Космоса и какво се крие зад него ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

TRALALATO
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 4:13 am

еее добре ве :))))))

Мнение от TRALALATO »

да се твърди че няма гравитация е абсурдно това че кометите минават покраи слънцето и не се удрят в него е не поради липста на гравитациа от негова страна а благодарение на неговата тепература - както знаем кометите са съставени от ледени късове с различен химичен състав премесени с парчета скална маса при доближаването им към слънцето се получава интензивно топене преобразуване на леда в пара в следствие на този процес кометите биват откланяни от слънчевия диск и много често допълнително ускорявани от преминаването покрай него имено заради гравитациата му - благодарение на този метод на ускоряване от гравитациата сондата войджър 1 напусна слънчевата система проверете как е станало това по подробно в саитовете на насса -
lelq_dafinka мисля че идеяата за преместването на земята е идеална да не кажа гениална - след хиляди (милиони) години земята ще бъде подпалена от слънцето то става все по силно и по силно - така че да мръднем земята в по далечна орбита от него би ни дало още малко живот на нея но за да запазим хармонията на сезоните и неиния климат трябва да мръднем и луната иначе вси4ко 6те стане манджа с грозде в смисал 4е балгодарение на луната окените са си океани а сушата суша ако я няма нея тук ще бушуват бури цунамито 6те е като да чуроликат птички представи си един воден свят - едиственото нещо което би станало ако отдалечим земята заедно с луната от слънцето това би било удължаване на годината денонощието би станоло с някои час по голямо защото ще обикаляме слънцето по бавно -- какво има на края на вселената ли-- ако се предържаме към Дъглас Адамс един ресторант ще е на точното си място :P които мине толкова път за да стигне до там все ще е гладен ако и господ да е . пробвайте това сайтче http://kolibka.com/ а сега до скоро че ми звани един извънземен живее на една от луните на сатурн щял да пуща Тиесто бил ми купил билет ще взема да отскоча ей го каде е :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

войджър 1 и 2 са на парченца в края на нашата слънчева система :wink:
За гравитацията, ако искаш можеш да се опитваш да я докажеш, като започнеш да я доказваш те съветвам малко по-внимателно да наблегнеш над някой не толкова известни теории на А.А. За земята си прав, можем да я преместим, но само с толкова с колкото се увеличава слънчевата топлина, в противен случай меко казано ще замръзнем.
Кометата която е съставена от скални късове и лед лети правото към центъра на нашето слънце, да предадем малко обем на кометата първо. Тя е голяма 1000 км и дълга 7000 км . (изглежда достатъчно големичка вече, даже по голяма от земята) и пътува право към нашето слънце което е с диаметър над 1,5 милиона километра. Ако излезним в космоса точно над земята ... там обезателно не е +50 градуса по целзий т.е. там горе леко студеничко. Схвана ли мисълта ми ? при скорост 30 000 км/ч примерно предполагам че вече можеш да го сметнеш за колко време ще измине разтоянието до слънцето. Тук е добре при сметките ти и изчисленията за растоянието да вземеш под предвид че слънцето не може да огрее нейния край и следователно той огрява само нейната "глава" и се замисли каква е вероятноста за времето което си получил тя да се отклони с близо от целта си (центъра на слънцето) с близо 750 000 км, не изглежда много ако не се вземе под предвид скоростта и заедно с обема и. За изкуствения "спътник" който говорих ще те оставя сам да си събереш информация.
:wink: приятни изчисления :twisted:

П.П. Забравих за луната, всеки добре знае че тя се отдалечава от земята т.е. така наречената гравитация на земята не може да я задържи, с изключение на окена който забавя нейното отдалечаване но не го спира :wink:
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Много интересна тема. :o Моля продължавайте "да си говорите"! :P

ПС: Много ми се иска и аз да кажа нещо по въпроса, но точно сега ми се спи и нищо не мога да се сетя, иначе мога да кажа нещо полезно. :wink:

Мажду другото благодаря за информацията!!! 8)
TRALALATO
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 4:13 am

:)

Мнение от TRALALATO »

Да прав си за луната че тя се отдалечава от планетата ни но явно не си се запитал защо става така-това е поредното мащабно доказателство за гравитцията и неиното существуване -земята има атмосвера както знаеш тя ни е като чадър които ни предпазва от редица фактори в едно само тя оба4е тя не е съваршенна на 100% всеки метиорит които пада на земята бива изгарян о6те в неините горни слоеве с изключение на по огромните не дай си боже да не се случва такова нещо - до колкото луната е бомбандирана непрекъснато от падащи камани затова и неиното тегло нарастве следователно се отдалечава от земята с 16 см на година така 4е скоро няма да ни напусне спокоино :)

само от факта че слънцето разпръсква соларен вятър на милиарди км от себе си можеш да си представиш колко горещо е то- температурата в неговата корона стига до 10 милион градуса по целзии имено така както ти не вярва6 ми се струва -се създават кометите това са огромни късове лед и скали които с доближаването си кум слънцето получават кенетична енергия следствие на скоростното топене и се изтрелват като коршуми :!: и си се носят насам натам като оставят опашка от самите себе си . температурата в космоса е около -60 по целзии но на деректна слън4ева светлина дори на такова огромно разтояние на което е земята от него обектите се нагриават до +250 градуса- мислиш ли че на една евентуална комета която лети към него ще и е трудно да промени траекториата си с десет градуса за 175 милиона км и да се оклони от слънчевия диск -при положение че на разтояние земя слънце при пряка видимост тя ще е нагрята до 250 градуса и повече от самото него ? на теориа и практика както се получава за твое учудване тя си заобикаля без да каже гък :)
и това по никакъв начин не доказва че няма гравитация
ако искаш да продължим да разискваме темата за космоса удоволствието ще е мое но нека да не твардим че няма гравитация понеже е абсурдно и ще го прочете някое дете и ще му докараме двоиката в час по физика :wink:
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Искам да кажа само, че аз като се замисля, ако няма космос, ако няма живот въобще и аз сега няма да мога да се замислям ( :D ) чувствам много странен "натиск" в главата. Толкова ми е странно това, как се е създал живота. :oops: :?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

За 16 см на година означава че количеството метеорити който падат трябва всяка година да са едни и същи с една и съща големина или по-големички от обичайното, но ако са доста по-големи то тогава могат да я отнесат като талибан търговски център ... замисли се :)

Момент, явно се интересуваме от едни и същи неща, тогава спомни си отбранителната система която щяха да изграждат против метеорити. Там доказаха и за това не я направиха във вида в който беше предложена. Тука става въпрос за плътността на метеоритите и как някой от тях не много големички как с 1 гигатон водородна бомбичка (предполагам се досещаш за енергията и ударната вълна която се получава) няма да могат не само да го отклонят от курса му, а и парченце от него няма да откърти. Толкова за плътността и кометите т.е. има комети който не са само от лед и скали. Тука обаче дефиницията беше меки и твърди скали, не мога да се досетя в момента кой от двата вида бяха тези за който говоря, но мисля че меките бяха.

Температурата на нашето слънце е огромна, но планетката която се врътка пред него т.е. страната която не застава към слънцето има -ххх градуса по целзий. (не помня в момента колко бяха) 8O Както и да е, за лека справка на марс температурата е -133 градуса по целзии. Тука трябва да отбележим че марс има атмосфера, може да е по-малка от земята но има! Него също го пече слънцето ама си е студеничко на него. На планетите зад него е още по-голям бахър.
Един малък цитат:
Дължината на вълната на съвременното фоново космично лъчение е само 2,726 градуса над абсолютната нула, т. е. над -273,15 С. Температурата на лъчението е твърде постоянна по цялото небе, променяйки се само с 40 милионни части от градуса. Математичният анализ на тези точно измерени вариации даде решаваща информация за ранното развитие на Вселената.

П.П. Мога да ти пратя ако искаш една документация на английски език но е писана от българин която разбива фантазийте за големия взрив и всички останали неща, от наса преди се отнасяха към него с пренебрежение, но сега го канят вече човека да им изнася лекций при тях. Имам я на диск, мога да я кача някъде да си я дръпнеш или да ти я пратя. Много е интересна и всичко е подковано с доказателства.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ubieca: Предполага се че е станало неволно от произволното свързване на материята, първите едноклетъчни организми, еволюция и т.н. Аз лично не съм фен на тази теория, поради причината че да се зароди живот от нищо, вероятността е 10 на 256-та степен, а нашата вселена е едва на 13,4 млрд. години. По съм склонен да повярвам че по-висша сила го е създала, но никога няма да разберем.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Много се въздържам да взема отношение по тази тема, но можеби днес през деня ще го направя защото ми омръзна да гледам как си блъскате главите като маде в гъз.
Така или иначе твърдението което ще напиша скоро ще е факт с които на всички ще ин се наложи да се съобразяват.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Вземи, само че без разни пара-нормални недоказуеми теории там. Въздържай се малко.
rumo
Потребител
Потребител
Мнения: 221
Регистриран на: Пон Дек 01, 2003 11:28 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от rumo »

Леле мале, боже господи !!! Какви неща може да прочете човек в тая тема. Направо преобръщате физиката с главата надолу (Админа). То да е някоя окултна тема айде иде дойде там всеки може да си плямпа каквото си иска , ама като става въпрос за астрономия недейте така. Айде и Лутара да се изкаже , че той нещо като Господ се явява в тоя форум да видим какви ще ги забърка и той . Друго ми е интересно има със сигорност ученици дето го четат това , тъй ли не учат физика да ви корегират малко поне , да не се изказвам аз че мойте познания са от преди 15-20г. а пък не съм чул нищо съществено да се промени освен в света на елементарните частици.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Тъй да почна по ред.
админ направо ме смущаваш с расъжденията си.
Тъй като вселената расте и увеличава скороста си след тях няма нищо.В нищо се има в предвид пусто и празно място.
аууу колко грозно и необусновано звучи.
Да хвърля малко светлина. Tакова като понятие "нищо" си е чиста проба заблуждение и единствената му цел е да ни отклони от правилните расъждения.
През 1932г. Морлей "доказва" че в пространството м/у отделните космически тела няма "нищо" и това пространство той нарича вакум с което отрича съществуването на етера. Да обаче етер има и това доказва на новата наука Никола Тесла с изобреенията който прави. Просто някой хора са нямали интерес да се знае за съществуването на етера.
Какво представлява етера? Етера е частица която изпълва космичното пространство както въздуха изпъва пространството по-между ни. Това е частца по малка от атома. Етера е частица която не се вижда и няма нито едно от измеренията на материята (материя, енергия, светлина) това е така защото е с по-голяма вибрация и с повисоки обороти на въртене от всичко в материалните състояния. При забавяне на въртенето тези частици започват да приемат материални измерения (светлина, енергия, материя). При забявяне на въртенето си дори на една етерна частица може да приеме размерите на цяла планета. В зависимост от различното забявяне на етерната частица тя може да се прояви като светлина, енергия или материя. Никола Тесла забавя етерните частици само до положение енергия без да създава материя и дори само до това положение съвремениците му го наричат черния магиосник.
Според най-известната теория, в началото не е имало абсолютно нищо, не е имало време, материя и пространство. Изведнъж огромно количество чиста енергия по-малка от атом се е появила от нищото и е започнала да преобразява вселената, която нараснала до размерите на ябълка, от там материята и анти-материята, след това частиците отделени от сблъсака на материята с анти-материята през следващите стотици милиони години са се свързали в градивните елементи на света, водород и хелий.
Първо не е било "нищо" а "етер". Да материя не е имало. Огромно количество енергия се появява при забавянето на етерното въртене. Да всичко това е по-малко от атом. Да може да достигне размерите на ябълка. Няма зблъсък на материя и на антиматерия да те се появяват като прудукт на забявянето, но гравитацията се появява в зависимост от потозите на въртене на "етерния вятър" и тук тези елементи като водород и хелий са самостоини а не че вселената се образувала от тях те са просто още едно от състоянията на етера.

Чрез "Етера" ние имаме гравитация и благодарение на него ние не сме изхвръкнали извън орбитата на Земата. Благодарение на него се постига и антигравирация.

админ а що се отнася до пътуването то няма физичско имерение. Когато ти казват че мисълта ти може да стигне до края на вселената да това може да стане само ако ти имаш представа за края на вселената и то само на материялната вселена. Пренасянето през пространството винаги е били и ще бъде най-бързо само когато сме нематериални или друго яче казано ако ускориш един организъм като нашия така че вибрацията на клетките да достигне скороста на една етерна то ти в това състояние си способен да достигнеш за един миг кадето искаш само да имаш представа за това място или както се казва информационен отпечатък за мастото в собствените си клетки. Докато измерваме скороста на движението в пространството спрямо материята никакъв санс нямаме да избягаме по далеч от собствената си галактика.

rumo
Леле мале, боже господи !!! Какви неща може да прочете човек в тая тема. Направо преобръщате физиката с главата надолу (Админа). То да е някоя окултна тема айде иде дойде там всеки може да си плямпа каквото си иска , ама като става въпрос за астрономия недейте така. Айде и Лутара да се изкаже , че той нещо като Господ се явява в тоя форум да видим какви ще ги забърка и той . Друго ми е интересно има със сигорност ученици дето го четат това , тъй ли не учат физика да ви корегират малко поне , да не се изказвам аз че мойте познания са от преди 15-20г. а пък не съм чул нищо съществено да се промени освен в света на елементарните частици.
Абе човек мога да дам и доказателства за това което твърдя. Учили сме физика и аз мога да твърдя че това ми най-любиния предмет. Имам познат атомен физик, който е готов да дейтвотелно да преобърне цялата съществуваща физика с главата надолу.

Вижте сега нашата физика си изпъни ролята за обеснението на материялния свят, но само на него. Тукстава дума както за механичната физика така и за квантовата физика, защото (смятам никой няма да отрече) и в двете става дума само за материата в различно състояние.

Както и да е утре ще ви дам сайт за етера и за някой от устройствата който го използват само до известна степен.

Наистина ми се иска да напиша още но мисля че за сега нямам право нека хората който работят в/у това сами го направят когато са готови с изследванията си.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Под нищо имам предвид тъмна материя, което виждам че му даваш име етера тъй като абсолютно по същия начин се описва тъмната материя.
Водорода и хелия са се образували в последствие, както и останалите градивни частици на света и точно твоя познат :) каза че гравитацията такава каквато я познаваме не съществува. :twisted:
rumo: точно защото твоите познания са от преди 15-20 години, те не струват абсолютно нищо. Аз пиша с думите на световно известни физици и астрономи, само дето част от нещата съм ги спестил или преразказал на-бързо. :wink: И аз съм чувал теории от пред 15-20 години че звездите и слънцата за две различни неща, но световно известни физици, астрономи и космолози доказват и казват че са едно и също нещо. Във вселената има звездни купове, галактики, прах, газ, бели джуджета, неутронни звезди, черни дупки и квазари и, освен това, невидима тъмна материя. Вселената расте 1,64 милиона км в минута т.е. след 10 минути тя вече ще е по-голяма с 16,4 милиона килиометра. Цялата Вселена вероятно има краен обем, леко изкривен от наличието на видимо вещество и тъмна материя, както и на тъмна енергия. Вероятно Вселената ще се разширява вечно и заради наличието на тъмна енергия това разширяване ще протича все по-бързо и по-бързо.
Последно промяна от admin на Вто Авг 30, 2005 20:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

ма нали тва ти казвам че то не е материа нито антиматерия състоянието му е нематериално. Офффф чакаи да излезе книгата и ще прочетеш за кво става дума.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
TRALALATO
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 4:13 am

Мнение от TRALALATO »

иии тъкмо почвах да пиша и ми се обадиха за излизане ай до после -исказвайте и още мнения взе да става интересно наистина -в космоса има много загадки върху които много моге да се поспори а и много хипотези се навъдиха напоследък че и да се посмее човек от сърце може- ай до! :arrow:
rumo
Потребител
Потребител
Мнения: 221
Регистриран на: Пон Дек 01, 2003 11:28 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от rumo »

Tъй айде и аз да драсна нещо по темата за Вселената.
Силите които действат и са причина за всички явления по целия космос са 4:
1 ядренни слаби
2 ядренни силни
3 електромагнитни
4 гравитация
От тези четири гравитационната е най-слаба и въпреки всичко тя определя орбитете на планетите и звездиде в нашата слънчева сиситема , в галактиките и в цялата вселена .Защо ? защото другите се изчерпват (ядрените) уравновесяват се (електромагнитните) и накря остава най- маката защото тя действа винаги претигателно и е равна на сбора от масите и на двете тела или колкото има там и отслабва с квадрата на разстоянията между тях.
От всяка елементарна частица която има маса (трябва да се знае че не всики частици имат маса обаче и това е много важно) до най-тежките химични елементи (ако не се лъжа осмий) създават около себе си гравитационно поле!!! И така гравитацията е свойство на материята , повтрям свойство на материята така както електромагнитните сили са свойство на положително и отрицателно заредените елементарни частици и да се отрича нейното съществуване означава да се отрича материята , което е абсурдно.Затова ника не ми се спори има ли няма ли гравитация.
Нещо повече след изчерпване на огромните ядрени сили в звездите се стига неизменно до гравитационен колапс - явление наблюдавано от астрономите на всякъде из космоса Предполага се че и края на вселената ще бъде именно гравитационен колапс , ако се намери достатъчно количество материя в космоса за да се изчисли нейната плътност засега обаче открито вещество е недостаъчно за достигане на "критична маса" и вселената се разширява вследствие на Големия взрив
Чудиш се откъде се взима толкова водород в слнцето че да свти вече 5 милярда години при условие че изгаря по 600 милиона тона в секунда , а и ще свти още толкоз . Масата на слънцето няколкократно надвишава тази на всички планети в системата а масата и размера на водорода са нищожни -представи си колко водород трябва да има за да се достигне такава маса още повече че налягането в слънчевото ядро е чудовищно и на много по-малко място се събира повече вещество (водород ) а и там водорода е в състояние на флуид а не атом и затова и протича термоядрен синтез - огромната енергия на слънцето равняваща се на милиарди водородни бомби .
Бих искал да спомена и за числата с които толкова обиш да боравиш и да стряскаш четящите(меко казано някои от тях са абсурдни)
Според теб на фотона са му нужни 1 милион години за да напусне слънцето чийто диаметър бил 1,5 милиона километра. първо не нужно да прекосявт диаметара а радиоса който тогава е 750 000км.при скорост на фотона 300 000км/с. това са малко повече от 2 сек. нали тъй. за скороста на звука 120 000км/с. ужас като се има предвид че съвременните изтрбители надвишавт доста скороста на звука и при диаметър на Земята окло 12 000км смятай какво става софия - ню йорк ще ходиш и ще се връщаш по няколко пъти в секунда :lol: Скороста на звука през въздуха е окло 330м/с ( и аз по памет) и доста други зажележки имам ама аъде да обърна внимание и на Лутар . Всичкото хубаво ама тоя етер дето го измисли направо ни върна в 17век Етера е напулно измислена и несъществуваща субстанция служеща да се установи взаимодеиствието между телата и движението им в космоса .След създаването на квантовата механика и особенно след като Айнщаин написа теория на относителноста която доказва че няма нищо абсолютно мита за етера беше разбит на пух и прах . Тъмната материя няма нищо общо с етера пък и тя е бая мъглява и хипотетична величина .
Айде стига за сега ....
ПС : да вземем да си направим една тема за Вселената ли в тоя форум че като гледам доста любители сме се събрали а пък и материята е наистина интересна
Публикувай отговор