се върти? защото нейното ядро е истинало ако въобще го е имало, луната това е част която се е отцепила от планетата ни преди 5 милярда години когато е бил сблъсъка между двете тела. Тя постепенно се отдалечава от нас, единственото която я спира да не се отдалечава толкова бързо това е световния океан, точно тези приливи и отливи причинени от гравитацята на луната. Цялата тази теория за размекването на междинните пластове ми се вижда малко пресилена, поради причиниата че досега учените който изследват космоса нито веднъж не са казали: Дам... планетата У в съзвездието Х преди Х количество време е била такава, след това е опустяла (като марс) и след още Х количество време нейното ядро се е завъртяло т.е. колкото повече се върти се отделя все повече топлина и са и размекнали пластовете и за това тя сега цялата е разтопена скала с огромна вулканична дейност.
Тука точно ми идва на акъла че най-близката планета до слънцето или тази преди нас, също не се врътка около оста си и страната която гледа към слънцето е над 1000 градуса по целзий ако не се лъжа че дали не беше и повече, а тази страна обаче която никога не се обръща към слънцето е -300 градуса по целзий. Разсъждението ми беше следното: За толкова милярди години което нашето слънце и огрява страната и тя е огнена маса, би следвало да се е затоплило разгиле това нейно ядро достатъчно и да е затоплило останалата половина която никога не се обръща към слънцето ... интересна тема на размисъл.
Тази тема за 2012 е много дълга и на дали ние ще стигнем до дъното на темата. Цунамито се дължи на пропадане на морското дъно което създава тези огромни вълни, а защо дъното пропада ... е по-тази тема също може да се каже много, дали се дължи на това че процесите на ядрото на земята отслабват и се образуват кухини и се слягва планетата ни, дали найстина се е размекнало и се топи, но ако се топи има един друг момент, течната маса която остава и в затвореното състояние в което се намира също служи като плоча. На тези въпроси никой не може да отговори, науките като вулканология, за земетересенията не дават обяснение обаче защо това се случва, защо не вчера, защо не след 2 години т.е. те само регистрират тези явления и се опитват да ги обеснят ... това също трябва да се вземе под предвид т.е. че се опитваме да обясним неща който световно признати учени не са успели ... знае ли се .. може и да успеем ... неведоми са пътищата Господни :roll:
Аватар
eNforcer
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 2:36 am
Местоположение: Наоколо....

Мнение от eNforcer »

Да бе да.... Доколкото си спомням "последния" Край на Света щеше да е на 3 май 2000 година :evil:
Публикувай отговор