Стига Окултизъм,Апокалисиси,Демони,Ангели.

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
paulbgr
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 23:27 pm

Стига Окултизъм,Апокалисиси,Демони,Ангели.

Мнение от paulbgr »

За да не ме нарочите за човек,който си дава мнението по теми по които не разбира,моля поне да ме изслушате.Само за десетина минути прехвърлих темите с по интересни заглавия,в тях са изложени всевъзможни предания за края на света,за духове,демони,ангели и тн.
Моето скромно мнение,че си бъркате главите с ала-балици.Ще се аргументирам за да не кажете,че говоря празни приказки и аз.
Първо какъв край на света какви са тея години,календари всичко това е създадено с цел човек да си организира времето и да се ориентира.Планетата съществува милярди години а вия ми говорите за 2012,6000 и незнам си коя,това са пълни глупости.Човек е създал каледара за свое удобство а не да нарочва години за апокалипсиси.Дали има един древен каледар с друг да си прилича всеки си ги талкува както си ще и добре че са възприели единен,че и да си седнем гъза и да нарочваме дати.Духове,богове,ангели,деволи астрални акота,за какво говорим и малките деца знаят,че древните хора са си обяснявали явленията в природата с най-различни богове тем подобни,за да ги наричат някак си, и защото имат респект от тях.
Интересно е как възрасни хора могат да вярват в това.Всички религии са създадени за да могат хората да вярват в нещо,защото вярата на човек е двигателната сила на света.Какъв би бил човек ако не вярва в нищо.Добре знаете,че от дълбока древност шаманите са били водачи на племето ,хората са вярвали,че те имат връска с духовния свят с всичко,което не рабират.И естествено шаманите достатъчно са се възползвали от това,подобни примери могат да се дадати хиляди години след това.Разбира се древните са достигнали до много истини макар и по техен си начин които се доказват и сега и това подклажда желанието на някой хора да подкрепят метофоричните обяснения и да не назовават нещата с имената им извесни сега.Каква полза има от цялата работа изглежда хората не са изгубили желаниято си да живеят в заблуда и след хиляди години.Извинявам се преварително на 3-4 човека не искам да им развалям мита за дядо Коледа.Стига не виждам смисал да пиша фермани.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Значи ти не вярваш в нищо :?:
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

Еми прав си е човека и аз съм така..., докато не го видя тва нещо с очите си не можете да ме накарате да мисля, че това нещо е така 8O
[X]Spot
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Съб Мар 29, 2003 22:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]Spot »

PoSSeSSeD написа:Значи ти не вярваш в нищо :?:
какво според теб е ВЯРАТА ? да вярваш, че Дядо Коледа съществува или в два три демона и ангела ? ми не, вярата е съвсем друго нещо...
примерно аз вярвам в себе си, в семейството си, в приятелите си, вярвам силно и в Господ (но не по начина, който си предствавяте), въпреки, че доста пъти се разколебавам, но продължавам да си вярвам...
иначе няма смисъл да се пълни главата с някакви апокалипсиси и предвиждания... има си хора за тази работа и те са побъркани... ако не са още, ще се побъркат...
по - добре да си живеем НОРМАЛЕН живот, в РЕАЛНИЯ свят, където са нашите семейство и приятели, където си имаме ангажименти и цели...
ми то по тая логика с тези апокалипсиси, дайте да живеем като за последно сега.. ама не е така...
Край на света за сега няма да има, ако има няма да е скоро, ако ще е скоро "еби мааму, квото стане"...

м/у другото paulbgr взе ми думата от устата :)
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

точно така и аз тва изках да го кажа в началото но буквално ми се "изсмяха" другите .. по точно тези които се интересуват от такива неща .. ся поне аз няма да се изсмея и съм напълно съгласен със всичко което каза ..
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Странници. Вие говорите за разни частни случай като Апокалипсис, Ангели, Демони, Астрални полета и т.н, но не осъзнавате, че и Вярата влиза в Окултното, а то именно е изградено от нея. Като видите крава, вие вярвате, че е крава (не казвам , че и аз не го правя), но и това си е вяра и както вие вярвате в каквото видите така и други хора вярват в тези неща. Не мога да разбера, кое е странното в случая. Аз например силно вярвам в Късмета и съм много суеверен на тая тема. Сега ще кажете глупости ама за мен не е така. И какъв смисълът от тая тема!? Сигурно е направена да се заяждаме, защото и аз мога да кажа:"Каква крава!?" и тогава напълно отричам твоето виждане.
Надявам се ме разбирате, какво имам предвид.
paulbgr
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 23:27 pm

Мнение от paulbgr »

Разбира се приателю аз не искам да развалям представите на никого всеки си е свободен да си тълкува нещата както си иска но айде поне с тълкуванията да не се осираме.С никой не искам да се заяждам,тоя форум е създаден да си даваме мнението.Вярата си е в хората и в никакав случай не можеш да ме обедиш,макар и да си чел в някоя книга,че е в окултното.Аз също съм много суеверен,но живота е изграден от вероятности като почнеш много да се замисляш за тях ставаш суеверен.Макар и човек да е брънка от едно звено като цяло,всеки от нас живее свой собствен живот и е уникален.Вярата е желаниято да живееш в утрешния ден и ако не вярваш в него по добре да не се живее.Човек е изграден от плът кръв и е пълен с акота.Какво толкова сложно има за обясняване.Единственото което ни различава от аколните премети е, че можем да мислим,но това не винаги ние в плюс,защото все ще измислим некоя глупост,с която да си натоварим и без това слабо развитите мозъци.Не си мислете, че твърдя само да хапваме пърдим и да ги завиваме в тоалетната.Напротив трябва да използваме енергията си да изграждаме нови неща полезни за нас,а не да си тровим мислите с и без това остарелите сващания и вярвания.Кажете колко нещастия е донесла на хората всяка заблуда и религия.Колко хора са загинали заради религията вярата в някой от боговете или заради последването на някой заблуден фанатик,сектант и тн.За съжаление тези неща не могат да се изкоренят,защото човек е предзаположен кам тях и те са станали част от природата му.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Тука май ще се намеся, защото явно има хора който говорят зая неща който не разбират.

1. Явно някои е останал с впячатлението че в този форум някой някого зарибява. Не Господа няма такова нещо това е форум в които хората които искат да получат обеснение за някои неща го получават.

2. Тук никой не сяда да ви кара да вярвате в съществуването на магнитни вълни, тъй като те са реалност както и повечето неща за които говорим тук. Окултизма е НАУКА чрез която се обеснявал по-логически, както и чрез традиционно научни методи неща които за вас са бабени девитини.

3. Относно мненията ви за Дядо Коледа се разбира че и с това не сте запознати. Вашия дядо коледа е Свети Никола, но за някои и това са глупости така, че и за това няма смисъл да обеснявам.

4. Когато човек не разполага с достатъчно информация по даден въпрост той обикновенно е способен да отрича веднага. Невежеството господа не ви оправдава по никакъв начин.
Моля ви както аз не разбирам от минно-инжинерство и не вземам отношение по него ще ви помоля и вие да не ни обиждате, като вземате отношение по тези въпроси и ни заливате с вашата некомпетентност.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

прав си .. извинявай от мое има .. не е правилно да взимам отношение за нещо което не разбирам ... :oops:
Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

"Край на света" ??? Кой каза ,че е имало начало за да има край .
Кой каза ,че има свят за да има край.
Posessed или там нз.... ти пък много знаеш кво е крава (ми тва пък за мене е змей :wink: )
Защо говорите пълни глупости . Lutar-a правилно казва "като не знаеш не вземай отношение" аз и за тва не пиша по тези теми само си чета ама сега направо ме застреляхте :lol:
Край на света за всеки един от нас има и той е тогава когато както вика царя " когато му дойде времето " или нещо такова беше.
Всеки от нас умира рано или късно тогава може да се каже "КРАЙ" .И никой не може да каже "край на света". Никой неможе да разбере какво ще стане.
Случка: "един човек отишъл на врачка и врачката му казала "ще живееш добре от нищо няма да се оплакваш,но един ден ще умреш от камйон " и човечеца се стресирал.Вардил се човека от улиците ,гледал колкото се може да не излиза от вкъщи ,но един ден слезнал човека до магазина и точно на излизане от входа му пада детско камйонче на главата(едно дете си изпуснало камйончето от терасата) и човека се споминал.
Така ,че кой квото му е писано.
А за това ,че никой не може да каже "край на света " си е така . Какво разбирате под край на света ??? Всички ще умрат ........съмнява ме "ти като умреш от къде ще си сигурен ,че и аз ще умра ??? Неможеш да си сигурен!!! Някой ще кажат ,че се е случвало ....да ама не . Пак неможеш да си сигурен. Били се спасили в "ноевия ковчег" хах това са пълни глупости . Тази библия е пълна измислица.
Ако някой иска да каже нещо за това,че библията не е измислена нека помисли върху това:
Значи в Библията която била УЖ там от Бог измислена ли де да знам там с "божиите заповеди"
Та значи ако това е вярно то нали този същия бог е християнин . Да ама какво гласи християнската религия за кръвосмешателството???? Ако са измрели всички хора и са останали само шепа хорица и доколкото знам май бяха от едно семейство (там братята с жените си ) Е според вас кво са прайли ,че са се пръкнали милярди хорица :twisted: (яко кръвосмешение)
Абе глупости обшо взето :wink: ама на хората това им е работата :wink: мислят глупости ,глупаците им вярват ,че и пари падат :wink:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

cavenagi написа:Светът(вселената,прострнството) има формата на спирала(фуния),та именно във върха се намира този виш разум(господ).
Забележка: за тези който не са 4ели нищо и дават само беазмислени умозаклю4ения,изказванята които са излишни и като не ви е интересно не пишетене .Нека тук се споделят ,слу4ки свързани с теб или твои познати.Или тези,или хипотези,които да имат оне малко обосновка или нещо интересно което сте про4ели и тук да може да го обсъдим!!
Съгласен съм с теб.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
DarkMaster
bandit
bandit
Мнения: 113
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 16:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DarkMaster »

cavenagi написа:Светът(вселената,прострнството) има формата на спирала(фуния),та именно във върха се намира този виш разум(господ).
Забележка: за тези който не са 4ели нищо и дават само беазмислени умозаклю4ения,изказванята които са излишни и като не ви е интересно не пишетене .Нека тук се споделят ,слу4ки свързани с теб или твои познати.Или тези,или хипотези,които да имат оне малко обосновка или нещо интересно което сте про4ели и тук да може да го обсъдим!!
И аз съм съгласен с теб ама само за "фунията" :lol: немога да се съглася :wink:
Дай няква обосновка ?
В книгите има доста истина ,но всички книги до една са поукрасени малко за да ви е интересно като ги четете ,а вие започвате чак и да вярвате в тях без дори да се замисляте поне малко (така ли е било, така ли ще стане,дали е възможно и т.н.)
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Ти к'во бе искаш да ми кажеш 4е аз не мисля така ли?

шшшшшшшшшшш я ти са замисли к'во приказваш.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
paulbgr
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 23:27 pm

Мнение от paulbgr »

Слагам край на тази тема,както я започнах аз.Безсмислено е да се пише по този въпрос.Явно Алиса и страната на чудесата съществуват и спиралата на която господ се е качил е някаде там горе.Така че аз невежия ще замълча за винаги и няма са си давам "мнението" в тази част на форума за да не се подхване кампания за обесването ми като еретик.Благодаря на хората които ме подкрепиха.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Лично ще се се разправям с теб. Ща дам на светата инквизиция 8) :lol:
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Публикувай отговор