Алтернативни религии

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

абе ти голям побойник си станал бе :twisted:
Shagrath
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 12:38 pm
Местоположение: Beneath the howling stars
Обратна връзка:

Мнение от Shagrath »

Религията като цяло, която и да е, абе изобщо всяка религия е създадена с цел по-лесно управляване на масата народ... Това е първото оръжие за масово унищожение, създадено от човек. Пък това да се правиш на интересен и да викаш - аз не съм християнин ми вярвам в аллах, локи, фреки и буда(които всъщност са една и съща глупост), я по-убаво се прегледайте някъде :lol:

п.п. И аз като бях дете ми беше весело да чета старогърцки легенди и викингски легенди, ама пораснах :lol: не че съм им вярвал де, ама сега още по-малко.
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Няма никакво значение кой каква религия изповядва! Установено е, че при всяка религилия, честотата на гласа при искрената молитва (която е от сърце) е точно 8 херца!!! Колкото е честотата на земното магнитно поле! Жалко е че се правят толкова изследвания за какви ли не глупости, а не познаваме собствения си вид като човеци! :(
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

че 8 херца ба*и молитвата ти е земетресение ... кви са тея глупости дето ги говориш

да не говорим че 8 херца кой я чува тая молитва ... ? начи правилно че тея попарювци не са чуват кви ги говорят .
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Религията е много повече от метод за контрол над простите хора.Жалко, че не го осъзнавате и не знаете как да я използвате за свое собствено развитие :)
Науката едва прохожда и ни дава само минимално и то временно познание, а за сметка на това никакво духовното развитие, което е много по-важно от всяка наука.
Shagrath религията, като всяко друго значимо "откритие" може да се използва за различни цели от хора, които не я разбират.Религията може да е било първото оръжие за масово унищожение, но за сметка на това науката е най-новото и тенденциите са да задмине религията с МНОГО.Ако един ден човешкия вид изчезне, няма да се очудя ако е било с помоща на науката - вече е имало няколко близки възможности.Един духовно неизрастнал човек не знае как да използва нито наука нито религия в своя полза и най-вероятно ще навреди на другите вместо да помогне.
Според мен като гледам темповете с които науката си мени основните принципи, нищо чудно примерно след 2000 години, науката която всички днес тачим и учим, да е също толкова невероятна, колкото религиозните вярвания и днес.Извода е, че нито ти, нито аз ще се докоснем някога до 100% чисто знание така че няма нужда да плюем неща, които не разбираме а да се опитаме да извлечем максимално полезното от тях.
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

DeathLord написа:че 8 херца ба*и молитвата ти е земетресение ... кви са тея глупости дето ги говориш

да не говорим че 8 херца кой я чува тая молитва ... ? начи правилно че тея попарювци не са чуват кви ги говорят .
45 години комунизъм си казаха думата, а :lol: ! Никаква религия щото бой и ебан не се връщат :twisted:
Последно промяна от MasterCop на Пон Яну 14, 2008 22:24 pm, променено общо 1 път.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

sawo евала :!:

Точно това исках да им кажа и аз, но имам речников... такова... :lol: :lol: :lol:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Абсолютно няма значение коя е религията и как ги наричаме боговете, тъй като става дума за едни и същи личности живели някога много отдавна (за повечето незнаещи и невярващи е мит), който в различните наций (сформирали се в последствие) се наричат по различен начин и самата история е украсена по различен начин както и способностите им, които на практика са еднакви проявени по различен начин. По интересното в случая е, че именно чрез разказите в различните религии можем да разберем страшно много за бита, уменията и знанията на самите наций.
Може би само за някои от персонажите в различните митологии няма еквивалент по между им, тъй като съответния персонаж е съществувал в друг период от време, но чрез разказа в митологията на дадената нация той става част от нея, като наследник или потомък на основните персонажи.

В подкрепа на думите си мога да дам следния факт "Никога никои от основните богове от една митология на дадена нация не се е противопоставял (бил, сражавал) на друг основен бог от друга нация или митология" все едно "Тод" да се бие с "Зевс".

Има и друго много е важно, как точно се изписва името познато сред хората на съответния Бог от дадената митология. Именно чрез правилното изписване на името (имената) може да се определи за кого става дума и за това че всъщност е един и същи бог само че на дедения език се пише по друг начин.

Тук не искам да сравнявам гръцката (или по-скоро тракийска) митология с римската защото и двете са буквално едно и също, но след появата на Ромул и Рем имената на боговете просто се сменят като се кръщават по друг начин.
Последно промяна от lutar на Сря Яну 16, 2008 14:33 pm, променено общо 2 пъти.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

DeathLord написа:че 8 херца ба*и молитвата ти е земетресение ... кви са тея глупости дето ги говориш

да не говорим че 8 херца кой я чува тая молитва ... ? начи правилно че тея попарювци не са чуват кви ги говорят .
8 херца е чистотата на която чуваме.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

lutar написа:
DeathLord написа:че 8 херца ба*и молитвата ти е земетресение ... кви са тея глупости дето ги говориш

да не говорим че 8 херца кой я чува тая молитва ... ? начи правилно че тея попарювци не са чуват кви ги говорят .
8 херца е чистотата на която чуваме.
честота :idea: :idea:

в окултизма може да си гуру ама във физиката си гола вода брато !...
------
Sensitivity of Human Ear

The human ear can respond to minute pressure variations in the air if they are in the audible frequency range, roughly 20 Hz - 20 kHz.

--
Normal voice range is about 500 Hz to 2 kHz

* Low frequencies are vowels and bass
* High frequencies are consonants
--
ако някой нещо не разбира sa.dir.bg !
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

за говора съм съгласен това което ние създаваме като вибрации, но ухото ти колко чува?
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

20Hz to 20kHz го възприемаш е как като си съгласен за говора споделяш мнението на полицая че говора при молитва е 8Hz ...

аз първо не ти разбирам въпроса достатъчно добре обаче човешкото ухо чува от 20 до 20 000

човек нито може да възпроизведе 8хз звук нито да го чуе..

най ниската честота на магнитното поле на земята е 7.5кхз .... и тя не е честотата а една от честотите .. изобщо всичкото тва е физикохулство :roll:
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Може би ще трябва да гледате филма viewtopic.php?t=19666 ... Там хората които го твърдят имат необходимите за това титли!
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: Алтернативни религии

Мнение от frvx »

Темата е стара но.. Не искам никой да се обижда от следващите думи. Религията е измислена за простите и неосъзнати хора. Целта на религията е точно това да контролира масата от хора. Да ги ограничава и съответно да подтиска индивида. Защо иначе преди са горели окултистите(ясновидци, вещери или както там искате).. Религията (визирам християнството) е смятала всяка магия за лошо нещо. Това което се проповядва в момента никакво християнство не е. Точно това което се проповядва сега отново е за контрол, но вече в тоя материален свят контрола няма такова действие както преди. НЯМА бог това е положението. Има една божествена сила, която идиотите(хората) изобразяваме и й приписваме закони, книги и т.н. След изобразяването, писането на книги и измислянето на имена се създава и егрегор съответно. Егрегорите се хранят точно с енергията на хората, която се отделя при молитва, даден ритуал и т.н. Вярно е че когато човек се моли на християнския бог, алах, буда и т.н. получава това което иска, НО за сметка на това и егрегора си иска своята дажба в замяна. Докато когато човек се моли към първичното, получава това което иска без такива данъци (ако знае как естествено). Ако някой иска да разбере повече за така да се каже истинското християнство - "Космогонията на розенкройнцерите". От сега да кажа че не съм в никакви братства и прочие. Просто се интересувам и практикувам най различни техники, а и също така разглеждам различните религии. За всеки има различен път към осъзнаване и просветление. Ако някой иска да знае повече за егрегорите може да пише на ЛС(не е по темата). Между другото MasterCop Иван ли се казваш и работил ли си за БДЖ преди,а и сега?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Алтернативни религии

Мнение от sawo »

Ако наричаш голяма група хора идиоти, само защото вярват в определено нещо освен да ги обидиш, не знам какво друго ще постигнеш, даже и да не го искаш :) За да водиш дискусия с някой, трябва първо да уважаваш вярванията му. По различно време религията е била представяна по различен начин, била е използвана от различни хора за различни цели, но това си е изцяло по тяхна вина и не по вина на религията. Винаги в подобни дискусии чувам - ама виж инквизицията какво е правила... Добре ама виж атомната бомба какво е правила... Какво излиза и наука и религия са все лоши работи дай да се върнем в пещерите и да забравим всичко... Нищо такова - всяко нещо, което има волен или неволен контрол над хората може да се използва като оръжие, но вината е само и единствено на този, който го използва. Християнството наистина е до голяма степен опростено, но това не е биз причина. Говори на повечето хора за духове, първични сили и т.н. освен да ти се смеят, едва ли ще получиш някаква реакция. Преди 2000 години не е било много по-различно. Това е един вид като да кажем комерсиален продукт - цели да стигне до максимално много хора. Това обаче не е задължително лошо - християнството ни учи да сме добри, да помагаме едни на други, да се обичаме... Това е нещо, от което имаме нужда в днешния свят където отвсякъде ни заливат с помия - убийства, бедност, разврат, пари и всякаква липса на ценности и идеали. Дори и с молитвите си да храниш егрегора, това не е задължително да е лошо. Това не е като егрегор на парите или нещо материално, пък и ако наистина имаш интерес може да се развиеш и да се откъснеш, ако искаш. С вярата и молитви може да получиш помощ, която от другаде не би дошла - нито от медицина, нито от пари. Все пак въпроса е до къде си готов да стигнеш, за да получиш това, което искаш и все пак да не пристъпваш основни свои принципи. Според мен по-добре при егрегора на религията, отколкото на парите, секса и каквито още материални окови още се сетиш. :)
Публикувай отговор