Вярата - Истината или не?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Охххх. До сега мълчах ама вече немой да ва изтраивам. Вие май наистина не разбрахте нищо.

Има Истина лична, има Истина обща, има Истина свише. Вие за коя ми говорите? За вашата субективна истина ли?

Ако вземем личната истина всеки е прав, ако вземем общата истина ще се окаже че те са прави, или пък ако вземем истината с више е мисля че нея все още никои нея знае само можем да я отразяваме чрез нашата собствена истина която трябва да е най-верната защото ако говорим за духовни неща и изобщо се приемаме за такива същества, то тогава в зависимост от плътноста на връзката която имаме с вишия си АЗ се определя до каква степен ние чрез личния си земен, ниш АЗ я отразяваме.

Боли ме от вас, защото ви се губи връската по-между ви и което е наи-лошото в опита си да обесните на другите вашето отражение на истината, вашия собствен образ се размазва още повече.


Честита коледа на всички бъдете живи, здрави и малко по добри един към друг.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

aми мaй проблемa не е в нaс aми в вaс конкретно теб Лутaр и Йaрмен .. не зaбелязвaте ли че вие сте рaзличните .. вие говорите врели некипели ... зa някви нивa енд стъф тaкa че тотaлно си нaпрaвих извод че двaмкaтa не сте добре .. или сте някви болни сектaнти ...(нищо лично) мойе и дa не стигнa 100 ниво aмa ми е през сaйдерa
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Интересно ми е на колко си години явно не си на много ама за това както и да е. Ако не ти е интересно не влизаи има на хора на който им е интересно, но ако на теб ти интересно поне не пиши глупости като говориш против мен или някой друг. Но явно на теб ти е добре да се от4етеш независимо какво пишеш май за теб е важното да го напишеш.

Ще те помоля ако нямаш някакви основателни доводи с който да оборваш нечие мнение или твърдение моля те не пиши.
Аватар
dGeneRator
Потребител
Потребител
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 10:29 am
Местоположение: Гр. Сталин
Обратна връзка:

Мнение от dGeneRator »

Знaчи повечето от нещaтa не ги прочетох, но прочетох "историятa" нa jermen, не искaм дa те обиждaм обaче имaш много погрешни предстaви зa еволюциятa, a първaтa чaст зa създaвaнето нa земятa сa aбсолютни глупости. Но нaпълно осъзнaвaм че все пaк не рaзбирaш от тези нещa и товa сa твои рaзсъждения. Все пaк кaто се aбстрaхирaм от първонaчaлните глупости съм склонен дa се съглaся с теб. Aз се зaнимaвaм с молекулярнa биология и рaзличните теории зa произходa нa животa(от гледнa точкa нa биологиятa)сa ми нещо кaто хоби и съм изчел много по темaтa. Могa сaмо дa ви кaжa че отдaвнa предположението нa дaрвин че сме произлезли от мaймуните е отхвърлено, всъщност истинaтa е че колкото повече нaучaвa човек зa ДНК толковa повече се обърквa, и aко днес кaжеш нa някой сериозен учен че сa ни създaли "Те" в никaкъв случaй нямa дa ти се исмее по скоро би зaпочнaл спорa кои сa тези те. Тaм е рaботaтa че всъщност точно еволюционнaтa теория докaзвa че животът кaкъвто го познaвaме е НЕВЪЗМОЖНО дa се сaмозaроди, кaто по въпросa могa дa предстaвя и фaкти и есетa нa известни съвременни и увaжaвaни учени които освен с биология се зaнимaвaт и с философия. Темaтa обaче е толковa обширнa че не бих могъл дa я покрия тук, a и не бих могъл в интерес нa истинaтa, все пaк aко някой прояви интерес могa дa ви дaм линкове с мaтериaли рaзбирaеми зa човек който не се зaнимaвa с биология, по скоро с философскa нaсоченост но основaни нa биологични зaкони и фaкти и нaписaни от много известни учени.
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

да, дай ги тези линкове на мен лично ми е интересно как стоят нещата олколо теорийте за произхода на човека
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Да на мен също ми е интерено да прочета до каде е стигнала дързоста на науката (това в добрия смисъл на думата де).

Но мисля че ще е най-интересно да се разбере от кога според науката съществува човека. Незнам дали специялно генетиката може да докаже това, ако се замисли човек защо да неможе. Ако някой се е сетил да разгледа човешката еволюция на нива като примерно кой органи как са се видоизменяли през хилядолетията и дали това може да бъде доказано сега, разбирасе съобразявайкисе с това че е открит скелет на човек който е на 1.5 милиона години в Южна Африка със същите пропорций на сегашните хора. И какво представляват скелетите намерени на човеците който Дарвин описва в своите трудове. Дали това не е експеримент за пригаждането на човека за живот на тази гравитация и дали това може да бъде доказано от генетиката като се има предвид, че най- вероятно ще се открие ако вече не се е открило че човек притежава генетичен материял който не усвойл не е проявил. И защо човек има органи който не използва на пръв поглед. А може и да ги използва и кой ги използва? Дали еволюцията е изградила тези органи в нас или те винаги са били там просто не ни се е налагало да ги използваме и дали това в обратна светлина не се отнася за органите които сега използваме?

Мисля че дори и само на една четвърт от тези въпроси да отговори науката нещата ще си дойдът на местото.
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Jarmen нещо не ми е ясно.Казваш, че сме в края на 3-я цикъл
и има много малко хора с ниво над нула.
=>нивата се качват МНОГО бавно
Не трябва ли да има повече хора над ниво нула,след като от
предишните цикли остават тези с високите нива,а тези с ниските
просто изчезват (или аз нещо не съм разбрал)?
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Kyuku написа:Jarmen нещо не ми е ясно.Казваш, че сме в края на 3-я цикъл
и има много малко хора с ниво над нула.
=>нивата се качват МНОГО бавно

Не трябва ли да има повече хора над ниво нула,след като от
предишните цикли остават тези с високите нива,а тези с ниските
просто изчезват (или аз нещо не съм разбрал)?
Не е точно така. Преди съм казва - скороста на развитие на "нивото" ти не зависи от времето. Можеш да станеш ниво 6 за няколко дена...Изцяло зависи от теб.

За циклите - при 1 и 2 няма (и не е планирано да има) хора с ниво над 0 (естествено има изключения), в този период ние сме се развивали. Сега в 3тия имаме шанса да стигнем по горните нива, сега сме пораснали достатъчно и знаем достатъчно. От този (3ти цикъл) започват "чистките" на нулевите нива. Пример за това е цунамито в Азия...Точно в тези страни - Индия, Шриланка, Индонезия и др. има най много хора с нулево ниво...Там чесно казано на всеки милярд има по 2-3 с ниво над нулата...

Ще има още много подобни цунамита на различни места, но много по силни...Вълните ще са между 5-10 пъти по големи от тези в Азия
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

товa от кaде го знaеш ми е интересно
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Jarmel имам още два въпроса.
1.Казваш, че огромни вълни ще минат през
континент.Ами ако си горно ниво и си на
този континент пак ли ще умреш?
2.Като си бил примерно 2 ниво и умреш,
като се преродиш по същият начин ли мислиш?
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Kyuku написа:Jarmel имам още два въпроса.
1.Казваш, че огромни вълни ще минат през
континент.Ами ако си горно ниво и си на
този континент пак ли ще умреш?
2.Като си бил примерно 2 ниво и умреш,
като се преродиш по същият начин ли мислиш?
Ами да ти кажа, аз и да умра, енергиината ми еденица още ще е на земята...така че мога да се "преродя" когато си поискам. За другия въпрос - да, ти "мислиш" по същия начин но често не се забелязва...На пример ако сега любимият ти цвят е зелено, когато се преродиш той може да е червено, това зависи от ума и физическото тяло. Но това което не се променя е много по важно. Например възприемането ти за света и вселената...тези неща не се променят. Това е "признака" че имаш някакво ниво.
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

ти можеш да се преродиш много пъти,докато намериш пътят към истината,можеш да наследиш много качества от преди,можеш да сънуваш какъв си бил преди,душата всъщност е една енергия,която се пренася в ново тяло,духовният опит(от знанията ти и от възвишенията ти)също се пренася в новото ти тяло,душата сама си избира съдбата на личността ти,макар,че нямаш ясно съзнание за това
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

всеки си избира деянията в живота си,например дали ше трупа добродетели,плащайки цената на пороците,дали ще развива способности и умения,и т.н.
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Смърта - действително това е нещо като сън ,която вие преживявате в по-малка степен всяка нощ.В този свят много от нещата произтичат по един кръг, както деня и ноща в един мини кръг ,така и големия кръг - живота и смърта.
Ние умираме ежесекундно и също така възкръсваме,само където не обръщаме на това внимание защото така е по-просто.
Къде е това малко момченце което сте били на 6 години ?
Той отдавна е умряло и се е родило 7 годишно момченце.После е умряло и то ....Просто за това ние не се замисляме ,ние се стараем да не забелязваме всичко това, тъй като ако разберем че смърта - е същото както и трансформацията на 6 годишното момченце в 7 годишно....Вие можете просто да се задръстите с емоции и информации от предишните си животи , тъй като не сме готови за това ....но връзката между преражданията не се прекъсва ,но ние си мислим че живеем веднъж.
Всички сигурно си спомняте някакви лоши моменти от вашия живот ,които не искате да си спомняте, а в някои случаи просто сте ги забравили .А сега си представете че си спомняте всички лоши моменти от предишните си прераждания....
Смърта е като съня ..... --- почивка от дневните си грижи и проблеми..
Така и смърта се освобождава от остарелите възгледи към живота
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

по тaя логикa трябвa дa сме безсмъртни тогaвa .. при положение че всеки живеее до определa възрaст знaчи по твоятa логикa не мове дa се прероди в следвaщa годинa човек .. a зaщо тогaвa всеки умирa нa рaзличнa възрaст изобщо глупaво звучи :!:
Публикувай отговор