Видове Наркотици ии Деиствието им

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
eminem_sz
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 11:34 am
Местоположение: Стара Загора

Видове Наркотици ии Деиствието им

Мнение от eminem_sz »

Ето малко Полезна Информация за Наркотиците ии за влиянието им върху Хората.Нека всеки напи6е каквото мисли за Наркотиците ии дали има опит с тях


ЛСД

Синтетичен бял прах,продава се под формата на капсули за орално приемане.Като наркотик е популярен през 60-те и 70-те години,напоследък употребата му е ограничена. Въздействието му зависи преди всичко от нагласата на наркона и от приетата доза.Изкривява зрителните и звуковите възприятия. Наркоманит започва да възприема много итензивно звуците и цветовете, изпада в екстаз, са който често придавамистично значение. ЛСД предизвиква и неприятни усещания , т.нар. "лоши халюцинации",а заедно с това и потиснатост,виене на свят,засилено безпокойство и дезориентация.Не са известни случаи на трайни физически болестни ефекти, но след спирането му се наблюдава изострено чувство на тревога. Някои от предишните халюцинации се повтарят с болезнена детайност.

Е К С Т А З И




Химическо съединение,известно от преди 80години - 3,4-метилендиоксиметамфетамин.Разпространява се под формата на разноцветни таблетки- бели,кафяви,жилти,розови-или капсули.Началният ефект се появява след около 20 - 30 милути-сиздава преживяване за повишени възможности.,прилив на енергия,понякога добронамереност към околните,стимулиращ е.Най-яесто се разпространява подискотеките и клубовете за танци.Счита се че не предизвиква пристрастяване,но уврежда черния дроб мозъчната тъкан.Причинява депресия и други психични заболявания в по-късна визраст.Често се комбинира с други наркотици-от ЛСД го кофеин, и може да доведе до сериозни усложнения. Влияе на
телесната координация и способността за психологическа концентрация, което е рисково при шофиране.


K А Н А Б И С


Най-употребяваният наркотик.Известен е осхте под названието ЖОИНТ. Пуши се или се смесва с храната.Предизвиква състояние на еуфория,халюцинации,променя възприятията на време.Подобно на алкохола мойюже да стимулира и да отпуска.това зависи преди жсичко от нагласата на наркомана.
Големите дози променят съзнанието,изкривяват концентрацията,пречат на способността за възприемане на реалността.Възможно е но и точно обратното - да се изостри съществуваща тревожност и потиснатост.
Продължителното му приемане може да предизвика увреждане на мозъка и със сигурност води към употребата на "твърди" наркотици (например хероин).
Често се смесжа с тютюн,което води до хроничен бронхит и рак на белите дробове.
Предизвиква психологическа зависимост.



К О К А И Н

Алкалоид,който се се извлича от листата на растението КОКА или се получава синтетицно.Силен стимулант. Предлага се под формата на бял прах,който се смърка през носа или (по-пядко) се инжектира венозно.
Достипен е за хора с по-високи доходи
.Предизвиква еуфория,ориянява и изопачава представитв за добро физическо и умствено
систояние.понякога поражда чувство на тревога и паника,особено ако за кратко време се поемат големи дози.
продължителната употреба предизвиква раздразнение ,безсиние,загуба на тегло,гадене.Създава психологическа зависимост. Продължителната употреба и привикването гарантират умствен и психически упадък.
Преустановяването на наркотика води до отпуснатост и потиснатост.
Изкушението да се поднови е огромно.

Х Е Р О И Н

Бял синтетичен прах,получаван от морфина.Силно наркотично средство,много бързо предизвиква зависимост.Приема се през устата или се инжектира под формата на воден разтвор.Може да се пуши или да се смърка през носа.Качеството на праха варира: понякога пласйорите го смесват с подобен на външен вивещества (талк,брашно,глюкоза). Опиятите,получени от мака,предизвикват чувство на отпускане,топлина,благополучие и освобождаване от тревожността.След определена граница тези усещания се притъпяват.наркоманит е принуден да увеличава дозата,за да изпитва познатите усещания.
Пристрастяването е много силно.Венозната инжекция увеличава максимално ефекта от хероина.Прекъсването след продължителна или не толкова дилготрайна употреба предизвиква мускулни спазми,болка,изпотяване,треска,кихане,прозяване.Усещанмето за физическа отпадналост и изтощение се запазват няколко месеца.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

A ценa дa кaжеш? :lol:
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

jerry написа:A ценa дa кaжеш? :lol:
не забравяй че първата доза е безплатна :lol: :twisted:
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Не че ще си копувaм говоря попринцип.
Все пaк звучеше достa кaто офертa според мене и aз не изпускaм шaнс дa вкaрaм някои бaзик :twisted:
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Халюциногени

Този тип наркотици, немалко на брой и доста разнообразни по химическа структура, са били използвани дълго време при ритуали на индиански племена в Америка, от шамани В Азия и "магьосници" в Европа. Днес главния представител на т.нар халюцигени - LSD (диетиламид на лизергиновата киселина), се синтезира в нелегални лаборатории

Тъй като ефективната доза на това вещество е изключително малка (100 - 250 милиони части от грама), то се смесва с всевъзможни други материали. Например капка от негов разтворсе нанася върху бучка захар, желатин или хартия. Напоследък някои носители на дозички от него са оформени като марки с цветни изображения на популярни герои от мултифилми или комикси. LSD се добавя и като микрокомпонент в различни по цвят и форма таблетки и капсулки. Така чрез поглъщане или облизване на пробичката LSD преминава в организма Дрогирането с халюценогени често се сравнява с "пътешествие". При LSD то започва половин-един час след поглъщането на препарата и продължава 8-12 часа, като по-силните изживявания са през първата половина на периода. Освен от дозата въздействието зависи от моментното състояние на консуматора, от мястото и обкръжението. LSD предизвиква промени в настроението, смущения в съзнанието: цветовете започват да се възприемат като по-интензивни, формите стават подвижни и се деформират, появяват се видения при затваряне на очите. Истнските халюцинации обаче са рядкост

Има и неудачни "пътешествия", които водят до силно объркване, загуба на ориентация , възкресяване на кошмари, като може да се стигне и до паника

Разтворители
Редица леснолетливи вещества с различен химически строеж имат изразено въздействие върху централната нервна система на човека. Етерът и хлороформът например се използват като упойка

Подобни на тях летливи разтворители днес са едни от най-често употребяваните наркотици. Материалите, които ги съдържат, са главните дроги на най-малките търсачи на силни усещания. Може да ги срещнете нявсякъде, изцапани с боя или лепило, във вид на невръстни пияници

Пари на разтворители с наркотично действие се 'смъркат" от какво ли не: газове за запалки, спрейове, препарати за химическо чистене, горива, пълнители за някои видове пожарогасители, но преди всичко - от бои и лепила. Очевидно става дума за евтини леснодостъпни материали, които за разлика от другите дроги не понадлежат на никакъв контрол. Веществата, с които най-често се злоуопотребява са, ацетон, трихлоретилен, тетрахлорметан, бензол, ксилол и особено толуол (съставна част на множество промишлени продукти)

По въздействие летливите разтворители наподобяват до известна степен алкохола. Консуматорът им често се държи като пиян. В сравнение с алкохола обче парите на разтворителите достигат по-бързо до мозъка. Отначало се наблюдава възбуда, слаба еуфория и веселост; после- замъгляване на съзнанието, загуба на ориентация, нарушена координация на движенията, сънливост

Ефектите от летливите наркотици идват бързо, но и скоро отшумяват. Затова инхалирането с тях се прави многократно, в серия от няколко сеанса

При поемане на солидни дози някои от тези вещества (като толуола например) могат да се проявят като халюциногени и да причинят значителна загуба на самоконтрол Особено опасное е завирането на главата в полиетиленова торбичка с поставени вътрематериали за смъркане, защото при замайването от високата концентрация на парите може да се стигне и до задушаване. Директното впръскване на аерозол в устата пък е в състояние да замрази и запуши въздушните пътища и също да доведе до смърт Летливите наркотици могат да предизвикат психична зависимост, някои (като толуола) водят до толеранс, но физическа зависимост от рода на тази при алкохола, барбитуратите и хероина не се наблюдава. Най-неприятното при тях е, че не рядко са начало (и то ранно) на една опустошителна наркокариера. Ето какво споделя изявен наркоман : "Започнах в тайфата. Дишаха лепило и на мен ми дойде добре - животът взе да се издържа. Лошото е, че постоянно трябва да увеличаваш дозата или да минеш на друг, по-силен наркотик."

Инхаланти

Други названия - Това са лакове, бои, лепила, гориво за запалки, лакочистители.

Произход - Могат да се закупят свободно.

Начин на приемане - Изпаренията на веществата се вдишват от напоена тъкан или от найлонов плик.

Пряко въздействие - Предизвикват еуфория.

Рискове - Гърчове, парализи, загуба на съзнание, смърт. Имат бърз и краткотраен ефект, понякога сравним с алкохолно опиване.

Преки физиологични и психични ефекти - Нарушение на координацията и възможностите за преценка. Сънливост, главоболие или гадене, които траят 1-2 часа. Спазъм на дихателните пътища и задушаване. Нарушение на възприятията или поява на халюцинации.

Продължителната употреба води до възпаления на ноздрите, чести хреми, обриви около носа и устата, понижен апетит, намаляване на теглото, увреждания на нервната система.

Психоактивни медикаменти
Други названия - дизел, котки, наяждане, хапове. Валиум, Веронал, Глутетимид, Диазепам, Кодеин, Лексотан, Лидол, Омнопон, Паркизан.

Произход - Синтетични медикаменти, разработени за лечение на тревожност, депресия, безсъние или като мускулни релаксанти.

Начин на приемане - Поглъщат се като таблетки и капсули.

Пряко въздействие - Имат успокояващ, релаксиращ ефект.

Рискове - При използване по лекарско предписание те носят малки рискове от проява на странични ефекти като сънливост, отпадналост. Големите дози действат приспивателно. Реакциите са забавени, което създава опасност при шофиране и работа с машини. Инжектирането на стрити таблетки или съдържанието на капсули е много опасно. Може да увреди вените и да доведе до гангрена. Смесването на мeдикаментите с алкохол или хероин може да предизвика свръхдоза и да завърши с кома или смърт.

Преки физиологични и психични ефекти - Намаляват напрежението и тревожността. Създават чувство за спокойствие и релаксация.

Продължителната употреба води до формиране на зависимост. Употребяващият се нуждае от все по-големи дози. Рязкото прекъсване може да предизвика тревожност и пристъпи на паника, безпокойство, главоболие и гадене, припадъци и конвулсии.

Тези медикаменти би трябвало да се използват само за кратък период от време. Пристрастяването води до неспособност за справяне в нормални ежедневни ситуации.

Рискове

Първите опити с хероин са съпроводени с гадене, повръщане, прилошаване. Тези странични eфекти не се наблюдават след развиване на поносимост. Паралелното приемане на хероин с други наркотици, потискащи централната нервна система (например алкохол или различни транквиланти), може да доведе до свръхдоза и смърт.

Преки физиологични и психични ефекти - При приемане на хероин се усеща прилив на топлина, пълно отпускане, облекчаване на болката и стреса. Въздействието зависи не само от чистотата и дозата, но и от моментното състояние, обкръжението и очакванията на консуматора. За развиване на психическа и физическа зависимост са достатъчни 10 - 15 опита. От 8 до 24 часа след последната доза се наблюдават симптоми на абстиненция - болки по тялото, треперене, изпотяване, мускулни спазми, учестено дишане, загуба на апетит, безпокойство, нервност. Предозирането може да доведе до изпадане в безсъзнание и кома, спиране на дихателната и сърдечна дейност и смърт.

Продължителната употреба води до отслабване на паметта, загуба на сексуалното желание, апатия, доминиращи отрицателни емоции, загуба на апетит и рязко спадане на теглото, нежелание за живот.

При инжекционното приемане на хероин често се използват общи игли и спринцовки. Това може да доведе до заразяване с хепатит В и С или с вируса на СПИН. Разпространителите на хероин, с цел увеличаване на количеството, винаги прибягват до смесване с други вещества - пудра захар, сухо мляко, кодеин, дори черен пипер, стрита тухла, тебешир, стрихнин, прах за пране, стъклена вата, което може да причини отравяния, увреждане на кръвоносните съдове, смърт.
Аватар
Jedi_Knight
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 525
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 14:17 pm
Местоположение: На Аязмото с лаптопа

Мнение от Jedi_Knight »

темата май беше окултизъм...а пък вие го напраихте нарко борса :D :D :D
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Ако искате четете ====> http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=81019

Алкохолни злоупотреби и последствия!

А имам някаква Наркопедия на компа да я кача ли?
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

Някой пуши/суши ли трева?
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Аз ли съм най затапен и задръстен 8O досега никога не съм опитвал наркотици дори и тревичка не съм пушел 8O :? Имам мерак само веднъш да опитам нещо да видя за къкво иде реч. НО НЯМА :!: защото познавам тревомани и знам за къкво става дума. Това което изгубва човек със наркотиците дори и със 1 доза НИКОГА няма да си го навакса докато е жив. Винаги ще е със 1 назаде от останалите :idea:

RauL's FaN пич по добре недей :wink: Повярвай ми всеки който е пробвал е съжалявал след това :roll: Няма смисъл заради едно изкривяване на сетивата човек да си провалява целия живот :wink:
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

Да ти кажа не е точно така. Ей това за пробването само един път е добре идея и да ти минава мерака, но при някои се усложнява(с по-слаба психика и воля) и повтарят пътищата. Лично аз съм пушил марихуана и от време на време пуша(когато има на аванта) и искам да опитам някакъв по твърд мат'риал да видя кво става там. Обаче брат ми ме разубеди, че не е нещо кой знае какво, и че тва е синтетика и не е хубаво и че нищо не изпускам като не пробвам... все пак той е с повече опит от мен. Вече ми е друго виждането за тези неща и не се натискам да пробвам кока и прочие(яко синтетика), пък ако ми предложат може и да опитам, зависи от обстоятелствата и от парите разбирасе, щото аз пари за глупости не давам, а пък шмъркането е една голяма глупост. Пък тревата кво е... растение създадено от природата и можеш да си го гледаш на село и да си го пушиш после и хем си напушен, хем ти е весело, хем не си давал пари и ша ги дадеш за алкохол и... яко. Ама все пак наркотиците са гадни, а който иска да пробва, нека го направи ама докато е малолетен че да няма затвор после, ама и да не е много малък, че вземе да умре. Също показателен факт е организма. Ако сте със слаб организъм и примерно цигарите и алкохола не ви понасят, тогава стойте колкото се може по-далече от наркотиците :smoukin:
Аватар
Momcho
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 10:29 am
Местоположение: Cashville

Мнение от Momcho »

http://www.erowid.org
Които го интересува до го посети този сайт.Най-добрия е за инфо :lol: [/img]
Аватар
Momcho
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 10:29 am
Местоположение: Cashville

Мнение от Momcho »

jerry написа:A ценa дa кaжеш? :lol:
Екстази - 10/15 лв. 1 таб
Кокаин - 80/100 лв. 1грам
Амфетамин - 30лв. 1грам
Пико - 30/35 лв. 1грам
Марихуана - 1лв.=1цигара 5лв=5г 10лв=10г 50г=30/35лв.
ЛСД - 40лв. четворен картон
Хероин - 60лв. 1г (различно)
Стафф - 10лв. 4/10г
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Momcho написа:
jerry написа:A ценa дa кaжеш? :lol:
Екстази - 10/15 лв. 1 таб
Кокаин - 80/100 лв. 1грам
Амфетамин - 30лв. 1грам
Пико - 30/35 лв. 1грам
Марихуана - 1лв.=1цигара 5лв=5г 10лв=10г 50г=30/35лв.
ЛСД - 40лв. четворен картон
Хероин - 60лв. 1г (различно)
Стафф - 10лв. 4/10г
Дилъри такива :twisted: Еей къде е MasterCop да ви каже той на вас :twisted: ... Шегичка :D


Ами RauL's FaN да ти кажа марихуаната е по безвредна от тютюна но ще ти опиша следната случка която се случи с една моя позната и приятелка (не гадже а просто приятелка). Дадоха и без пари 10 грама и ги изпуши. След това си вика ще си купя само още веднъж и ще е за последно само да го изпитам по чисто. Напуши сее. На сутринта отиваме на даскало срещам я до информатиката и ми вика много беше яко (обиснява ми 20 мин) и ми вика че повече никога няма да пуши. Обаче си вика аре трети път и да ми е за последно и повече никога да не пуша. Напофиха се пак със Митака и останалите и така всеки път и сега е тревоманка и всяка седмица пуши. Само че от тревата неможе да пие алкохол като изпие една ракия и е "мат".

Чувал съм че тревата уврежда половите органи и намалява спермата. Димек след 100-тното напушване и няма да ти става. Това вярно ли е? Всмисъл аз никога не съм пушил макар че са свивали/пушели едни траби до мене и няма да пуша защото почнали по добре да се гръмна.

Така е и с алкохола в 9-ти клас ми беше най голямото напиване ако щете ми вярвайте хванахме се на бас и изпих 700грама ракия Пещерска за около 1 час. После са ме влачили до нас изложил съм се яко и 2 дена след това бях зле и ми се губеше всичко докато съм си легнал просто се събуждам и незнам какво е станало (абе сигорен съм че повечето от вас са билитака ама... :twisted: ) Викам си "НИКОГА ПОВЕЧЕЕЕ" но сега съм кварталния пияница където има пиене и съм там :twisted:
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Всичко с което се прекалява е лошо включително и алкохола
Аз съм от тези които веднъж са пробвали трева преди 10години
(макар да падна голям смях) до момента не съм повторил няма и да повторя. Имам достатъчно познати които приличат на парцали и имат забавено мислене и неадекватност заради наркотиците. Алкохолиците не падат по долу.
А относно алкохола и наркотиците мога да кажа само че
и в двете няма да намерите решение на проблемите :wink:

А за алкохола като седнете на маса не е голямо геройство колкосте се насвинили и какъв махморлук сте имали на другия ден и олко резили сте направили
Пиете едно две питиета докато ви стане весело и толкова
хем няма да имате махморлук хем няма да сте се изложили и ще сте си прекарали готино
Аватар
Momcho
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 10:29 am
Местоположение: Cashville

Re: Видове Наркотици ии Деиствието им

Мнение от Momcho »

eminem_sz написа:Ето малко Полезна Информация за Наркотиците ии за влиянието им върху Хората.Нека всеки напи6е каквото мисли за Наркотиците ии дали има опит с тях


ЛСД

Синтетичен бял прах,продава се под формата на капсули за орално приемане.Като наркотик е популярен през 60-те и 70-те години,напоследък употребата му е ограничена. Въздействието му зависи преди всичко от нагласата на наркона и от приетата доза.Изкривява зрителните и звуковите възприятия. Наркоманит започва да възприема много итензивно звуците и цветовете, изпада в екстаз, са който често придавамистично значение. ЛСД предизвиква и неприятни усещания , т.нар. "лоши халюцинации",а заедно с това и потиснатост,виене на свят,засилено безпокойство и дезориентация.Не са известни случаи на трайни физически болестни ефекти, но след спирането му се наблюдава изострено чувство на тревога. Някои от предишните халюцинации се повтарят с болезнена детайност.

Е К С Т А З И




Химическо съединение,известно от преди 80години - 3,4-метилендиоксиметамфетамин.Разпространява се под формата на разноцветни таблетки- бели,кафяви,жилти,розови-или капсули.Началният ефект се появява след около 20 - 30 милути-сиздава преживяване за повишени възможности.,прилив на енергия,понякога добронамереност към околните,стимулиращ е.Най-яесто се разпространява подискотеките и клубовете за танци.Счита се че не предизвиква пристрастяване,но уврежда черния дроб мозъчната тъкан.Причинява депресия и други психични заболявания в по-късна визраст.Често се комбинира с други наркотици-от ЛСД го кофеин, и може да доведе до сериозни усложнения. Влияе на
телесната координация и способността за психологическа концентрация, което е рисково при шофиране.


K А Н А Б И С


Най-употребяваният наркотик.Известен е осхте под названието ЖОИНТ. Пуши се или се смесва с храната.Предизвиква състояние на еуфория,халюцинации,променя възприятията на време.Подобно на алкохола мойюже да стимулира и да отпуска.това зависи преди жсичко от нагласата на наркомана.
Големите дози променят съзнанието,изкривяват концентрацията,пречат на способността за възприемане на реалността.Възможно е но и точно обратното - да се изостри съществуваща тревожност и потиснатост.
Продължителното му приемане може да предизвика увреждане на мозъка и със сигурност води към употребата на "твърди" наркотици (например хероин).
Често се смесжа с тютюн,което води до хроничен бронхит и рак на белите дробове.
Предизвиква психологическа зависимост.



К О К А И Н

Алкалоид,който се се извлича от листата на растението КОКА или се получава синтетицно.Силен стимулант. Предлага се под формата на бял прах,който се смърка през носа или (по-пядко) се инжектира венозно.
Достипен е за хора с по-високи доходи
.Предизвиква еуфория,ориянява и изопачава представитв за добро физическо и умствено
систояние.понякога поражда чувство на тревога и паника,особено ако за кратко време се поемат големи дози.
продължителната употреба предизвиква раздразнение ,безсиние,загуба на тегло,гадене.Създава психологическа зависимост. Продължителната употреба и привикването гарантират умствен и психически упадък.
Преустановяването на наркотика води до отпуснатост и потиснатост.
Изкушението да се поднови е огромно.

Х Е Р О И Н

Бял синтетичен прах,получаван от морфина.Силно наркотично средство,много бързо предизвиква зависимост.Приема се през устата или се инжектира под формата на воден разтвор.Може да се пуши или да се смърка през носа.Качеството на праха варира: понякога пласйорите го смесват с подобен на външен вивещества (талк,брашно,глюкоза). Опиятите,получени от мака,предизвикват чувство на отпускане,топлина,благополучие и освобождаване от тревожността.След определена граница тези усещания се притъпяват.наркоманит е принуден да увеличава дозата,за да изпитва познатите усещания.
Пристрастяването е много силно.Венозната инжекция увеличава максимално ефекта от хероина.Прекъсването след продължителна или не толкова дилготрайна употреба предизвиква мускулни спазми,болка,изпотяване,треска,кихане,прозяване.Усещанмето за физическа отпадналост и изтощение се запазват няколко месеца.
Тука има МНОГООО МНОГОООО не истини :!:
Публикувай отговор