Космоса и какво се крие зад него ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Според вас възможно ли е да е имало и други свръх плътни материй много далече и други "Големи Взривове" и други "Светове" Това според мене е напълно възможно Вселената е огромна.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Все още учените нямат отговори на тези въпроси. Едно нещо обаче е сигурно, вселената има просто начало (не материята, звездите и т.н.), а самото пространство ... то просто е съществувало :wink: Няма начало, няма край. Има една теория за друга вселена или няколко такива, но някой физици я отричар заради самото начало на вселената. Материята във вселената се е появила от една единственна микроскопична точка, ала самото пространство просто си е съществувало. Което на практика нулира тази теория за друга вселена тъй като материята се е появила във вселената преди 13,4 милярда години, а самата вселена си е съществувала. Айнщайн мисля че имаше теория за друга вселена, но може и да се тълкува като черната дупка, все още не е изледвана на цяло и щом времето и пространството и се изкривяват до неузнаваемост и дори спират да съществуват, може да се нарече дуга вселена. За друг голям взрив ... не знам интересно, може би на разтояние 100 милярда, милярда, милярда, милярда, милярда, милярда, милярда мили от земята, там където дори и хъбъл не може да види може и да е имало друг голям взрив.
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Преди известно време гледах едно филмче на BBC и там се разправяше за черните дупки. Та казаха че точно към млечния път се е запътила една такава (не помня най-голямата или една от най-големите, ама не е от голяма важност :) ) и просто е неизбежно "поглъщането" ни.... И си задавам няколко въпросчета, като например:

Слънцето ще престане ли да грее?
Има ли някаква вероятност някой от хората на земята да оцелее и ако да ще има ли някаква промяна с времето (не метеорологичното :lol: ), защото там също казаха и че такова нещо като време в дупката не съществува?

.... Има още доста ама на тия най-много ми се иска да получа отговор (ако е възможно дори да се предполага какво може и какво не в нещо което никой не познава като черната дупка) .... :D
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

Kyuku написа:Преди известно време гледах едно филмче на BBC и там се разправяше за черните дупки. Та казаха че точно към млечния път се е запътила една такава (не помня най-голямата или една от най-големите, ама не е от голяма важност :) ) и просто е неизбежно "поглъщането" ни.... И си задавам няколко въпросчета, като например:

Слънцето ще престане ли да грее?
Има ли някаква вероятност някой от хората на земята да оцелее и ако да ще има ли някаква промяна с времето (не метеорологичното :lol: ), защото там също казаха и че такова нещо като време в дупката не съществува?

.... Има още доста ама на тия най-много ми се иска да получа отговор (ако е възможно дори да се предполага какво може и какво не в нещо което никой не познава като черната дупка) .... :D
Всякакви такива твърдения има.А ако се доближи до нас ще ни подпише смъртната присъда. :D
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Не се претеснявай за нея, галактиките бавно се завъртат за стотици милони години, само в нашата галактика - млечния път, има над 10 000 черни дупки. Приблизително на всеки 1000 години се ражда по една черна дупка. Как се ражда обаче тя?
Най-близката ни звезда, нашето слънце е голямо, най-тежкия обект в слънчевата ни система. Диаметъра му е над 1,5 милиона км. Тази звезда е тежка и голяма ... но ако си мислите че тя е голяма ... замислете се отново, има звезди който са над 500 пъти по големи от нея, тяхната гравитация е умопомрачителна, но дори и те са слаби в сръвнение с черната дупка. Какво представлява една звезда? В центъра и има запален ядрен огън, след това следва обвивка от най-тежките метали, по леките след това, водород и т.н. Когато ядрените огньове в ядрото и превършат звездата експлоадира като изхвърля всички тези частици в космоса, само че една такава свръх тежка звезда от колапса на нейното ядро и гравитация то започва да се свива на вътре, това трае само един миг от секундата. Тази звезда след като експлоадира изхвърля леките частици и гастта на вънка, но ядото и продължава да се свива на вътре до достигане на сингулярност. Един единствен безкрайно плътен атом който има масата на тази звезда, когато черната дупка се докопа до друг обект тя го разгражда и по този начин увеличава масата и плътността на своя атом. Този процес трае хиляди години. Времето и пространството се изкривяват в центъра и до безкрайност (сингулярност). Центъра на черната дупка представлява един единствен безкрайно плътен атом наречен сингулярност, там се предполага че дори времето и пространството спират да съществуват, защото след влизането на обекта отвъд хоризонта на събитията, времевата линия на обекта съдържа крайна точка на самото време и никоя възможна линия-свят не пресича хоризонта на събитията. Така се раждат черните дупки и това ги прави толкова силни.
Общо взето този процес на разграждане за мащабите на космоса трае над хиляда години, за това че няма да сме живи за да го видим. Не се претеснявай за това.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Ами вселената, не материята, ами това празното. То неможе да е безкрайно. :? Все до някъде се стига все нещо има все "там" във дълечината на черното ще има нещо. Отвъд материята. Как така ще е безкрайно. 8O

И ако се вземе една помпа и една футболна и една футболна топка и във празното пространство на космоса почнем да помпаме топката тя ще се напълни ли? Ще се напомпа ли така че да гръмне. И ако да със какво ще е пълна? Въздух? :roll:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

:)
Тя просто си е съществувала и се предполага че е безкрайна. Никой не може да си представи безкрайността и вечността :)
Не мисля че топката ще се напълни и мисля че можеш да си го обясниш сам защо. :wink:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Напоследак доста матеряли гледах, по Discovery и други телевизий а също и някои дръпнати от internet. Мисля че вселената, празното пространство, тя е най-точното определение за думата "нищо". И това "нищо" съществува от безкрай пъти повече отколкото "нещото".

И все пак си мисля, че този свят, тази реалност не е главната, всмисал че това не е реалноста. Незнам дали съм прав някои разбирач трябва да се намеси.
Напоследък откакто сериозно се интересувам от такива неща съвсем се обърках, но научих много нови неща.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

аз за Титан четох, и много търся материал различен от този който наса предоставя защото съм убеден че е цензуриран ...
Аватар
clipz
Новак
Новак
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 16:17 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от clipz »

Седях си и се замислих нещо може и да не е по темата но реших да си споделя мислите , но може и да съм се сетил за нещо което сам чел някаде ..
Мислех си ,че може един вид ние да сме извънземните и сега ще обесня защо . Преди мнооооооооого години е имало динозаври и други форми на живот освен човека.След като метеорит удря земята се появява човека . Един вид ние да сме били нещо малко ..(не сам много на ти с биологията) от сорта на едноклетачно или нещо такова което е било на този метеорит ... и от тук продължение с теорията на Дарвин :)

хаха не е нищо особенно ,но все пак ми дойде така внезапно и реших да го споделя :)

иии извинете ме за правописните грешки :)
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

clipz написа:Седях си и се замислих нещо може и да не е по темата но реших да си споделя мислите , но може и да съм се сетил за нещо което сам чел някаде ..
Мислех си ,че може един вид ние да сме извънземните и сега ще обесня защо . Преди мнооооооооого години е имало динозаври и други форми на живот освен човека.След като метеорит удря земята се появява човека . Един вид ние да сме били нещо малко ..(не сам много на ти с биологията) от сорта на едноклетачно или нещо такова което е било на този метеорит ... и от тук продължение с теорията на Дарвин :)

хаха не е нищо особенно ,но все пак ми дойде така внезапно и реших да го споделя :)

иии извинете ме за правописните грешки :)
Еми нали такава е теорията за десетата планета, че се е ударила в Земята и освен че е донесла живот също така е формирала Тихия Океан. Но може и да се бъркам.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Вероятноста живота да е дошъл с метеорит е много по-сериозна отколкото сам да се е зародил :roll:
Публикувай отговор