Във връзка с филма по БТВ

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Akakii
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 22:51 pm

Във връзка с филма по БТВ

Мнение от Akakii »

Предполагам някои от вас са гледали филма по БТВ факти и мистерии. Според мен много се спекулира по темата за НЛО но никой не сяда да помисли логично. Има 2 теории за създаването на човека, едната е религиозна според която бог е създал земята, човека и ресурсите нужни за неговите потребности, а другата е научната според която в следствие на някакво био-химично съединение са се получили първите едноклетъчни организми и след няколко милиона години еволюция се появява и хомосапиенса.

Само в нашата галактика има милярди и милярди звезди и планети и преценете какъв е шансът в следствие на едно от горепосочените причини да не се появи живот и на друга планета? Каква е ветоятноста те да не са по развити от нас? Шансът е доста голям, както и шансът да са открили и нашата планета. И въпреки че сигурно 90% от видеотата и снимките на НЛО са фалшиви аз вярвам че все пак някой някъде знае със сигурност и съм убеден че сме имали посещения през годините.

Сега помислете, защо НЛО-тата само и единствено наблюдават? Няма да споменавам случаи за хора които твърдят че са отвлечени от извънземни понеже няма абсолютно никакви доказателства за това. Защо само ни наблюдават? Има ли причина да не ни нападнат или осъществят контакт с нас? Според мен техните намерения спрямо нас са също толкова извънземни колкото и самите тях. Моето лично мнение е че нашата раса не е създадена от произвола на природата. Твърденията на религията са твърде фундаментални спрямо науката и според мен истинският отговор се крие някъде между тези две. Възможно е да сме създадени с помоща на по висша раса, и ако е така можем само да предполагаме за техните намерения, както казах по рано. Може да сме техен генетичен експеримент, или може би са ни създали за да израстнем в космическа раса или да достигнем определено ниво на развитие (технологично, социално, политическо и тн.) след което да се присъединим към тях, или може би да им служим? Във всеки случай може да сме спокойни че няма да ни нападнат щом не са го сторили досега, дори може да са наши пазители, които да не се намесват по абсолютно никакъв начин в човешкия живот. Може би очакват от нас да се развием самостоятелно за да докажем че сме "годни" след което те могат свободно да общуват с нас?

И все пак всичко това са мои предположение, но мисля че има известна логика. Не съм голям подръжник на идеята че живота на Земята се е пръкнал ей така от нищото :P И със сигурност не смятам че той е безцелен. 8)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Принципно основния аргумент на учените са точно тези шансове и възможности - нали има толкова планети и т.н как можело да сме сами...Ами напълно си е възможно питай ги как така при този нищожен шанс от нищо да стане нещо(нали това е теорията за големия взрив) все пак е станало нещо и се е появила вселената...По същата логика въпреки че цифрите казват едно е напълно възможно да сме сами.
Аз лично не мисля че сме сами де, просто науката за космоса като цяло все още е на толкова ниско ниво, че общо взето всичко са гадания.
Akakii
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 22:51 pm

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от Akakii »

Събития, подобни на тези случили се на земята, може да са се случили на други 10000 планети(което няма да е дори 0,00001% от общия им брой), щом при нас е било от нищо нещо все пак е имало някакъв минимален шанс да се случи което ще рече че и за другите планети е имало такъв. И все пак още нищо не е доказано или потвърдено от правителствата и не мисля че биха ни казали дори да са открили нещо.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Може да са се случили, но винаги има изключение от правилото и самото създаване на вселената според науката е такова.Вселената е много по-сложна отколкото учените си мислят и няколко прости сметки далеч не могат да ти дадат реална представа на колко точно планети може да се зароди живот като нашия.Дори и да се зароди, има други неща като шанс той да се задържи за определен период от време.Информацията която ние научаваме далеч не е в реално време и дори и някога да открием с телескоп например някакви форми на живот нищо чудно в момента на откриването им те вече да са мъртви.Планета със сходни условия за живот не е достатъчна трябва от там да не минават много големи метеорити, да няма черни дупки наблизо и куп още фактори които трудно се определят с формула.Общо взето ако приемем за вярно твърдението че сме създадени от някой и твърдението че създанието никога не може да разбере създателя сме кажи-речи в задънена... вселена :)
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от DeathLord »

поне едно е сигурно че не сме създадени от ребра и кал :angry:
Akakii
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 22:51 pm

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от Akakii »

Sawo, случайностите просто не съществуват. Северния полюс на един магнит никога няма да привлече северен полюс на друг магнит, а това че на теория вселената е "случайност" е просто хипотеза. В момента няма доказателства за нито едното от твърденията, тя може да е създадена или случайност, но в случая ако всичко е случайност, абслютно е вероятно по съштата тази "случайност" по която ние сме се пръкнали да има още доста цивилизации, някои от които да са по развити от нас а други не. В другия случай ако е "създадена" то тогава със сигурност има доста цивилизации и със сигурност има много по развити от нас.

Както казах преди, обеден съм ,че някъде има твърди доказателства за съществуването на чужда цивилизация. Някои от тези доказателства може да са се появили наяве но да са пренебрегнати заради огромния брой фалшификати. Запитайте се "out of the box", като една много по развита раса от човешката, защо аджеба да не разграбят планетата и не избият човешката раса? Не се ли съди по това ,че има все пак и някакъв контрол над развитите раси (колкото и да са те). Или може би нещата стоят както в първото ми мнение, че ние сме създадени от тях като някакъв вид експеримент, но и тук можем само да гадаем. Ако има извънземни цивилизации техните намерения спрямо нас ще са също толкова извънземни колкото и тях самите.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Ние сме се пръкнали, но никой не може да ти гарантира че ще ще ни има още дълго.По същата тази причина дори и в този момент примерно да има цивилизация някъде, докато насочим телескопите към нея и светлината стигне до нас вече може и да я няма.Не са много местата във вселената където една цивилизация може да просъществува дълго.Все пак ако приемем че сме създадени неслучайно и има и други цивилизации, то тогава явно някой се грижи да не ги намерим, щом още не сме го направили.Може да са дори в други вселени а нашата да си е "само за нас" ;)
Междо другото спомням си баба Ванга беше казала че ще осъществим контакт с извънземни, но след 100тина години(беше казала кога точно, но съм забравил вече)
DeathLord написа:поне едно е сигурно че не сме създадени от ребра и кал :angry:
След 2-3 хиляди години сегашните научни обяснения ще звучат по същия начин, бъди сигурен :wink:
Akakii
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 22:51 pm

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от Akakii »

Мисля че единствените които се грижат за това да не "открием" чужди цивилизации са правителствата защото представете си каква масова истерия ще настане ако се разбере че наистина има такива открития, какво ще се случи с религията и светоразбирането на човечеството. Ще започнат масови прояви на фанатизъм, спекулации и какво ли още не поради причината че хората още не са готови да приемат едно такова разбиране. Почти на никой не му е в главата какво би било ако има зелени човечета и какво да се прави ако слязат на земята. И мисля, че точно заради това още нямаме посетители, пък и да сме имали всичко ще е толкова строго засекретено че едва ли някога ще разберем за това. Първата реакция на човек би била да се защити вместо да се опита да помисли първо с главата си и да узнае повече за тях.

Ако има по-развита цивилизация съм сигурен, че те ще преценят точно кога да се покажат за да има най-малка вреда за нас, понеже ако искаха да ни навредят до сега да са го направили.

Междудругото като стана дума за НЛО-та си спомням преди години бях чел в един весник, че в музей някъде в сибир има почти цял скелет на мамут от преди не знам си колко хиляди години който има идеално кръгла дупка в челото :wink:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Може и да греша, но не си спомням религията да е казвала някъде че няма извънземни :)
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от PoSSeSSeD »

Извънземни, религии, политика, глупости. Докато не си паркират ш*баната летяща чиния у задния ми двор или чашата ми с вода, не се превърне във водка с кола, няма кво да ги мисля тея неща. Важния елемент тук е, не какво съществува, а какво ви карат да вярвате, че съществува. :twisted: Не, че ви подценявам или искам да обидя ама сте се захванали с неща, които хич не разбирате. Не казвам, че аз разбирам. Някак си ми е странно да чета некви щуротии с които всеки си пълни главата рано или късно. Искам да кажа, че просто е хубаво да си ги запазите за себе си, щото не се знае в каква "модна" бяла ризка ще ви облекат.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Е тва вече са глупости :) Ако не бяхме любопитни още щяхме да сме си маймуни :wink: Никой няма да ти кацне и да ти даде знанията наготово, още по-малко извънземни.
Мене нито някой ме е карал да вярвам нещо, нито аз съм претендирал че знам кой знае колко :) Прочел съм доста интересни материали на сходна тематика... и дотам.Още повече, че в тази тема сме изказвали предимно разсъждения изхождащи до голяма степен от логиката а не от неща, които някой е искал да вярваме :wink:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от admin »

Тази тема май и преди сме я чоплили във форума. За мен има два варианта първият е в които странстваш кораб преди 2 милярда години е минал през планетата ни, хвърлил е семето на билогичните видове и е продължил по пътя си. Втория вариант на които съм повече склонен да повярвам че Великата Първопричина наречена Бог на е създал, аз не вярвам в еволюциятя защото това е история за малоумници. Няма намерен междинен вид на нито едно животно живяло някога на планетата ни, само се предполага че разгиле това добиче дето мяза на лъв сега е лъвът който виждаме в зоопарка и са му трябвали някакви 50 000 години за тази работа. Никой явно не се е замислял че когато ходи по улицата или плува в морето или се занимава с някаква дивотия от него пада чиста проба ДНК, косми, пърхут, отворени рани, слюмка и т.н. За 1,9+ милярда години от както първия човек се е пръкнал по тази планета от горе споменатия начин за билогичен материял има ми се струва доста възможности за еволюцията на човека към по съвършенно същество (нямам в предвид умственно).
Колкото за извънземните аз все си мисля че трябва да погледнем на зад в собствената ни история какви са били взаимоотношенията м/у развитите и не толкова развити народи/племена/държави. Може да ви се струва странно, но никой от вас който е на върха на еволюцията не поздравява хлебарките който са доста по изостанали в това отношение в кухнята си когато ги види нали ?
Единственото което ме кара да повярвам в теорията за създаването ни от Бог е че разтоянията м/у звездите и галактиките са огромни. Погледнете Андромеда (най - близката) ни спираловидна галактика като Млечния път и ще я видите такава каквато е била преди 2 милярда години. Най близката ни планетна система е Алфа Центурий която е на разтояние 41.5 трилиона км. от земята. Скороста на светлината във вакум е 299,792,458 метра в секунда. Всеки може да изличисли за колко време можем да я достигнем тази система ако сега се качим на кораб който пътува с невероятната скорост на светлината. За тези който ги мързи да смятат това е 4,37 светлинни години. Сами виждате че това пътуване на практика е невъзможно особенно ако пребавим и други обстоятелства от рода на астероиди и т.н. Другия вариант за пътуване е ако се сгъне пространството т.е. да се пробие дупка в него което те праща в небитието извън времето и пространството, това е ми се струва единственния възможен начин за пътуване в пространството, но дали е възможен ... тука има доста спекулаций по тази тема но нито една не хвърля ясна светлина по въпроса обесняваща го с физичен закон и формула. Тука вече всеки сам за себе си може да реши дали да повярва или не.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от jerry »

admin написа:Тази тема май и преди сме я чоплили във форума. За мен има два варианта първият е в които странстваш кораб преди 2 милярда години е минал през планетата ни, хвърлил е семето на билогичните видове и е продължил по пътя си. Втория вариант на които съм повече склонен да повярвам че Великата Първопричина наречена Бог на е създал, аз не вярвам в еволюциятя защото това е история за малоумници. Няма намерен междинен вид на нито едно животно живяло някога на планетата ни, само се предполага че разгиле това добиче дето мяза на лъв сега е лъвът който виждаме в зоопарка и са му трябвали някакви 50 000 години за тази работа. Никой явно не се е замислял че когато ходи по улицата или плува в морето или се занимава с някаква дивотия от него пада чиста проба ДНК, косми, пърхут, отворени рани, слюмка и т.н. За 1,9+ милярда години от както първия човек се е пръкнал по тази планета от горе споменатия начин за билогичен материял има ми се струва доста възможности за еволюцията на човека към по съвършенно същество (нямам в предвид умственно).
Колкото за извънземните аз все си мисля че трябва да погледнем на зад в собствената ни история какви са били взаимоотношенията м/у развитите и не толкова развити народи/племена/държави. Може да ви се струва странно, но никой от вас който е на върха на еволюцията не поздравява хлбарките който са доста по изостанали в това отношение в кухнята си когато ги види нали ?
Единственото което ме кара да повярвам в теорията за създаването ни от Бог е че разтоянията м/у звездите и галактиките са огромни. Погледнете Андромеда (най - близката) ни спираловидна галактика като Млечния път и ще я видите такава каквато е била преди 2 милярда години. Най близката ни планетна система е Алфа Центурий която е на разтояние 41.5 трилиона км. от земята. Скороста на светлината във вакум е 299,792,458 метра в секунда. Всеки може да изличисли за колко време можем да я достигнем тази система ако сега се качим на кораб който пътува с невероятната скорост на светлината. За тези който ги мързи да смятат това е 4,37 светлинни години. Сами виждате че това пътуване на практика е невъзможно особенно ако прбавим и други обстоятелства от рода на астероиди и т.н. Другия вариант за пътуване е ако се сгъне пространството т.е. да се пробие дупка в него което те праща в небитието извън времето и пространството, това е ми се струва единственния възможен начин за пътуване в пространството, но дали е възможен ... тука има доста спекулаций по тази тема но нито една не хвърля ясна светлина по въпроса обесняваща го с физичен закон и формула. Тука вече всеки сам за себе си може да реши дали да повярва или не.
Трябва да пишеш по-често във форума. :) Доставя ми удоволствие да чета твои постове, особенно по такива теми.

А това за сгъването на пространството, няма ли да ни прати на това място, преди 2 милиарда години? В миналото? Все пак се сгъва пространството и можеби ще се озоваем на точно това място, което виждаме в момента.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

admin написа:Тази тема май и преди сме я чоплили във форума. За мен има два варианта първият е в които странстваш кораб преди 2 милярда години е минал през планетата ни, хвърлил е семето на билогичните видове и е продължил по пътя си.
За този вариант съм гледал и документални филми, само дето там се обсъждаще варианта метеорит да е паднал на земята и от него да се е преселил живота.
admin написа:Няма намерен междинен вид на нито едно животно живяло някога на планетата ни, само се предполага че разгиле това добиче дето мяза на лъв сега е лъвът който виждаме в зоопарка и са му трябвали някакви 50 000 години за тази работа.
Ами хората? И на тях ли няма междинен вид? Сега ако кажеш че и човека не е еволюирал :)
admin написа: Никой явно не се е замислял че когато ходи по улицата или плува в морето или се занимава с някаква дивотия от него пада чиста проба ДНК, косми, пърхут, отворени рани, слюмка и т.н. За 1,9+ милярда години от както първия човек се е пръкнал по тази планета от горе споменатия начин за билогичен материял има ми се струва доста възможности за еволюцията на човека към по съвършенно същество (нямам в предвид умственно).
Най-простия пример за еволюцията която търсиш е козината - вече не сме целите космати, понеже си имаме дрехи.Като цяло тялото също се е променило доста, понеже вече не живеем живота, който сме живеели преди милиард години.
Аз също не мисля че сме се появили от самосебе си, но определено не бих използвал липсата на еволюция като доказателство.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от nefelen »

jerry написа: А това за сгъването на пространството, няма ли да ни прати на това място, преди 2 милиарда години? В миналото? Все пак се сгъва пространството и можеби ще се озоваем на точно това място, което виждаме в момента.
Няма да те прати в миналото а в настоящото, защото това което се вижда е поради разстоянието и светлината сега пристига при нас. Така че при един "скок" в пространството ти ще се озовеш на мястото което искаш спрямо "времето на вселената".
Относно пътуването съществува варианта и с левиатан(май така се викаше на жив кораб).Ние едва една Луна сме стигнали(което даже е под въпрос) пък.... :lol:
А относно извънземните, при положение че вселената е огромна и безкрайна ако само ние сме единствените живи и разумни същества в нея, то това не е ли загуба на време и пространство.
Човешкия мозък е толкова ограничен, че не може да приеме и да си представи как вселената може да е безкрайна, как нещо може да е безкрайно, или ако има край, какво има от другата страна на края и т.н.
А пък че са ни посещавали зелените още от древността има данни че са се появявали и са давали ценни съвети за развитието на хората и т.н.На един филм даже обясняваха, че всичките ни велики учени са имали контакт с тях и те са им казвали какво да правят.
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Публикувай отговор