✈ Летище Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от muhogon »

Какво не е ясно?
Горенаписаното не е вярно и затова давам пример с Япония и Германия.
Минали са 70 години от войната и двете държави са все още окупирани от американците, но това не им пречи да преуспяват.
На 100% на тях не им е приятно това положение да продължава, но не ги виждам да реагират сериозно, за да изгонят американците. Все пак войната отдавна свърши, какво още чинят американците там?
Щом те не успяват, как виждаш една малка България със смешните си политически елити от последните 70 год. да се опълчи сама на СССР, когато са били тук 1944-1990год, или пък след това, 1990г -, на американците.
Такава е реалността, колкото и да не ни харесва.

За другото съм съгласен, но с една забележка - както и силните държави в ЕС, така и също държавата Русия винаги мислят първо, а много пъти и последно за своя си интерес, но никога, ама никога за българския. Това, което е написал слимарков за историята между Русия и България е вярно и не трябва да се забравя/игнорира заради симпатиите които имаме към руснаците. Защото руснаците и руската душа, култура, език, които толкова харесваме, са едно нещо, но руската държава е нещо коренно различно.
Все още политиката на Русия на Балканите е на принципа: разделяй и владей.

Какъв е изводът: разлика между хищничеството на ЕС/Америка и Русия няма.
Но все пак да не забравяме, че за момента болшинството хора бягащи от кочината тук или от съседните ни държави емигрират в ЕС/Америка, а не в Русия.
Като ти казах, че не е същото, го казвам от гледна точка, за какви цели се ползва колонията? Ясно е, че нямаме ресурса да сме военна нация, затова ни е отредено да бъдем заличени! Впрочем, така са подхождали в концентрационните лагери на нацистите, запада не измисля нищо ново! Или по-скоро, германците копират челен, англосаксонски опит!
Относно елитите, да те светна само, че несмешния, фашистки елит от 1923 до 1944г, практически направи така, че после да дойде другия елит! Кой е по-смешен, е друг въпрос, но те пък са подгъзували на Германия, дали е по-почетно?

Държавата е олицетворение на хората, които са в нея! Няма как руснака и управниците му, да са нещо коренно различно, пълен силогизъм е! По-скоро друго е дразнещото в случая, което явно вбесява западните, войнстващи кръгове - не могат да вбият клин между народа и водачите му! Показват го събитията в Сирия и Украйна, и най-вече Крим! Да, РФ поддържа Донбас, и присъедини Крим, но кой предизвика това? Ако в Канада се случи нещо подобно, дали САЩ ще стоят безучастно? Или в Мексико?

Относно "хищничеството" на запада и Русия, пак си в грешка! Запада остави мизерстващи колонии в Африка, докато бившите съветски републики са съвсем различно нещо! Пример има и с Афганистан - руснаците строяха болници и училища, американците освен да присвояват наркотиците, друго не правят! Пример и с нас - СССР ни построи стотици заводи, тецове, АЕЦ, и прочие, а САЩ какво? Военни, окупационни бази, и ни направи мишена за ответен удар? И да, днешна Русия е същата капиталистическа държава като САЩ и ЕС, затова и ще се държи като тях, сред вълци, виеш като вълк! И като имаме недотам умен, назначен елит, който все ги обявява за врагове, накрая наистина ще ни гледат като врагове! А от враг, милост не чакай!
А относно емиграцията, съм писал много, не го смятам за някакво благо, напротив, това е смърт за нас, и точно това искат ЕС и САЩ! А колкото до РФ, и там емигрират немалко, прочети и си свери знанията! Все пак, ЕС, САЩ и колонии не са целия свят, дори половин свят не са, че да са някакъв еталон за нещо!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от Zvan »

ОК, разбрахме се накрая, че, дори окупирана, една държава може да просперира. Има примери в тази насока.
Жалко, че нашата не е сред тях.

Разбрахме се, че България е била окупирана от 1944г насам и все още е.

Съгласен съм с теб, че елитът и през 1923 - 1944г. също не е струвал, щом в крайна сметка се е стигнало до окупацията 1944г.

За СССР и построените заводи: да, така е. Лошото е, че при новата окупация много от тези заводи изчезнаха. Дали заради неконкурентноспособност и неефективност, дали заради чист грабеж - това е друга тема.
При настоящата окупация: Все пак един цял ТЕЦ изникна в Гълъбово. На фона на цялата страна хич не е много, но в СЗ област в периода 2006-2011г. определено се почувства по-скоро положително този строеж.
Както и АЕЦ-а при предишната окупация, така и този ТЕЦ ще го изгладуваме, докато се изплати. Защото, никой от тях не е бил даром.

Съгласен съм, че Русия е същата капиталистическа държава като САЩ.

Ясно е, че Русия ще е най-активна към съседните си държави и когато е нужно да постигне интересите си - и агресивна. Ние също сме водили такава политика, когато не сме били под окупация. За съжаление с катастрофални резултати.
САЩ също са най-агресивни към съседните си държави на Америките и опит за намеса в този район направи ги подлудява. 100 руснаци във Венецуела/Куба бъркат в интереса на САЩ много повече отколкото 1,000,000 руснаци в България, Украйна, т.н.

Не съм казал, че не емигрират хора в Русия. Ясно ми е, че има имиграция там предимно от бедните съседни на Русия държави - от бившите съветски републики, от азиатски държави, т.н. Дори се говори, че след 30 год. на изток от Урал мнозинството ще са китайци, монголци, т.н., но не руснаци. Това също показва, че положението в повечето бивши съветски републики хич не е розово и това, което СССР е направило там по време на съюза, не работи сега.

Прочети пак.
Казах, че "за момента болшинството хора бягащи от кочината тук или от съседните ни държави емигрират в ЕС/Америка, а не в Русия."

Мисля, че се изяснихме.

Да не спамим повече темата, която е за Летище Стара Загора.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от muhogon »

Zvan написа: Чет Мар 28, 2019 11:15 am ОК, разбрахме се накрая, че, дори окупирана, една държава може да просперира. Има примери в тази насока.
Жалко, че нашата не е сред тях.

Разбрахме се, че България е била окупирана от 1944г насам и все още е.

Съгласен съм с теб, че елитът и през 1923 - 1944г. също не е струвал, щом в крайна сметка се е стигнало до окупацията 1944г.

За СССР и построените заводи: да, така е. Лошото е, че при новата окупация много от тези заводи изчезнаха. Дали заради неконкурентноспособност и неефективност, дали заради чист грабеж - това е друга тема.
При настоящата окупация: Все пак един цял ТЕЦ изникна в Гълъбово. На фона на цялата страна хич не е много, но в СЗ област в периода 2006-2011г. определено се почувства по-скоро положително този строеж.
Както и АЕЦ-а при предишната окупация, така и този ТЕЦ ще го изгладуваме, докато се изплати. Защото, никой от тях не е бил даром.

Съгласен съм, че Русия е същата капиталистическа държава като САЩ.

Ясно е, че Русия ще е най-активна към съседните си държави и когато е нужно да постигне интересите си - и агресивна. Ние също сме водили такава политика, когато не сме били под окупация. За съжаление с катастрофални резултати.
САЩ също са най-агресивни към съседните си държави на Америките и опит за намеса в този район направи ги подлудява. 100 руснаци във Венецуела/Куба бъркат в интереса на САЩ много повече отколкото 1,000,000 руснаци в България, Украйна, т.н.

Не съм казал, че не емигрират хора в Русия. Ясно ми е, че има имиграция там предимно от бедните съседни на Русия държави - от бившите съветски републики, от азиатски държави, т.н. Дори се говори, че след 30 год. на изток от Урал мнозинството ще са китайци, монголци, т.н., но не руснаци. Това също показва, че положението в повечето бивши съветски републики хич не е розово и това, което СССР е направило там по време на съюза, не работи сега.

Прочети пак.
Казах, че "за момента болшинството хора бягащи от кочината тук или от съседните ни държави емигрират в ЕС/Америка, а не в Русия."

Мисля, че се изяснихме.

Да не спамим повече темата, която е за Летище Стара Загора.
Явно, различни неща визираме под "просперитет", затова са разминаванията! Това не е само съвкупността на БВП, а по-скоро начина на разпределение! При неолибералния, англосаксонски модел, имаме малка прослойка презадоволени хора, и огромна маса, работеща за оцеляването си! Помежду тях има една обслужваща каста, която брани привилегиите на богатите! А наглед по-бедна страна, може да има по-добър социален модел, както е Венецуела! Нали не смяташ, че САЩ биха си позволили лукса, да обрекат Германия и Япония на мизерия, при положение, че разчита на тях, при бъдеща война? Просто им предават модела си, нищо повече!

Не съм съгласен, че сме окупирани от 1944г досега, никъде не съм то казвал! Тогава окупацията трае около 3 години, и е съвместна, на победителите! След това обаче, нямаме никакви съветски войски у нас, за разлика от "демократите", които ни туриха няколко бази!

И си свери часовника - никакъв нов ТЕЦ не е построен в Гълъбово, а беше модернизиран стария, наречен "Първа комсомолска"! А заводите бяха разрушени, фалирани и приватизирани, изцяло под западен натиск, и от западни фирми, понякога с български камуфлаж! Всичко това се изпълняваше целенасочено, и по план!

Та толкова за "новопостроеното" - нищо и половина! Преди време един индивид тука се кефеше на Либхер, каква огромна "инвестиция" било... Да, но ако остане изцяло български, а не да сглобява на ишлеме! Реално все още работещи предприятия днес, са пак от онова време, макар и с камерен състав, и под нови имена! Така че, реалната окупация е днес, а не тогава, СССР ни остави въоръжена до зъби 150 хил. редовна армия, кой окупатор прави това в колонията си? САЩ ни унищожи армия и икономика, типично по колонизаторски...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от Zvan »

Много бъркаш фактите, което ме навежда на мисълта, че ползваш лозунги и пропаганда.
Изобщо познаваш ли региона?

Новия ТЕЦ, посторен 2006-2011 (инвестиция 1,4 млрд. евро):
ТЕЦ AES Гълъбово

"Първа комсомолска", която сега се казва ТЕЦ Брикел и се притежава от Ковачки:
ТЕЦ Брикел
Той не беше модернизиран изобщо. На снимката си личи разрухата.

За разлика от горе, беше модернизиран изцяло ТЕЦ Марица Изток 3, след като беше купен от ЕНЕЛ, италианска фирма, през 2004г.:
ТЕЦ Марица Изток 3
Модернизацията беше инвестиция от 700 млн. евро в един стар ТЕЦ.
Сега се притежава от американска фирма.

И как да не е имало окупация 1944-1989г, когато важните решения на практика са били вземани в Москва? Даже на два пъти са внасяни искания от тогавашния ни елит до Москва направо да станем съветска република. Това ако не е колониално мислене, какво е?
Не е имало окупация в Югославия, защото Тито е бил истински лидер и е водил независима политика.

Стига толкоз пропаганда.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от muhogon »

Zvan написа: Чет Мар 28, 2019 23:29 pm Много бъркаш фактите, което ме навежда на мисълта, че ползваш лозунги и пропаганда.
Изобщо познаваш ли региона?

Новия ТЕЦ, посторен 2006-2011 (инвестиция 1,4 млрд. евро):
ТЕЦ AES Гълъбово

"Първа комсомолска", която сега се казва ТЕЦ Брикел и се притежава от Ковачки:
ТЕЦ Брикел
Той не беше модернизиран изобщо. На снимката си личи разрухата.

За разлика от горе, беше модернизиран изцяло ТЕЦ Марица Изток 3, след като беше купен от ЕНЕЛ, италианска фирма, през 2004г.:
ТЕЦ Марица Изток 3
Модернизацията беше инвестиция от 700 млн. евро в един стар ТЕЦ.
Сега се притежава от американска фирма.

И как да не е имало окупация 1944-1989г, когато важните решения на практика са били вземани в Москва? Даже на два пъти са внасяни искания от тогавашния ни елит до Москва направо да станем съветска република. Това ако не е колониално мислене, какво е?
Не е имало окупация в Югославия, защото Тито е бил истински лидер и е водил независима политика.

Стига толкоз пропаганда.
Не аз, а ти ползваш сороска пропаганда! ТЕЦ 1 /Първа комсомолска/, е сегашния ТЕЦ, а Брикел е бившата брикетна фабрика, никога не са имали общо! Тъй се събаря то цял ТЕЦ, и изгражда "нов", странно съвпадащ с мястото? Вземи си свери часовника, че нещо е отхвръкнал, НИЩО НОВО не е построено, само е купено за жълти стотинки, и козметично напудрено, та сега да имаме най-скъпия ток в света, от брадърите - САЩ!

Истинската окупация тогава, е ако не се лъжа, до 1947г, и се осъществява от съюзниците, между които е и СССР! След това, следва ИЗТЕГЛЯНЕ, и до 1989г, тук нямаше нито един съветски войник! Докато вече почти 15 години, имаме БЕЗПЛАТНИ БАЗИ на САЩ?!? Та кой казваш е окупатора? Или щото сега пък никак не се вземат решенията във Вашингтон и Брюксел? Че дори и не го крият? И да, тогава може да е имало някакви идеи за 16та република, но са останали дотам, докато сега сме 52 колония на САЩ, и незнам коя си, на ЕС! Та кога казваш е била окупацията, тогава, или сега?

Апропо, странна "окупация" е била съветската - 150 хил. редовна, въоръжена до зъби армия, включая ракетни комплекси, способни да носят ядрени глави...Но пък виж, днешното си е точно колония по англосаксонски - никаква армия и икономика, инсталирани военни бази на окупатора, да не вземем да се отклоним от правия, гейтлантически път...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от Zvan »

Не знам кой те лъжи и откъде ти подава тази грешна информация.
Давам ти линкове къде са централите и ти пак си знаеш твоето?
Вече съм напълно убеден, че боравиш с лозунги и пропаганда.

Ето ли линкове към сайтовете на двете централи, ако все пак си в заблуда, а не - поредният пропагандатор:
ТЕЦ Брикел - преди известен като ТЕЦ Марица Изток 1, построен още 60-те години
Новия ТЕЦ ЕЙ И ЕС Гълъбово, построен 2006-2011г

Ако и това не помага, ела до Гълъбово и поразпитай кое и как.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Мухогон е облъчен от социалистическата и русифилистична пропаганда на престъпния комунистически строй.
Утре ще излъже, че летището е било свръхнатоварено през комунизма, а реално имаше един полет до София и друг до Москва два пъти седмично, както и лека и слескостопанска авиация. Отдело имаше вертолетна бригада.

Ако се възстанови поне за карго и чартърни полети пак ще е добре.
Иначе аз смятам, че е най-добре да се направи на военно летище на НАТО.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от G7G »

Аз не разбирам как може да развалят готовото летище, за да го правят инд. зона?
Това е такава чутовна глупост, която само в България може да се случи.
На София пък какво ще й пречи летището ни, както се пише тук?
Айде на Пловдив е ясно,че ще умрат от яд и ще е 3-та световна , ако имаме летище.
Но на София какво й пречи?
От ново летище, което да се развие, България може да спечели.
Изобщо така ли ще се развиваме ние като град- с подхвърлени трохи от държавата, докато брутално се наливат държавни пари в Пловдив и Бургас?
Това ли е ролята на града ни-да се радваме на трохите??
Защото аз виждам именно това-политика на нарочна изолация и изостаналост на града ни спрямо гледаните като писани яйца Пловдив и Бургас!
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от abc »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 15:34 pm Аз не разбирам как може да развалят готовото летище, за да го правят инд. зона?
Това е такава чутовна глупост, която само в България може да се случи.
На София пък какво ще й пречи летището ни, както се пише тук?
Айде на Пловдив е ясно,че ще умрат от яд и ще е 3-та световна , ако имаме летище.
Но на София какво й пречи?
От ново летище, което да се развие, България може да спечели.
Изобщо така ли ще се развиваме ние като град- с подхвърлени трохи от държавата, докато брутално се наливат държавни пари в Пловдив и Бургас?
Това ли е ролята на града ни-да се радваме на трохите??
Защото аз виждам именно това-политика на нарочна изолация и изостаналост на града ни спрямо гледаните като писани яйца Пловдив и Бургас!
Ами точно така е. Щом Пловдив няма икономически и демографски потенциал да поддържа летище, очевидно по-логичният избор е развитието на Летище Стара Загора, което ще обслужва и Пловдив.

Дори като транспортна достъпност е много по-удобно старозагорското летище с 2 градски тролея, които въртят на 100 метра от него, а не е захвърлено насред полето, както е пловдивското.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от G7G »

Само дето Пловдив пръв скочи и се разрева срещу идеята да имаме летище, защото така държавата умишлено фалирала тяхното.
И в крайна сметка Пловдив спечели-ние нямаме летище, а ще го разкостим за индустриална зоничка, а Пловдив си има летище.
Държавата ни е някаква абсолютна пародия.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 15:34 pm Аз не разбирам как може да развалят готовото летище, за да го правят инд. зона?
Това е такава чутовна глупост, която само в България може да се случи.
На София пък какво ще й пречи летището ни, както се пише тук?
Айде на Пловдив е ясно,че ще умрат от яд и ще е 3-та световна , ако имаме летище.
Но на София какво й пречи?
От ново летище, което да се развие, България може да спечели.
Изобщо така ли ще се развиваме ние като град- с подхвърлени трохи от държавата, докато брутално се наливат държавни пари в Пловдив и Бургас?
Това ли е ролята на града ни-да се радваме на трохите??
Защото аз виждам именно това-политика на нарочна изолация и изостаналост на града ни спрямо гледаните като писани яйца Пловдив и Бургас!
Аз си мисля, че това дето щяха да правят летището голяма индустриална зона се оказа партенка.

Индустриалните зони трябва да са две. Еданата в кв.Зора до магазин "Метро" - т.е. ИЗ "Загоре" и другата край село Еленино (което е бъдещ квартал), но там трябва и пътна връзка към магистрала "Тракия".

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Нед Мар 31, 2019 17:07 pm
G7G написа: Нед Мар 31, 2019 15:34 pm Аз не разбирам как може да развалят готовото летище, за да го правят инд. зона?
Това е такава чутовна глупост, която само в България може да се случи.
На София пък какво ще й пречи летището ни, както се пише тук?
Айде на Пловдив е ясно,че ще умрат от яд и ще е 3-та световна , ако имаме летище.
Но на София какво й пречи?
От ново летище, което да се развие, България може да спечели.
Изобщо така ли ще се развиваме ние като град- с подхвърлени трохи от държавата, докато брутално се наливат държавни пари в Пловдив и Бургас?
Това ли е ролята на града ни-да се радваме на трохите??
Защото аз виждам именно това-политика на нарочна изолация и изостаналост на града ни спрямо гледаните като писани яйца Пловдив и Бургас!
Ами точно така е. Щом Пловдив няма икономически и демографски потенциал да поддържа летище, очевидно по-логичният избор е развитието на Летище Стара Загора, което ще обслужва и Пловдив.

Дори като транспортна достъпност е много по-удобно старозагорското летище с 2 градски тролея, които въртят на 100 метра от него, а не е захвърлено насред полето, както е пловдивското.
Пловдив е постоянно бутан от пловдивското лоби от стари пловдивчани-мигранти в София, но въпреки всичко е класи след Стара Загора по визия, икономика, потенциал, географско разположение. Стара Загора е на кръстопът на 3 паневропейски сухопътни транспортни коридора от общо 10 такива. Само това е достатъчно за да знаем, че Стара Загора ако се развие от политицте правилно ще е лидерът в цяла Тракия не само по икономика, както е досега, но и по демография.

Скоро Пловдив ще бъде изпреваррен от Варна и ще е все по-лесно да мине зад Стара Загора и по прираст на населението. То и сега Стара Загора има положително демографско салдо с Пловдив. Т.е. повече хора идват в Стара Загора от Пловдив, отколкото обратното.

Между другото чух тези дни, че в Ямбол са затворили единственото държавно родилно и почти всички майки идват в Стара Загора, за да раждат. Децата ще отрасват с роден град Стара Загора в личните им карти и ще се интересуват от града, когато порастнат и започнат да въртят бизнес.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от G7G »

Те тия "класи" дето сме уж над Пловдив и тн скоро ще се стопят.
И ако днес много-много няма разлика, защото пътувам в чужбина и из България и виждам,че почти не отстъпваме на по-големите градове в страната, но с тази политика разликата ще е факт след време.
Въпрос на няколко години е правителството да продължи на нас да хвърля трохи, а в другите 3 града извън София да налива стотици милиони.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от muhogon »

Zvan написа: Съб Мар 30, 2019 18:45 pm Не знам кой те лъжи и откъде ти подава тази грешна информация.
Давам ти линкове къде са централите и ти пак си знаеш твоето?
Вече съм напълно убеден, че боравиш с лозунги и пропаганда.

Ето ли линкове към сайтовете на двете централи, ако все пак си в заблуда, а не - поредният пропагандатор:
ТЕЦ Брикел - преди известен като ТЕЦ Марица Изток 1, построен още 60-те години
Новия ТЕЦ ЕЙ И ЕС Гълъбово, построен 2006-2011г

Ако и това не помага, ела до Гълъбово и поразпитай кое и как.
Да бе, моята информация грешна, щото тогава още си имаше ТЕЦ 1 , и брикетна фабрика, които си бяха две отделни звена! Моята информация е грешна, та не помня, кой ТЕЦ, къде си беше? Ама вашата, необлъчена, соросоидска пропаганда е правилната, щото лъже като разпрана? Айде бегайте да се кланяте на чичко Сорос, и на него да му продавате измишльотините си! Истински престъпния режим започна след 1989г, откогато е геноцида, закриха ни армия и икономика, хората се принудиха да бягат на запад, за да оцеляват! Което пък, също е част от плана Ран-Ът, за източване на ресурсите ни, след като ЕС и САЩ умишлено ни унищожиха всичко, пряко, или с подставени "приватизатори" и "инвеститори"! Та сега даже представят вече и ТЕЦ 1 за свой? Това е наглостта, тотално да подменяш история и факти! Де се е чуло и видяло, САЩ да строят нещо в колониите си?

Ама иначе, съм направо втрещен, как се лъже днес, за тоя ТЕЦ? Разделят се двете звена на ТЕЦ 1, лепва се етикета "правоприемник" на брикетната фабрика, а същинския ТЕЦ става "чисто нов", след само козметични ремонти и обновявания... Алоооуу, соросоиди, защо са ви тия глави, само да поствате глупости ли? Как една брикетна фабрика ще е тец, като генераторите са другаде? От 80те /откакто го помня/, теца си е все там, където е днес "чисто новия", и брикетна /Брикел/, също! Къде са го направили "новия", само в сънищата ви?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 19:39 pm Те тия "класи" дето сме уж над Пловдив и тн скоро ще се стопят.
И ако днес много-много няма разлика, защото пътувам в чужбина и из България и виждам,че почти не отстъпваме на по-големите градове в страната, но с тази политика разликата ще е факт след време.
Въпрос на няколко години е правителството да продължи на нас да хвърля трохи, а в другите 3 града извън София да налива стотици милиони.
И това е вярно.
Затова не трябва да се лежи на стари лаври.
Общинарите да се стягат и да натискат Боко Тиквата за пари.
Срамота са сегашните подеяния.
В Бургас и Пловдив по 3, 4 големи обществени сгарди направиха с държавни пари, а в Стара Загора нито една. Само един парк и това е.
А Стара Загора плаща повече данъци от Пловдив и Бургас взети данъци. Един Лукойл Нефтохим е вече десета година на фискална загуба...

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Публикувай отговор