Космоса и какво се крие зад него ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Фотона светлина излезнал от ядрената пещ пътува 1 милион години до повърхността след което пътува "вечно" във вселената (ако не срешне черна дупка, единственото нещо което унищожава всичко и всеки) точно го каза, заради масата, плътността и количеството фотони през който трябва да си преправи път за да стигне до повърхността (справка - физика Стивън Хокинг ако не знаеш кои е, няма смисъл да продължаваме да пишем, вярвай си сам в това което искаш, вярвам на него защото цял свят му вярва). Много лесно се доказва (по E=mc2) малките цифри да се смятат за степен:
Е = 0.048 х 10-27 х (3 х 108)2 = 0.048 х 10-27 х 9 х 1016 = 4.3 х 10-12 джаула.
Само по себе си това количество е незначително, но ако го умножим по огромния брой атоми, образувани посредством сливане от Слънцето, общата освободена за секунда енергия възлиза на 100 милиона мегатона тротилов еквивалент! Няма да се впускам в атомна физика, само ще добавя че точно това забавя фотоните светлина близо един милион години от ядрената пещ до повърхността.
За звука казах че не съм сигурен и предполгах.
Според най-известната теория на А.А. (Алберт Айнщаин) теорията на относителноста гласи: (по-памет) Времето и гравитацията в различни точки на вселената протичат по-различен начин. Изхождаме от най-старото обяснение за гравитацията: Тя се дължи на базата на масата на частичата и нейното въртеливо движение. Ако частицата или крайното изделие няма маса то няма и гравитация. Това всичко е на теория обаче която не е доказана, за това че ябълката пада на земята не означава че има гравитация и че тя съществува. Тя може просто да си пада заради това че имаме атмосфера и неможе да излезне в открития космос. Ако пък е в отркития космос тя би трябвало да се превлича веднага от най-близката ни звезда, нашето слънце. Земното претегляне на базата на магнитното поле на базата на предполагаемото ядро на земята което се върти, но не е доказано че съществува и атмосферата ни нямат нищо общо с гравитацията и с това дали тя съществъва или не. Ако имаше тази така наречена гравитазия космоса нямаше да се разширява, а щесе да си стои някакви с педя звездички събрани метър на метър пространство.
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Който иска името му да се носи извън слънчевата система ... може да се регистрира тук ....до 15 септември е срока .
http://pluto.jhuapl.edu/ecard/scripts/a ... esForm.php
NASA предоставит всем желающим возможность отправить свое имя за пределы Солнечной системы, передает slashdot.org со ссылкой на сайт космического агентства. Диск с именами разместят на борту зонда New Horizons, который полетит к Плутону в январе следующего года.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

rumo
Доста общо се изказаза етера за съжаление това ме навежда на мисъта че ти си готов с лека рака да отхвърлиш патентите на и еьпериментите на Никола Тесла (давам него за примен защото е достатъчно блиско го нашето съврение).
Ето сайт които може до изветна степен да ди даде светлина по въпроса има и линкове за допълнителна информация ако жлаеш.
http://svetlinaotzion.narod.ru/eter.html

админ
Тя се дължи на базата на масата на частичата и нейното въртеливо движение. Ако частицата или крайното изделие няма маса то няма и гравитация.
Точно така е админ гравитазията се дължи на масата и върпеливото движение на застицата. Ако скороста на въртене се увеличи материата започва да намаля и а от там и гравитацията на обекта и всичко зависи от въртенето или торсията. Торсията е именно това ротяцинно движение което задеиства цялата вселена.
Има явления за които физиката не казва нищо защото неможе да ги обесни с наличните си теорий с които располага.

Абе скоро много скоро ще стане всичко ясно. Именно и за това няма смисъл да обеждавам, когото и да било в това че невидимата вселена е доста повече от видимата и те съществуват преплетени една вдруго а не самостойно тъй като една дължи съществуването си благодарение на другата.
rumo
Потребител
Потребител
Мнения: 221
Регистриран на: Пон Дек 01, 2003 11:28 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от rumo »

admin : по въпроса за ябълката според теб е възможно атмосферата да я натиска надолу и затова да пада , ами замислил ли си се аджеба кой пък натиска атмосферата надолу ( сега лутар ще каже че това е етера :lol: )? ами ако я занесем тази ябълка на луната там където няма атмосфера ( и това е пак следствие на по-ниската гравитация)нали пак ще падне върху лунната повърхност . Ако изведем извън извън земното притегляне една ябълка няма да падне върху слънцето защото както писах в първото си мнение гравитацията е най - слабата сила на единица рзстояние и действа винаги между две или повече тела и понеже ябълката няма достатъчно маса за да създаде гравитационно поле сънцето не може да я "дръпне " от такова разстояние .
lutar : от линака който си дал много не се убедих за наличието и още пове от нуждата от етер в космоса всички примери които дава автора са обясними с наличните вече 4 сили ( за тях писах по-рано)примера коъто дава с разспространението на светлината е логичен само от "нормална" гледна точка ( светлината е частица- фотон която се движи като вълна и затова не и е нужен етер за да се вълнува , просто такава и е природата). и още едно нещо автора отрича доколкото разбрах дуалистичният модел на светлината ( частица / вълна ) а това е в основата на цялата квантова механика.Абе въобще след опита на МАйкелсън-Морли са направини много опити да се възроди идеята за етера несъм чувал за някой който да е просъществувал много дълго .
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Давах примери за разсъждения, но не съм го твърдял. На много места съм давал примери, да си поблъскат малко мозъчетата читателите. По тази логика Юпитер е най-големия гигант след слънцето в нашата слъчава системка и би трябвало да си говорят със слънцето, т.е. слънцето да го привлича. Или път айде ако му е много далечко може да си приказва с Сатурн. За съжаление обаче все още не сме разбрали всички сили който действат в космоса защото космическата история може да се проследи едва след като вселената е станала на 300 000 години, за преди тези години има само догадки и по тази тема наистина можем да си говорим много. Има доста други теории за произхода на вселената, както казах някой от тях са на Българи и една от тях я имам на диск, само че е на английски защото е презенационна. За паралелната вселена на А.А. (тука тези който не са добре запознати не трябва да бъркат понятията тунела за паралелната вселена и черната дупка, двете нямат нищо общо). За произхода на вселената, за произхода на живота във вселената и т.н. и т.н. Мисля че е безмисленно да водим спорове, като за всяко нещо може да се каже по някоя "аномалия" която да ни хвърли в нови и нови разсъждения.
Само да добавя етера за който говори lutar-a до колкото успях да му схвана идеята може да се нарече и невидима тъмна материя и енергия чиято истинска физична същност е голяма мистерия за учените, тъй като не е съставена от атоми или нещо подобно, която от 50 години е загадка за астрономите и физиците. Тъмната материя и тъмната енергия са само термини, възприети от астрономите когато говорят за големите скорости, наблюдавани в движенията на видимото вещество във Вселената. На практика много малко учени (броят се на пръсти) който са успели да я докажат и да я използват, само че поради финансови интереси все още тези патенти не са видели бял свят. Никола Тесла прави 10 аудиенций ако мога така да се изразя пред английската кралица. В 9 от тях им показва разни нови газарийки и всички са възторжено, но на 10-тата казва: Всичко което видяхте до сега са фокуси и илюзия. Сега ще ви покажа нещо найстина интересно. Експеримента се състой в следното. Застава неговия ученик в единия край на стаята с някаква лампичка, а той на другата страна с някаква кутийка. Натиска нещо и отсреща светва, всички казват нормално. Тогава чупи стъкления корпус на лампичката натиска пак кутийката и тя пак светва. Без да има разни опънати жици и т.н. С това доказва че тази невидима материя и енергия съществуват.
TRALALATO
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 4:13 am

Вяряите на rumo и чуите нещо интересно от luatara

Мнение от TRALALATO »

---
мнението е цензурирана, защото не е по темата.
rumo
Потребител
Потребител
Мнения: 221
Регистриран на: Пон Дек 01, 2003 11:28 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от rumo »

admin написа:Давах примери за разсъждения, но не съм го твърдял. На много места съм давал примери, да си поблъскат малко мозъчетата читателите. По тази логика Юпитер е най-големия гигант след слънцето в нашата слъчава системка и би трябвало да си говорят със слънцето, т.е. слънцето да го привлича. .
Мислех да не се обаждам ама като гледам може и много да не си ги блъскат (мозъчетата).Затова на базата на твоите разсъждения искам да задам един лесничък въпрос: защо Юпитер след като е толква тежък -масата му е над два пъти по-голяма от тази на всички планети в сиситемата взети заедно и има общ гравитационен център със Слънцето не пада въху него? А да видим кой ще познае :roll:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

TRALALATO: Очаквам да чуя твоите хипотези и не съм ти приятел. От теб освен необосновани тези от някакви касети който даже не можеш да докажеш или ай де поне да ги повториш смислено, до сега не съм прочел. Поне си замълчи да не се излагаш. Не четеш и литература, два пъти ти предложих нещо ново което обяснява доста неща, не прояви никакъв интерес. Ай де да ти звъннат пак по-телефона и излез от темата и стани само неин читател, става ли ? Може и да научиш нещо ако имаш желание, ама ти и желание нямаш, стара материя я повтаряш. Ако имаше желание щеше да по обиколиш мрежата малко или фтп-тата току виж си открил информация ... някаква, па ха дано (ама на дали) ще се образоваш малко. Ако искаш можеш да пробваш да полетиш, просто се хвърли през терасата и виж ... не се знае, знае ли се то. Горещо ти го препоръчвам. Булевардна литература ... смешник ... за това човека е продал повече книги по физика от колкото мадона за секс. Не знам ти да си някакво светило "брато" във физиката или астрономията ама ай де не ставай като ходещия виц, не изказвай мнения по въпроси по който не си компетентен поне малко. Обаче темата нещо не ми харесва на къде се опитваш да я забиеш и затова всякаква твой бъдещо мнения ако не са по темата ще бъдат цензурирани ... т.е. изтрити.
Юпитер до колкото в момента си спомням (а съм пил) беше 30% материя 70% газ ... водеше се газов гигант (нещо от сорта беше).
Burner
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:28 am

Благодарствено писмо

Мнение от Burner »

Благодаря много за всичката безполезна и хипотетична информация, както и за всичките глупости постнати тук. Честно скоро не се бях смял така. Дори специално се регистрирах тук, за да изкажа благодарността ми - вие сте най-смешното нещо, което съм получавал след събуждане :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

поредното "светило", айде някой всезнащ ... да седне и да напише нещо, а не само да се прави на знаещ тъй като точки не присъждаме на никого и потупване по рамото също. Ама като сяда да пише, да започне с теоретичната част, химичната и физичната. Да предостави малко материал за изчисления, както и готовите изчисления. Мился че бях ясен, с химичните реакций, физичните закони и уравнения и сметки за да ме обеди в неговата гледна точка. Очаквам с нетърпение, а всякакви други мнения различни от горното изречение ще бъдат изтривани.
rumo
Потребител
Потребител
Мнения: 221
Регистриран на: Пон Дек 01, 2003 11:28 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Благодарствено писмо

Мнение от rumo »

Burner написа:Благодаря много за всичката безполезна и хипотетична информация, както и за всичките глупости постнати тук. Честно скоро не се бях смял така. Дори специално се регистрирах тук, за да изкажа благодарността ми - вие сте най-смешното нещо, което съм получавал след събуждане :)
много ми е интересно какви доводи ще извадиш срещу моите разсъждения , ако може да цитираш и опровергаваш теоретично и логично обаче ,( на формули и математика много не държа) че и ние да се смеем сутрин на нещо :lol:
Пс : отговор на въпроса за Юпитера не виждам , май-по лесно е да се говори за несъществуващи енергий щото там точни величини и доказателства липсват
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

След цялото обсъждане на това, което е далеч, аз мисля да ви провокирам малко по следната тема :

В едно от предишните мнения прочетох, че може би има стотици милиарди разумни раси, но забепежете :arrow: Никоя не била достатъчно развита да ни посещава (да, прочетох и за "съседите" споко)
А защо Земята да не е някакъв полигон или лаборатория ?
Един пример, който ми изникна докато четох :
Имало динозаври, след това хоп комета и тотално зачистване на биологичния материал.
След това прелистваме една от най-превежданите книги ( не "Хари Потър" ) и четем за Потоп и заличаване на всички сухоземни видове.
След това предсказание за "Армагедон" (огнен дъжд) което практически си е метеоритен дъжд от с по-голям мащаб.

Според мен нищо не пречи тази "комета", която е помела почти целия генетичен материал на динозаврите да е била някоя бомба, завършваща неуспешния експеримент за създаване на "мислещ" организъм.

Прочетох, че на Марс били намерени следи от този "потоп" и се предполага, че това било ставало там. :roll:

Но В Крайна сметка това са си мои разсъждения през нощите когато не мога да заспа и размишлявам.
Мисля, че не мога да ги подкрепя с факти или поне теории, но все пак не го трийте ;)

почти нищо от това не съм чул от ТВ (масово средство за ДЕЗинформация)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Магнитното поле на Юпитер има ориентация, която е близка до оста му на въртене. Масата на Юпитер е 1.900e27 кг. Диаметърът му е 142,984 км. Бари центърът му със Слънцето лежи над повърхността на Слънцето. Една неуспяла звезда.
TaO-DeadSocked:
Тя си е точно полигон. Писах малко по-нагоре за разстоянията и как те могат да бъдат преодолени. Според най-известната теория една комета се е забила в океана носеща разни микро организми и т.н. Бум и след 80 милиона години приблизително биологичен взрив. Само че, не може да се пръкне само един вид, той няма да оцелее. На хищниците им трябва месо за да живеят. Трябват ти поне 50-100 вида и доста от тях разбира се, като се има в предвид разстоянията т.е. да кажем имаш два вида риби, единия в Аляска другия е черно море, едната е хищна другата не, виж хищната какво разстояние трябва да измине за да си похапне. Това по себе си доказва че много различни видове трябва да са се пръкнали по едно и също време, което е малко вероятно. Общо взето аз не съм фен на теорията за биологичния взрив. Както и на еволюцията. Защото за всеки един вид който е живял на земята липсва междинният модел (вид) т.е. ако съществува еволюцията трябва да има и междинен вид, а той все още на абсолютно нито едно животно което е живяло на земята не е намерен. Ето ти един пример, домашната котка е точно копие (без окраската) на тигъра, само дето мащаба е различен, но липсва междинния модел как се е случило това.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

Скоро видях едно филмче по дискавъри за Завроподите (онези 25 метрови 30-40 тонни тревопасни)
та : след някакво земетресение местообитанието им се разцепило и на мястото на днешна Румъния намерили точно копие на тези завроподи 1:1 само, че е висок само 3-4 метра ;)
обсняват го, че поради различните условия и оскъдната храна (понеже тогава румъния и околността са били островче) размерът им се е редуцирал ...

Не съм толкова запознат, но рисът не е ли по-голям от домашна котка и по-малък от тигъра ?

И Все пак се питам "Кога ли ще дадат поредния Резет на експеримента"
Аватар
free_zone
Новак
Новак
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 15:41 pm
Местоположение: Death World
Обратна връзка:

Мнение от free_zone »

Според мен има други човекоподобни(изванземни)кото ас подомнои на нас,щото неможе да сме единствени :)
Публикувай отговор