Предсказване на бъдещето

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

Възможно ли е според вас? За да се случи това според мен трябва нещата да са ясни в момента на предсказанието, но не мисля че няма как де се променят т.е. дори и някой да види в даден момент събития в бъдещето, то е напълно вероятно те да се променят поради една или друга причина в последствие. Ако някой ни предскаже бъдещето, това дали влияе негативно на съзнанието ни, или евентуално на бъдещи наши решения свързани с конкретното събитие?
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от Vesenceto »

За предсказване на бъдещето не знам, но определено има хора, които някак си успяват да ти кажат неща, които ти се случват в бъдеще време.

Миналата година аз лично ходих при една леля / някаква врачка/, която още като ме видя и каза - "нещо лошо ще се случи скоро, смърт, виждам много 9-ки...." Седмица след това - на 09.09.2009г. почина баба ми... 8O

Някак си, колкото и да не ми се иска да вярвам, явно просто има хора, които успяват да предскажат бъдещето ....
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

По-интересно ми е как ще предскаже, какво ще направя другия месец например. Едва ли може да избираме кога да умрем от старост, но според мен действията си винаги може да променим и да не стане както го вижда някой друг на момента. Според мен единствения сигурен шанс да познаят е, ако това вече е станало. Имаше една теория, че времето се движи в различни посоки т.е и напред, и назад. Съответно може да се придвижим напред и да видим какво вече е станало. След това един вид си спомняме какво ще се случи, понеже вече сме били напред във времето. Струва ми се обаче твърде сложно, за да може една обикновена врачка каквито има във всеки град да може да го направи срещу 10лв :roll:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от realprofesora »

Пълна глупост.
Просто сме създадени от извънземни ,много по-развити от нас и никой нищо не може да предскаже.Едва след като умрем ще разберем истината и ще се смеем:Това ли било ,ха ха ха ха ааа....
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

Принципно и да сме създадени от извънземни, това не пречи да се предсказва бъдещето, чисто теоретично :) Има някои, които казват доста конкретни неща и ми е интересно дали всичко е налучкване или има някакъв начин. Би ми било интересно да разбера по какъв начин виждат нещата тези хора, ако има истина във всичко това.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от nefelen »

Всеки човек има път, който трябва да извърви. Определени неща които трябва да му се случат и той трябва да постъпи по точно определен начин. Дори и да знаеш за това и се опиташ да го избегнеш, след време ще се повтори подобна ситуация. Идеята ми е че не може да си промениш толкова много бъдещето, нали както е казал народът "Ако трябва да се обеся, няма да се удавя".
Има хора които ти казват миналото, врачки, ясновидци, гадатели и още как ли не ги наричат. Щом може в миналото трябва да може и в бъдещето ( лично на мен или мои познати май не са предсказвали каквото и да е било )
Случвало ми са е вечери преди важни събития, да сънувам какво става на следващия ден и в общи линии се случва в действителност това ... но по скоро го отдавам на нагласата ми и увереността :)
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от admin »

Честно казано не вярвам в предсказване на бъдещето. Ако човек трябва да пътува във времето, то ще му е необходимо да пробие дупка в материята, а това означава да се движи със скорост по голяма от 300 000 км във вакум за да надмине скороста на светлината. До тук добре само че има малка уловка, за да премине през въпросната дупка и да отиде в небитието за да може от там вече да си избира къде ще се появи ще трябва да мине през защитата на материята т.е. всяка материя се разпада при скорост 297 000 км т.е. няма как да преминеш през въпросната дупка защото ще се разпаднеш.
Една врачка за 10 кинта на сеанс на дали ще е постигнала теорията на практика.

Друг вариант който ми идва на идея е че може да вижда / чете по аурата на човек и съответно да прави някакви догатки. Преди време ходих в разни такива среди и се оказа че има хора който виждат аурата на човек в реално време и повярвайте ми ... много е трудно да ги излъжеш особенно когато ти си момче, а тя момиче :lol: По тази тема знам много малко, само това което са ми казвали. Според нейните думи, когато лъжеш аурата ти се очертава в тъмни нюанси, когато си мислиш нещо лошо също цвета на аурата ти се променя. Възможно е някъде в тази аура да се носи информация за твоите близки, въпроси който те интересуват и т.н. ... кой знае каква информация носи ...

Още един вариант ми идва на идея, да може да се свърже с нещо друго (нея самата или друго същество) което да е по напред във времето и то да и носи информация.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

Това с аурата наистина е доста интересно и е напълно възможно това също да е начин. Друг е въпроса откъде аурата ни знае какво ще се случи... можеби само има някакво усещане и затова невинаги познават?
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от TaO-DeadSocked »

Нека приемем, че предсказването е възможно.

Но е факт, че субмолекулярните частици действат различно когато ги наблюдаваш и когато не.
Самия факт на наблюдение променя техните свойства и пътища на движение.

Така, че самото поглеждане в бъдещето го променя.

Да кажем ти е писано да те блъсне автобус утре.
Ако можеш да погледнеш или да ти кажат няма ли да си стоиш в къщи и да го избегнеш ?
Или дори да знаеш, че утре ще те повишат 100% би действал различно от както би бил ако не знаеше и това може да ти коства повишението.

Друг е въпроса с неизбежността. Ако днес се спасиш от автобуса, то утре може да те удари гръм...

Аурата си е чисто и просто "интуативно четене по езика на тялото". Всеки политик/президент/премиер и техните говорители се обучават точно какви жестове да използват, за да предадат точното съобщение и да предизвикат доверие и т.н.

Защото когато да кажем някой политик (не много добър пример за България, но ...) ти говори нещо, но жестовете му казват друго - ти интуативно не вярваш.

А относно "жените четата аурата на мъжете, а мъжете не могат да правят обратноито" - заблудата си им е в природата, но това е въпос за друга тема.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

Ако аурата е просто жестове на тялото, едва ли по нея може да се предсказва кой знае какво, още по-малко за твои близки хора или събития, които ги очакват например.
Намерих и нещо интересно донякъде по темата на д-р Калоян Петров:
Нищо на Земята на се случва без преди това да го има в духа. Без преди това да има идея за него, зародиш. За да има на Земята едно растение, първо, в духовният свят трябва да има мисъл за това растение. Там ще има растение и някой трябва да се напъне яко, за да го има това растение – то не се получава от нищото. За да живее това растение адекватно в нашият свят, пак някой трябва да се напъне. Това се отнася за абсолютно всичко – и за животните и за хората. Значи бъдещето на човечеството се изгражда сега. Това е нормално, всяко едно бъдеще се изгражда в някакъв настоящ момент, след това вече изграждаш предпоставки за определени неща. Според това, което сега го правиш, това ще ядеш после.
Ако е вярно, това донякъде дава обяснение - духът започва едно нещо като идея и по принцип иска така да го направи, но друг е въпроса дали душата няма да се противопостави, понеже през целия живот във физическото ни тяло духът и душата са в постоянна борба. Човек идва на този свят с определена цел, донякъде предначертани от духът ни, но в последствие заради външни влияния на заобикалящата ни среда (хора, общество и т.н.) душата започва да се противопоставя и според мен наистина ако човек има връзка с духовния свят може да види какво е предначертано. Това обаче не е предсказване на бъдещето в чистия смисъл, понеже дори и нещо да ни е отредено в духовния свят, ако душата се противопостави може да променим почти всичко съзнателно или не, особено ако знаем какво ще се случи и не ни харесва.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от admin »

Ако има заинтересовани какво е то аурата, може да го направи на този адрес: ТУК или просто да потърси в гооглето.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

Супер точно това мислех да започна да чета като приключа със един интересен текст за зодиите, от който е цитата по-горе :)
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от lutar »

Приемете че в линеиното време според което се развива нашата цивилизация има фиксира точки (fixed point of time) моменти които трябва да се случат независимо от изборите които правим. Именно хората които виждат в бъдещето се допират до тези фиксирани точки. Методиката било тя естествена или принудителна зависи изцяло от чистотата на трептене на съответния организъм твърдящ че притежава тази възможност.
Моликолятното трептене на човешкия организъм може да се контролира чрез съзнанието или по скоро чрез изчистването на съзнанието. Това обаче е процес по скоро на само осъзнаване а не толкова като на тренировка на мускул. Някои хора наричат това себеосъзнаване духовно проглеждане, но това проглеждане изисква среда условие да се развие. Неможе един човек които не се интересива от емоционалноста си и се касулира под някаква маска може да достигне до само познание. Човек трябва да бъде открит, състрадателен, проницатлен, да проявява тъпимост и разбиране както към другите така и към самия себеси.........друг път повече. Сега няма време.
СПРЕТЕ ДА НИ ТРОВИТЕ. УБИЙЦИ.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от sawo »

lutar написа:Приемете че в линеиното време според което се развива нашата цивилизация има фиксира точки (fixed point of time) моменти които трябва да се случат независимо от изборите които правим. Именно хората които виждат в бъдещето се допират до тези фиксирани точки. Методиката било тя естествена или принудителна зависи изцяло от чистотата на трептене на съответния организъм твърдящ че притежава тази възможност.
Моликолятното трептене на човешкия организъм може да се контролира чрез съзнанието или по скоро чрез изчистването на съзнанието. Това обаче е процес по скоро на само осъзнаване а не толкова като на тренировка на мускул. Някои хора наричат това себеосъзнаване духовно проглеждане, но това проглеждане изисква среда условие да се развие. Неможе един човек които не се интересива от емоционалноста си и се касулира под някаква маска може да достигне до само познание. Човек трябва да бъде открит, състрадателен, проницатлен, да проявява тъпимост и разбиране както към другите така и към самия себеси.........друг път повече. Сега няма време.
Добре, но за един обикновен човек например важат ли тези фиксирани точки, или най-вече за цивилизацията като цяло?
Аватар
IBMPoweRPC
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 11:45 am

Re: Предсказване на бъдещето

Мнение от IBMPoweRPC »

Mного интересна тема... ще споделя вижданията си обширно като имам време да изпиша някои ферман :D

Според някои хора , способността за предсказване на бъдещето е в математиката и цикличността ... всичко се повтаря на определени периоди от време ... така на базата на нумерологията и астрономията , има хора които твърдят че могат да познаят какво ще се случи :)

Относно духовната тематика всяка цивилизация е имала интересни схващания :) Напоследък са доста актуални вижданията на маите ... които твърдели че човек се преражда няколко пъти за да достигне състояние на колективен разум които да му позволи да напусне земните предели и да стане едно цяло със вселената ... някои твърдят че така те са изчезнали от земята , като в последствие сградите на тяхната цивилизация са били обитавани от езически племена , които са извършвали кървави ритуали :) Знанието на маите за бъдещето се е базирало на космоса отразен във водата ... така те създавали своите звездни карти чрез които предсказвали бъдещето и повтарящите се периоди :)
Публикувай отговор