Какво става с духа, след като напусне тялото?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Какво става с духа, след като напусне тялото?

Мнение от Joe »

Искам да питам, много ми е интересно аз преди не вярвах в такива неща, но от как стана 1 случка много съм се заинтриговал относно окултизма... та да питам какво става с духа след като човек умре...имаше наскоро 1 случка 1 мн близък мой човек почина и ме беше страх да влезна да погледна там където е положено тялото, но както и да е влезнах и както седях и си гледах тялото по едно време се чу една голяма въздишка все едно ви преглежда лекаря и ви казва дишайте дълбоко точно така, а в стаята нямаше муха даже само аз бях там, та и доста се изплаших де...
След това пък същият човек говорим за него и изведнъж 1 шише без никой да го бара без нинаква намеса на човешка ръка то пада като е седяло там минимум 2-3 часа без да помръдне...
Има нещо вярно това, че 40 дена духът обикаля мястото където е живял, но с точност никой не може да каже, според други духът остава в тялото докато цялото тяло не изсъхне напълно.
Също така научих, че който умира в Събота това значи, че така му е било писано, толкова дни са му били точно отредени на земята и е умрям 1 вид "по-график"

Бих искал да чуя ваши мнения, ако знаете нещо повече ще се радвам да го чуя :? :roll:
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Няма значение кога ще умре (събота, неделя и т.н.)
в живота човек има някакъв път нещо което да научи и развие
след като извърши това евентуално си заминава
за да получи нова задача за усъвършенстване
(стара или млада душа)
дори да те блъсне камион в понеделник
това не е случайно събитие
твоя път е свършил а това е преломен период в живота на шофьора

Относно обикалянето на духа в първите 40 дни
не съм запознат но ако аз се гътна и обикалям из апартамента
и гледам циврещи физиономии няма да ми е приятно
:wink:

Така виждам аз нещата
(въпрос на гледна точка)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Малко ме съмнява да обикаля 40 дни, все си мисля че това са измишльотини, ама няма как да се докаже обаче.
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

JIVODER немисля, че си прав за това, че човек има предначертана съдба :!: Моето мнение е че всеки сам трябва да кове съдбата си и сам да предначертава бъдещето си, не някои друг да е взел вече тези решения :!:
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

Тва не може да го кажем точно е, защото никой не знае дали е поел правилния път по който ще живее определено време или не е предречено някъде
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Имаше една реплика от филма 13-тия войн, аз напълно я подкрепям: "Бог е изтъкал нишката на живота ти много отдавна. Крий се по дупките ако щеш, но няма да живееш и миг повече, отколкото ти е писано. От страх файда няма."
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

admin написа:Имаше една реплика от филма 13-тия войн, аз напълно я подкрепям: "Бог е изтъкал нишката на живота ти много отдавна. Крий се по дупките ако щеш, но няма да живееш и миг повече, отколкото ти е писано. От страх файда няма."
Тук и аз подкрепям админа. Ако ти е писано не можеш да го промениш затова си караш напред и си чакаш какво ще ти дойде.
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

Абе да ама не може и без да се пазиш, някъв луд идва до тебе с нож и ти ще викаш "ами то сега ако ми е писано ще ме наръга, ако не няма" :roll:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Joe: Точно, явно темите по-надолу не си ги прочел.
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

Мне, както казах от как стана тоз случай почнах да вервам там в нещо и аз незнам кво
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

:wink:
При мен да ти кажа, започнах да сънувам всяка вечер, някой сънища си ги тълкувам сам, други немога и са ми неясни. Сънищата ми почнаха да се сбъдват, също тъка от време на време виждам картини със събития който може би предстоят да се случат (доста са страшни) или май полудявам и халюцинирам, само че знам медицинското обяснение на халюцинацийте и определено ситуацийте несъвпадат. :twisted:
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Все се чудя има ли смисъл от прераждане(ако го има), че след като се преродим така или иначе няма да помним нищо, все едно че сме съвсем друг човек? И въобще какъв е смисъла да градим нещо цял живот, да се трепем от учене за да го постигнем след като ще умрем и всичко това ще се срине :idea:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Кагато имаш противоречие в себе си, то произтича от противоречието, между разумът ти и инспирациите на духът ти. Разума ни е свикнал да приема живота само като един (не при всички е така) всъщност прераждането е свързано с духа на човек той се усъваршенства с всеки нов живот допринасящ за собствената му еволюция.
Човекът е смъртен, но духът му бесмъртен.

Може да ти бъде доказано. Техниката за това се нарича "Регресия" или "Регресивна хипноза".
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Когато човек умре веднага ли се преражда?
До колкото разбрах населението на земята трябва да е една дадена цифра - примерно 6 милиарда (колкото е сега). Но тя се увеличава => идват нови души. От кое се определя дали ще родиш умряла преди това душа или чисто новичка, ако мога така да се изразя? :lol:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Няма нови души. Има цикли на прераждане. Всеки цикъл е индивидуален. Често се случва да се прераждат до 2 години. При някои е дори 20 дни, но за по голяма част е за доста повече време. Всичко зависи от духа.
Някой хора са за по 5-6 живота тук после отиват на други места и после пак се връщат тук. Други са за по 20 живота, а трети само за 1-2 живота. Тук обърнете внимание става дума само за животе на Земята, защото има прераждания и на други места във васелената. Доказано.
Публикувай отговор