2007 Армагедон???

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

кажи ми кво е общото между шибания пиян поп господ слънцето и въздуха ! тва кво общо има с религията не ме разбираш изобщо като гледам
1. става въпрос не за материални неща то е ясно че те ти помагат ака технологии и тн .. тва ти е забавлението работата ... каде е връзката с господ.. всичко е свързано с науката..
2. Въздухът и слънцето пак къде са свързани с господ ...
с кво е помогнал господ да дишаме въздух и да се греем от слънцето с нищо или сега ще кажеш е как той е създал всичко ... точно за тва не обичам да пиша тука .. защото всеки си избира начина на интерпретация на думите на другия както му е удобно..

прочети ако обичаш някоя друга книга за тва как са изгаряли на клада учените .. които случайно да не докажат че господ е приказка за лека нощ.. как са членували в тайни общества и са крили откритията си ... за това е процъфтяла науката в европа а не заради нещо свързано с господ ..

пак ти казвам като си вярваш вярвай си направи си програмки която да ти изкара невероятния код с който ще унищожиш света все ми е тая ...

само не ми разправяй че науката е процъфтяла заради религията защото то4но това е наивността за която говориш
и точно това всеки го знае .. незнам колко си годишен , и не знам дали си чел историята за появата на християнството но и това вземи да прочетеш за да има смисъл даден спор ...

"I came — though the child of entirely irreligious (Jewish) parents — to a deep religiousness, which, however, reached an abrupt end at the age of twelve." тва е цитат на Айнщаин... ако не го разбирап да ти го преведа ?

Айнщаин казва че религията и науката трябва да вървят ръка но дали го мисли наистина или просто е принуден да го каже ?

Newton may have rejected the church's doctrine of the Trinity.
така Нютон е търсил обяснение на някои явления в Теологията защото не е могъл да ги обясни с наука ... по късно негови съвременници доказват доста от неговите трудове...
Той се е опитал научно да разбере библията . и я е разбрал по негов си начин начин различен от нормалния

общо взето няма учен който да е съгласен със това че господ ходи по вода всеки разбира религията по негов начин... начин да речем по който аз я разбирам в предвид наклоностите ми към науката ...

Галилео:
Although he tried to remain loyal to the Catholic Church, Galileo's adherence to experimental results, and their most honest interpretation, led to his rejection of blind allegiance to authority, both philosophical and religious, in matters of science. In broader terms, this helped separate science from both philosophy and religion, a major development in human thought.

разделя науката от религията ... галилео е един от членовете на илуминати да речем .. тотално против религията

Това тук долу ми е едно от любимите :
Faith doesn not protect you. Medicine and airbags , those are things that protect you. God does not protect you, intelligence protects you Enlightenment. Put your faith in something with tangible results. How long has it been since someone walked on water? Modern miracles belong to science : computers, vaccines, space stations even the divine miracle of creation. Who needs god. NO , SCIENCE IS GOD !

и само не ми казвай че си имал нещо друго в предвид щото тука се говори за господ като господ.. а не за начина по който ти виждаш нещата... Омръзнало ми е като спроя хората да си изместват темата и да извъртат нещата както им е удобно ...
gogo67
Новак
Новак
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 30, 2005 16:00 pm

Мнение от gogo67 »

Ако на теб ти е омръзнало като спориш хората да правят това или онова, на мен пък ми е омръзнало да споря изобщо. Интересува ме Истината, и как Животът да стане по-добър. Както беше казал някой в отговор на поговорката че в спора се раждала истината: "да, но в спора се ражда СПОРНАТА истина".

Няма да споря с теб, защото няма никакъв смисъл, нито за теб, нито за мен. Спорове на тая тема са въртяни хиляди години, и сигурно ще бъдат въртяни още хиляди години (стига цивилизацията да продължи да съществува толкова дълго). Което показва, че цялата работа не е въпрос на факти, а на интерпретации и ирационални предпочитания.

Ако Айнщайн е казал нещо, което не ти харесва за целите на собствената ти правота в даден спор, винаги ще предпочетеш да предположиш, че някой го е принудил насила да го каже. Да, сигурно папата и разузнаването на Ватикана са му пратили заплашително писмо че ще му спрат пенсията, ако не напише нещо за Бог.

Ако Нютон "може би" е отхвърлил църковната доктрина за Троицата, това не значи, че не е останал дълбоко религиозен. И ще повторя пак, не бива да се обърква религията с църквата. Поинтересувай се какво значи "религия", откъде идва тая дума. Това, че някой е изградил институции (църкви) около религията, е съвсем друг въпрос. Йешуа (прекръстен от гърците на Исус) не е основавал църкви. Нито неговите преки ученици са правили нещо такова. Тая работа е хрумнала в главите на някои други хора доста по-късно.

На 39 години съм и изповядвах твоята вяра (да, атеизмът е вяра, подобна на религиозните вярвания) доста дълго. И днес не ходя на църква, не участвам в ритуали и не използвам олтари или религиозни символи от рода на кръстчета и тн. Но не мога да се нарека повече атеист. Просто защото разбирам много повече неща от преди. И знам че религията не е в кръстчетата, иконите и църквите.

Един личен въпрос ако ми позволиш. Този форум се казва "окултизъм". Предвид на твоите разбирания, какво правиш тук? Виртуална религиозна война (в полза на атеизма) срещу друговерците ли искаш да водиш?
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

не мнението си казвам ... само аз също не обичам да споря .. бих могъл да се съглася че си по мъдър от мен .. и не искам да те обиждам като засягам вярванията ти ..

Щом си минал по този път, би трябвало да ме разбираш тогава...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Има нужда и от религия и от наука просто двете са насочени към различни нужди още повече че как да разчиташ на науката като това което днес един учен докаже, утре друг го опровергава?
Бих вярвал по-сериозно в науката след 1000-2000 години когато е наистина напреднала и има ясно начертани твърдения и доказателства за повечето въпроси, които вълнуват хората.За момента повечето учени са доста консервативни и не винаги вървят в правилната посока.Един елементарен пример - какво казва религията за създаването на света и живота в него - Бог го е създал.Естествено науката веднага отхвърля това твърдение и какво предлага - създал се е от самосебеси(!) Е може и да не е бил създаден от Бог, такъв какъвто е представен примерно в библията отпреди 2000 години но дори и науката трябва да признае че вероятноста живота да се е създал сам клони от нищожна към никаква.Имам чувството че понякога науката се стреми да опровергае религията на всяка цена дори и да не разполага с правдоподобни обяснения.Религията е много повече от това което са обяснявали на обикновенните хора преди 2-3 хиляди години и тва че науката може да докаже че хората не могат да ходят по вода далеч не е впечатляващо.
Аз съм на мнение че човек трябва да се стреми да се развива най-вече духовно и след това технологично.Религията може да послужи за един добър старт в тази насока и затова винаги ще има нужда от нея независимо какво се опитват да докажат някои.
Публикувай отговор