Що е това "черна магия" и има ли тя почва у нас?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Що е това "черна магия" и има ли тя почва у нас?

Мнение от MasterCop »

Чел съм някой книги по тази тема преди години, една от които "Окултна Енциклопедия" ми направи особенно впечатление - долните редове доста се доближават до написаното в нея, но никъде не е посочен автор, затова ще Ви дам само адреса на сайта, на който следва продължението:

"Следват едни текстове, които поставят на карта авторитетът ми на разумен и здравомислещ човек.
С тези думи искам да потвърдя, че много добре знам какво и защо го пиша и го пиша в пълно съзнание и здрав дух.

Много от хората, които ще прочетат тези неща, ме познават лично. Знаят, че съм всичко друго, само не и психично болен човек, че не съм вярващ, поне не според общоприетото определение за това, дори напротив - бих казал абсолютен технократ и реалист.

Но ще ви разкажа, може би в повечето случаи ще цитирам някои неща от една не много разпространена книжка на Димитър Дянков - "Срещи със злото", в която той описва дейността на съпругата си - Цветанка Генова. Наскоро тя издаде нова книга, с която имате някакви шансове да се снабдите... само че може би вече само лично от нея. За новата книга няма да говоря - прочете я сами. Просто ще ви запозная със същността на нещата.

Правя това, защото смятам за свой дълг да дам възможност на хората, които ми имат доверие, а те надявам се не са малко и на тези, които открият, че такива неща се случват с тях, да успеят да си помогнат сами или да разберат откъде могат да получат помощ. Сигурен съм, че вие сте също здравомислещ човек и не мисля, че ще повярвате в моите думи...но замислете се поне.

Подбрал съм само случаи, които или подобни на които съм видял с очите си, които съм изпитал на гърба си (за съжаление) или такива, с които съм се сблъсквал лично, макар и не заради мен...

Не бих могъл да кажа, че съм съгласен с обясненията на тези случаи. Самият аз не мога да си ги обясня. Но факт е, че са се случвали и съм виждал състоянието на хората (или взаимоотношенията им) преди това и ефекта след развалянето на магията. Може би затова, че сам не бих могъл да дам смислено обяснение, предпочетох да не разказвам лично, а да ви предам автентичните разкази на хората, с които се занимават с тази съвсем необяснима, но благородна дейност. Не пресилвам нещата с тази дума, защото пред очите ми е спасен не един човешки живот, не едно семейство, излекувана е не една болест, пред която прочути лекари са се оказали безпомощни и..... но убедете се сами.

И ако досега не сте, което е малко вероятно (с болка го казвам, но е истина), пожелавам ви никога да не се срещнете с това необяснимо за нас, простосмъртните, но жестоко коварство и зло.

Вероятно на много от вас са се случвали подобни неща. Но не си признавате, къде от срам, къде да не ви помислят за луд или луда, а може би дори сам или сама не вярвате, че ви се е случило...

Ето, четете...

Многократно в пресата съм чел жалбите на различни хора, описващи болките и страданията си, убедени, че те се дължат на влиянието на черната магия. Те същевременно отправят и зов за помощ чрез страниците на вестници и списания.


Нямам намерение да доказвам, че черната магия съществува, нито да убеждавам някого, че последствията от нея могат да се окажат трагични за цялата ни нация. Описвам я просто като факт, който, особено в последните няколко години, застрашава здравето, живота и семействата на много хора. Искам най-вече да ви запозная с видовете черна магия, с въздействието й върху човешката психика и човешкия организъм, с възможностите за откриването й и борбата с нея.

Мнозина, чийто живот преминава или е преминал без особени сътресения и страдания, вероятно ще кажат: Това са глупости!

За мене обаче е достатъчно, че ще ме разберат хилядите страдащи и изпиталите на гърба си въздействието на черната магия. В някои райони на страната, на всеки десет жители поне трима или четирима страдат от нейното въздействие, от нея патят цели семейства, а знам и някои села, в които почти няма фамилия, незасегната от злото.

Под въздействието на черната магия в България са попадали всякакви хора - без разлика на националност и религия. От нея страдат както обикновени граждани, така и представители на властта. Много често стрелите на завистта са насочени именно срещу тези, които са издигнати в йерархията на властта, които работят в прокуратурата, полицията, съда и др. Напоследък, след възраждането на частния бизнес, в условията на борба за оцеляване и конкуренция, завоюване на сфери на влияние, пазари и т.н., започна масово използване на черната магия и за разчистване на сметки. Новите бизнесмени, затворени зад стените на своите офиси, пазени от добре платена охрана, живеят с илюзията, че са недосегаеми. Много скоро някои от тях обаче разбират, че бодигардовете не стигат, за да бъдат добре защитени от завистниците и конкуренцията.

Във връзка с връщането на земята и недвижимите имоти много близки до този момент помежду си хора започват да използват черната магия в борбата срещу другите сънаследници, за да задоволят алчността и амбициите си.

Медицината е безсилна да помогне на засегнатите от черната магия. Много самозвани лечители и ясновидци използват страданията на хората, за да се облагодетелстват. Ето защо отправям молба към обществеността, властта и църквата да направят необходимото, за да се пресече възможността на някои хора, обзети от алчност, завист и от злоба, да подлагат на мъки и страдания невинни хора. В тази връзка искам да отбележа факта, че преди десетина години в някои провинции на Индия беше въведено смъртно наказание за тези, които ползват услугите на т. нар. черни магове.

По разбираеми причини не споменавам имената на участниците. Няма нищо измислено или украсено, всичко е описано така, както съм го преживял и видял с очите си.

И накрая искам да се обърна към тези, които със завист и злоба съзнателно причиняват страдание н смърт на невинни хора, като си служат методите на черната магия:

- Спрете! Не слугувайте на злото. Няма нищо скрито под небето и един ден, ако не върху вас, възмездието ще се стовари върху вашите деца или внуци и тогава ще е късно да се каете.

Господ забавя, но не забравя! ...


http://doc.dir.bg/snore/magic/spirit.htm
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Много се е написало по тази тема и много автори се базират на други автори. Кой го е написъл първи незнам. Автор на повечето теми е едно момче, което мога да кажа притежава доста плам във себе си. Неговия стил се доближава наи-много до моето възприятие на околния свят и за това почти не съм променял някой от нещата. Темите, който ще разгледам засягат доста обширна област от окултното и взаимоотношенията между хората. Съветвам ви да ги прочетете и да ги обмислите много добре, а ако ги почуствате ще е най добре.

Какво е черната магия ли това е отрицателно енергийно поле насочено към точно определена личност с точно определена цел. В зависимост от информационния поток който притежава тази енергия и залойената вибрация в нея се получават и видовете магия черна или бяла.
А относно това дали има магий по добре е да не се сблъсква човек с каквато и да било магия защото деленето на черна и беля магия е само принципно и двата вида магий са вмешателство в свободната воля на човека и го натоварва с кармични връски който трябва да отработва доста време.
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

Интересно четиво - цяла книжка. Направих си труда и отделих днешния следобед да я прочета. Ще ми е от помощ, тъй като струва ми се и мой близки са засегнати от подобна магия.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Преди да дам коментара си, ще кажа че аз съм християнин и вярвам в Господ, също така се смятам за разумен човек, твърдо убеден в природните закони и реализма на заобикалящия ни свят! И който си мисли, че тия две неща са абсолютно несъвместими, моля да не се обажда, защото не е прав!

И така...
Първите няколко страници, ако не се лъжа са от гореспоменатата "Окултна Енциклопедия" (която между другото е доста интересна) ама после според мен постепенно започват глупостите, които се ускоряват с всяка следваща страница, въпреки че моя много близка приятелка, която не би си измислила такова нещо, ми е разказвала подобен случай за това, как са се разделили родителите й, и нещата изглеждат доста правдоподобни и напълно съответсват с написаното тук.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Въпроса явно не опира до достоверноста на обстоятелствата а по скоро до това дали е възможно. Да възможно е тези така наречени евтъх естествени сили са естествено продължение на естествените.
Само че познанието за тъх се ограничава от хилядолетуя насам.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Според мен те са си естествени, просто науката не е стигнала до такова съвършенство, за да ги обясни. Например, много от нещата, които сега учим като физични закони едно време са ги мислили за магия :wink:
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
DJ_LARS
Потребител
Потребител
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 20:30 pm
skype: mr-elf
Местоположение: -=DIsco Club=-
Обратна връзка:

Мнение от DJ_LARS »

Може да се поспори по този въпрос. А иначе са си съвсем верни тези факти според мен знам и аз такива случеи доста.
Life is music . God is a DJ
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Там е работата, че основния проблем е във развитието на науката или по скоро гледната точка от която се развива.
В съвременната наука всичко се възприема и се отчета 2-ву мерно а то е тримерно и трябва да се отчита от тази гледна точка. Тук става дума за всички науки. Ние виждаме тримерно но расъждаваме двъмерно и от там и не доубеснените неща в науката. Мога да дам примет как мерим напрежението примерно- описваме една синосуида в една координатна система и толкос. Да ама не това не е достатъчно да не кажа направо глупаво. Да вземем примерно променливото напрежение в един проводник (да благодарим на Никола Тесла, че го е забелязъл) как се движат магнитните силови линии в него? Ами спираловидно с определена посока на движение. Сега да го опишем в координатна система и какво получаваме? Синосуида но това в двумерна координатна система, но ако го сложим в тримерна координатна система нещата изглежда по съвсем друг начин. Получавасе спирала и ако на та зи спирала се определят стоиностите във всичките три измерения дали някой от физичните закони и теоорий няма да изглеждат по друг начин. Незнам може би. Не съм физик, но едно е сигурно нещата ще се променят ако хората започнат да расъждават триизмерно в този триизмерен свят.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

a e вие не сте добре ве .... губите си времето с глупости
аз вярвам само на о4ите си и те до този момент не са ме подвели
Вси4ко друго е FAKE ...
просто тва са такива глупости 4е просто не знам тея хора дето са ги писали дали са добре както и да вси4ко тва SUCKS ... искам да ми дадете доказателства факти 4е да повярвам макар 4е аз в господ не вярвам камо ли в някви простотии тука за магии незнам си кво и така на татък...опитайте да видим дали ще ме зарибите...
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

По стила ти на писане си личи, че не си преживял много въпроса е не да видиш за да по вярваш, а да вярваш без да си видял. Това което искаш да го видиш ти се дава да го видиш само ако вярваш.
Сигурно ще кажеш че и това са простотий така да е. Млад си още ела след 10 години и пак ще го опсъдим тоя въпрос. :wink:
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

Знаеш ли Heskey - не им вярвам, аз не съм вярващ, всъщност съм вярващ - вярвам в себе си, но такива неща като Бог - та Бог е едно човешко понятие за обясняване на необяснимото. Простичко е - Господ е измислен, за да може да оцелеят слабите, за да има добри хора - добротата от своя страна също се възпитава. Тя е възпитавана от християнството. От друга страна, за някои хора едно е добро, а друго - лошо. Доброто и злото са разтегливи понятия, за всеки човек е строго индивидуално. Както и да е - малко се отнесох в разсъждения. Не вярвам в магиите, но просто за всеки случай не е излишно да се провери за такива неща. Както викат старите хора - "Да ми е мирна главата"... а пък нека пак да не е вярно, нищо не губя, но... може и да спечеля ;)
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Незнам дали ще мога да ти го обясня, ама си напълно прав...това не ми пречи да вярвам в Бог, хората създават религията, независимо дали е монотеистична или политеистична....Бог е просто едно абстрактно понятие, което не съществува, но вярата на хората в него го правят да съществува....това е и смисъла на твърдението че Бог сме ние и че той е навсякъде около нас...не е сложно за проумяване, но е сложно за обяснение....

...относно доброто и злото...те са просто въпрос на гледна точка...
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Думата "религия" в превод от еврит значи връска с миналото или история запазела се и до днес заради догматиката в самите учения.
БОГ това е дума за приеме не трябва да се приема буквално защото на различен език звучи различни, но тази със сигурност обединява в себеси много неща дали ще бъде наречена бог, енергия или разум няма никакво значение. Дори да определим кое за нас е БОГ то ще бъде верно, защото всичко e божествено, всичко е докоснато от БОГ от тази енергия във вселената. Пример за това е уникалноста на всеки еин от нас потенцияла и възможностите проявени или не. Всеки е чувал, а сигурно и познава хора с така наречениете свръх естествени способности. Те не са химера или плод на болна фантазия. Трудно за обеснение как тези хора могат разни неща, но тези неща ги притежава свеки само, че не всеки оже да ги използва. И именно проявата на тези умения в нас е доказателство за тази божественост която ни заобикаля или по точно неината енергийна проява.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Това е съвсем друга гледна точка върху понятието БОГ и неговата същност!
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Когато говорим за магии не трябва да говорим за Бог. Какво е Бог? Какво е Бог за арабина, какво е Бог за индиеца или за прабългарите? Зависи ли от това човек какъв е за да е различен Бог? Тази тема не е за Бог. Казвате, че не вярвате в магии - значи не сте прочели линка дето Ви го дадох! Там всичко е обяснено. Какво е астрално тяло, как се уврежда то и как увредената му част прехвърля увреждането върху физическото тяло и колкото и да лекувате физическото болестта ще си остане докато не се излекува астралното и т.н.
Публикувай отговор