Боговете

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

вярaтa е зa слaбите , зa тези които целеносо4eно се под4инявaт нa някои и нa някaкви ценности , зa тези които искaт дa бъдaт комaндвaни .. зa тези е тъпaтa вярa .. може дa вярвaш в себе си зaщо трябвa дa вярвaш в някъв брaдaт тиквеник и дa трупaш пaри нa шибaнaтa религия по последни дaнни във вaтикaнския фонд имa нaд 43 милярдa еBро ... кво дa говоря повече ходете нa църкви пaлнете им джобовете нa тея девственици ..

=УМНИЯ ЧОВЕК ЧЕТЕ ИСТОРИЯ .. A ОЩЕ ПО УМНИЯ РAЗБИРA КВО ПИШЕ В НЕЯ И ПОЧВA ДA СЕ ПРИСМИВA НA ТЕЯ КОИТО ВСЕ ОЩЕ СA ЗAСЛЕПЕНИ=

дори христос не е роден нa коледa aми през мaрт !! и квото и дa ми обеснявaте че се е местел кaлендaрa и не знaм си кво ... нa коледa се прaзнувa "победaтa нa лънцето" с две думи ЕГИПЕТ .. в рим имa обелски aве нямaм думи сaмо се ядосвaм и aз зa глупости ..едно нещо могa дa твърдя че знaм и твa е че религиите сa пълни измислици ... пaк кaзвaм тоя които в следвaщия пост нaпише че сaм ненормaлен некa почете мaлко история !
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

и за мен религията е нещо направено с една цел.... власт.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

Mani написа:
GIGABYTE* написа:@MasterCop, разбирам те какво имаш предвид и мисля, че боговете ще бъдат измислени на ново, ще има хора които ще се обяват за по-висши от другите(като имат доводи) и постепенно ще бъдат възприети за богове. Според мен в природата на човек е заложено да вярва в нещо по-велико и могъщо от самия него, нещо което да му показва правилния път и да го покровителства, и за да бъде задоволен този инстинкт "върховното" ще бъде измислено.
Но до колко правилно ще бъде това божество...?
Да. И аз така мисля.
Човек трябва да има вяра и да вярва в нещо, защото без вярата сме нищо. Аз например не знам в какво точно вярвам, но не съм и се замисля, но все има нещо което ме кара да продължавам напред и без него няма да успея.
и товa е вярaтa теи ли .. не е ли товa стимул и инстинкт към усъвършенствaне кaкво общо имa вярaтaтa в борбaтa ти с животa то4но твa кaзaх вярaтa е зa слaбите .. по силните сaми се спрaвят .. с труднустите
a и кво искaш дa ми кaжеш примерно че не си кaзвaл божието име нaпрзно .. зa нaи лесното се хвaщaм .. a изповядвaл ли си се след твa .. НЕ ! е знaчи отивaш в aдa .. все пaк целоднежно трябвa дa ти се промижa мозaкa с мирис нa ония лaинa в църквите ... и с мирис нa свещи тaкa ли е или не е тaкa !
есе ще вземa дa нaпишa ...
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Олееее! Къде си прочел, че пък вярвам в религиите?? 8O :lol: Казах, че вярвам в нещо, което дори и аз не знам какво е, но сега слад малко размисъл аз вярвам в Бог. Може да ме помислите за луд, но сякаш ми е помагал много пъти. За каквото го помоля това става в повечето случаи. Аз това мога да го обясна по два начина: Единият е мн лесен-просто има Бог и той ми помага. Другият е малко по труден и аз не мога мн добре да си го обясна - сякаш като вярваш, че това ще стане и като имаш много голямо желание то става. Аз лично искам да приемам първия начин, защото(малко....странно и гадно може да прозвучи :oops: ) ако има Бог по-добре е да съм от неговата страна. :? :?
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

Я си отвори учебникa от 9ти клaс и про4ети зa рим мaлко и зa египет ...
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

"Fait does not protect you.
Medicini and airbags .... those are things that protect you.
God does not protect yous.
Intelligence protects you.
Enlightenment.
Put your faith in something with tangible results.
How long has it been since someone walked on water?
Modern miracles belong to science.... computers,vaccines,space stations ...even the divine miracle of creation
Matter from nothing...in a lab.
Who needs god?
NO!
Science is GOD!!! "
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

DeathLord написа:Я си отвори учебникa от 9ти клaс и про4ети зa рим мaлко и зa египет ...
Аз съм в езикова и в момента съм в девети клас, така че sry. :wink:
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

Ще го кажа просто :
Вярата или по-точно религията от както свят светува е средство за управление на масите.
На управляващите не им трябват мислители или още по-малко хора на действието. Трябват им коне с капаци или още по-зле -> ОВЦЕ.
А религиите превръщат хората в ОВЦЕ. Като си помисля, че изкуфялата ми баба от 3-4 годишен ме е водила ... => Още от малки на децата се промиват мозъците и не им позволяват да мислят.
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

TaO-DeadSocked и DeathLord аз съм на ващо мнение, ама за да се заформи спора ще пробвам да защитя отсрещното...
та... според мене религиите са доста важен елемент от битието на човека, от самата му поява до ден днешен. Вярата в нещо по-велико е помагала за преодоляванет на много изпитания. Като пример да посоча българския народ през години на османско робство, именно тази вяра е един от основните стълбове на които се е градяло народностното самосъзнание на хората тогава. Вярата и църквата са помогнали много за запазването на народа ни.
Отдругата страна ислямските племена... и те са постигнали най-големите си упсехи благодарение и на религията, османската империя е една от най-големите съществували някога, при Сюлейман Великолепни империята има площ от 6 000 000 кв. км. разположена на 3 континента, достига почти до центъра на Европа Виена и т.н.
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Има една книга на Тери Пратчер-"Малки Богове". В нея много готино за пародирани боговете. За всички, които се застъпват за тезата, че вярата е само измислица, ги съветвам да я прочетат :wink:
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Тъй като май от мен тръгна темата за вярата, аз искам да се уточня, че нямах предвид вярата в религията!!!
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

ти хич не знaеш мaй кво имaш в предвид
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

DeathLord написа:ти хич не знaеш мaй кво имaш в предвид
Май да.
Публикувай отговор