Абе как бе???

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Абе как бе???

Мнение от jerry »

Преди известно време сигорно над година сънувах една скрада която във съня ми беше на морето и тази година като ходихме на море във слънчев бряг видях абсолютно същия хотел. Само че мястото на което го видях във съня ми беше точно на плажа а на истинско беше във града. Гледах го гледах го и се замислих дали преди съм го виждал а аз там не съм ходил никога. Във съня ми избягъхме от този хотел но там зградата не беше хотел ами нещо като път към плажа и беше страхна и ние избягъхме. На истинско беше абсолютно същата.

Как подяволите е възможно да знам за нещо толкова подробно без въобще да съм го виждал?
И как може да съм го сънувал преди да са го построили хотела?

Дали ще получа някога отговор на тези въпроси.

Гледах филма Такси 3. Там имаше една сцена дето се преследват със коли и има един джип с големи гуми и го преследват едни полицейски коли пежо 206 там накрая минаха през една къща и влезнаха в един басейн. Тази сцена съм я виждал (или просто я знам) много преди да излезне филма незнам как.

Тези неща НЯМАТ смислено обяснение

Айде някой по запознат със нещата да каже нещо вече почвам да се плаша.
На вас случвало ли ви се е нещо подобно?
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Re: Абе как бе???

Мнение от Kyuku »

jerry написа: На вас случвало ли ви се е нещо подобно?
Постоянно! :D
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Re: Абе как бе???

Мнение от Big_Brother »

jerry написа:Тези неща НЯМАТ смислено обяснение
Преди известно време сигорно над година сънувах една скрада която във съня ми беше на морето и тази година като ходихме на море във слънчев бряг видях абсолютно същия хотел.

почивката ти на море ти е била предопределена и ти си видял в съня си мястото къдете ще почиваш

всичко подобни неща се обясняват с подсъзнанието и психиката
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

jerry

Не си ли 4ел темата за сънищата?
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Четох я и ми беше много интересна. Даже бях писал но беше доста отдавна.
Но все пак ми се струва много странно как така ще го видя 100% същото преди дори да е било построено 8O. Просто за пръв път ми се случва такова нещо и се чувствам странно.
Това попринцип че се е случило лошо ли е било за мене или добро или просто нормално нещо?
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Re: Абе как бе???

Мнение от jerry »

Big_Brother написа:ти си видял в съня си мястото къдете ще почиваш
Не бях там, просто минахме с колата от там и аз къто го видях и усетих нещо странно... :?
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Тези неща едва сега започват да ти се случват. А сега си представи, че от тук нататук все ще е така и че ти предстои да се научиш как да използващ тези видея. Ще разбереш че това не е ника случайно което виждаш и че има моменти на който трябва да обрущаш повече внимание, те дори могат да се повтарят повече от един път, но всеки път да откриваш различни неща в тях.

Абе ша се оправиш. 8) :lol:
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
odllo
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 13:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от odllo »

не се ли казва това Де Жа Ву ? или то беше друго
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

ДА някои и така му казват.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Нaучното обяснение зa този феномен "Де Жa Ву" е следното:
"Тaковa нещо не съществувa" :)
Е, поне е крaтко. Зa рaзликa от...именaтa нa хaпчетaтa, примерно. Но все пaк, по въпросa - гледaйки нещо, през мозъкa ти, към лявото и дясното полу-кълбa преминaвaт импулси, които ти дaвaт предстaвa кaкво е то. Проблемът е, че понякогa тези импулси се рaзминaвaт, кaто по този нaчин тези от лявото полу-кълбо достигaт по-рaно от тези от дясното (или обрaтно). Тaкa, ти вече имaш някaквa чaстичнa предстaвa зa товa нещо, но не си сглобил цялaтa кaртинкa. Товa стaвa, когaто и другото полу-кълбо рaзбере зa кaкво иде реч. В този момент вече ти "светвa", тaкa дa се кaже и получaвaш товa "Де Жa Ву". И зa товa ти се струвa, че си го виждaл/сънувaл/чул някъде, a всъщност не е тaкa.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Спомням си много добре че го сънувaх дaже знaм къкво стaнa много добре си спомням кои хорa учaствaхa в съня и къкво прaвихме но не ми се рaзкaзвa щото беше гaден кошмaр. 100% съм сигорен дaже преди дa отидем нa море aз товa място покрaй което минaхме не го бях виждaл
DaRk_SiDe
Потребител
Потребител
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Яну 19, 2003 18:19 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от DaRk_SiDe »

и аз така тая година като ходих на море някои места , които миналата година ги нямаше, съм ги санувал абсолютно същите 8O
Мамо , Мамо стъпах в гърнето с акитата
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Re: Абе как бе???

Мнение от Mani »

На мен никога не ми се е случвало такова нещо. :? ("Тъжен" или "щастлив" трябва да бъда?)
jerry написа:Не бях там, просто минахме с колата от там и аз къто го видях и усетих нещо странно... :?
Това мисля, че е внушение. Като си го видял...и....си се стреснал така да се каже. :?
Публикувай отговор