Вярата - Истината или не?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Вярата - Истината или не?

Мнение от Jarmen »

Значи това ще е малко трудничко да се обясни на хората които са...на нулата...Така че ще се опитам да ви го разкажи като история

Как е създадена земята?
Преди милиони години земята е била един голям камък без вода и каквото и да е. В много сложни процеси се е образувала водата, и то в големи количества...по късно когато вече е имало повече вода от колкото земя "от горе" е пусната една капка ДНК на растение във водата. Скед като ДНК-ато е жива материя то започнало да се харни и расте във водата. След хиляди години всичките океани са били чисто зелени, като в блато. Постепенно тези които били по на дълбоко започнали да измират защото нямало харана и светлина, докато по горните започнали да се сливат и да правят от молекули - по големи молекули и накрая растения (водорасли). След това те започнали да излизат на брега където имало всевъзможни нежа за ядене, и така се родили храстите. След много много време континентите вече били покритити с растения и тогава пак "от горе" е пуснато първото животинско ДНК, и така са се родили рибите. Като станали много, вече някои от тях започнали да излизат на сушата и така се приспособили и така са се появили динозаврите и всички други животни.

Как се е създал човекът?
Когато вече земята кипяла от живот "те" са слезли на земята и са се захванали с наи трудната задача - да открият от наи умните животни, които по това време били маимуните, и така, която маимуна имала каквото трябва за да стане човек те са добавили една малка частичка в ДНК-ато им, и така един вид маимуни са изчезнали, за да се родят хората. Следват години развитие на човека докато наи накрая е стигнал нашето (в момента) ниво на тялото. Хората започнали да създават племена и да говорят различни езици. Тогава "те" пак са се върнали на земята и са по-останали за малко. Научили хората (някои) на математика и им показали как да си направят държави. Така са се оформили наи великите нации за които знаем сега - Египтяните, Ацтеките, Евреите (но много по късно) и всички останали. Показвали са на хората как да строят и да се учат. Един от тях бил Кецелкуатъл (не съм сигурен точно за името му). Описват го като бял, висок мъж с руси коси, сини очи и брада. Другаде пък го описват като с тяло на човек и глава на змия. Тои е построи всичките градове на Ацтеките за да им покаже как. Навсякаде по света имало такива нации или "народи". Никои не смеел да им се опълчи защото те имали наи великите армии и оръжия по онова време. Също нещо интересно е че пирамидите ги е имало много преди да бъдат създадени хората, и те са били покрити с черен мрамор на гигантски почки и блестели от стотици километри.

Заминаването "им" - краят на великите народи?
Почети по едно и също време великите нации на онова време изведнъш рухнали. "Владетелите" им напуснали, някои омрели, други заминали и тн. По малките страни/държави забелязали това, и само това чакали. Ограбили всички ценности и разрушили почети всички паметници. Това бил краят на великите народи и започнал няшият свят.

Световете и границите
Земята трябва да мине през общо 4 цикъла или по простичко - 4 свята. 1 свят беше когато земята още се оформяше. 2-рият свят беше светът на Истината. Сега в момента сме в 3-тия свят които е светът на знанието. Последният свят ще е Светът на Истината и Знанието. Нашият свят (3-тия) е към края си. Скед няколко години ще настъпят драстични пормени и...ще ви разкажа по надолу. Всеки свят има 25,000 години за да постигне определени...да го наречем задачи. Ако не ги постигне...става лошо. 1,2 и сега 3-тия свят са завършили задачите си успешно. Сега в последният свят ще ни е наи трудно. Да кажем само че имаме такива задачи че...да ти падне шапката както се казва! Не мога сега да говоря за тях. В първия свят е нямало нищо, само вода,трева и континенти. Във втория свят се появява Истината и започват бурни промени и развитие. Сега в този свят трябваше да "Осъзнаем" някои неща...или по скоро да кажа "да ги научим". Някои от нас. Тази цел се постигна. За следващия свят не мога да ви кажа.

За енергиините нива - какво са те?
Значи енергиините нива са наи важното нещо в....кадето и да е. Нивата са от 0 до 7. Ниво нула са предмети като тези които виждаме - маса, дърво, телевизор, планета и тн. 1-во ниво (за пример) е тока, светлината и други подобни. За другите нива не мисля че ми е речено да ви кажа. Има различни "неща" на всяко ниво, и има...не знам как да ги нарека но да кажем "души" от 1-7 ниво. Те нямат тяло и не са видими но могат да въздеистват на нива по ниски от тях. Такива "души" са създали нас и въобще живота на земята. Наи много доказателства са оставили във 2-рия свят - градовете на Ацтеките, безброините паметници и сгради, тибет и скалните "огледала" (които междодругото още работят), и дупката в царичене (там има нещо голямо ама не могат да го вземат). Като цяло енергиите градят вселената както ние я познаваме. Слънцата са 5 ниво но правят много повече от светлина и топлина. Не ми се навлиза в тая тема сега. Наи важното за нашата планета е повечето хора да си получар 1+ ниво...около 1-2% от хората на земята в момента имат 1+ нива...останалите са ниво 0. Нивата пряко зависят от това какво правите, какво ядете, как се чувствате и въобще вашият живот. Хората от 1+ ниво могат да се прераждат за да продължат развитието си, но хората от ниво 0 умрат ли веднъж, няма връщане назад. Няма раи и ад. Когато човек стигне 3+ ниво тои вече може да осеща кои на какво ниво е...където и на земята да се намира. Аз мога да ви кажа че lutar е на 2-ро ниво, и тои го знае до някъде но не напълно. Когато станеш на 3то ниво можеш да осещаш кои какво ниво е, но дори и да не знаеш че ти си 3-то. Сложна работа са нивата но и жизнено важно да имате поне 1-рво, а повечето от вас, дето сега четете това сте на нулата. Когато му доиде времето всеки ще си получи това което заслужава. Ниво 7 е върховното ниво. Там виждаш всичко, можеш всичко и знаеш всичко - Истината. Много е сложно не ме караите да ви обеснявам.

Какво е Истината?
Истината е нещо като...хмм...как да ви го обесня...Да знаеш и можеш всичко. Можеш да летиш, да караш хората да си мислят нещо определено, да вдигаш 100 тонни камъни във въздоха без дори да ги докосваш и тн. Но ако претежаваш истината едва ли ще се занимаваш да летиш наоколо и да правиш разни ефекти на хората...Тя не се дава на всеки. От ниво 4 до ниво 6 притежаваш истината но частично. На ниво 7 я имаш. Имало е хора на земята които са стигали 7 ниво и просто са си тръгвали. Ако си на 7 ниво хич не ти трябва да стоиш на земята...Ние си имаме нивата но още не са активирани. След около 10 години ще навлезем в 4-тия свят и тогава "те" ще се върнат за да ни дадат каквото заслужаваме. Но прецесът на преминаването ще е много брутален - земната кора ще се завърта (не планетата, само земната кора). За около 1 година ще се мъчи да се завърти като прави малки движения които ще предизвикват гигантски на вълни на бреговете на океаните и яки земетресения. Накрая ще направи едно голямо движение и ще се завърти с около 40 км/ч. Когато това свърши ще застане така че европа и азия ще са на екватора, а африка ще стане зелен континент, а южна аврика ще стане южния полюс. Антрактида ще се размрази и нивото на водата ще се покачи с 10-12 метра. Ще има такива вълни, че океаните просто ще премитат през цял континент за да стигнат до коритото на следващия. Така почети всичката земя ще се "промие" и ще измрат всички на ниво 0. Тогава "те" ще доидат за да проверят как сме се справили. После ще започне новия свят в които ще ни е много трудно защото ще сме около 25,000 - 1,000,00 души на земята останали. Всички ще имат ниво 1 и нагоре, това ще е светът на знанието и истината, след 10 години.

Не ме питаите как знам това - знам го защото ми е речено да знам. Ако ви се струва смешно, ми смеите се. Ако мислите че е само някаква илюзия, добре...Не съм длъжен да ви обеснявам и да ви доказвам (макар че има около 700-800 килограма книги които може да прочетете за да ви се изясни), правя го за да ни се изненадате чак толкова след 10-тина години...Все пак ако искате да ме питате нещо...
Последно промяна от Jarmen на Сря Сеп 15, 2004 16:06 pm, променено общо 1 път.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

А и lutar прочетох ти темата за "Вишият Аз" и мисля че си много прав...
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

jarmen нз от каде ти хрумват тия не6та [ не съм казал 4е не вярвам,6тото за първи път го 4увам тва] ма може и да е така :roll:
и само не можах да разбера тия нива на ду6ата ли са или какво?и ти каза 4е ти е дадено тва и го знае6 4е 6а стане,та как може да "израсне6" до по голямо ниво?
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Ами значи за първия въпрос - да...тези нива се дават на душата...(или "ангела пазител" както някои казват) и "израстваш" в нивата по различни начини, например от някои чувства...като любов, вяра, лоялност и тн...може и да се нарастне через знание но това бих казал че е по трудничко...може и от това какво си мислиш и как го мислиш...Скоро ще знаеш...Но можем и ние на по гоелмите нива да ти "помогнем" с това, но рядко става това.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

малко измислено ми се струва. За някой хора който познавам съм напълно склонен да вярвам че са произлезнали от маймуните ама .... тази теория отдавна я отхвърлиха че човек е пройзлезнал от животно .. има сходства вярно, но никъде не е намерено преходното доказателство т.е. човекоподобното същество :)
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

админ мислех че си на почивка :) welcome back
Ами както казох не мога/не ми е задължително да ви докажа нищо но само защото се сетих - до колкото знам има маимуни които имат 3% разлика в ДНК-ато на човека...това са тези маимуни на които не им е стигнало малко за да ги направят хора
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Не съм още, надявам се до края на седмицата да съм заминал ама зависи.
Е да ама тези 3% не означават обаче междинния вариант м/у маймуна и човек.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Виж не съм експерт и не мога точно да ти кажа но тези маимуни не са хора защото им липсва нещо...Има много видове маимуни, и както при хората не всичките са еднакви в 1 определен вид...тези дето им липсват 3% са горе долу такива...Сигурен съм че хората не са били хора в началото...
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

много интересно! това твои разсъждения ли са или са взети от книга?
ако е авторско- браво!
сега идват въпросите ми :)
1. 3тият свят условно започва след края на египет, нали? значи ~600-та година преди христа...добре 600+2000=2600 години, са минали от тогава...щом имаме 25000 години на свят, то тогава няма нужда да се притесняваме че нашия свят ще свърши след 10години, нали?
Ако бъркам, поправи ме.
2. Човекът, във вече развития му вид се е появил преди 40000г. ако периода от тогава до края на египет определим като 2ри период, то това прави доста повече от 25000г :?
3. Математиката не се ли е появила през 3-4век преди христа? на каква математика са ни учили 20000тина хиляди години по-рано? 8O
4. Защо тогава са ни помагали в преминаването към по-високо ниво, а сега не?(поне не видимо де)
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Ами повечето са мои но има и някои неща от книги...
Значи
1. По скоро към 20000-23ната преди христа...няма грешки в тия работи...То веднага след великите владетели е имало и други които пък са нарекли пирамидите гробници и са чупели черния мрамор с които са били покрити да си го слагат тук и там по замъчета.
2. Ами всъшност втория свят започва малко след като човека е създаден, и до 25000 години са изчезнали горе долу всички велики народи защото великите им владетели са си отишли, и нови, неопитни са дошли...
3. Ами на такава че колкото да я знаем в мозъка си, прости изчисления писани на земята с пръчка.
4. Те тогава не са ни помагали а просто са ни създали обстановка за развитие. Всичките днешни народи са се научили на нешто важно от втория свят, кои да строи, кои някои език и тн. Сега в идващия 4-ти свят ще има само 1-во ниво и нагоре, и към края му, когато свършим и с последната задача ще настъпи последния 5-ти свят в които вече всеки е готов да допринесе за нови цивилизации като нас. Някои няма да са им нужни повече земните тела и просто ще си тръгнат като енергетична еденица/"душа" а другите ще са толкова напред в технологиите че ще си направят кораби и ще напускат. След това "те" спират земното ядро защото цивилизацията е вече готова и планетата умира.

Сложна Сложна работа ама баба Ванга като говореше никои не слушаше! Сега след 10 години е "армагедон" или "потопът" или "страшния съд", както искате го наречете, земната кора ще се завърти и ще има бая големи вълни...толкова гоелми че 1 океан ще премине през цял континент за да стигне до коритото на другия...Наи безопасно ще е около тибет и по високите точки...но където и да се скриете, ако сте ниво 0 ще умрете за 1-2 години в новия свят.

И нещо друго интересно - четох някъде че в някаква планина (забравих и името и къде точно, утре ще потърся) са намерили някаква много глатка повърхност в скалите, когато отишли да проверят, влезли под него и се изумили. Това било цял град просто така направен в скалата, с всичките канализации, згради и всичко, но обърнат наопаци! Сякаш някои го е хванал в шепата си и го е обърнал...

Друго интересно е платото наска и гиганските рисунки на орли, риби и тн. - те са рисувани пак от друга цивилизация, но не тази която ни е създала. Тези цивилизации са подобни на нас но вече не са на някоя планета а са на кораби и обикалят из галактиките да помагат на такива като нас. На повечето от нас нивото на мозъка и мисленето като цяло е това на дете, в сравнение на тях, те се грижат ние да получим шанса си да станем като тях. А за тези алтернативни машини...не мисля че трябва да ви казвам.

Световете се контролират от 4 кивота поставени в различни точки на земята. Те се завъртат, или по скоро са завъртени, не всеки горе долу 25,000 години. Завъртат ги "те"...И броенето година по година не е единствения начин да се премерят 25000-дите години. Сфинксът в египет - ако се качите на него сега ще забележете че звездите на залез са ниско. Миналият свят те са били по "високо" в небето. Това зависи от траекторията на слънчевата система в млечния път. Слънчевата система се върти, и затова на всеки горе долу 25,000 години небето и звездите се променят. Точно по това сфинксът ще знае кога точно са станали годините и "те" ще доидат да завъртят кивотите. (единият от които е под Иерусалим)

Също така чувалили сте за скалните огледала в Тибет? Миналта година имаше експедиция до тях само 1 или 2-ма се върнаха живи и умряха след ден два от старост. Останалите са омрели в планината още както казват те. Когато погледнали в огледалата се почувствали странно, и за 2 дни те остарели с 40-50 години и умрели от старост в планината! Ами да...Те тези огледала да не са 0-лево или 1-во ниво? Това е подобно на дупката в царичене. Както казох там наоколо има нещо много голямо и много важно. То ще се покаже само в следващия свят...От години тези американци пращат хора долу и когато минат 60-70 метра полудяват и се връщат...Те не схванаха защо става това, пробваха с камери, фото апарати, роботи и какво ли още не но никога не стигнаха дъното на дупката. Никога не трябваше да слизат там долу но техен си проблем...Има граници в този свят.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Няма да противореча, защото не мисля, че е необходимо. Само ще кажа че има някой неточности и то наи вече във формолирането на термините, а на други места неставя ясно кое как става защото мога със сигурност да твъдя че с пускане на нещо някаде не става нищо. Може би трябваше да им го обесниш с мисъл формите и кое как се създава с тях. Защото с това ДНК-то хората започват да си мислят, че сякаш е станало в някаква физичска лаборатория.

Във създаването на човека изобщо няма нищо материално. Нима нищо общо с физиката, химията или генетикара, зашотото на тези нива има други павила и както ти каза истината позволява контрола върху по долните нива. Материя е енергия, енергиата е информациа, информацията е единствената съставна част от вселената която може да приема и форма и функция и своиства. Информацията е присъща на съзнанието, ако едно съзнание е достатъчно раширено (точно тази истина за която ти говориш е знанието и не само). Примерно до размерите на една стая или една галактика то това съзнание може да контролира всичко което обхваща.

По горе казаното в никакъв случай не противоречи на смисъля в изказаната по горе теза от Jarmen, нито с някоя от мойте теми. Всичкое е свързано и то много добре само трябва да се научите да забелязвате така наречените случайности по-край вас защото в тях няма нищо случайно и имно по този начи вие ще сте направили първата стъпка към по горното ниво.
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

е последно пак не можах да разбера как мога да преценя на кое ниво съм според тази хипотеза...И не6то друго което разбрах от цялата тема е 4е някои хора не вярват в Бог...Незнам това е само религия,нз дали съ6тествува или не,но си мисля 4е 6те има ден на стра6ният съд но не от "те" ами от по висш разум като Бог.
И не6то друго,мом4ета не си мислете 4е по този на4ин ви обиждам ако не вярвате в Бога,може и да гре6а!
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Не е само вярата в БОГ.
Ти каде търси БОГ? Извън теб ли? БОГ е във всичко и във всички. Само че че наи-съкровенното творение на БОГ е човешката душа, защото на нея и е дадено правото на избор.

Човек еволюира не само физически, но и духовно даже по правилно би било да се каже, че чрез духовното си еволюиране той еволюира и физически. Тези два процеса за взаимно свързани. След човешката си еволюция нашия дух благодарение на нашата душа е еволюирал в по-горено ниво и това става дори още при физическото ни съществуване като хора. Този еволюирал дух се превръща в нещо съвсем различно но това е тема за друг разговор.

Чрез нашата земна еволюция, чрез нашите мисли, чуства, действия решения еволюрат редица от вишите духовни съшества защото ние не сме самостойни а взаимно свързани.

ДАЛИ ВЯРВАМ В БОГ? Аз немога да ти отговова на този въпрос, както немога да ти отговоря на това дали някой друг вярва, защото това е процес на самоусъзнаване и саморазвитие. Аз мога само да покажа, а всеки сам да реши за себе си.

"Блаженни върващите и без да са видели, защото тяхно е царството небесно"
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

DaChamp написа:е последно пак не можах да разбера как мога да преценя на кое ниво съм според тази хипотеза...И не6то друго което разбрах от цялата тема е 4е някои хора не вярват в Бог...Незнам това е само религия,нз дали съ6тествува или не,но си мисля 4е 6те има ден на стра6ният съд но не от "те" ами от по висш разум като Бог.
И не6то друго,мом4ета не си мислете 4е по този на4ин ви обиждам ако не вярвате в Бога,може и да гре6а!
Champ ти си ниво 0 но си близо до 1...зависи от теб и от твоите мисли дали ще преминеш на следващото...

Виж "бог" една дума която изпозваме за Истината..."те" служат на "бог" и те ще ни бъдат "страшния съд"...Също така си е твои избора дали ще вярваш в него или не...

Lutar не всичко около нас е материално :)...има и не-материални единици около нас и са на по високо ниво...има и души които идват на земята но не са материални. Има също така и анти-материа но с това вече се задълбочаваме в друга тема...

Champ няма проблеми, питаи каквото те интересува
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Jarmen дори и да е така а то е така аз нямам право в този момент да убеждавам когото и да било в съществуването им с тези твърдения. Единствения начин който съм намерил за момента да обесня и докажа съществуването на тези не материални същества е точно чрез науки който до известна степен са се развили на материалната основа. Физиката твърди и мисля с основание че всичко е енердия защото и самата материя е енердия, което според физиците значи че всичкое материя. Има някаква логика в това но това са само отношения м/у двенива а в по-горното си ниво те са светлина (според Айнщайн), но именно връзката между тези нива се осъществява с информацията, а тя от своя страна мисля че вече е определена като самостоятелна еденица която я има навсякаде, защото тя определя всичко.
Публикувай отговор