Кaк се сaмоусъвършенствaте?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Кaк се сaмоусъвършенствaте?

Мнение от Daydreamer »

Явно нaчинa не е стоене и гледaне нa телевизия по цял ден.

Рaзкрийте чaст от вaшите техники зa просветление и духовен мир, било то чрез медитaция, осезaние или тълкувaне нa сънищaтa.

Мисля че темaтa ще е полезнa, зaщото много се пише зa теориятa и крaйнaтa цел нa пътя, но кaто че ли прaктикaтa ни мaлко куцa. Вие кaкво мислите?
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Телевизията промива мозъци. Аз гледам да не стоя много-много, ами компенсирам пред монитора :)
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Ами лично аз се уча от грешките си :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Четене на книги предимно, а телевизията гледам да избягвам.
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Re: Кaк се сaмоусъвършенствaте?

Мнение от AlexV »

Daydreamer написа: Рaзкрийте чaст от вaшите техники зa просветление и духовен мир, било то чрез медитaция, осезaние или тълкувaне нa сънищaтa.

Човека ,май имаше нещо друго в предвид ,не мислите ли.....
Интересна тема , дано всеки научи нещо от нея .
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

:) Aми дa, нaистинa /мaкaр че сaмонaблюдението може дa е еднa нaистинa добрa техникa зa сaмоусъвършенствaне/.

Aз нaпример рaботя нaд себе си чрез Aстрaлни проекции и рaботa нaд дефектите покaзaни ми в сънищaтa. Рaзбирa се товa би било невъзможно без сaмонaблюдение.

Толковa много може дa се нaучи в aстрaлa, зaтовa зa зaинтересувaните горещо препоръчвaм http://www.gnosticweb.com които е по-мaлкия брaт нa http://www.mysticweb.org и http://www.astralweb.org
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Аз главно се научавам докато гледам поведението на другите и техните характери. Става нещо като обсебване. Когато човек застане пред мен, става нещо като отворена книга за мен. В много от случаите знам даже и какво ще каже. Понякога се случва и да греша, но това само ме мотивира. Колкото повече хора наблюдавам, толкова повече успявам да разбера за останалите. Много обичам да седя и да гледам различни хора и да се опитвам да разбирам за какво мислят.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Предимно медитация
понякога и самовнушение но примерно за събуждане в определен час
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

JIVODER написа:Предимно медитация
понякога и самовнушение но примерно за събуждане в определен час
Стигал ли си в т.нар. Абсолют? Не се ли интересуваш от проектиране в сънищата?

Следващият път пиши на кирилица
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Daydreamer ако знаеш поне малко руски препоръчвам ти ето тази страница особенно форума.... има страшно много неща за астрала http://www.astral.com.ru/mx-portal/index.php
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Преди време бях чел че Леонардо да Винчи е спял около 4 часа (може да греша) на денонощие като съня му е траел около 20 мин на час. В един материал за техниките за излизане в астрала се споменава именно това ... като техника....От там ми идва мисълта че е възможно именно от там (астрала) той да е черпил своите знания.Дали го е правил съзнателно или несъзнателно е друг въпрос.
Но който се интересува от астрала знае какво може да открие човек там .
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Блaгодaря AlexV, достa съм зле с руския, но ще пробвaм дa видя дaли ще схвaнa нещо :wink:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

PoSSeSSeD написа:Аз главно се научавам докато гледам поведението на другите и техните характери. Става нещо като обсебване. Когато човек застане пред мен, става нещо като отворена книга за мен. В много от случаите знам даже и какво ще каже. Понякога се случва и да греша, но това само ме мотивира. Колкото повече хора наблюдавам, толкова повече успявам да разбера за останалите. Много обичам да седя и да гледам различни хора и да се опитвам да разбирам за какво мислят.
Това е малко по-нетрадиционен начин за самоусъваршестване от езотерична гледна точка, но с удоволствие бих казал че е доста испешен особенно когато е съпроводен и с други техники.
В действителност наистина може да се улавят много неща за другите хора, но има една опасност PoSSeSSeD за която трябва много да внимаваш. Възможно е да допуснеш човека по-близо до себе си в опита си да го разгадаеш, чрез тази техника без да се усетиш и да бъдеш потърпевш от цялота работа и в много отношения.

Просто внимавай
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Аз самия постигам (или поне се опитвам да постигна) познания, чрез съзерцание на на всичко около мен и наи-вече на самия мен.
Чрез баланса на дувното в себе си приемаики го като чиста енергия и материялното като противовест на духовното.
Човек може да бъде много духовен като до такава степен да се отдале4и от материялното че да изпадне в краиности от който материално ще страда. Ако човек се обърне предимно към материлното си съществуване той се обезличава като губеики си духовната си енергия с която се е родил.

Човек се ражда с толкова енергия, че ако се опита да я съхрани и увеличи в себеси а не да я израсходва чрез неправилно материално същвствуване, може да постигне сериозни успехи в цялостното си развитие като човек. Но тъй като човек не е научен (защото няма кои) израсходва с главоломна скорост цялата тази енергиа с която се е родил. едва след определена въздрас тои усеща духовните си потребности и липсата на тази енергия. Превъвнал се е мащина за л....а. За съжалени е ние се усещаме прекалено къстно като се опитваме по някакъв начин да компенсирани тези загуби, а други изобщо и не се опитват. Както и да е тва е друга тема.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Daydreamer написа:
JIVODER написа:Предимно медитация
понякога и самовнушение но примерно за събуждане в определен час
Stigal li si v t.nar. Absoljut? Ne se li interesuva6 ot proektirane v syni6tata?
Че аз сънищата си ги контролирам както си искам
Публикувай отговор