Искате ли Българската зема да се продава на чужденци ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор

Смята те ли че Българската земя трабва да се продава на чужденци?

Не
20
25%
Да
15
19%
Изключено, немислимо.
39
49%
Немога да преценя.
2
3%
Не ме е гружа.
3
4%
 
Общо гласове: 79

Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

1/ Аз какво да напрявя?
2/ Няма и нужда, по изказването ти виждам че си духовно беден без ценностна система.
3/ Приемам го, за това е форума, всеки да си дава мнението.
4/ Напротив, думите ти са 1:1 от изказванията на НДСВ без лични обосновки и разсъждения.
5/ Сам си противоричиш, поогледай си мненията хубаво и се позамисли малко.
6/ Чл.3 от Конституцията на Република България.
7/ Този който си е кадърен си е кадърен на всякъде по света! това че е избягъл на вънка не го оправдава.
8/ Точно за това им трябва защита.
9/ Точно за това и не съм избягал извън България, два пъти съм печелил зелена карта, обиколил съм половината свят (да не казвама 2/3 от света), по добре от България няма, затова и весеки път се пребирам в България.
10/ Това че не знаят как да се възползват от европейските програми и кредитни линий не ги оправдава.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

NightWolf` Браво много добра предизборна кампания?
Не искам да приемеш това като лична напатка, но ти липсва самосъзнание на българин. Мога да кажа че заради подобни изказвания България претърпя 2-ве национални катастрофи и загуби половината си земя.
Трябва да разбереш че българите не са като другите народи дори дума за сръвнение неможе да става. Ние ще продадем и то много бързо преди да се е появил пазар на земята. После ще има такъв пазар, но той ще е само между чужденци защото няма да има българин който да може да си позволи да купи земя.
Ще дам пример за така наречените "инвестиций" от теб. Купихали ДЗУ-то за да ни осигурят работни места и Стара Загора да стане град на високите технологий. Купиха го, само че го купиха за да го затворят и хиляди специялисти да останат на улицата немили недраги никому, да се молят за работа като просяци. Никой да не ги наема защото никой неможе да им осигури работа по специялноста.
Това е като да защищаваш принципа на сегашните управляващи " тъй като имало прекалено много хора с више образивание от който държавата няма нужда защото не може да си позволим да им осигури работа ще съкратим университети. Защото и те са прекалено множко"
Но до колко то се досещам сигурно и това изказване на министара на образуванието ще ти прозвучи целесъоразно защото на мен ми звичи като "Стига с тия пустещи земи нека ги вземат чужденците".

Не искам никой да ме разбира грешно, но факта че има хора който не разбират какво значи тази земя, какво значи да имаш грамотни хора в държавата си, да имаш национално историчско богацтво датирано от 10-ки хиляди години и да чакаш да влезеш в европейската общност за да се оправиш заначи найстина са много заблодени. В Европа всеки се оправя сам, ако не сте разбрали че за да се оправиш сам ти трябват ресурси не инвестиций (защото видяхме какво стана с досегашните инвестиций в българия). Ние нямаме полезни изкопаеми който да изнасяме нямаме и производство защото ако го има то вече е на чужденци единствения ресурс който ни остана е земята и той ни е достатъчен защото единствено чрез него можем да се осигури качествен живот в България. Чрез туристически обекти и земеделие. Гърците да не са по добри от нас че да изкарват прехраната си от това. Там печелят от всеки камък, а ние казваме стига с това национално самочуствие. Точно там ние проблема че нямаме национално самочуствие всеки гледа собствената си черга. Ние не живеем като нация а като скотове който съжителстват по принуда.

Ако на някой не му харесва България много ще го помоля да напусне държавата, а не да си мисли че щи си оправи животеца като продаде държавата си.
Пътят на глобализацията за нас преминава през мизерия и нищета. Явно ще сме новите цигани на Европа. Митична нация без държава.
Аватар
userdsp
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 16:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от userdsp »

Otherside написа:и аз гласувах ДА...в моето виждане за бъдещето, няма такова нещо като "моята земя" или изобщо държава. бъдещето е земя без граници- пълно обединение на човечеството- ресурси, познание, технологии и тн. аз ще съм гражданин на света, вие ако искате се оградете с телена ограда и не пускайте никой вътре, нищо че е пусто :wink:
Ей пич, слез на земята ве! Тва да не е космическа орбитална станция!
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

userdsp написа:
Otherside написа:и аз гласувах ДА...в моето виждане за бъдещето, няма такова нещо като "моята земя" или изобщо държава. бъдещето е земя без граници- пълно обединение на човечеството- ресурси, познание, технологии и тн. аз ще съм гражданин на света, вие ако искате се оградете с телена ограда и не пускайте никой вътре, нищо че е пусто :wink:
Ей пич, слез на земята ве! Тва да не е космическа орбитална станция!
Хаха, може и така да стане :lol: :lol: :lol: Не знаеш какви метеорити може да летят към Земята :lol:
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Lutar!
Националните катастрофи въобще не бяха в следствие на каквито и да е изказвания, там нещатата са други не мисля сега и тази тема да засягам, вече ме разпалихте достатъчно:) Сега прочети това, което ти пиша и с факти ми го оспори, не искам да ми се говори за исторически богатства, за три морета, РЕАЛНОСТА е най-важна!Ето и малко въпроси в/у които да помислиш
България е в тотален икономически колапс. Може ли някой да каже, какво точно все още произвеждаме? Преди 9-ти септември 1944 във вестниците редовно са излизали съобщения от типа “Два влака с домати заминаха за Германия”. Ами, по-късно, колко милиона тонове наша земеделска продукция отиваха в страните от соц-лагера? Сега и едни домати не можем да произведем, а ябълките внасяме от Гърция! Може ли някой да каже, имаме ли изобщо индустрия? Какво стана с нея?Може ли някой да каже, достатъчна месечна заплата ли са сто долара? Или пък 60 лева месечно за пенсия? Може ли някой да обясни, защо земеделската земя пустее и улиците на градовете ни са затънали в боклуци, а в същото време има между 600 000 и милион безработни? Може ли някой да обясни, как функционира една държава с 2,5 милиона пенсионери и само 1 милион работещи? Защо се плащат по 40% осигурителни данъци върху всяко работно място? И, защо никой отвън не идва да тури тухла върху тухла тук? Може ли накой да каже, защо си даваме и задниците на тъй наречените “външни инвеститори” и, защо обявяваме чисто търговските им офиси у нас за “стратегически инвестиции”? Защо, хора дошли единствено за да продават залежалите си и често некачествени стоки тук, биват посрещани като месии. Има още много подобни въпроси, без отговор. Ясно е, че никой нищо не може да каже. Така е, защото нещата отдавна са излезли извън контрол и всичко е в колапс. Икономически колапс. Не се съмнявам, че знаеш какво е колапс:) И понеже каза за две катострофи от миналото сега аз ще ти кажа какви са в България в настоящето: Раждаемост и Емиграция!Проблемът е, по-скоро, в структурата на раждаемостта. България доскоро бе, на практика, (почти) еднонационална държава. Което я правеше стабилна. Сега е публична тайна, че при определени малцинствени групи прирастът е в пъти по-голям от този в основната. Той предопределя промяната на съотношенията на числеността в общото население, с всички произтичащи от това последици. Защото по-голямата етническа група, притежава и по-голяма сила и претендира за повече права. Последните, разбира се, са за сметка на основната група, която няма как да не ги отстъпи. А, в дългосрочен план, това е потенциален източник на конфликт.
Емиграция:При предишното преброяване цифрата бе 700 хиляди( цифрата не я знам с точност)При сегашното, по-добре да не мислим. Но и това не е всичко. Защото има и допълнителни утежняващи фактори, свързани със структурата на бягството. Сред тези стотици хиляди е значителна част от интелектуалния потенциал на нацията.Този, който е призван да работи тук и да води останалите, да ги организира и да създаде силна държава. Нашите политици много обичат да ни дават за пример Германия, която след 1945 се била оправила, стартирайки от далеч по-лоши условия, в сравнение с нас. Само че там е имало, кой да работи и кой да води хората. И дори да е имало някаква емиграция, са останали достатъчно кадърни за да поведат страната напред. В България всяка следваща кадърност се гласи да се включи във всяка следваща вълна на бягство. Не бягат пенсионерите, не бягат неграмотните. Впрочем, тези последните, както и представителите на част от “малцинствата”, и да се опитат да бягат, ги връщат. Успешно емигрират на Запад предимно българи и то образовани. Отиват там за по-високи заплати. И напълно опровергават твърдението, че сме мързелив народ и никой не ще да работи. Напротив – работят по-добре от мнозина местни. Но не го правят тук.
Значи на това аз му казвам демографски колапс(думата колапс ще я използвам доста)Социален колапс, здравен колапс, образователен колапс, културен колапс… И така нататък. Има ли някой, който да оспори употребата на термина “колапс” във всяка от тези сфери? Тоест, колапсът е навсякъде. Ще ти кажа аз на какво се възхищавам в България, затова съм тук и тук ще остана, за да не илизам анти-герой, определено не съм такъв просто нещатата са такива, фактите не трябва умело да се прикриват да се се показват!!Значи това са семейството и вярата.. в това сме най-силни това ни съхрани пет века!
И пак мисля песимистично да завърша:)отговорът на въпроса “Оцеляло ли е нещо здраво?” ще определи като какъв исторически модел ще ни изучават след два века, да речем. Дали, като народ, съумял да се съхрани и след n-тата си национална катастрофа, или просто като поредната, някога велика, но вече несъществуваща култура. И този съдбовен отговор, до голяма степен зависи от самите нас. Защото изчезването не е проклятие, а историческа практика.
Now the magic has gone
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Всичко което каза е така. Това няма да оспорвам изобщо. Отговор на въпросите си дал сам. Имаме некадърни управници, ето това е отговора. Как да им се довериш а? Именно заради доверието, което сме им гласували ни докараха на този хал.

Да оставим това на страна. Неможах да разбера защо смяташ, че ще дойде някой и ще ни оправи положението. Както можеби Руснаците след турско ни оправиха ли или след 44-та година? Защо все някой трабва да ни опъва? Нито европейския съюз, нито този закон ще подобри нещата. Всички закони приети през последните 15 години са антинационални.

Казваш че ни е запазило семеството и вярата! Да така е. Но това на което се кряпят е българския дух, който притежаваме и който ни кара да се чустваме горди от това че сме българи. Неможем да петним паметта на хората дали живота си за нея нямаме това право.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Еми виждам като никой не ни дърпа до къде я караме. Комунизма тотално ни унищожи, макар и той да си имаше някой плюсове, които обаче на фона на минусите бяха нищожни. Явно без намеса отвън ще си затъваме се повече и повече... Аз си мисля че има надежда с ЕС, там няма комунизъм както беше с Русия
В изграждащото се европейско цивилизационно пространство, в границите на обединена Европа, при което всяка държава-членка се разделя с част от националния си суверенитет, културно-националните различия получават водеща роля. Ето защо само нациите с високо национално самосъзнание ще успеят да отстояват периметъра на културно-териториалното си пространство. Целта на ЕС не е създаване на "европейски демос" - политическа рамка, която, както е известно, е винаги конюнктурна; мирът на континента и благосъстоянието на гражданите на ЕС са важните задачи за това обединение. В тези условия обаче българското културно пространство на Балканския полуостров има определен и исторически доказан периметър. И поради това - ясна перспектива. Зависи от всички нас как ще го отстояваме. Да бъдем достойни българи с европейски паспорти.
Общата сума, която България ще получи от ЕС за периода 2007-2009 г. възлиза на над 4.5 милиарда евро. По линия на предприсъединителните фондове страната ни ще получи 1.2 милиарда евро. Тези суми не съм сигурен дали са точни, но за тях поне се говореше:)
Now the magic has gone
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Зачервиха ми се очите от четене .... Ето какво е моето мнение , кратко и точно :

България се намира на място което е стратегически важно за всяка една от Г8 ! Каквото и да направим след време ще са пренудени да се съгласят с нас . Друг е въпроса , че някой трябва да се сети , да отстоява
и цала България да получи това което заслужава !
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

NightWolf`- Господи човеко звучиш ми като партиен секретар.
Повечето от нещата който каза са илюзия, точно както комунизна беше при комунистите.
Не е ли ясно че това състояние в което се намираме в монта е предизвикано именно от външната намеса. Не е ли ясно че интересите на държавите в европа никога не са съвпадали с нашите и повярвайте им независимо от това какво обещават и какви са принципите на това псевдо обединение, всеки си има интереси в тези така наречени европейски страни. и всеки ще дърпа чергата към себе си. Интересното е че само ние се подаряваме и чакаме я пари, я оправници като Симеончо.

Предлагам за история да не говорим. Там най-вероятно ще срещнем доста различия.
Последно промяна от lutar на Чет Фев 17, 2005 18:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

NightWolf`: Това че не знаеш дали има износ на храни или не, неозначава че няма. Небъркай понятията. Всеки може да внася и да изнася храни и др. неща, така се врътка световната икономика.
Разбира се че ще получи тези пари, когато взимаш стоката от магазина трява да я платиш нали ? Същото е. Замисли се защо толкова искат България в ЕС, като на никой нищо не му трябва от страната ни, замисли се над това. Още нещо само да добавя, комунизма няма нищо общо с диктатурата която беше в България. Прочети повече по въпроса за комунизма и истинската му съшност и тогава ще се убедиш сам.
Аз не йскам държавата за която целия ми род до пра-пра-пра дядо са се били за всяка педя земя, за свободата на България да се продава и искам референдум. Само още нещо да добавя, народа ни преди 1900 година се е клел не в Господ, а с пръс земя в ръката. Знаеш ли защо?
Ако незнаеш позаинтересувай се малко. :wink:

Baev: Не си прав, турция е по-близо до арабския свят (а това е целта) и имат обстановки на щатите. Там е работата че не сме стратигически партньор, гърция и турция са по-близко до арабския свят. Замисли се малко над това.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

admin : не акцинтирам на границите , а на пътя :idea:
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Абе ще се избиете тука :) По-полека :wink:
Според мен всичко си има мярка, тоест може да попродаде малко, но не и цяла Добруджа примерно и т.н. :?
И тоя цар бахти бизнесмена - само дойде да си земе земите :evil: Всички викат "Ауу, той полиглот" незнам си колко езика говорел, ама на български и една дума не може да обели. И ще ми вика за целия народ "Да си сменим чипа". Смешник :lol:
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Царят пък е най-подставеното лице според мен в държавата
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

admin
Посочи ми какви храни изнасяме за къде и колко печелим от това като знаеш много за износа?
Също незнам просто как можа да напишеш, че комунизма няма нищо общо с диктатурата и ситуацията в България??? Друго, което ми направи впечатление е като не искаш да ходиш извън България защо си кандидатсвал 2-пъти за зелена карта???
Сега нека да ти изясня някои неща за комунизма, защотото ти си неподготвения по тази тема, престъпленията на комунизма освен убийствата, лагерите, терора, обезценяването на човешкия живот и личност трябва да се прибавят още редица фактори, които продължават да действат и сега и спъват нашето развитие. На първо място това е унищожаването на моралните устои на българското общество и унищожаването на българската държавност, която сега трябва да се гради наново - закони, институции, граждански сдружения, правила на поведение. Комунизмът засегна дълбоко бита и душевността на българския народ. Той е причината за изоставането ни с цяла епоха в технологично отношение. Социалистическата индустриализация, изискваща толкова жертви и усилия от няколко поколения, се оказа камък, опасан на шията на българската икономика. Болезнено е за хората, които вярваха в комунизма и посветиха живота си на социалистическото ненужно строителство, сега да признаят, че техните труд и усилия са били напразни. При нас проблема е точно посткомунистическата болест от която страдаме!!!
Lutara е прав относно история да не говорим...
Искам вас двамата да ви питам като толкова отхвърляте помощ от вън под каквато и да е форма? Какво да направим? Естетсвено че в началото ще е трудно, лесни неща няма. Ние преминаваме през серия преходи и по-малкият преход беше от комунизъм към пазарна икономика. В момента сме в много по-радикален преход, когато националната държава се разтваря и стават съвършено различни конфигурации. Още един пример: семейство - мъжът работи в Англия, жената - в Испания, децата са в България. Какво се случва с тях? Това е поредното предизвикателство, което е част от този процес на интеграция в света. Незнам аз съм оптимист за Европа, вие какво предалагате като оспорвате това?
Now the magic has gone
IvanZvezdev
Новак
Новак
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 23:47 pm
Местоположение: kompa
Обратна връзка:

Мнение от IvanZvezdev »

Админе хората не бягат от България защотото им е кеф е наще работят в испания и сега сме много по-добре.Това че напускат страната си не означава че не са професионалисти в областа си е мн е смешно това което каза,които е добър насякаде е добър еми баща ми е с 2-висши ама го сакратиха без да му казват ти нищо?какво да прави да седи със шепа пръст в ръцете и да гледа две деца ли
Публикувай отговор