Древни орфически символни

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Древни орфически символни

Мнение от lutar »

Археометричен анализ
на древни орфически символни записи,
открити в Родопите

инж.Таньо Танев
с.н.с.Ангел Манев

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Сакрално значение на символния знак с
ватански (адамически ) букви :


Божествената Арфа (Лира) на Вселената е Князът на страните Могъщ и Творящ (Канос, Канас, Митатрон, Ел Шадай, Човекът-Макрокосмос), чрез Когото всичко, по-долу от Него, получава божествената същност (и Живота). Невидимо Същество във видимия свя. Вторият роден от Отца чрез Словото Творец *. Слово, станало плът, лъчезарно и светлина за човецитеот Земята на живите хора.

* Синът Божий, Глаголът, роден от Отца чрез Словото. Творец като Единица Начало („ Син Мой си Ти ! Днес Аз те родих !”, „ Аз и Отец Едно Сме !”).

ИзображениеИзображение

Сакрално значение на символния знак с
ватански (адамически ) букви :


Аз (съм) Силата на всяка изява, видима и невидима. Силата, която твори и разрушава. Съществото, което говори :
- Аз съм Той ! Аз съм Той ! Аз съм, Който съм !

ИзображениеИзображение

Сакрално значение на символния знак с ватански (адамически ) букви :

Зовът на Божествената любов (е) песенен зов на човешката душа, която говори и лети като вятъра в пълно съгласие на волята на Бога!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Архиометър

Изображение
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сакрално значение на символния знак с ватански (адамически ) букви :

Божествената Арфа (Лира) на Вселената е Князът на страните Могъщ и Творящ (Канас, Митатрон, Ел Шадай, Човекът-Макрокосмос), чрез Когото всичко, по-долу от Него, получава божествената същност (и Живота). Невидимото Същество във видимия свя. Вторият роден от Отца чрез Словото Творец *. Слово, станало плът, лъчезарно и светлина за човецитеот Земята на живите хора.

* Синът Божий, Глаголът, роден от Отца чрез Словото. Творец като Единица Начало („ Син Мой си Ти ! Днес Аз те родих !”, „ Аз и Отец Едно Сме !”).

ИзображениеИзображение
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сакрално значение на символния знак с ватански (адамически ) букви :

Аз (съм) Силата на всяка изява, видима и невидима. Силата,
която твори и разрушава. Съществото, което говори :
- Аз съм Той ! Аз съм Той ! Аз съм, Който съм !

ИзображениеИзображение
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сакрално значение на символния знак с ватански (адамически ) букви :

Зовът на Божествената любов (е) песенен зов на човешката душа, която говори и лети като вятъра в пълно съгласие на волята на Бога!

ИзображениеИзображение
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Изображение

Изображение

Изображение

Шлемат на Сефт

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Публикувай отговор