Какво е "любов" ???

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

Ръцете ви се навлажняват, сърцето ви подскача, а гласа ви се е спрял в гърдите ви?
* Това не е любов, а привличане.

Не можете да свалите очи или ръце от него/нея?
* Това не е любов, а похот.

Горди и нетърпеливи сте да се покажете с него/нея?
* Това не е любов, а късмет.

Искате го/я защото знаете че съществува?
* Това не е любов, а самота.

С него/нея сте, защото това иска всеки?
* Това не е любов, а лоялност.

Преглътвате обясненията им в любов, защото не искате да ги нараните?
* Това не е любов, това е жалко.

С него/нея сте, защото ви целува или държи за ръка?
* Това не е любов, това е неувереност.

Принадлежите им, защото техният вид кара сърцето ви да подскача?
* Това не е любов, а омайване.

Прощавате грешките им, защото ви е грижа за тях?
Това не е любов, а приятелство?

Всеки ден им казвате че са единствените, за които си мислите?
Това не е любов, а лъжа.

Искате да им дадете всичките си любими неща?
Това не е любов, а милосърдие.

Сърцето ви се къса и ви боли когато са тъжни?
Това е любов.

Привлечени сте към други, но им оставате верни, без да съжалявате?
Това е любов.

Приемате грешките им, защото са част от тях?
Това е любов.

Плачете ако ги боли, дори ако са силни?
Това е любов.

Техните очи виждат истинското ви сърце и докосват душата ви толкова дълбоко че боли?
Това е любов.

Оставате с тях, защото заслепяваща и не-разбираема смесица от болка и гордост ви сближава и крепи?
Това е любов.

Ще им дадете ли сърцето, живота и смъртта си?
Това е любов.


Е, ако любовта е болезнена и ни мъчи, защо обичаме?
Защо това е всичко което търсим в живота си?
Тази болка, тази агония?
Защо е всичко за което копнеем?
Тази мъка, тази силна гибел на духа?
ЗАЩО?
Защото това е
... Любовта.
Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

Любовта идва неочаквано.
Втурва се в живота ни без разрешение. Тя е много вълнуваща, с различни нюанси.
Когато човек обича, като че ли не мисли, сякаш е загубил разума си. Той не се замисля защо обича и не се интересува какви могат да бъдат последствията от тази любов.
С влюбването човекът се променя. Той става по-уверен, мисли само за положителни, красиви неща. Сякаш не живее на земята. За него всичко е прекрасно и добро. Обикновено издига на пиедестал обекта на своите чувства и всъщност не го оценява реално. Влюбените, като че ли са изолирани от всичко и от всички. Мислят само един за друг.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

DarkMaster написа:Любовта идва неочаквано.
Втурва се в живота ни без разрешение. Тя е много вълнуваща, с различни нюанси.
Когато човек обича, като че ли не мисли, сякаш е загубил разума си. Той не се замисля защо обича и не се интересува какви могат да бъдат последствията от тази любов.
С влюбването човекът се променя. Той става по-уверен, мисли само за положителни, красиви неща. Сякаш не живее на земята. За него всичко е прекрасно и добро. Обикновено издига на пиедестал обекта на своите чувства и всъщност не го оценява реално. Влюбените, като че ли са изолирани от всичко и от всички. Мислят само един за друг.
И това показва само, че любовта е слаба страна от човека. Много е лесно да се подмамиш по човек, който уж обичаш и заслепен биваш подмятан наляво и надясно като някой парцал, но в един момент се осещаш(връщаш се пак в реалноста) и си казваш: "Какво правя подяволите". Кофти чувство е любовта и за мен това е едно мое слабо място.
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

любовта.....хм. Като за начало бих казал, че това е нож в две остриета. Любовта е чувство което като му доиде времето те връхлита и ти неможеш да направиш нищо просто трябва да го оставиш да те понесе. Когато човек е влюбен наистина да известна степен е глупак. Когато има любов между две души настъпва хармония, и двамата се допълват. Няма нищо по хубаво от чистата и искренна любов. Ако няма любов то няма да има хармония на този свят, а ако няма хармония значи и самият свят няма да съществува :!:
Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

Истинското щастие не се състои само в получаването на любов. По-скоро то е баланс между получаване и даване на любов.
Ако погледнем която и да е музикална класация можем да бъдем сигурни, че в повечето от песните се пее за любов. Винаги, когато мъжете и жените са писали поеми и текстове на песни основната тема е била любовта. В хитовите парчета най-често се задава въпросът “ Какво е любовта?” и този въпрос се повтаря много пъти.
Думата любов има много значения.
Любовта е двустранен процес. Ние едновременно получаваме и даваме любов. Хората,които смятат, че е трудно да се обича не винаги приемат, че любовта стои на първо място.
Младите хора се объркват много от чувствата свързани с любовта.
Много често връзката между момчета и момичета може да създаде проблеми.
Можем да се влюбим в някого, който ни се струва модерен и атрактивен и това означава,винаги, че ние сме физически привлечени от него.
Понякога се влюбваме в някой и после разбираме, че не го харесваме наистина.
Понякога харесваме някого, но се срамуваме твърде много да му го признаем- това е много неприятно и е наречено несподелена любов.
Любовта е различна от желанието.

п.с. : Това изказване , мисля да приключа по тази тема ! Не защото не ми е интересна , но се върнах към доста неприятни спомени и ми се напълни главата с подобни мисли като горенаписаното.
Не се сърдете , но не се знае може и пак да се срещнем .
Пожелавам на всички посетители на Форума много щастие и най-вече нека всеки един от вас да разбере какво е истинската любов .
Чао мен :wink:
Аватар
PACHO26
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 16:51 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от PACHO26 »

Разбираш какво е истинското значението на любовта едва когато се влюбиш.За света може да си един, но за някого ти си света.Приятелската обич казва:

"Ако някога се нуждаеш от нещо,

аз ще съм тук"

Истинската любов казва:

" Никога не ще се нуждаеш от нещо, защото ще съм ту
Изображение
Аватар
Russ Mans
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 14:03 pm
Местоположение: Хаджи Димитр Асенов
Обратна връзка:

Мнение от Russ Mans »

Извенявам се, но ще пиша на руский...
не совсем согласен с Вами, дамы и господа. процетирую человека с которым я в большенстве случаях солидарен:


"На одном из моих семинаров, где я рассказывал о концепции проактивности, ко мне обратился один слушатель:
- Стивен, мне нравиться, то что вы говорите. Но ситуация ситуации - рознь. Вот ,например, моя семейная жизнь. Я очень обеспокоен. Мы с моей женой уже не испытываем друг к другу прежних чувств. Наверное, я её просто больше не люблю, да и она меня тоже. Что я могу с этим поделать?
- Что, совсем никаких чувств не осталось? - спросил я.
- Вот именно! - подхватил он. - А у нас трое детей; нас волнует их судьба. Что вы мне посоветуете?
- Любите её! - ответил я.
- Я же говорю, никаких чувств не осталось!
- Любите её!
- Нет, вы не поняли! Никакой любви уже больше нет!
- Тогда любите её! Если чувство ушло, то у вас есть хорошая причина любить её!
- Но как же любить, если не любишь?
- Послушайте, мой друг, "любить" - это глагол, который означает действие. Любовь-чувство есть плод любви-действия. Так любите же её! Служите ей. Жертвуйте собой. Слушайте её. Сопережевайте ей. Цените её. Поддерживайте её. Ну, вы готовы любить её?

В шедеврах литературы любого прогрессивного общества есть глагол "любить". Реактивные люди преобразовали его в чувство. Они управляемы чувствами. Голливуд десятилетиями внушает нам веру в то, что мы не отвечаем за происходящее, что мы - лишь продукт собственных чувств. Однако голливудский сценарий не является объективным описанием реальности. И если нашими действиями управляют наши чувства, то это означает, что мы, сняв с себя ответственность, сами им это позволили.
Проактивные люди превращают любовь в действие. Любить - значит что-то делать: жертвовать чем-то, отдавать всего себя, подобно матери, дающей жизнь младенцу. Если вы хотите узнать, что такое любовь, познакомьтесь с теми, кто жертвует собой ради других, даже ради своих обидчиков или тех, кто не ответит взаимностью. Если вы родитель, то посмотрите на свою любовь к ребенку, ради которого вы приносите себя в жертву. Любовь - это ценность, которая проявляется через действие того, кто любит. Проактивные люди подчиняют чувства ценностям. Любовь-чувство можно вернуть любовью-действием."
Стивен Р. Кови "Семь навыков высокоэффективных людей" стр.102-103
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

PoSSeSSeD:
И това показва само, че любовта е слаба страна от човека. Много е лесно да се подмамиш по човек, който уж обичаш и заслепен биваш подмятан наляво и надясно като някой парцал, но в един момент се осещаш(връщаш се пак в реалноста) и си казваш: "Какво правя подяволите". Кофти чувство е любовта и за мен това е едно мое слабо място.
Ако кажеш че си обичал някого и че си разбрал какво е любовта няма да се съглася с теб. Защото дори и да си се разочеровал от някого ти неможеш да го мразиш независимо от случилото се. Едва тогава сме обичали когато приемаме всичко и разберем, че любовта не е слабата ни страна а силната, защото без любов сме празни и бесмислени.
Любовта първо се дава (засвидетелства) преди да се получи.

Не необходимо да си приспал с някого за да си влюбен в него.

Любовта ни е по силна от нас.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

lutar написа:Ако кажеш че си обичал някого и че си разбрал какво е любовта няма да се съглася с теб. Защото дори и да си се разочеровал от някого ти неможеш да го мразиш независимо от случилото се. Едва тогава сме обичали когато приемаме всичко и разберем, че любовта не е слабата ни страна а силната, защото без любов сме празни и бесмислени.
Любовта първо се дава (засвидетелства) преди да се получи.

Не необходимо да си приспал с някого за да си влюбен в него.

Любовта ни е по силна от нас.
Хмм, Омраза. Това чувство ми е напълно непознато. Аз никога не съм мразил. Обичал съм истински и без да съм спал с момичето. При мене нещата никога не се развиват с "хоп в леглото". По скоро както каза съм се разочаровал ама никога не съм намразвал. Просто имах предвид, че докато обичаш даден човек си готов да направиш всичко, но ако не ти се отговори се чувстваш тъпо. Но пак казвам, че аз не Мразя, по скоро съм склонен да изпитвам безразличие.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Безразкичието е по страшно от омразата даже. Не бади безразличен а продължавай да я обичаш както обичаш наи блиските си, защото любовта ни нетрабва да се различава от тази кум блиските ни само заради привличането.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

DarkMaster написа: Понякога харесваме някого, но се срамуваме твърде много да му го признаем- това е много неприятно и е наречено несподелена любов.
Изображение
Мхм, много гадно чувство :(
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Изображение
ГАБРИЕЛ ГАРСИЯ МАРКЕС

13 ФРАЗИ ЗА ЖИВОТА

1. Обичам те, не затова какъв си ти, а за това какъв съм аз,когато съм до теб.
2. Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а този който заслужава това, никога няма да те разплаче.
3. Само защото някой не те обича, както на теб ти се иска, не значи, че не те обича от все сърце.
4. Истински приятел е този, който ти подава ръка и докосва сърцето ти.
5. Най-много ти липсва този, който е до теб, но ти знаеш, че никога няма да е твой
6. Никога не се разделяй с усмивката си, дори и когато ти е тъжно, ... откъде да знаеш, може някой в тоз момент да се влюби в нея
7. За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
8. Не си губи времето с човек, на когото му е все едно дали си до него..
9. Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.
10. Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило.
11. Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.
12. Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти.
13. Не си давай много-много зор, най-хубавите работи се случват,
когато най-малко ги очакваш.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

lutar написа:Изображение
ГАБРИЕЛ ГАРСИЯ МАРКЕС

13 ФРАЗИ ЗА ЖИВОТА
...........
Лол, по-смислени неща не бях чел наскоро. Много готино звучат. А във връзка с нещата, които ми се случиха наскоро, ми прозвучаха доста оптимистично. Е в едно съм сигурен, усмивката ми няма да падне дори и в най-трудният момент.
BTW установих, че е много трудно човек да се усмихва винаги, но вече започвам да схващам как става :P
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Де да можех иаз така.

Сега по4ти немога да се сетя какво е да се смееш искренно.
Публикувай отговор