Sri Sathya Sai Baba

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Sri Sathya Sai Baba

Мнение от [Sz]T-Rex »

Малко история.

Sai Baba по народност е индиец.Там живее и в момента.Той получава титлата Sri Sathya (което значи "наместник на бога") от народа.Ето причината:

Той е човека-загадка за науката.Няма учен, който може да обясни по логичен път какво точно прави Sai Baba .. а той именно може да материализира различни предмети и вещи от НИЩОТО.Веднага започват да се въртят мисли из главата Ви за магьосник.Да , ама не.Съмнения е имало у видни съвременни водещи политици , но след посещенията си при него , те просто онемявали.
Sai Baba не използва "дарбата си" за лоши цели или за комерсиализация , а напротив :arrow: материализира храна и др. най-различни нужни потреби за бедните, като най-често той "извлича от отвъдното" лечебен прах , който се прави на чай (това е мое лично предположение .. по пътя на логита стигнах до него) и лекува много болести.Не си мислете обаче , че някой човек , болен от рак като пийне 1 чайче направено от този прах и хоп - вече нищо му няма.Не е така.Става въпрос за нещо като универсално лекарство.Лекува доста по-прости болести(може би и по-сложни , но никъде не съм срещал да се пише за тях..) .
Аз лично не вярвам в никви магии и богове и каквото и да е свързано с Окултизма , но на това вярвам.Това е единственото нещо , на което вярвам (и още 1 подобно , но то е по-скоро развлечително) .
Даже мисля ,че Sri Sathya Sai Baba е записан в "Книгата на Гинес" заедно с другия човек , който е загадка за науката (това е другото нещо , в което вярвам.Казвам "развлечително" , защото той пък може да огъва лъжици , вилици и т.н. само със силата на мисълта.Също така , може и да прави невидими малки предмети.Това е друга тема..може би по-нататък [като намеря малко повече информация] ще пиша за него) .

Отностно Sai Baba :arrow: вижте за какво точно ви говоря (видео клипове)

Изображение
Това е Sri Sathya Sai Baba.
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

ако някой е гледал вече клипчетата , нека си каже мнението.Ще ми е интересно да обсъждаме тази личност.
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

еммм гледах клипчето кадето вади една огърлица,пуснах го и на майка тя вика хаха тоя фокусник го извади от ръкава :)) не знам аз може и да притежава такива способности ама е твърде възможно и да е илюзия.Чувал съм че той е основоположникът на някаква нова религия и се води нещо като гуру :lol: тва знам за тоз чиляк
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

И как така от нищото прави предмети? Това да съединява атоми и тем подобни му трябва процесор със 20 терахерца за да може да си направи изчисленията. Незнам много за него но ако е вярно това то той е един велик човек!

Дайте линк направо за видеото щото немога да го намеря. Като влезнах има само за гледане онлайн а аз искам да си дръпна едно две такива.
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

Sathya Sai Baba materialize vhibuthi (5.1MB) (мисля , че това е златното топче за което ви казвах че материализира)
Sathya Sai Baba materialize a necklace (3.7MB)
Sathya Sai Baba singing "Govinda Krishna Jai" (45.6MB) (песента за която ви говорех .. мен ми харесва..)
още

Според мен това не се дължи на съединяване на атоми и т.н. .. знам ли и аз .. просто загадка за науката.Нали ви казвам .. едва ли е толкова добър илюзионист , че да заблуди целия Свят , понеже го има в книгата на Гинес.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

По принцип йогите го могат да материализират неща (но само най напредналите) за тази работа няма наука там трябва разбиране :wink:
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

явно Sai Baba е от най-най-напредналите :wink:
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Ако беше със къси ракави щеше да стане много известен!
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

за него явно не е толкова важно да е известен :wink:
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от RauL's FaN »

На този името ми прилича на някой приказен герой :? Не знам точно кво прай, ама аз си мисля, че тва или е мутация, или има връзка с извънземни.
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

На който му е интересно може да чете :

http://www.sathyasai.ru/index.htm.'
Публикувай отговор