Боговете

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Боговете

Мнение от MasterCop »

Какво ли ще стане ако сега от съзнанието на човечеството се изтрие религията - тотално! Никой нищо да не помни за никакви богове! Всякакви книги и сгради свързани с религията изведнъж ако изчезнат как тия богове ще докажат съществуването си и как ще ни накарат да повярваме че ги има? И дали въобще ще ни липсват?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Няма да позволят това да се случи :)
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Естествено! Това беше само хипотеза! Не отричането на Бог ми беше целта на въпроса! Но докато в миналото Бог се е явявал понякога или е вършил чудеса сега май нещо ни е забравил! "Помогни си сам за да ти помогне и Господ" - колко удобно [:D] Попитах дали ако не знаем за Него ще се появи, защото иначе като във великата книга на Тери Прачет "Малки богове" ще изчезне силата му без някой да знае, че го има?
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от Vesenceto »

Чудеса има само там където хората вярват в тях...и колкото повече вярват, толкова повече чудеса има. Най- големия коз на дявола е да убеди света че не съществува, за разлика от Господ, който се опитва да накара хората да повярват в Него. Съмнявам се, че силата Му ще изчезне, защото за разлика от останалите "богове", които са измислени и сътворени от хората, Той е твореца, който е създал всичко и се изявява във всичко.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Боговете нямат значение защото самия човек е Бог в развитие. Важен е Създателя, Твореца и повярваите ми той не е Бог защото е много над тях.
За повече инфо прочетете "Сказания за дъщерята на Кана"
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Vesenceto написа:Чудеса има само там където хората вярват в тях...и колкото повече вярват, толкова повече чудеса има. Най- големия коз на дявола е да убеди света че не съществува, за разлика от Господ, който се опитва да накара хората да повярват в Него. Съмнявам се, че силата Му ще изчезне, защото за разлика от останалите "богове", които са измислени и сътворени от хората, Той е твореца, който е създал всичко и се изявява във всичко.
Добре ама вие май не можете да си представите ситуацията. Абсолютна Амнезия като с флашката на "Мъже в Черно" - щтрак и никой нищо не помни за богове и дяволи! Ще трябва пак да се яви на някой светец, ама то в днешно време светци няма :roll: или поне аз не познавам такива! Аз съм реалист - искам да повярвам в Него, но ще ми трябва нещо повече от книга написана отпреди хиляди години и сляпа вяра! Докато с триъгълно листче на страница от Корана може да се погуби човек...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ами ... немисля че "някой" ще те остави да си играеш с флашки :P Колкото до светците ... че има нейде, има ама и Той си има начини да ти каже това което трябва независимо дали искаш да го чуеш или не, дали си забравил за Него или не.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

admin написа:Ами ... немисля че "някой" ще те остави да си играеш с флашки :P Колкото до светците ... че има нейде, има ама и Той си има начини да ти каже това което трябва независимо дали искаш да го чуеш или не, дали си забравил за Него или не.
Нямаш никакво въображение! За да се поставиш в ситуацията и да ми отговориш необходимо условие е да приемеш факта, че никой нищо не помни!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Да кажем че имам някакъв опит с религийте, виждал съм разни неща и за това ти отговарям така.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

На хората ще им трябват много години да остазнаят каквото и да е. Ще настъпи хаус. Пак ще има 3049982577523475 въпроси без отговор. Но Боговете ще се погрижат по един или друг начин да разберем някои неща.

А от каде може да е сигорен човек, че примерно, телепортират ни някаде, кадето ни казват нещо, научават ни на нещо, предопреждават ни за нещо, и след като ни върнат обратно не помним, че сме биле там но имаме нужния опит(не точно) и не допускаме грешката. Това да става толкова бързо че тука да не се усети Примерно както си пиша аз тука ся, да се случи такова нещо и пак да си дойда тука, обаче да ми е внушено аз да влезна във този раздел и да напиша това. И също се замислям, аз от каде може да знам за това, не може просто така да ми е дошло, или за много други работи за които знам, а никога не съм учил за тях.
Не ви ли се е случвало някога(можеби много пъти) да се оттървете на косъм и да сте биле на прага да направите фатална грешка но да не сте я направили. Не сте ли се замисляли тогава "какво ме накара да постъпя така", "защо направих точно това" сигорно доста хора си викат "Бог ми спаси живота" или пък "така ми било писано. Или примерно да се оспите или да закъснеете за някъде и да разберете, че ако бяхте отишли на време щеше да се случи еди какво си.
Не ви ли се е искало някога да върнете времето назад и да не допуснете някоя грешка. Лично на мене много пъти. Но ако стене някоя много голяма грешка, нещо фатално и наистина се върнете назад във времето обаче нищо не помните просто ви остане като инстинкт ако мога така да го нарека и не допуснете грешката.
Много пъти ми се е случвало като направя нещо, отида някаде, или ми се случи нещо. Ама мога да се закална, че това е ставало и преди, че нещо/някои съм го виждал и преди. Незнам точно как но чувството е странно.
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Казва се "Де жа вю" :D - Нещо, което си виждал някъде и се повтаря пред очите ти!
Аз вярвам само в Съдбата! Каквото ти е "писано" не можеш избяга от него! За всеки си има пясъчен часовник (Тери Пратчет :D ) и когато пясъкът ти изтече идва Черната гостенка с Косата и хряс - клъцва астралната нишка!!!
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

хaхa прочетох aстрaлнaтa пишкa и се нaсрaх от смях инaче aз не вярвaм в нито един бог тaкa че могa дa си предстaвя ситуaциятa .. зa мен ще е същото щото и без твa явно сa ме флaшнaли вече
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Ами ако се пазариш добре, може "само" пишката да ти клъцне :twisted:
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

@MasterCop, разбирам те какво имаш предвид и мисля, че боговете ще бъдат измислени на ново, ще има хора които ще се обяват за по-висши от другите(като имат доводи) и постепенно ще бъдат възприети за богове. Според мен в природата на човек е заложено да вярва в нещо по-велико и могъщо от самия него, нещо което да му показва правилния път и да го покровителства, и за да бъде задоволен този инстинкт "върховното" ще бъде измислено.
Но до колко правилно ще бъде това божество...?
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

GIGABYTE* написа:@MasterCop, разбирам те какво имаш предвид и мисля, че боговете ще бъдат измислени на ново, ще има хора които ще се обяват за по-висши от другите(като имат доводи) и постепенно ще бъдат възприети за богове. Според мен в природата на човек е заложено да вярва в нещо по-велико и могъщо от самия него, нещо което да му показва правилния път и да го покровителства, и за да бъде задоволен този инстинкт "върховното" ще бъде измислено.
Но до колко правилно ще бъде това божество...?
Да. И аз така мисля.
Човек трябва да има вяра и да вярва в нещо, защото без вярата сме нищо. Аз например не знам в какво точно вярвам, но не съм и се замисля, но все има нещо което ме кара да продължавам напред и без него няма да успея.
Публикувай отговор