Несъзнателна телепатия - възможно ли е?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Несъзнателна телепатия - възможно ли е?

Мнение от jerry »

Възможно ли е това явление във най-буквалния му смисъл между "обикновенните хора" според вас?
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

НЕ!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Защо мислиш така(!)
Traxas
Новак
Новак
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:56 am

Мнение от Traxas »

имал съм телепатия без дори да съм искал или мислил за нея. Обикновенно с майка ми. Може би с най- близките хора- с твои роднини се случва най- често.
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от Vesenceto »

Mani се изказа доста категорично - според мен на първо място трябва да вярваш, че нещо може да се случи или че можеш да направиш нещо, защото без вяра няма как то да стане...а другото вече си е Божа работа...Аз лично вярвам, че телепатията между нормални хора съществува - това,че не съм я изпитала или че не съм я видяла с очите си не значи, че я няма. :wink:
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

sawo написа:Защо мислиш така(!)
В един пиянски(но адекватен) разговор доста го опсъждахме и според мене е доста възможно.

Просто не го осъзнаваме и не му обръщаме внимание но си съществува и е доста интересно.
Дали от роднинска връзка но със сестра ми като си говорим доста ни идват "еднакви факсове". Примерно аз си мисля за музичката от играта Супер Марио и си я тананикам на ум и тя почна да си я тананика на глас и аз като взех да и обяснявам, че и аз съм си я тананикал на ум през това време тя ми се изсмя. В първия момент си помислих, че са ни промили мозъците еднакво всякви долни манилулаций Телевизия, Музика(със скрити внушение), там някви вълни дето се опсъждаха във форума преди и т.н. Но после взех да си правя аналогий, че може да е най-обикновенна телепатия, четене на мисли ако искате, или каквото и да е но нещо такова.
Също и с приятели ми се е случвало подобни неща.

Според мене може да стане много интересна тема за обсъждане :) Само на мене и на Traxas ли ни се случват подобни неща :?:
Я-я-я разкажете сигорен съм, че доста хора имат да разкажат нещо по темата :wink:
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Мнение от etso »

Понякога имам чуството че такова нещо съществува
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Vesenceto написа:Mani се изказа доста категорично - според мен на първо място трябва да вярваш, че нещо може да се случи или че можеш да направиш нещо, защото без вяра няма как то да стане...а другото вече си е Божа работа...Аз лично вярвам, че телепатията между нормални хора съществува - това,че не съм я изпитала или че не съм я видяла с очите си не значи, че я няма. :wink:
Ако не вярваш пак може да стане ама няма да обърнеш внимание и пак ще си песимист :)

jerry според мен е напълно възможно при условие че има толкова експерименти(например на основата на random event generator - REG), които показват че човешката енергия може да взаимодейства с околната среда пък защо да не може да взаимодействаме едни на други в случая под формата на телепатия?
Предполагам че телепатията е нещо което при правилен подход може да се овладее но в повечето случаи е нещо случайно.

И за телепатията и за REG има една поредица 5тото измерение в торентите я има който се интересува може да си свали и да гледа.
Аватар
Juvenile
Потребител
Потребител
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Мар 02, 2004 21:05 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от Juvenile »

Не е точно това за което говорите, но относно вярата... Веднъж играхме белот, когато ми се паднаха три 9-ки и обявихме всичко коз, и когато ми раздадаха следващите 3 карти просто нещо отвътре ми каза че там е 4-тата 9ка и аз наистина го повярвах и някак си от вътре грейнах :) и наистина картата беше там. :)
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

На мен често ми се случва да знам някой какво ще ми каже. За съжаление само до 2-3 секунди(думи) напред. Просто преди да го е изрекъл аз знам (не го "чувам в главата си" де). И това не е част от дълъг разговор, а от мълчаливо положение :roll:
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Еми на това му се вика дежаву, а предчувствията за карти по скоро можем да ги отнесем към тъй нареченото "шесто чувство", но и двете неща не мисля, че влизат в телепатия :?
Traxas
Новак
Новак
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:56 am

Мнение от Traxas »

Едно момиче ми разказа за един интересен неин сън. Тя спяла в една стая с брат си и сънувала че е с него в накаква гора. Изведнъж някакъв вълк ги нападнал и убил брат й. Тя се ядосала и убила вълка. Вечерта му разказала за този сън и се оказало че той сънувал същото- че е с нея в гора. Но когато дошъл вълка сънят му внезапно свършил. Това е в една и съща нощ, един и същи сън.
Аватар
Juvenile
Потребител
Потребител
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Мар 02, 2004 21:05 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от Juvenile »

Ехеее... тва с вълците е мноо брутално... представяш ли си :) Вълка наистина го е изял на сън :)
Аватар
emvi
Новак
Новак
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 15:16 pm

ем..

Мнение от emvi »

да,баяджа брутално!якичко!!! на мен ми се е случвало такова нешто с мои приятелки!просто се едно си четем мислите!гледаме някакъв филм и после казваме едно изреченеие заедно например"супер зверски го разкъсаха оня"и деже по4ваме да се хилим,но го приемаме за нормално!с тази моя приятелка един ден ни се случваше почити постоянно да казваме едни и същи неща заедно!:roll:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Несъзнателна телепатия - възможно ли е?

Мнение от admin »

jerry написа:Възможно ли е това явление във най-буквалния му смисъл между "обикновенните хора" според вас?
Зависи какво имаш в предвид. Ако е с манипулативна цел, то това е 100% възможно. Ако се вгледаш малко повече в ежедневния ти живот, спомниш си два-три дни назад, обърнеш внимание на дребните детайли ще видиш че това се случва и дори не го забелязваш.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор