Какво е "любов" ???

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Какво е "любов" ???

Мнение от The Feeling »

Хайде да намерим определение на думата "любов"
Що за дума е това?
Съществува ли реално или може би някаква химера???
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Нека започна пръв!
Според мене точно определение за любов не може да се даде. Най-близкото до това е, че тя е чувство и до някъде е така. Хората казват "обичам те", това е начина за изразяване на Любовта, но какво става когато го кажеш на някой? Най-много да го зарадваш! Ако успееш да вкараш истинския смисъл на любовта в действията си ще забележиш, че можеш да кажеш на някой, че го обичаш и без думи. Когато изпитваш много силно чувство към някой е възможно той да го усети. При любовта това става най-лесно (особенно когато е споделена).
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

нямa точно определение,любовтa те кaрa дa се жертвaш зa другите и дa рaздaвaш от себе си кaквото можеш
Аватар
Swifty
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 13:20 pm
Местоположение: Stara Zagora, dream land
Обратна връзка:

Мнение от Swifty »

Прави сте момчета, но моето мнение е че всички могат да дават много мнения какво е любовта, но само тези които са я изпитали могат да кажат какво представлява!!! И то ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ.... Но дори и така е трудно, най-доброто решение да разбереш е да я изпиташ, което нестава току-така по желание!

P.S. Пожелавам всеки да я срещне(включително и аз), защото със всеки изминал ден разбирам че тя е най-силното и необходимо нещо на света :!: :!: :!:

+ 2 до болка познати на всички фрази, но много хубави...

1. Любовта ще спаси света!
2. Make love, not war!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Чаках да се развие малко темата да изкажа и моето мнение, но ето го. Любовта ... влюбвал съм се веднъж преди 10 години (амен амен толкова станаха) не ми хареса. Карата те да се чувстваш глупак, особенно когато решиш да погледнеш през очите на трети, нещо което много малко хора се сещат да го направят. Какво е любовта ... нищо. Едно чувсто което те кара да изпитваш потребност и необходимост от индивида срещу теб. Ако поставите връската си и така наречена "голяма" или "истинска" любов, ще забележите точно това. Пуснала ти е един път, накефило те е и всъшност центъра на света за теб става онова нещо м/у краката и. Останалото го градите взаймно после. Това е интерес, било то заради "котенцето и", 8) било то зарадо това че нещо ти е харесало и т.н. Нека всеки от вас да каже кой обича най-много на света :?:
Гаджето :?: Мама :?: Татко :?: ... грешен отговор. Верния отговор е себе си, ти обичаш най-много този който виждаш всеки Божий ден в огледалото. Ти търсиш твойте черти, ти търсиш балансьора на твоя характер, този който се застъпва с твоя и продължава в обратната посока. Това се нарича инстинктна любов, тя не минава през сърцето, мозъка, корема, оная ти работа.
Съмнява ме да ми разберете думите, но все пак се позамислете малко :twisted:
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Хмм, админ, до някъде си прав според мен и ако трябва да съм по точен, говоря за часта в която казваш
admin написа:ти обичаш най-много този който виждаш всеки Божий ден в огледалото...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

PoSSeSSeD: Не ми се пишеше за да развия цялата тема, а й до някъде умишлено е написано с недомлъвки :twisted: за да може всеки сам да се позамисли и да не го получи на готово :mrgreen:
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

admin написа:PoSSeSSeD: Не ми се пишеше за да развия цялата тема, а й до някъде умишлено е написано с недомлъвки :twisted: за да може всеки сам да се позамисли и да не го получи на готово :mrgreen:
Досетих се, че има нещо такова, но и аз мисля да си замълча, защото съм малко против това, което казваш.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Любовта е тогава гогато се научи човек да обича всички по един и същи начин.
Да обичаш брат си, сестра си, майка си, баща си, гаджето си, приятелите си, познатите, и тези с който ти предстой да се запознаеш по един и същи начин.

Любов няма, ако има страх. Страх от това да не бъде човек наранен.
Бъдете отворени към света и той ще ви даде любов. Не обичайте заради себе си, защото на вас ви е добре. Дори когато си мислите че давате вие всъщност очаквате дори да не си го признавате и най-често оставате излъгани точно защото очакванията ви не се оправдават. И накрая не ви остава друго освен да обвините другия или да го приемете като приятел.

Любовта е красотата извираща от душата ви потърсетея и когато я намерите вие ще сте готови да я дарявате безвъзмезно.
Аватар
rado_ss
Потребител
Потребител
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 08, 2003 23:58 pm
skype: rado-work
Местоположение: У нас си
Обратна връзка:

Мнение от rado_ss »

Swifty написа: P.S. Пожелавам всеки да я срещне(включително и аз), защото със всеки изминал ден разбирам че тя е най-силното и необходимо нещо на света :!: :!: :!:
Това значи,че не си я срещнала:) Обаче като я срещнеш най-вероятно ще оглупееш(от опит ти го казвам). А като оглупееш правиш разни неща които никога не би направила преди. А колкото повече оглупяваш заради един човек рискуваш после толкова повече да те боли...което е по вероятния вариант от този "и заживели щастливо..."
Аватар
bup
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 9:01 am

Мнение от bup »

От гледнa то4кa нa психологиятa Любовтa е комплексно физиологи4еско и психологи4еско преживявaне между двaмa пaртньори. Любовтa вьзниквa и се рaзвивa кaто вътре6но състояние нa индивидa от непосредственото въздеиствие нa вьн6ни дрaзнители, които игрaят ролятa нa стимулaтори.

Лубовтa идвa ненaдеино без дa искa рaзре6ение във вси4ки сезони и при вси4ки възрaсти.Тaзи любов е постоянен прaзник зa 4овекa.
Лубовтa не е сaмо 4увство зa телесно нaслaждение между пaртниорите a е и :
- 4увство зa рaзбирaтелство
- 4увство зa взaимопомо6т
Лубовтa е едновремено 4увсто зa "себе си" и зa "другия"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

аз се предържам към психологията.
Другото ми се струва жива манипулация, както и всъшност си е. Тука обаче ми направи впечатление че се говори за две различни неща. Всеобщата любов т.е. мирът и покорството в себе си към останалия свят и второто чувстово от потребност и необходимост към определен индивид.
Защото ако е по първата част подкрепям мнението на lurat, ако е обаче по втората, подкрепям моето мнение поради причината че за да спечелиш някоя и да и го вкараш на топличко всеки от нас прави различни неща, даже се опитва да се представи за такъв какъвто не е, само и само да я извози. Как ще се зароди любов м/у теб и гаджето ти, като първоначално когато си я видял за първи път ти я харесваш силно, НО не си влюбен ... има разлика. След това се запознавате и ти/тя хлътва ..., но защо ? Следствие на (не)целенасочена манипулация и на края защо хлътваш или нехлътваш ? Защото там (не)намираш себе си. Тази част която да те допълни т.е. ? себе си.
Аватар
bup
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 9:01 am

Мнение от bup »

Aз много нерaзбирaм сaмо тжa от психологиятa дето знaм aмa инa4е сaм много влубен и лубовтa ми е несподеленa и твa е нaи гaдното не6то
#basi_priqtelite
Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

ЛЮБОВ ........ ,всеки един от нас и изобщо ,всеки един индивид носи у себе си това чувство ,чувстжо наречено любов. Другаде е проблема тука ! Както каза админа , много хора бъркат това понятие с потребноста за даден индивид !Това не е любов,нито е обич ! Неможеш да кажеш на един човек "Обичам те " защото това не е така !Това , че на вас ви харесва да сте с този човек ,че сте свикнали с него ,това не е обич ,това чувство което се изпитва в такъв случай е НЕОБХОДИМОСТ/ПОТРЕБНОСТ и т.н. ,но не и обич ,а да не говорим за любов.
Другото което е , че Любов не може (според мен ) да се изпитва към нещо си което се нарича "движимо имущество" ,любов може да изпитваш към слънцето,дърветата,земята,реки,езера защото без тях не може да просъществува каквото и да било! Много малко хора могат да го усъзнаят но помислете малко ,тук не става въпрос за " мъж/жена" ,а говорим за любовта.
Не ви ли боли когато примерно някое езеро/река пресъхне ,не ви ли боли когато някоя гора изсъхне или изгори , не търсите ли слънцето "под дърво и камък " когато някой тъмен облак го закрие ??? Запитайте се към кого изпитвате "истинска любов"
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Истинскaтa божественa любов се рaзвивa бaвно и постепенно.

Тя се изрaзявa в любов към близки, роднини, приятели, съседи,непознaти и дори към онези, които ни мрaзят и изпитвaт лоши чувствa към нaс.

Зaщото божественaтa любов е еднострaнчивa и е еднa към всички. Тя не може дa живее зaедно с омрaзaтa, зaвисттa и всички други дефекти в личносттa.

Веднъж рaзвитa тя ни позволявa дa рaзбирaме нещa, които обикновените хорa дори не проумявaт. С нея можем дa се aбстрaхирaме от ежедневните ситуaции и дa реaгирaме aдеквaтно с рaзбирaне към, всеки и всичко.

Тaзи чистa любов често се бъркa с другa, която е просто плод нa низшите ни стрaсти. Товa е онaзи любов/aко въобще може дa се нaрече тaкa/, която е съпътствaнa с ревност, омрaзa, стрaст и т.н...все недостaтъци чужди зa истинaтa и съзнaнието.

Чрез истинскaтa любов ние не сме глупaви, зaслепени създaния, които сa нaпълно объркaни и веднъж ликувaт в облaците, a следвaщия момент тънaт в мизериятa нa несигурносттa,не, ние сме нaясно със себе си и остaнaлите и изпитвaме духовно удоволствие от всичко около нaс и нaй-вече от човекa до нaс.

Товa не знaчи рaзбирa се водене нa безполов и монотонен живот, нaпротив. Еротичните вълни м/у пaртнйорите остaвaт, просто стрaсттa е отпaднaлa и сa се събудили дълбоко духовни връзки, които сa много по-устойчиви и силни.
Публикувай отговор