Искате ли Българската зема да се продава на чужденци ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор

Смята те ли че Българската земя трабва да се продава на чужденци?

Не
20
25%
Да
15
19%
Изключено, немислимо.
39
49%
Немога да преценя.
2
3%
Не ме е гружа.
3
4%
 
Общо гласове: 79

Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Който има перспективи да заминава някаде в чужбина .... да заминава.
То се знае,че там заплашането е по-добро и пр.
Темата е:Искате ли Българската зема да се продава на чужденци ?
Аватар
eNforcer
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 2:36 am
Местоположение: Наоколо....

Мнение от eNforcer »

Абе хора вие сте живи политолизи..... :lol:
Дай и аз да изкажа поредното си мнение.... Тъй като съм на 18 години и ако скоро не се оправи държавата и аз мисля да забягвам на Запад. Не защото ми е на кеф, а щото тука ще бича по цял ден за некви мизерни 300 лв. :!: А като гледам NightWolf' е доста заблуден... Никой няма да постави ограничение за продаване на земята, най малкото защото на всеки ще му хареса да продава земя на височка зема и докато се усетим ще останем без земя за държава! А ти беше споменал за някви фондове от 1,2 млрд. долара.... Момче, събуди се! Тези пари ще се стопят също така мистериозно както и безчезно изчезналите 23 млрд. лв. от общо 25 млрд. лв., получени от приватизацията! А да не приказваме че заради такива "управляващи" и приватизация нямаме вече нито "Плама" Плевен, нито "Балкан", а да не приказваме за други по-малки производства. А като гледам натам върви и АБСОЛЮТНО БЕЗОПАСЕН "АЕЦ", само защото е строен с руска техника.... и ще плащаме по 30-40 ст. на kWh съвсем скоро. А както виждаме няма да се вдигнат скоро заплатите (цяла година обсъждаха вдигането на минималната заплата с МИЗЕРНИТЕ 30 лв.) И нека не се лъжем: Ще ни приемат в ЕС, не щото сме били напреднали и сме "узрели" за него, а защото седим на "Пътя на Коприната" (за бога в другите кандидат-членки АБСОЛЮТНАТА МИНИМАЛНА заплата е по 300-400 евро, а ние с наще 60-70 евро къде отиваме).... :lol: :lol: :lol:
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

eNforcer, явно и на тебе трябва да давам разяснения! Аз ли съм заблудения? 2.1 миларда както и да ги погледнем са си някакви пари, според теб без тях ще е по-добре така ли, ако е така те разбирам! Ние сме първата държава, която разрешава продажбата на земя? не съм чул някоя страна да си е продала територията. Според теб в Румъния взимат 300-400 евро?? успех:)
Now the magic has gone
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

IvanZvezdev: РАзбирам те, майка ми живее в италия от 10 години, от профисионален главен говач докато се преквалифицира на прифисионален маасжист (не знам как се води точната думата или поне в момента не мога да се сетя тъй като съм пиян, ама разните масажи, китайски игли и тем подобни ги владе професионално). Вярно печели добре и си живее там ама всеки ден ми се обажда ми се обажда да ми каже колко много и липства България и каква носталгия изпитва, че е отишла в чужда страна да стане да работи и живее защото тогава в България времената бяха такива, а сега вече с тези си умения няма да може да си намери работа в България а там си има и гражданство даже и нищо че владее писменно и говоримо три езика професионално иска книги да и пращам за историята на България. Държавата в която живееш можеш да я смениш, но кръвта си никога.
NightWolf`: 50 хиляди тона зърно и 20 хиляди тона люцерна лично мойта фирма от квотите ги изнася всяка година за Гърция. Тъй като съм в този бизнес ако искаш мога да ти напиша имената на фирмите който са над 1200 който изнасят над 20 хиляди тона храни на година за европа и извън европа. Не пиши глупсти с който сам ставаш смешен, това че не съм си споменавал инетересите не означава че ми е табу този бизнес, казах ти прочето малко книжки преди да пишеш. Прочети и разбери идеята на комунизма, не спори за нещо което не знаеш. Мойто момче лагерите и тем подобните не са идея на комунизма, а на диктатурата. Пак ти го повтярям, прочети малко книжки и се вникни в идеологията на комунизма. Ами като те кефи отивай да живееш в европа, какво правиш в България, национален предател (това е обратното на нацоналист)
Отностно парите от ЕС, хаха, блаженни са вярващите. Малко съм пиян ако бъркам нещо думите соруи, за циганите бяха отпуснати 4 милярда ... и най ниските съсловия не ги получиха, т.е. обикновеените цигани, ха, пък ти се нядяваш на някакъв си милярд евро... абе момче погледни нещата от истинската им страна, не ставай смешен и заблуден да ти се смеят хората на найвноста ти, знаеш ли колко политици са се наредили на опашката за тези пари.
Много неща има който не са казани и са ми доста добра подкрепа в твърденията, но няма смисъл, все още като "Бълагрин" не си ми отговорил на въпроса защо са се клели Българите преди 1900 година с пръс земя в ръката, а аз мога да ти кажа доста интересни факти за народа ни още от преди времето на Хан Кубрат. Да ... няма смисъл да говорим за историята ... има една тема във форума която сме я писали задно по моя инициатива и е оставена отворена за да може всеки сам ад си заде въпросите и да им потърси отговоите па белкем ви образоваме малко. Аз лично НЕИСКАМ помощ от вънка защото ВЯРВАМ в народа ни и в кръвните връски.
Аватар
eNforcer
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 2:36 am
Местоположение: Наоколо....

Мнение от eNforcer »

NightWolf забравих да спомена, че с Румъния сме на един хал :oops: Имах предвид Латвия, Естония, Полша.... (ако не са ги приели вече, става дума за преди една-две години)
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Незнам ама това сигурно е някакъв синдром на младото поколение или поне на част от него (другите да ме извинят). Става дума за това че когато на едни родители независимо от образуванито им са ги научили да чакат цял живот на готово я заплатка я хонорарче и се изпречи такова нещо като прехода в който сме от 16 години те стават като малки деца почват да се вайкат и да чакат пак някой друг да ги опрявя. Най-лошото обаче е че по този начин въпитават идецата си "Тати немой да носи пари щото няма кой да му даде". 16 години на такива хора им се обещава и те вярват щото какво им остава те така са свикнали. И те чакат ту едните ту другите ту някой от вънка да оправи нещата. После като решиха да ни пуснат из чужбината те решиха че там ще е по лесно защото не са свикали да не получават (и можеби справо). А между временно политиците който избраха съсипват държавата. Ехх горките им деца. Какво да ги интересува хлапетата та нали мама и тати пращат "там е истината викат те щома наще пращат значи европейците ще ни оправят" да ама не това е просто бягане от отговорност, от позиция от това да си българин. Боже що за наивник съм да мисля че може едно 15 или 22 годишно момче или момиче да разбере. Та повечето от вас е не е имало кой да ви научи да бъдете българи, да ви научи на родолубие. Всеки околу вас просто е бил заровен в проблемите си вклиучително и учителите ви. Ено мога да кажа поне преди ни взпитаваха а сега улицата, нищетата, проблемите в домовете ви възпитават. Жал ми е за вас. Може би NightWolf` е прав. Просто няма смисъл вие сте празни. Няма го духът вече просто го няма.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

lutar написа:Та повечето от вас е не е имало кой да ви научи да бъдете българи, да ви научи на родолубие. Всеки околу вас просто е бил заровен в проблемите си вклиучително и учителите ви. Ено мога да кажа поне преди ни взпитаваха а сега улицата, нищетата, проблемите в домовете ви възпитават. Жал ми е за вас.
Пич вземи се наспи :idea: Аз несъм на тази възраст , ама вече май прекалено фантазираш ! Не ми се пише сега точно , но к`ъв си ти , че да съдиш коя възраст не са научени на родолубие , и кои са ? Легни , почини и утре пак :wink:
Аватар
sv5323
Новак
Новак
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 16:11 pm
Обратна връзка:

Мнение от sv5323 »

89419
Последно промяна от sv5323 на Сря Май 23, 2012 17:27 pm, променено общо 1 път.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Браво бе админе, значи имаш доста земя е, ти си богаш значи, доколкото знам аз, защотото дядо ми се занимава с този бизнес 390 кг. от декар е средният добив при пшеницата, ти 50000 тона и то всичко това за Гърция!!!И люцерна 20000 тона. Браво бе, като знам че износът е общо за България 270 000 тона еми че ти изнасяш доста голям процент е супер! Как си набавяш торове е човек?:)
За комунизма казах доста чети:) Не ме учи дали трябва да чета книги, прочел съм доста по темата, преди бяха задължителни- Основи на комунизма и Марсистката философия, приятни четива :):)
Хайде да не се наричаме предатели и тем подобни глупости без да знаем как да ги опотребяваме думите.
ЕС въоще не е илюзия, нито наивност. Това са факти които са реалност 1552 000 000 евро ще получи България за преки плащания, пазарна подкрепа (в т.ч. за интервенция и експортни субсидии) и за подкрепа на селските си райони през периода 2007-2009 г., стана ясно след приключването на преговорите на страната ни в областта на селското стопанство. ЗА 2007 И 2008 Г. ПОЛУЧАВАМЕ 431 МЛН. ЕВРО 431 млн. евро страната ни ще получи под формата на преки плащания за периода 2007-2008. 116 000 000 евро за развитие на селските райони. Виж това че тука оправляващите немогат да разпределят парите както трябва а отивам само при определени хора, никои не ние виновен сещаш ли се???!
Мисля че ти не знаеш доста неща за ЕС, което си пролича де, хем каза че си пътувал доста ами виж станите членки колко са зле, много са зле нали???
Твоята идеология малко на неокомунизъм ми бие?"НЕИСКАМ помощ от вънка защото ВЯРВАМ в народа ни и в кръвните връски"
Еми с оглед на предварителни извадки БСП ще спечели изборите да ти кажа ли кои са сега ж техния кабинет БСП, като за Премиер руснака СЕРГЕЙ Станишев, Министър на външните работи Георги Пирински, бивш живков министър, Министър на вътрешните работи Димитър Иванов бивш началник от ДС, също министри да бъдат Бригадир Аспарухов, Цветко Цветков, Румен Овчаров, Румен Петков, , Евгения Живкова, Стефан Данаилов, Иво Атанасов, Васил Божков, Любен Гоцев, Емилия Масларова, Красимир Премянов и др. все нови кадри на БКП-БСП , нищо че са били правоверни номеклатурни кадри на БКП, които са се клели във верна служба на СССР. Интересно е защо комунистическите кадри когато им стане "тясно"тук в България за престъпните им дела бягат в САЩ, Германия, че дори до някой приказен далечен остров, но никога до Северна Корея или Куба? Тогава наистина никои няма да ни помогне, разбрах вече защо пишеш подобни неща:) На lutara изказването ме закла с правата лопата, мисля че Baev каза точните думи:)Админ също искам да те питам какви бяха времената преди майката ти да замине за Италия и какви са сега, сега нямаше ли пак да замине? И аз имам пример по тази тема сестра ми завъши Химия в Софийския, тука 2 години не си намери работа сега е в Германия, добре че един нейн колега и помогна да су намери работа иначе какво щеше да си гледа дипломата. И тя като тебе си викаше не искам помощ от никой ама като няма накъде!!!Предпочитам хората да ми се смеят на наивността, отколкото от това да се правя на велик и че знам всичко:)
Now the magic has gone
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Никогa не съм кaзвaл че съм беден, имaм възможности рaзни. Земя нямaм, копуaвм и препродaвaм. Лесно е човек дa се досети. Зa остaнaлото вече ми омръзнa дa го нaбивaм нa някой в глaвaтa че се опитaвт дa го *** и той дa не възприемa, всеки сaм си зимa решения и си дaвa сметкa зa нещaтa. Кaквото е имaло дa кaжa съм го кaзaл по темaтa.
IvanZvezdev
Новак
Новак
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 23:47 pm
Местоположение: kompa
Обратна връзка:

Мнение от IvanZvezdev »

Админ ти си противеречиш батка и нощния вълк го прави, абе мн сложно приказвате бе.Админ хем имаш реален пример как майка ти е напуснала България хем казваш неща помощ отвън ами майка ти като е била там 1 левче ли не ти е пратила?пратила ти е разбира се еми значи си взел помощ индиректно отвън чрез майка си проумяваш ли го?наще в испания се родиха имат носталгия но не се връщат както и твоята майка.аз малко ги обвинявам защотото сам израснах кел файда че имам пари.този тип носталгия ми е малко за пред хората хем много искам в българия хем си стоя в италия смешно е.чакам сега да ми се уреди паспорта и отивам в испания какво да прая тука?и мен ли ще наречеш национален предател.предателя си точно ти защото явно си успял тука ама не при всеки е така.Нощен вълко мн знаеш за комунизма е май ти си комуниста тука
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Туко що по BTV съобщиха че чужденци вече могат да копуват БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ.СЕГА Я ФТАСАХМЕ :?
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

vandala написа:Туко що по BTV съобщиха че чужденци вече могат да копуват БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ.СЕГА Я ФТАСАХМЕ :?
честитка на всички........кво да направим че българските политици разбират само от ци*и но не и от политика. :evil:
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Чужденците отдавна си купуват земя в България.На вилата
60-70% от заобикалящите ни къщи са на чужденци.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Това е тъжната реалност! :(
Публикувай отговор