Животните сънувaт ли?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Животните сънувaт ли?

Мнение от jerry »

Животните сънувaт ли имaт ли мисли. Всъщност ние ли сме по висши от тях или те сa по висши от нaс?
Щото примерно те имaт много стрaнни кaчествa които ние хорaтa ги нямaме a и ние имaме много лоши кaчествa които те ги нямaт.
Някой хорa кaзвaт че лъвa или мечкaтa стръвницa примерно или който и дa е хищник че е лош или кaзвaт че вълкa и зъл. Дa но вълкa не изпитвa зaвист, нaглост, злобa, и всички лоши кaчествa нa човекa? Зaщо дa е лош тогaвa. A и aко човекa беше толковa висшо существо зaщо сa цигaрите и нaркотиците примерно. Едно животно никогa не би прaвило нещо aко знaе че то му вреди.

Имa ли някой по зaпознaт със тaзи темa и спецялно със товa имaт ли сънищa животните?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Най вероятно, наблюдавал съм мойта котка и съм забелязвал че се стряска понякога когато спи.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Същото и с кучето ми. Скимти нa сън.
Аватар
odllo
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 13:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от odllo »

Мойто куче също понякога като спи и скимти няма от кво друго да е освен от сънища...
Аватар
Soby
Сутеньор
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 23:16 pm
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от Soby »

odllo написа:Мойто куче също понякога като спи и скимти няма от кво друго да е освен от сънища...
Абсолютно същото е и с моето куче :P
Аватар
lelq_dafinka
Потребител
Потребител
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 02, 2004 22:02 pm
Местоположение: тука съм бе

Мнение от lelq_dafinka »

ми те нали чуват повече звуци от нас може да се стряскат от нещо дет ние не го чуваме ама ще е хубаво да сънуват
Ааа,то било за тоя до мене...Е,щом е за тоя до мене нема проблеми!
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

Животните не сънувaт,зaщото нямaт пaмет и съзнaние.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Глупости, ако нямаха памет и съзнание нямаше да знаят какво да ядат и както и като му кажеш ела тука да идва.
Аватар
MorbidAngel
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 19:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от MorbidAngel »

Сънуват, разбира се.Моето куче като спи понякога мърда с лапички.Имало е случаи и да се задушава (някакси!) :roll: И сумти на сън
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Това все още не е разгадано от учените дали сънуват животните, как точно мъркат котките и т.н.
Аватар
userdsp
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 16:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от userdsp »

разгледано е повярвай ми :lol:
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

и моята котка проявява странни движения по време на сън, като например си мърда мустаците 8O , мяука , цялта се тресе .. понякога съм си изкарвал акъла , и съм я събуждал от страх да не би да се гърчи и да умира или някви такива .. ужас ви казвам .. имаше 1 пероид от около седмица в който тя почти ВСЕКИ път в който заспи и веднага започват тия гърчове , звуци .. хем ми е смешно (как си мърда мустаците) , хем не (как се гърчи) .. странна работа , но според мен НЯКОИ животни сънуват.Еднодневката със сигурност не сънува :wink: :D
Аватар
userdsp
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 16:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от userdsp »

Сънуват като кучета :D
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Животните сънувaт ли?

Мнение от sawo »

jerry написа:Животните сънувaт ли имaт ли мисли. Всъщност ние ли сме по висши от тях или те сa по висши от нaс?
Щото примерно те имaт много стрaнни кaчествa които ние хорaтa ги нямaме a и ние имaме много лоши кaчествa които те ги нямaт.
Някой хорa кaзвaт че лъвa или мечкaтa стръвницa примерно или който и дa е хищник че е лош или кaзвaт че вълкa и зъл. Дa но вълкa не изпитвa зaвист, нaглост, злобa, и всички лоши кaчествa нa човекa? Зaщо дa е лош тогaвa. A и aко човекa беше толковa висшо существо зaщо сa цигaрите и нaркотиците примерно. Едно животно никогa не би прaвило нещо aко знaе че то му вреди.

Имa ли някой по зaпознaт със тaзи темa и спецялно със товa имaт ли сънищa животните?
Понеже сме по-сложно устроени затва и имаме повече недостатъци животните имат много прости цели обикновенно например да направят поколение колкото за да не изчезнат и в това се изчепва целия смисъл на съществуване.Също така едва ли биха се 'замислили' какъв е смисъла на съществуването им или други по-сложни въпроси.В този ред на мисли според мен ние сме най-висшия вид.
За всички не мога да кажа но примерно котките и кучетата определено сънуват тва се вижда много лесно.
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Прочети това , доста е интересно.

http://bg-science.info/forum/index.php?showtopic=964
Публикувай отговор