Сатанизма

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Като говорите за баланс все едно ми казвате аксиома по математика. Еми много ясно, че ще има добри и лоши хота, но това не се ли определя от самите вас. Аз мога за един да съм готин пич, но за друг да съм смъртен враг. Винаги е така и винаги ще бъде така. Какво за вас означава баланс. Аз пък мога примерно да кажа, че има ацки много лоши хора и кой ще ми успори твърдението.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

PoSSeSSeD написа:Като говорите за баланс все едно ми казвате аксиома по математика. Еми много ясно, че ще има добри и лоши хота, но това не се ли определя от самите вас. Аз мога за един да съм готин пич, но за друг да съм смъртен враг. Винаги е така и винаги ще бъде така. Какво за вас означава баланс. Аз пък мога примерно да кажа, че има ацки много лоши хора и кой ще ми успори твърдението.
Oт твоя гледна точка си прав,но лош човек за теб е голям приател на някои.Ти всъщност имаше предвид същото,точно поради тази причина баланса няма да се наруши и щего има винаги.Какво е баланса за мен не знам но съм по-склонен да вярвам в него отколкото в която и да била друга религия.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

DeathLord написа:
vandala написа:
DaChamp написа:малко не вярвам на този баланс,все някога ще стане нещо "небалансирано" но ще поживеем и ще видим 8)


Баланса никога няма да се наръши защото кавото и да стане добро или лошо нещо ще му противодеиства задължително.Баланса ще го има винаги
като 3тия закон на механиката .. ор сомтин..
всяко действие има равно по сила противодействие в обратна посока :):)

Ами да точно така като третия закон на механиката :D !
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

RauL's FaN
Баланса няма нищо общо с рая и ада!
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

Ами от къде идва тогава това зло у нас. Не ни ли подтикват зли демони от ада?
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

RauL's FaN написа:Ами от къде идва тогава това зло у нас. Не ни ли подтикват зли демони от ада?
най-често ние го създаваме,но може някой да ни го внуши,все пак имаме свободна воля
vandala
баланс=равновесие,равновесието е рая,а хаосът(обратното) е ад!
Аватар
TheAvalanche
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 21:29 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TheAvalanche »

Коста, ти съвсем го обърна на математика.А злото е малко зор да се каже какво го събужда у нас.Тебе не те ли изпълва зло като видиш таксиджия как кара?Или пенсия да пресича.Иде ти да кормиш, да кормиш....Тъй, само да попитам, някой беше казал, че предпочита да вярва в баланса от колкото в която и да било друга религия...Аз нз каква е тази религи баланс, но както се вижда и доста други неща не знам... ;)
If you want to be пиян - drink ракия not айрян!!!
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

TheAvalanche написа:Коста, ти съвсем го обърна на математика.А злото е малко зор да се каже какво го събужда у нас.Тебе не те ли изпълва зло като видиш таксиджия как кара?Или пенсия да пресича.Иде ти да кормиш, да кормиш....Тъй, само да попитам, някой беше казал, че предпочита да вярва в баланса от колкото в която и да било друга религия...Аз нз каква е тази религи баланс, но както се вижда и доста други неща не знам... ;)
ми да,почваш да се дразниш,щот не си във равновесие :wink:
но може гневът ти да е справедлив
не се вярва в религия,а във бог,а за да вярваш или постигаш баланс,тряа да вярваш в бог,но не е съвсем вярно,щот има и атеисти,постигащи равновеси
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Big_Brother написа:
RauL's FaN написа:Ами от къде идва тогава това зло у нас. Не ни ли подтикват зли демони от ада?
най-често ние го създаваме,но може някой да ни го внуши,все пак имаме свободна воля
vandala
баланс=равновесие,равновесието е рая,а хаосът(обратното) е ад!
Злобата в хората се създава към определени ситуации и хора или най- често от агресията,поросто някои хора са агресивни (неоравновесени както каза ти).Рая,които е символ на доброто е в противоречие с ада символа на злото и се бори за надмощие,както и ада.Точно за това око наделе рая балансът е нарушен и идва хаосът,за това балансът е неотрален и както казах няма нищо общо с което и да е от двете царства.Аз поне смятам така! :)
Аватар
TheAvalanche
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 21:29 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TheAvalanche »

Е какво равновесие бе братчето ми, по въже ли да ти ходя?Трябва си няккъф баси и пича за да не се изнервиш от такива простотии.Както повечето религии и това за равновесието ми се вижда афиф ралта.До сега не съм видял една смислена религия.Вярно, не съм видял и много, ама нещо не ми допада идеята да се водиш по чужди убеждения.И все пак сатанизма си е интересен :)
If you want to be пиян - drink ракия not айрян!!!
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

За последното съм съгласен.Изневярата няма нищо общо с това което написах.И последно щом има пичове значи е възможно! :)
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

vandala май веднъж си говорихме пак за сатанизма .. и ми беше казал да го приема като хоби .. ем аз точно така си го приех и ся ми е много добре .. мерси отново за савета ...
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Явно трябва да поясния. Тук никой не говори за "Религия" а по скоро за езотерика, спиритуализъм и други такива неща. Религията само по себе си в началото се е изполвала по съвсем друг начин от колкото сега. Думата религия значи "духовна връска с миналото" или "духовна история". С времето тя бива преиначавана и както самата история така и религията започват да обслужват нечий политически интереси. Именно заради тяхната пополярност и лесно възприемане от околните.
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

[quote="DeathLord"]vandala май веднъж си говорихме пак за сатанизма .. и ми беше казал да го приема като хоби .. ем аз точно така си го приех и ся ми е много добре .. мерси отново за савета ...[/quot]

Няма защо. :)
Аватар
banditos
bandit
bandit
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Ное 20, 2003 19:32 pm
Местоположение: SZ

Мнение от banditos »

Ето ви едно сайтче за сатанизма,може и да го знаете,но може и да не сте го срещали http://www.satanichands.hit.bg
Публикувай отговор