“Шифърът на Леонардо”

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
*NIKITA*
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 548
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 15:34 pm
Местоположение: СТРАНАТА НА ДЪРВЕСАТА
Обратна връзка:

“Шифърът на Леонардо”

Мнение от *NIKITA* »

Книга,която Римо-католическата църква осъди като подкопаваща християнските морални ценности и устоите на Църквата, а кардинал Тарчизио Бертоне, архиепископът на Генуа изрази учудване от броя на хората, приемащи подобни измислици за истина....
...Романът, който в списъка на забранените от Ватикана книги, е продаден в повече от 25 млн. екземпляра по цял свят. Една от тезите му е, че Христос е имал дете от Мария Магдалена, което е дало начало на династия на френски крале....

Историята на една “тайна” – тайната за свещения граал (чашата, с която Христос установява тайнството Евхаристия). Оттук нататък пред изумения поглед на читателя се завърта един калейдоскоп от древни “мистични” практики, тайни религиозни ордени, рицари-тамплиери, съдбоносни за разгадаване загадки, архаични божества, средновековни замъци, клади, папи, картини със загадъчно съдържание, велики магистри и каквото друго можем да си представим. Единствения въпрос, който изниква пред всеки прочел тази синкретично събрана маса от култове, история и изкуство е доколко описаното е истина? Дали предадените събития и факти наистина са се случили?

Книгата наистина е роман, като такъв в нея винаги има художествена измислица, но явно, за да поддържа нашия интерес, авторът още в началото пояснява, че всички описани произведения на изкуството, сгради и тайни ритуали са действителни. По един умел психологически начин той ни прави “съучастници” във “великата тайна”, “отваря” нашите духовни очи, и в крайна сметка ни “помага” да отхвърлим заблудата. Целенасочено и последователно, Дан Браун, ни внушава, че нищо, касаещо вярата ни, не е такова каквото си го представяме. Той отива още по-далече – един от неговите герой открито заявява, че всичко в което вярваме, ние християните, е лъжа, измислена и скалъпена от Църквата с една единствена цел: да унищожи вековно съществуващото боготворене на женското начало, на другото останало скрито от нас лице на бога. Тайната за свещения граал, за Мария Магдалена и нейната роля в живота на ранната Църква е тайна, която “развенчава мита за божествеността на Христос и сериозно подкопава устоите на църквата”.

От направеното краткото изложение на книгата се забелязва, че по-голяма част от традиционните християнски цености и вярвания са оспорени и открито атакувани с презумцията за представянето на ново откровение.
... 8O ...

P.S. "San Greal" ? или "Sang Real"...
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Отдавна мислех да пускам тема за тая книга ама все не се наканвах. Тя успя да завладее и мен. Всичко вътре е така написано, че не можеш да разбереш, къде се пресича границата на реалността и къде е измисленото. И нищо чудно, че толкова хора тръгнаха по следи на Граала след като прочетоха книгата. Лично на мен ми се иска да посетя местата, които са описани в нея, не толкова заради книгата, а заради историческата и художествената им стойност. Религията също е представена по-доста интересен начин. Цялото ми виждане за нея се промени и не толкова заради написаното вътре, а по-скоро заради появилата се нова гледна точка в светогледа ми.
Абе с няколко думи, препоръчвам книгата на всеки, който обича да чете.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

И аз съм я чел (не забравяйте че все пак е роман)
Има голяма доза истина но и много фантасамгории
Ако го загледате и четете ка то литературно произведение
бих казал написано е просто разкошно
Л.М.
Не чета такъв тип литература но това ми хареса 8)
Аватар
Soby
Сутеньор
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 23:16 pm
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от Soby »

Не прочетох горните постове, за да не си развалям дори за малко кефа, защото точно в момента я чета. Трябва да си призная че по-завладяваща книга-трилър не бях чел, всичко е написано толкова подробно и достъпно, че като почна да я чета все едно съм в някой филм. За жалост съм още сравнително в началото и немога да коментирам много, но наистина ме грабна много. Айде отивам да чета :D
П.С. Горещо препоръчвам на всеки тази книга !!!
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

fuck god :) .... "san greal" or "sang real"

... "santa" or "SATAN" :twisted: :twisted:
geri_113
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Дек 09, 2005 11:17 am
Местоположение: Sogiq

Мнение от geri_113 »

Ami knigata e strahotna, zavladqva6ta e. No i drugite knigi na Dan Braun sa takiva. Avtorut ima neveroqtnata sposobnost da preplita realnost i izmislica i tova se otrazqva mnogo dobre na 4itatelq.Knigata e strahotna!!!!!!!!!!! 8O
Публикувай отговор