Какво е сънят?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
bup
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 9:01 am

Мнение от bup »

Може. Тая вечер санувах,че съм някав като маимуна ама сам си човек и мога да скачам много много сам барз и летях ама не много продалжително литна и падна.Бях се испоискарал сас всичките ми приятели.Живеех в училище.То си и учехме по тва време (училище един от страховете на всеки ученик :) )и имаше няква мечка пусната на свобода са разхожадаше из двора на езиковата и на строителния. всички ги беше страх от нея(амаа някав човек само викаше отидете я погалете няма да ви направи нищо) и от даскалото учителите казаха че ще ходим на екскурзия с канута докато се махне мечката, ама мене не ме взеха и аз останах в даскалото с още някав клас дето си караха часове.Във тая стая щеше да има няква демонстрация как се стреля сас лък и някви костюмирани мъже влезнаха в стаята и оставеха пред вратата дърводелеца на училището със лъка. И аз някав отидах до него(вървях като маимуна на 4етри крака)и му викам даи ми лука и тои ми го даде и аз някав ритнах вратата на стаята тя хвръкна на преде аз скочех някв във стаята и летя към стената (някво забавено е времето)обърнах се и стрелнах със лъка по даската и взеха да ми ракопляскат учениците.Обаче влзнаха някви от ФБР да ме хванат. и аз почнах да скачам по чиновете и да са прая на луд и те си помислеха че съм луд у викат няма да го вкараме в затвора ще го оставим при майка му да живее в училището. (живях в дирекцията) и така ми свърши саня. Доста шантав :) Само ми беше тапо в саня че се скарах със всички приятели, някои знае ли кво значи тва?(btw почти на 16 години съм и съм зодия телец)
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Ти сигурно сега ставаш - аз не си помня сънищата толкова детайлно. И на мен ми се случва често да се събудя и пак да се унеса, и искам пак да сънувам, ама не става обаче всичко ми е ясно 100%. После го забравям пак :?
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

"ТAБЛИЦA НA AНГЕЛИТЕ"

Не съм сънувaл че пaдaм от високо от десетинa години вече...бях мaлък тогaвa.

kitikri, сънят е пред очите ти и ти се струвa че можеш дa зaспиш и дa продължиш дa сънувaш, зaщото двете телa /aстрaлното и физическото/ не сa се обединили нaпълно и връзките помежду им сa рaхлaбени. Aко искaш дa си помниш сънищaтa, нaй-добрия метод е дa ги зaписвaш, непосредствено след събуждaне.
Имa и еднa мaнтрa зa тaзи цел Raom Gaom, но въпреки че ми е помaгaлa дa си спомням до 5 съня не винaги е много ефикaснa...зaвиси от човекa.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

cradle of filth - satanic mantra :twisted:

шегувам се .. обяснете ми какво е значението на думичката мантра ..
щото текста на онова горе е нещо от сорта ..

"Archangel, Dark Angel
Lend me thy light
Through Death's veil
'Til we have Heaven in sight!"
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Мaнтрaтa е специфично слово- и звукосъчетaние, съсредоточaвaнето върху, което се използвa зa определени въздействия върху биопсихичнaтa природa нa човекa.
Нaпример, мaнтрaтa ОМ съответствa нa хипофизнaтa жлезa или нa третото око aко предпочитaш.
Мaнтрите се използвaт зa стимулирaне нa чaкрите и придобивaне нa рaзлични психични способности кaто интуиция, поливизия, ясновидство и др.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Мога малко да рашеря казаното от Daydreamer.
Мантра може да бъде почти всяко слово дадено на човек и със слово да твори.
В нашия случаи българския език е най-богат на мантри, защото някои от корените на българските думи и начинани на изказването им си е цяла мантра. Това е наи-силно изразено в думите който все още се използват в различни краища на България (предимно селата).
В деиствителност всяка една дума казано по определен начин може да въздеиства директно на човека и не само на хипофизата, но и на определени точко по тялото, защото това си е вибрация, чрез която въздеистваме (как? може би друг път ще расправям).
Добре е да си използваме българските мантри, защото поне ще знаем за какво става дума. Използвайки мантри на други езици + непознанието на този език и интерпрепаията на различни хора, мантрата на този чужд език може да ни въздеиства не само положително, но и отрицателно. Именно поради тази причина препоръвам на всеки които иска да си въздеиства с подобни мантри да се замисли преди да го направи или поне да се посъветва с по-запознати хора.
В друга тема ще напиша няколко чисто български мантри.

П.С. И ако някои ви обеждава че с едикоя си мантра става, едикакво си, вие с основание може да не му повярвате, защото вибрацията на тази манта на чужд език за вашето устройство на организма, за вашата национална вибрация нама да отговаря на вибрацията на клетките ви.
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Товa зa бългaрските мaнтри е много интересно, ще се рaдвaм дa нaучa повече.

Колкото зa мaнтрите нa чужди езици не съм много съглaсен, зaщото съм постигaл много хубaви резултaти с използвaнето нa някои от тях/кaто естествено знaех преводa им/.

Досегa си мислех че мaнтрите сa с универсaлнa силa и зaтовa ми е мaлко трудно дa възприемa.
Аватар
neoangel
R.I.P.
R.I.P.
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 19:55 pm
Местоположение: West Side

Мнение от neoangel »

ами ако не сануваш изобщо аз например не бях санувал месеци
обаче тея дни нещо взех да санувам
Н Е Н А М О Н О П О Л И З М А
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

neoangel написа:ами ако не сануваш изобщо аз например не бях санувал месеци
обаче тея дни нещо взех да санувам
И при мен беше точно същото :?
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Daydreamer
,относно мантрите .... трудно се намира човек който е наясно с тези неща Имам доста мантри и мога да кажа че са велиики ,с огромна сила ....друг е въпроса да знаеш как д аги използваш.
Особенно тези на Хариш Джохари....
Навярно си запознат какво са янтрите...:) ;)
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

мойте сънища пък са някви мега объркани .. санувам някви неща за които изобщо не съм обърнал внимание когато е трябвало .. и после като се събудя .. виждам как трябва да се сетя макар и за малкия детаил .. и веднага има значение от тва че съм го пропуснал .. един вид сънувам че съм сбъркал нещо но не се събуждам и на сутринта ме е яд .. щото примерно ако напримерно се бях събудил по рано щях да поправя грешката .. мн объркано го написах да *** дано ме разберете
и блестящо си спомням сънищата дори и с най малките подробнисти ..
та тва е един вид ..
--
също понякога сънувам тотална каша .. тоест сънувам някви работи където никога няма да ги направя ..
примерно сънувам как зарибявам някво момиче . е аз никога няма да тръгна да го зарибявам защото примерно супер готино енд стъф .. обаче никога не бих зарибявал щото си имаме супер приятелски отношения и така ми е много добре и не искам промяна .. и някви ей такива ..

--
никога не са ме гонили .. обаче веднъж сънувах пожар .. мн як пожар даже усещах как ми мирише на изгорели гуми .. събидих се и целия ни апартамент беше задимен .. за щастие се оказа че не е от нас и че целия блок е така одимен а причината беше че се беше запалил един гараж срещу блока ми .. пълен с гуми и даже беше изгорял един човек вътре .. за жалост излезнах на балкона и видях пожарни линейки полиция ..

--
баба ми пък (тя ми разправя ) сънува супер рядко може би каза ми 5-6 пъти през живота си ... и винаги сънува как някои умира .. тя ми беше разправяла там .. ся не мога да си спомня точно но сънува нали .. обаждат и се по телефона да съобщят лошата новина .. (беше май чичо и починал) , а тя знаеше преди да и звъннат и каза " чичо почина нали " в началото на разговора още после каза че го е сънувала ..

лудницата с тея сънища ...
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

aми, AlexV не съм много нaвътре в медитaциятa и мaнтрувaнето. Преди повече прaктикувaх, сегa глaвно се мъчa дa проектирaм в aстрaлa
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

Всичките ви сънвове са въображение на вашия мозък, сънувате тва за което си мислите. :wink:
keep walking
Аватар
Soby
Сутеньор
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 23:16 pm
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от Soby »

Аз не сънувам поради простата причина че не спа(мн рядко по няколко часа на ден :wink: повече в даскало и следобеда) :wink:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Joe написа:Всичките ви сънвове са въображение на вашия мозък, сънувате тва за което си мислите. :wink:
В това изказване няма нищо лошо. Деиствително е необходимо въображение, като първа стъпка към пътя на познанието. Необходимо е за да получим представата за тяхното състояние. Наличието на въображение не знамчи фантазиране, защото фантазирането е вребно за овладяването на собствените ни способности заключени в нас.

Самото въображение няма нищо общо с мозъкът ни, а с съзнанието ни (ако някой земе да ми расправя че съзнанието ние в мозъкът ще има да взема), което определя цялото ни състояние.

Да сънуваш това, което мислиш е много добре защото това е път към контрол както на сънищата така и на самоконтрол в будно състояние.
Публикувай отговор