Може ли да вярваме на древните предания

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Може ли да вярваме на древните предания

Мнение от vandala »

Чувал сам много малко предания на древни народи но мога със сигорност да кажа че не всичко в тях е измисли на знахари и шарлатани.Всеки народ измисля своите богове споре заобикалящия свят.Да речем древните египтяни са почитали различни богове свързани с реката НИЛ точно защото тяхната цивилизация се е развивала там.Няма цивилизация в която да отсъства култа към слънцето и луната.Но да се върнем на темата можем ли да вярваме на древните предания.Според мен може да се вярва на тези които се припокриват искам да кажа на тези които твърдят едно също.Защтото няма как две цивилизаций които живеят на различни части на света да твърдят едно и също.Четох постовете на lutаr oтносно темата за "2012 и точно те ме наведоха на тези мисли.Ако това което казва е вярно аз съм сагласен с него. Любопитно ми е да науча и вашето мнение по въпроса?
Последно промяна от vandala на Пет Фев 18, 2005 7:02 am, променено общо 1 път.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ха-ха искаш да научиш всичко на куп, е не става така мойто момче. Във всяка религия има по мъничко истина, колкото по-стара е, толкова повече истина има. Аз не съм чак толкова навътре в матеряла, но винаги се заяждам за нещатата за да мога да представя и другите страни на нещата за да може всеки човек сам да достигне до своята си истина. Не до истината на лицето Х. За това чети духовна литература.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Именно vandala няма случаини неща ( пък аз не вярвам в случаиностите). Ако сте гледали срияла Star Gate - SG1 ще видите каде сличайно каде не сценаристите на този филм са научкали за невидимата нишка която свързва различните народи, вярвания, и предания независимо каде по земята живеят.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Добре подаваите иформацията аз съм готов да я поема!!!!!!!!
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

И според мен нищо на тази свят не е случаино.админ не чета духовна литература,а религите са измислени за да осигорят лоялноста на народа към владетеля.Ще дам един най-обикновен пример защо мюсулманите не ядат свинско месо защото тяхната цивилизация се е развила в пустинята при огромна горещина.Ако хапнеш свинско БАМ инсулта и доло единствения начин да им забранят да го ядат е чрез религията.Но ние се отклонихме от темата ,ако занаете интересни митове, легенди и предания споделете!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Не знам точно към коя тема да определя това,но мисля
че пак спада към митове и легенди.
http://bgarmy.eamci.bg/Scripts/isapiVWB ... MEID=14168
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Този сайт е много интересен!Ако някои има подобна информация да я напише.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

vandala: не си прав за религийте, а има и доста по-различни учения. Просто гледаш едни и същи неща от друг ъгъл. Не се замисляш, а казваш "За контрол над хората", ами ако е за спасението на душите ни? Само защото ти не вярваш в едно нещо не бива да го отричаш! Ети ти един прост пример: Един сляп човек знае че има луна, не защото я е видял, усетил, помирисъл и т.н. а защото не я е отрекъл че тя съществува само защото той не може да я види.
Човек е мерилото на съществуващите неща че съществуват и на несъществуващите - че не съществуват (из Библията).
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Еми самият народ е казал, че във всяка лъжа има и по малко истина. Много зависи начина на човека по който разсъждава. Някой хора живеят само заради религията си. Има такива като мене дето само се интересуват от нея, но не принадлежат на някоя, а има и такива дето не им пука за нещо свързано с религия. Според мене философията е доста по-добро нещо от религията, но има и философи, който са били дълбоко свързани с религията.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Самата религия е философия.И в примера които дадох ясно се вижда че религията помага на хората.Незнам дали е за спасение на душата но във всяка религия има много дълбока философия която ако осъзнаеш ще гледаш на света по-много различен начин.
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Ето една интересна легенда:
На остров в Атлантическия океан някога съществувала развита цивилизация. Жителите на тази страна научили древните египтяни и маи как да измерват времето, да строят пирамиди и много други неща. Именно атлантите заложили в египетските пирамиди множество различни числа, все едно адресирали послание към потомците.

Но преди 11'500 години на Земята паднал метеорит (или комета), предизвиквайки гибелта на Атлантида. Падането на метеорита пробудило спящите вулкани. Започнали изригвания, земетресения. Падането на метеорита и потъването на Атлантида под водата предизвикали гигантска вълна, която временно заляла Европа, Египет, Мала Азия, Америка, Южна и Източна Азия. Тази вълна погубила мамутите в далечен Сибир, превръщайки ги в “гробища” от стада. Заради падането на метеорита земната ос се изместила, което довело до климатични изменения. Спасилите се атландци се разпръснали по целия свят, разпространявайки историята за гибелта на Атлантида.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Има много легенди за атлантида точно тази не я бях чувал,но съм на мнение,че ако атлантидите бях толкова развити нямаше да бъдат онищожени от някакъв метеор.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Явно не си чувал легендата за "гено фонда на земята"
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

И аз не съм и с удоволствие ще прочета всичко написано за нея. :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

vandala: Много грешиш. Замисли се, ако искаш да кажеш на хората нещо важно след 2000 години и няма как да знаеш какви са технологийте тогава какав е най лесния начин ? Чрез религията. Достъпна е до всички, написано е и между редовете т.е. две книги в една, едната е буквара към другата. Но трябва сам да го осъзнаеш или някой поне малко да ти отвори очите за да почниш да четеш между редовете т.е. втората книга. Казах ти един пример, неотхвърляй нещо само защото ти не вярваш в него.
Публикувай отговор