Историята на един народ.

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Еххх спокоино бе хора...България 6те се оправи но ако не вярвате в това, после няма да сте българи...Спокоино, 6те се оправим скоро
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Да и аз смятам че много скоро всичко ще се оправи. Просто ни трябва малко търпение и повече патриотизъм. Не ме караите да цитирам стотиците български автори, който са вярвали истински в България, българина и тяхната сила. Трябва ли някой друг да направи родината ни приятно място за жевеене за да можем ние да се чустваме добре в нея.

Най сладък е хлябът който сам си отгледал. Крайно време е да спрем да чакаме на мама и на тати да ни оправят животеца. Крайно време е да поемем съдбата си в свой ръце. А не да чакаме да ни дадът пари за дискотечка, за нови дрешки, за моренце. Нямата такова нещо като "те са длъжни", няма. Това положение сами си го докарахме на главите. "Учи мама да че да не работиш" - да ма скоро няма да може да се учи ако нямаш пари ще се присеят нещата, не щом мама казва че ще уча "КАКВО ПУК ЩО ДА НЕ СИ ПОЖИВЕЯ" това ли вие учението. Разбирате ли че дори и да заслужава някой да да учи трябва да се научи да си изкаравва парите за него. На запад как си мислите че е дане би мама и тати да дават там, не там сами си изкарват парите. И при нас ще стане така само че на сила, защото това е отзвука от навиците на майка ви и татко ви, защото и те бяха свикнали да си получават заплатките без да си мурдат задниците, да ама не мандрата свъши и всички ще трябва да си скъсами задниците за да получим нещичко. А не да се жалваме като вдовици за .... че не ни били наред нещата, че туй сме неможели да направим, че за онва не ни стигали парите.

Подгответе се психически за момента в който ще получаваш само тогава когато си готов да дадеш беза да имаш големи очаквания. Реалност която ще ни сполети щем нещем.


На който не му отърват мойте прикаски ще му се наложи рано или късно да се зблъска с деиствителноста, защото съм сигурен, повечето от вас живота не ги е докоснал с бруталната си сила.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Много си прав беше грешка да копирам нещо което така и никой няма да прочете. Пуснах сайтовете, но се съмнявам че някой е прочел нещо пък за копурането и пастването към това, което съм пастнал няма какво да добавя. Въпроса е обаче че тук на хората четенето им идва в повечко. Трудно се чете толкова много.
Не въпроса в копирането а в липсата на позиция на хората. Когато почнахме темата с админа това което съм постнал не го бях открил даже, но после като го прочетох и ми хареса, защо да не го прочетът и другите. Ако имаш предвид за правата над копураното по горе покажи ми човека дето го е писал това да му стисна раката.

Както и да е докато някои не покаже позиция отностно всичко постнато тук писано от мен или админа или копирано от неиде другаде не виждам смисъл да продалжавам да пускам каквото и да било (включително неща взети от други сайтове)

А специялно за теб мога да ти изнеса цяла лекция на тази тема само да имаш желание да четеш, но се съмнявач е и ти ще го прочетеш.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Или си много тъп или ни6то не си про4ел
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ahiev Идеята беше моя да се напише кратко резюме, аз го написах и му го пратих, а той го доразви, но се получиха само твърденя който ако не бяхме сложили някакв факти щяха да са фантазия. Тука проблема се оказва че това не се признава поради разни умишлени неща. На никой не му трябва тази гордост в света поне аз така си мисля в глобален мащаб. Знаеш ли преди няколко месеца бях в италия в милано за едни историй там за три дни, майка ми живее там. Запознахме се с една рускиня, ся точно не мога да си спомня точно от кой край на Русия беше, та като се запознахме и казхме: "Ние сме Българи от България" Тя знаеш ли какво ми отговори? "Ами и аз съм Българка, ама от рода не знам си кой, който е живял не знам си къде" и т.н. просто в момента не мога да си спомня имената, но не бяха Волските Българи, т.е. тя ми изнесе кратка пет хилядолетна история, нещо което аз него знаех, а съм много горд че съм Българин и тогава започнах поне малко да се интересувам. Та идеята на темата когато я писах беше, не да убеждавам и доказвам, а само да събудя интереса в хората както винаги съм правил (защото така биха се убедили само и саморазвили, иначе когато е на готово, може и да го запомни, но ако стане въпрос за това ... ? знанията ще са мъгла, никаква мисъл до която е стигнал самичък), вече те ако имат умствен багаж сами ще се позаинтересуват. Има доказателсва .. особенно тази така наречена азбка там не знам за кого са я писали ама на един камък я има написана и то на няколко хиляди години е камъка .. за това че тази древна история доста трудно можем да я достигнем, особенно когато не се итнересуваме от нея и не ни е дадено правото т.е. тука правото не е точната дума, а не ни е даде да я разберем в по глобален мащаб, т.е. че тя (историята) умишлено се крие от нас. Планетата земя съществува от два милярда години, а преди един милярд и петстотин милона години е първото доказателсво че на тази планета е съществувал човека, не маймуната, не мутанта, а точно човека. Затова че много неща незнаем и ни се струват измислици, но ако някой е забелязал има неща който не се назовавт и за тях не се говори .. дали защото още не сме дорасли за тях и не им е досшло времето или просто трябва да останат скрити и неразгадани ... един Господ знае само.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

За в момента нямам какво да коментирам изкам само да прочетете тези линкове. Не е много писаното там, но е добре да го знаете.
http://tribal.abv.bg/omurtag/ http://t ... ~ziezi/2/

А за тези който могат да четът
http://members.tripod.com/~ziezi/zogra ... ril/1.htm

Това сте длъжни да го прочетете. В текста с буквата А е линк към оригинала.

http://tribal.abv.bg/spiridon/
Gufi
Потребител
Потребител
Мнения: 394
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2004 20:26 pm
Местоположение: Stara Zagora/Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Gufi »

Уважавайте собствената си история бе хора.бъдете българи и уважавайте труда на човека който се е постарал да открие всичката тази информация.
Аватар
Pipa
Новак
Новак
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Окт 28, 2003 20:43 pm
Местоположение: S4ara Za90ra
Обратна връзка:

Мнение от Pipa »

ТУК има някои интересни проучвания за българския език, както и ранни творби като Сказание за дъщерята на Кана и Джагфар Тарихъ.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Аз лично много благодаря за информацията. :lol:
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Мисля че е тук мястото да представя страницата на волжските българи....

http://bolgar.by.ru
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

На какво попаднах докато се рових из форумите на нашето уеб пространство ,мисля че е интересно :


През 1912 г. в местността Пържинака в землището на с. Езерово Първомайско, е била разкопана тракийска надгробна могила, в която са били намерени няколко обрядни погребални предмета, сред които и един златен пръстен с надпис. Предполага се, че пръстенът е бил направен специално за погребението на знатен тракиец. Пръстенът е принадлежал на съпругата на погребания, която най-вероятно е погребана заедно с любимия си съпруг, по тракийския обичай, засвидетелстван у много антични автори. /1. стр. 105/.
Оказва се, че надписът върху този пръстен представлява единственият цялостен текст на "тракийски" език известен на науката до ден днешен. Фактически, изследвайки тази невероятно ценна находка, ние разполагаме с прекрасната възможност, да проверим дали аналогиите между "тракийския" и българския език са единствено лексикални, или съществуват и граматически такива!

Текстът върху пръстена, и опит за разчитането му:
ROLISTENEASNERENEATILTEANHSKOARAZEAD
OMEANTILEZUPTAMIHERAZHLTA

ROLISTENE - AS - NERENEA - TI - LTEA - NHSKO - A - RAZEA - DO - MEAN - TI - LEZU - PTAMIHERAZHLTA

Ролистене, аз Неренеа ти, лтея ниско, а разеа до мен ти лежи, --------------.
Ролистене, аз, твоята Неренеа, тлея тук долу, а сразен до мен ти лежи(ш), -------------- .

Това е т.нар. "тракийски език", ако има някой, който успява да го разбере, значи мога да го поздравя като специалист по "тракийски" език. Въпросът ми към всички е: докога ще траем прекроената от някого "история" на България, която ни пробутват повече от век ?
Публикувай отговор